درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز

پیوست ها

• rowley2001.pdf
    128.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

aminza

عضو جدید
با سلام
من یه سوال و مشکل دارم که برای شما شاید ساده و ابتدایی باشه.
من با نرم افزار متلب خیلی کار نکردم.خیلی خیلی کم. حالا برای یه محاسباتی نیاز به این متلب. من یه تعداد دیتای ازمایشگاهی مقاومت رسوب دارم که در بازه ی زمانی اندازه گیری شده است.حالا می خوام مشتق این مقاومت رسوب را برحسب زمان به دست بیاورم. حالا با ستفاده از متلب چطوری مشتق رو حساب کنم.
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند

eng.che

کاربر فعال
سلام بچه ها
یه سوال دارم که خیلی به مهندسی شیمی مربوط نمیشه و از دوستای هم رشته ایم میخوام اگه اطلاعاتی دارن در اختیارم بزارن
یه شرکت هست که ادعا کرده دو تا گواهینامه iso 9001 , iso 10002 و گواهینامه بین المللی مورد تایید دانشگاه آکسفورد انگلستان و مدرک MBA مورد تایید TUV Internationalداره. راهی هست که بتونم مطمئن بشم این شرکت معتبره؟

mahasen

عضو جدید
آیاnpshپمپ های کولینگ منفی است؟چرا؟

باسلام

اگر در نقطه ای که می خواهید پمپ بذارید NPSHa برابر صفر شود یعنی در آن نقطه سیال در حال تبخیر است پس اصلا به پمپ نیازی نیست چون پمپ صد در صد کاویته می شود و خواهد سوخت.
معمولا همیشه بین NPSHr و NPSHa بین 0.6 تا 1 متر باید اختلاف باشد. یعنی اگر NPSHr پمپی 3 متر باشد NPSHa مجموعه باید حداقل 3.6 متر باشد از آنجایی که NPSHr هیچ پمپی صفر نیست بنابراین NPSHa همیشه عددی بالاتر از 0.6 متر باید باشد و حتی 0.6 متر هم معنی ندارد. پس جایی که یه پمپ داره کار میکنه گفتن این جمله که NPSH منفی است بسیار بی معنی و نامفهوم است معنی این سخن مشابه این است که بگوییم فشار یک vessel برابر منفی 1bara است.
مخصوصا آب کولینگ که معمولا در دمای 35 تا 45 کار میکنه و فشار بخار آب در این دما بسیار پایینه حدود 6kpa.

ومن الله التوفیق

آخرین ویرایش:

arta_1569

عضو جدید
سلام
من یه سوال ساده دارم!
حل عددی (با یه روش ساده و یا کد متلبش) برای یک استوانه که آب از پایین وارد میشه و از بالا خارج میشه رو میخواستم. یک المان حرارتی هم به صورت میله وسط استوانه قرار داره. شرایط ورودی رو میدونیم و شرایط دما، فشار و سرعت در خروجی رو می خوایم
ممنون میشم کمکم کنید خیلی فوری و حیاتی است

Milad2091

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان
در مورده تشریح اجزای یک موتورخانه و عملکردشون به همراه عکسی از دستگاه ها مطلبی جامع میخواستم(برق-برودت-آبرسانی-دیگ بخار)
ممنون میشم

boy68

عضو جدید
سلام
دوستان اگر گوگرد و سدیم سولفات رو میکس کنیم و توی کوره توی دمای 1000 - 1200 درجه تشویه اش کنیم چی تولید میشه ؟

واکنشش رو کسی میدونه ؟

mohsen117

عضو جدید
راهنمایی و کمک .... فوری

راهنمایی و کمک .... فوری

سلام.
من بايد يك ارائه راجع به بازدارنده هاي خوردگي(یا بهتره بگم خود باز دارنده ها) بدم.ميخواستم بدونم براي پيدا كردن مطلب ميتونين كمكم كنيد؟ آخه دنبال چیزی میگردم که یک سیر خوب و ساده ای (طبقه بندی ترتیبی مناسب) برای انتقال مفاهیم داشته باشه.....مخصوصا کاربرد بازدارنده ها در صنعت نفت وگاز...ممنون

rezare

عضو جدید
فشار در بالا وپایین مخازن تحت فشار چگونه است؟(استوانه ای و کروی)

boy68

عضو جدید
سلام بچه ها یه سوال دارم که خیلی برام مهمه ممنون میشم بند رو راهنمایی کنید

آیا امکانش هست که کربن دی اکسید یا کربن مونو اکسید با گاز نیتروژن در دمای بالا ( مثلا توی کوره ) واکنش بده و سیانور تولید بشه

best of student

عضو جدید
لطفا کسی اگه روش اثبات ضریب فوگاسیته معادله حالت پنگ رابینسونو داره برام بفرسته دوشنبه باید ب استاد تحویل بدم

payam8453

عضو جدید
با عرض سلام
متلب آموزشی درمورد لینک کردن یا ارتباط متلب و هایسیس نیاز دارم
کسی هست بتونه کمکم کنه؟

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان . خسته نباشيد

دوستان سختي مناسب آب براي استفاده در ديگ بخار ( كارخانه نمك ) حدودا چقدر هست ؟
ممنون

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان . خسته نباشید

دوستان یه مقاله در مورد طراحی تجهیزات فرآیندی می خوام . فرقی نمیکنه در مورد چی باشه فقط اکسچنجر نباشه . اکسچنجر رو خودم دارم .
ممنون میشم کمکم کنید .

