درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

مسعود هوشی

عضو جدید
بازیابی کاتالیست پنتا اکسید وانادیم

بازیابی کاتالیست پنتا اکسید وانادیم

از دوستان مهندسین شیمی که در مورد بازیابی کاتالیست پنتا اکسید وانادیم اطلاعاتی دارند ( در مورد دانش فنی و فرایند ان ) در خواست همکاری دارم
با تشکر

z_rostami

عضو جدید
پایان نامه

پایان نامه

سلام ببحشید کسی هست به پایان نامه های دانشگاه صنعتی شریف دسترسی داشته باشه؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام ببحشید کسی هست به پایان نامه های دانشگاه صنعتی شریف دسترسی داشته باشه؟
سلام
هیچ کسی به پایان نامه های دانشگاه شریف دسترسی نداره .. تنها چند صفحه اول اون از طریق اینترنت قابل مشاهده است. تنها راه مراجعه به کتابخانه دانشگاه و مطالعه پایان نامه در همان مکان است.

hasan_g2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ببحشید کسی هست به پایان نامه های دانشگاه صنعتی شریف دسترسی داشته باشه؟​

سلام
من دارم
برای پایان نامه خودم هم خیلی سرچ کردم ولی مطلب جدید و خفن پیدا نکردم بتونم ایده بگیرم ...
دنبال چه تیپ اطلاعاتی می گردی؟

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
استفاده از رگرسیون رو اگه میشه توضیح بدید :(

یکی از کاربردهاش این هست که مجموعه ای از نقاط رو بصورت مولفه اول و دوم دارید (X , Y) (رگرسیون خطی منظورمه) بعد از روی این اعداد می تونید (با استفاده از رگرسیون گرفتن با ماشین حساب مهندسی یا برنامه اکسل) تابع رو دربیارید؛ منحنی رو بکشید؛برای قسمت خطی، شیب خط و عرض از مبدأ رو مشخص کنید

z_rostami

عضو جدید
منظورم سایت کتابخونه دانشگاه شریف بود ،الان دسترسی واسه کسایی که عضو نیستن یا دانشجوی اونجا نیستن از طریق سایت فقط 30صفحه اول پایان نامه س،اما خود اعضا به کل پایان نامه دسترسی دارن.

maede_chem

عضو جدید
سلام.کسی هست که به نرم افزار PDMS مسلط باشه؟؟یه پروژه دارم میخوام برام انجام بدین.هزینه رو هم پرداخت میکنم.اگه کسی بلده لطفا پیام خصوصی بفرسته

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام.کسی هست که به نرم افزار PDMS مسلط باشه؟؟یه پروژه دارم میخوام برام انجام بدین.هزینه رو هم پرداخت میکنم.اگه کسی بلده لطفا پیام خصوصی بفرسته
درود بر شما
داستان پروژه چیه؟
یه جزوه ی خییییییییییلی کامل از Pdms دارم اگه نرم افزارشو دارید بگین جزورو بهتون بدم تا خودتون به راحتی (راحت راحتم که نه ولی با یکم تلاش) انجامش بدین
اگه نرم افزارشو داشتم خودم انجام میدادم اما نتونستم سالمشو پیدا کنم

mohajer.mmd

عضو جدید
کنکور ارشد مهندسی شیمیHSE

کنکور ارشد مهندسی شیمیHSE

با سلام کسی کتاب تست یا جزوه واسه کنکور ارشد مهندسی شیمی HSE داره ؟
با تشکر

petroshimiuut

عضو جدید
با سلام
دوستان کسی در مورد روشهای مختلف بهینه سازی شبکه مبدل های حرارتی مطالبی داره ؟(انواع روشها به همراه توضیحاتشو میخوام ممنون میشم کسی اگر میتونه کمکم کنه)

farnazg

عضو جدید
من تا فصل 13 رو دارم و فصل 9-12 رو به ما درس دادن!(تو عملیات واحد 1و2)
نکنه یادت رفته اشکان خان!

اگر یادت نیومد تا از کتاب عکس بگیرم برات بزارم.

