درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

E.AP

عضو جدید
سلام دوستان یک سری اطلاعات در رابطه با یک واحد جداسازی می خوام میخوام با استفاده از نرم افزار اسپن شبیه سازی کنم کسی میتونه کمکم کنه آیا؟

نیکان صدرا

عضو جدید
سلام دوستان
یه برج دفع رو اگه بخوام تو هایسیس یا اسپن شبیه سازی کنم از چه برجی باید استفاده کنم؟ برجی تحت عنوان stripper تو هایسیس وجود نداره. ممنون​

شبگرد94

عضو جدید
با سلام

کسی می تونه در مورد اصول طراحي مخازن همزن دار کتاب یا مقاله یا یه متن خلاصه فارسی بهم کمک کنه؟
.
ممنون میشم.

ivi.honari

عضو جدید
سلام دوستان
یه برج دفع رو اگه بخوام تو هایسیس یا اسپن شبیه سازی کنم از چه برجی باید استفاده کنم؟ برجی تحت عنوان stripper تو هایسیس وجود نداره. ممنون​

بسته به نوع فرایند از هر یک از برج های موجود (جذب، تقطیر و ...) میتونید استفاده کنید;)

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی در مورد غیرفعال شدن کاتالیست ها متنی داره؟ ترجیحا فارسی

861087518

عضو جدید
الکتروشیمی مدار باز

الکتروشیمی مدار باز

از دوستان کسی اطلاعاتی راجب به الکتروشیمی مدار باز داره؟
ممنون

hossein_t

عضو جدید
سلام.میشه درباره تست هیدرواستاتیک.هیدرو تست توضیح بدید؟ک چگونه است و چطور انجام میدن؟

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
کسی در مورد جذب سطحی sox با زویلت چیزی میدونه یا فایلی داره؟
ضروریه لطفا

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
با سلام

از دوستان کسی میتونه نتیجه حاصل از طیف پتانسیل زتا رو برای من تفسیر کنه؟

ممنونم

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    11 کیلوبایت · بازدیدها: 0

GityRassin

عضو جدید
پروژه ریاضیات پیشرفته

پروژه ریاضیات پیشرفته

معائلاتی که حل عددی دارتد و حل تحلیلی ندارند کسی تو قسمتی از مقالش مرتبط با این مطلب داره؟

af son

عضو جدید
جذب

جذب

کسی میدونه تفاوت بین جذب استاتیک و دینامیک چیه؟در فیلتر :((

sarazhare

عضو جدید
پکتین

پکتین

درود:smile:
سال نو فرخنده
شما در مورد "" پکتین و نحوه ی استخراج ان"" اطلاعی دارید؟؟؟؟؟؟؟

moji777

عضو جدید
Chemical reaction

Chemical reaction

سلام خدمت اساتيد علم شيمي!
يه راهنمايي ميخواستم بكنيد. البته سوال چندان راحتي نيست!
يه واكنش لطفا معرفي كنيد كه هم گرماده باشه و هم يون ازاد بشه! البته واكنشگرها محلول در اب باشن و غير از اسيد و باز باشن. مثل اين دو واكنش زير:
NH4NO3 + NaNO2
يا
NH4Cl + NaNO2!
خواهشا اگر كسي ميدونه كمك بكنه)

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام خدمت اساتيد علم شيمي!
يه راهنمايي ميخواستم بكنيد. البته سوال چندان راحتي نيست!
يه واكنش لطفا معرفي كنيد كه هم گرماده باشه و هم يون ازاد بشه! البته واكنشگرها محلول در اب باشن و غير از اسيد و باز باشن. مثل اين دو واكنش زير:
NH4NO3 + NaNO2
يا
NH4Cl + NaNO2!
خواهشا اگر كسي ميدونه كمك بكنه)

درود بر شما
بزرگوار اینجا تالار مهندسی هست برای طرح این سوال بهتر میبود به تالار شیمی سر میزدید

parsakhoshmel

عضو جدید
سلام دوستان عزیز ببخشید کسی دسترسی به SRI Design اپوکسی رزین داره؟؟؟ خیلی واجبه ممنون میشم

laya.zbh

عضو جدید
سلام
بچه ها کسی میتونه قسمت بدست اوردن حجم راکتور با استفاده از منحنی های تبدیل-دما-سرعت رو توضیح بده؟ متاسفانه من نمیفهمم چطور باید داده های نمودار تیدیل دما رو به نمودار سرعت تبدیل ببرم و کلا گیر کردم.
اگه کسی بتونه با یک مثال یا بطور کلی توضیح بده ممنون میشم تو چزواتی که دوستان گداشته بودن هم دیدم ولی این مطلب رو با توضیح ندیدم.

mahboubrh

عضو جدید
ضریب فوگاسیته

ضریب فوگاسیته

سلام . دوستان کسی بسط معادله برای ضریب فوگاسیته با استفاده از ترم MSA و Debye Huckel رو داره ؟

ئدز

عضو جدید
سلام
چقدر اینجا خلوت شده؟
کسی یه کتاب طرح اقتصاد خوب که دارای نمودار و جداول قیمت تجهیزات هست رو میشناسه معرفی کنه/
کسی ویرایش پنجم کتاب پیترز رو دار؟plant design and economics for chemical engineers 5th edition
ایا درسته که ویرایش 6 هم اومده؟