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان . خسته نباشید

دوستان یه مقاله در مورد طراحی تجهیزات فرآیندی می خوام . فرقی نمیکنه در مورد چی باشه فقط اکسچنجر نباشه . اکسچنجر رو خودم دارم .
ممنون میشم کمکم کنید .

این 2تا مقاله در مورد طراحی فلش درامه. یکی در مورد فلش 2فازی و یکی در مورد فلش 3فازی

پیوست ها

• Design_20Two_20Phase_20Separators_20Within_20the_20Right_20Limits.pdf
    574.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • multiphase3PH-SEP.part1.rar
    7 مگایابت · بازدیدها: 0
  • multiphase3PH-SEP.part2.rar
    7 مگایابت · بازدیدها: 0

mataa

کاربر فعال
سلام
این 2تا مقاله در مورد طراحی فلش درامه. یکی در مورد فلش 2فازی و یکی در مورد فلش 3فازی

سلام . ممنون پوريا جان

اين استاد ما مسخرشو در آورده .تا ديروز ميگفت هر موضوعي خودتون خواستيد . امروز مطلب داده در مورد طراحي مخازن تحت فشار مطلب ميخواد !!

اگه مقاله اي موضوعي در اين مورد هست ، ممنون ميشم قرار بديد .
يه مقاله از اينجا گرفتم اما يه ذره كلي گفته و زياد وارد مباحث طراحي و فرمولي نشده .

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام . ممنون پوريا جان

اين استاد ما مسخرشو در آورده .تا ديروز ميگفت هر موضوعي خودتون خواستيد . امروز مطلب داده در مورد طراحي مخازن تحت فشار مطلب ميخواد !!

اگه مقاله اي موضوعي در اين مورد هست ، ممنون ميشم قرار بديد .
يه مقاله از اينجا گرفتم اما يه ذره كلي گفته و زياد وارد مباحث طراحي و فرمولي نشده .
در مورد طراحی مخازن تحت فشار مطالب خوبی تو سایت هست .. این تاپیک ها رو ببین : (یه تاپیک بود تو همین مهندسی شیمی خیلی خوب بود .. استاندارد های مورد نیاز برای طراحی رو گفته بود و خیلی چیزای دیگه . فکر کنم دوست خوبم john zink ایجادش کرده بود. ولی الان نمی تونم پیداش کنم .. پیدا کردنش با خودت)
تاپیک: طراحی کامل یک مخزن (برج)عمودی تحت فشار بر اساس ASME SEC VIII DIV1
تاپیک: هیدرو تست مخازن تحت فشار
تاپیک: بازرسی و نظارت بر کنترل کیفی ساخت مخازن تحت فشار
تاپیک: مخازن تحت فشار

ghaghalili

عضو جدید
سلام دوستان
نیاز به طراحی مفهومی یه واحد دارم
یعنی میخوام مطمین باشم که دیتا ها وجود داره
کسی میتونه کمکم کنه؟

imanimehri

عضو جدید
سلام
دوستان یه سوال
وقتی میگه به ازای 1 مول خوراک مثلا 0.2مول بخار در سینی خوراک به مایع تبدیل میشه، منظورش چیه؟

boy68

عضو جدید
سلام بچه ها یه سوال دارم که خیلی برام مهمه ممنون میشم بند رو راهنمایی کنید

آیا امکانش هست که کربن دی اکسید یا کربن مونو اکسید با گاز نیتروژن در دمای بالا ( مثلا توی کوره ) واکنش بده و سیانور تولید بشه

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه کتاب یا جزوه میخوام در مورد طراحی مبدل های حرارتی
فارسی باشه بهتره
ممنون

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه کتاب یا جزوه میخوام در مورد طراحی مبدل های حرارتی
فارسی باشه بهتره
ممنون

سلام شهرام جون. چطوري داداش؟
مبدل پوسته لوله يا فرق نميكنه چي باشه؟

اون سي دي هاي پتروشيمي بدرد نميخوره؟

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان .خسته نباشيد

دوستان يه سوال در مورد گند زدايي مخازن از طريق كلر دارم . سوالم در مورد مقدار كلر مورد نياز جهت تزريق هست .
مثال ميزنم . مثلا براي گند زدايي يك مخزن 1000 متر مكعبي چقدر پودر هيپو كلريت كلسيم ( كلر جامد ) (كه شامل 65 الي 70 درصد كلر فعال هست ) نياز هست ، تا مقدار كلر آزاد باقي مانده آب روي 0.8 ميلي گرم بر ليتر تنظيم بشه ؟؟؟
البته پودر كلر رو مستقيم نميريزيم . قبلش با آب محلول ميشه و محلول به مخزن اضافه ميشه .

ممنون

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام شهرام جون. چطوري داداش؟
مبدل پوسته لوله يا فرق نميكنه چي باشه؟

اون سي دي هاي پتروشيمي بدرد نميخوره؟

سلام امیر جان
خوبی سالار
نه طراحی مبدل های حرارتی باشه

روش های طراحی مبدل های حرارتی

amir ghasemiyan