اگر راهنماش رو مینویسی تا تمرینهاش رو خودم برات تایپ کنم؟!؟

سلام . ببخشید میخواستم ببینم امکانش هست فصل ۹ به بعد رو برای من بفرستین؟‌من شدیدا احتیاج دارم و توی اینترنت هم نمیتونم پیدا کنم .:(:(:(:(

sorush13

عضو جدید
سلام خدمت دوستان مهندس
راجع به موضوع زیر اگه کسی مطلبی داره لطفا به آدرس ایمیلم بفرسته ممنون میشم
تقطیر یک مخلوط آزئوتروپ بوسیله نقطه جوش

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Hermione Granger

عضو جدید
با سلام و احترام
توی شبیه سازی hysys هر بستر برج را معادل چند سینی باید گرفت؟ فرمول خاصی داره ؟
از این فرمول باید استفاده کرد ؟ Nt=H/HETP

mrj007

عضو جدید
کمککککککککک

کمککککککککک

سلام

کسی حل المسائل کتاب حرارت 1 خشنود داره؟؟

shiva.a.r.t

عضو
سلام میشه لطفا تادوروزدیگه به این سوال جواب بدین!!!
:crying:سوال:برای معادله دیتریسی مقادیرثابتa,bبرحسب خواص بحرانی فشارودمارابدست اورید؟
p=RT/{(v-b)exp(a/RTV)}

mahasen

عضو جدید
با سلام و احترام
توی شبیه سازی hysys هر بستر برج را معادل چند سینی باید گرفت؟ فرمول خاصی داره ؟
از این فرمول باید استفاده کرد ؟ Nt=H/HETP

باسلام

برا هر بستری و همچنین ترکیب اجزائی فرق میکنه و بستگی به اجزائ و همچنین نوع PACKING داره تو کتاب پرکن ها و برجهای پرشده برا بعضی مواد و چند نوع پکینگ HETP اومده میتونید از اونجا استفاده کنید(این اعداد تجربیند) ولی HYSYSهای جدید هم HETP یعنی همون طول معادل رو برا هر نوع پکینگی براتون حساب میکنه سپس از فرمولی که خودتون نوشتید استفاده کنید تا تعداد مراحل رو بدست بیارید(فرمولتون درسته با این شرط که H طول کل پکینگ باشه نه طول کل برج).

یه سری فرمول هم تو تریبال هست ولی اونا بیشتر جنبه آموزشی داره و خیلی تو صنعت بکار نمیره. مدرک اگزونو رو براتون میزارم که معمولا ما تو طراحی های واقعی ازش استفاده میکنیم تعداد مراحل رو میتونیدبا کمک این مدرک هم بدست بیارید لاکن مخلص کلام رو بهتون بگم که معمولا ما تو طراحی از نرم افزارها بهره میگیریم و مراحل رو اونقدر تغییر میدیم تا به spec خروجی برسیم این میشه تعداد مراحلمون بعدش اونو در HETP ضرب میکنیم و طول کل پکینگ رو بدست میاریم HETP هم یا از خود نرم افزار میگیریم یا اینکه با مدرک EXXON حسابش میکنیم(لازم به ذکره که من تو روش خودم فرمول های اگزون رو با کمک نرم افزار و سینی به سینی یا با متوسط گیری حل میکنم که اینجا نمیتونم کامل توضیح بدم چون طولانی میشه و اگه به فرمول ها سر بزنید خودتون متوجه منظورم خواهید شد) البته خیلی وقت ها هر دو کار رو باهم انجام میدیم و عدد بزرگتر رو انتخاب میکنیم . نرم افزارهایی که استفاده میکنیم بسته به نوع شبیه سازی میتونه یکی از این نرم افزارها باشه HYSYS، ASPEN PLUS، DESIGN II، PRO II، PROMAX، UNISIM، PETROSIM ، CHEMCAD باشه.