Hadie89

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چه رابطه ای برای محاسبه سرعت سیال در طول راکتور پلاگ استاده میشه؟

darab64

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید
دوستان اگه کسی گزارش کارآموزی پالایشگاه تبریز رو داره ممنون میشم برام بفرستید.
توی بعضی سایتها هست که 130 صفحه است اما مبلغ زیادی واسه دانلودش دریافت میکنن!
خواهشا کمکم کنید

mohandes-87

عضو جدید
سلام دوستای خوبم. یه تحقیق دارم که باید روش اندازه گیری آلاینده های هوا رو بنویسم میشه کمکم کنید. مثل co2,co, No,NO2,SO2,...

didar_2026

عضو جدید
جذب حرارت توسط نمک ها

جذب حرارت توسط نمک ها

با سلام خدمت دوستان و مهندسین گرامی
من توو پایان نامم به یه مشکلی خوردم و اون اینه که باید از یه ماده ای برای جذب حرارت حدود چند هزار درجه سانتی گراد استفاده کنم. و در بعضی منابع اسم نمک ها اورده شده. میخواستم بدونم انواع نمک ها و گرمایی که هنگام انحلال با اب و سپس تبخیر ان لازم است را از کجا و چگونه میتونم استخراج کنم(با شیمی و ترمودینامیک آشنایی چندانی ندارم) و به نظرتون اون کدوم نمک میتونه باشه که همچین حرارتی رو بتونه به میزان زیادی جذب کند؟
و اگه روش یا ماده ای دیگه در این رابطه که بتونه کمک ساز باشه میدونین ممنون میشم کمکم کنین. در حدود 200،300 گرم از این ماده یا نمک امکان استفاده داریم . ممنون میشم راهنماییم کنین
اگه کسی در مورد استفاده از نانو مواد در این زمینه هم اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیارم قرار بده

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
سلام دوستای خوبم. یه تحقیق دارم که باید روش اندازه گیری آلاینده های هوا رو بنویسم میشه کمکم کنید. مثل co2,co, No,NO2,SO2,...

کتاب آلودگی هوا نوشته وارک وارنر
ترجمه کاظم ندافی - انتشارات نص

استانداردهای EPA هم بخونی به خوبی توضیح داده

s.z.22

عضو جدید
سلام کسی میتونه ازنمودار5-11تریبال عکس بگیره اینجاقراربده؟لطفاخیلی سریع لازم دارم!!!

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

فرق فنی و اصطلاحی vessel و drum و storage tank چیه؟( با ذکر مثال)

ممنون

spana

عضو جدید
سلام

فرق فنی و اصطلاحی vessel و drum و storage tank چیه؟( با ذکر مثال)

ممنون
کلا با هم متفاوتن.فرق فنی یعنی چی؟
vessel هم همون برج هست که وظبفه اش تفکیک یکسری مواد بر اساس نقطه جوش هست.
درام ها دو نوع افقی و عمودی دارند که بیشتر وظبفه شون جداسازی مایع بوسیله مش ها از گاز هست و کلا تغییر ماهیتی روی ماده انجام نمیشه.
storage tank هم تانک ذخیره سازی هست که ماده ای مانند ;kerosen یا gasoil که تولید میشه وارد این مخازن میشه تا بعدا صادر بشه یا اینکه برای واحد خاصی بعنوان منبع اصلی استفاده بشه.

didar_2026

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان و مهندسین گرامی
من توو پایان نامم به یه مشکلی خوردم و اون اینه که باید از یه ماده ای برای جذب حرارت حدود چند هزار درجه سانتی گراد استفاده کنم. و در بعضی منابع اسم نمک ها اورده شده. میخواستم بدونم انواع نمک ها و گرمایی که هنگام انحلال با اب و سپس تبخیر ان لازم است را از کجا و چگونه میتونم استخراج کنم(با شیمی و ترمودینامیک آشنایی چندانی ندارم) و به نظرتون اون کدوم نمک میتونه باشه که همچین حرارتی رو بتونه به میزان زیادی جذب کند؟
و اگه روش یا ماده ای دیگه در این رابطه که بتونه کمک ساز باشه میدونین ممنون میشم کمکم کنین. در حدود 200،300 گرم از این ماده یا نمک امکان استفاده داریم . ممنون میشم راهنماییم کنین
اگه کسی در مورد استفاده از نانو مواد در این زمینه هم اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیارم قرار بده

کسی اطلاعاتی توو این رابطه نداشت ؟؟؟!!!!

mohammad_2016

عضو جدید
جزوه درسی

جزوه درسی

سلام...نکات کلیدی و خلاصه درسنامه درسهای مهندسی شیمی رو احتیاج دارم...واسه مصاحبه میخوام بخونم ممنون میشم کمکم کنید

a_hadavandkhani

عضو جدید
درس پدیده های سطحی

درس پدیده های سطحی

کسی در مورد این درس منابع و کتاب و جزوه اطلاعاتی داره؟
ممنون میشم بنویسد اگر در موردش میدانید

avid.s

عضو
سلام
ببخشید ممکنه راهنماییم کنید چطور دسترسی به کل محتوای مجله مهندسی شیمی داشته باشم و دانلودش کنم؟ chemical engineering journal
ایندکسای تهشو میخواستم:cry:
ممنون بابت وقتی که برای پاسخ دهی و راهنماییم میذارید:smile:

بالا