ومن الله التوفیق

پیوست ها

• DP03G.pdf
    826.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

ئدز

عضو جدید
سلام من دارم روی اب همراه (associated water treatment) صنایع نفت کار میکنم کسی در این زمینه اطلاعاتی داره بهم کمک کنه؟مقاله ایی چیزی؟مرسی لطفا پیام خصوصی بدید

mahasen

عضو جدید
سلام من دارم روی اب همراه (associated water treatment) صنایع نفت کار میکنم کسی در این زمینه اطلاعاتی داره بهم کمک کنه؟مقاله ایی چیزی؟مرسی لطفا پیام خصوصی بدید

باسلام

دوست عزیز آب اولش تو جداکننده های 3 یا 4 فاز از نفت جدا میشه بعد وارد SKIMMER میشه که یه تانکیه با زمان ماند مشخص و یه لوله نصفه در بالا بعنوان OVER FLOW نفت با زاویه خاص (البته انواع متفاوتی داره به استاندارد ها مراجعه شود API یا NIOEC و یا WORKING INSTRUCTION ها مثل EXXON من یه زمانی برا شرکتمون WORKING INSTRUCTION این تجهیزو رو نوشتم اگه دوست داشتی برات میفرستم ) بعد آبو وارد API SEPARATOR میشه بازهم به استاندارد مراجعه شود البته جدیدا از PLATE PACKED SEPARATOR یا ELECTROSTATIC SEPARATOR استفاده میشه که بعنوان DESALTER هم بکار میره( جایی که بخوان املاح نفت رو بگیرن). خلاصه اینجا باید نفت همراه آب به زیر 250 PPM برسه(این عدد قدیمیه و جدیدا شده زیر 50 PPM اخیرا هم شده زیر 20 PPM که هنوز محیط زیست خیلی گیر نداده) بعدش آبو رو یا به دریا یا به رود اروند تو پالایشگاه آبادان (البته اونجا آبو از DESALTER خارج میشه و به API SEPARATOR میره) یا به چاههای نفت تزریق میشه برا استحصال نفت بیشتر(جاهایی که PRODUCTION UNIT )
برادر، من از شیر مرغ تا جون آدمیزاد مطلب دارم ولی کی حوصله داره تو 5 ترابایت اطلاعات بگرده اما یه چیزی از اگزونو برات میزارم امیدوارم بکارت بیاد. تو مدارک اگزون چیزهای دیگه ای هم هست تو مدارک شل و... شرکت های دیگه هم همینطور البته از همه بهتر استانداردها هستن. استاندارد IPS E-PR-730 رو هم برات میزارم. البته اگه بتونی مدارک یه PRODUCTION UNIT رو پیدا کنی مشکلت حله من دارم ولی به دلیل حجم زیاد و همچنین وقت گیر بودن شرمندم همین دوتا فایل هم چندین بار تلاش کردم تا تونستم یکیشو براتون آپلود کنم(اگه تو تهران هستی برو تو گردی انقلاب اونجا همه چی گیرت میاد).

والله ولی التوفیق

پیوست ها

• dp19a.rar
    185.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arash.t

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من برای پایان نامه ارشدم به مشخصات فنی دوتا غشا که مدلاش
AR204SXR412 and CR67, MK111 anion and cation exchange membranes
ساخته شده توسط شرکت
ionic
نیاز دارم ولی هم چون تو تحریمیم هم این غشاها برای سفارش گرونه نتونستم چیزی پیدا کنم:(
میتونه کسی راهنماییم کنه که چجوری می تونم اطلاعات از شرکتش بگیرم؟؟
کسی تجربه مشابه ای نداشته؟؟

mdrsh

عضو جدید
کتاب های پتروشیمی

کتاب های پتروشیمی

سلام به همه ی دوستان
دنباله یه کتا میگردم به اسم چه اشتباهی رخ داد انتشارت پتروشیمی نوشته کلتس ترور و ترجمه نیلوفر متقینی
ممنون میشم کسی فایلشو داره برا دانلود بذاره هفته بعد ارائه دارم خیلی واجبه پیداش نمیکنم :(
ممنون میشم فارسی باشه

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام به همه ی دوستان
دنباله یه کتا میگردم به اسم چه اشتباهی رخ داد انتشارت پتروشیمی نوشته کلتس ترور و ترجمه نیلوفر متقینی
ممنون میشم کسی فایلشو داره برا دانلود بذاره هفته بعد ارائه دارم خیلی واجبه پیداش نمیکنم :(
ممنون میشم فارسی باشه
سلام
برای تهیه کتب فارسی باید اونها رو خریداری کنید.

بالا