درخواست های مرتبط با:معمارها و انواع سبک ها

soorerena_6000

عضو جدید
روکوکو چه سبکی و معمارای مطرحش کیان

روکوکو چه سبکی و معمارای مطرحش کیان

کمک کنید واسه ارشد میخوام کسی اطلاعات کامل از این سبک داره

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمک کنید واسه ارشد میخوام کسی اطلاعات کامل از این سبک داره

رکو کو در معماری در نخستین سالهای سده هیجدهم سریعا به یک سبک بین المللی تبدیل شد.واژه رو کوکو به معنای سنگ ریزه است و به صدفهای تزیینی اطلاث میشه.
رکوکو اصولا سبکی مختص فضای داخلی هست
سبکی که در درجه اول هنرهای کوچک مانند ظروف ولوازم خانگی و اثاثیه رو شامل میشده..
و شاخص ترین ویژگی این سبک اغراق در تزیینات هست و بعد از سبک باروک و قبل از انقلاب صنعتی روی کار اومده

البته خوب این کامل کامل نیست!!!اشاید دوستان دیگه بدونن وکمک کنن
ببخشید دوست عزیزم این درخواستارو فک کنم تو قسمت بالا دانشگاه مجازی ...درخواستای معماری بزاری بهتر باشه
موفق باشی

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی مهمترین نکته سبک روکو کو توجه به معماری داخلی هستش...برا اولین بار فضای داخل اصل طراحی به حساب می یاد
ساختمانهای روکوکو بسیار پر تزیین هستن و انگار آدم تو بهشت حبس شده!!!
باروک و روکوکو در کنار هم هستن و باروک بهبود یافته روکوکو هستش
در زمان لویی پانزدهم شکل گرفت
کلیسای سن پل و همین طور کاخ لوور اثر لویی لوور و کاخ تزار کویه سلو در سن پطرزبورگ تو این سبک هستن
عدم تقارن تو این سبک به چشم میاد و هنرمن د معروفش فرانسوا بوشه هست...
کلا سبک پر تزیین و تجمل گرای اشرافی گری بورژوازی حاکم در اون زمان فرانسه هست...که همین اختلاف طبقاتی هم منجر به انقلاب می شه دیگه...

دوست قبلی همه نکات رو گفته بودن البته من تکرار کردم...
در
ضمن بچه ها نزدیک کنکور ارشده من هر کمکی ازم بر بیاد براتون در خدمتم

saeidomran

عضو جدید
دوستان معمار عزیز سلام
من یه تحقیق درباره مقبره شیخ صفی الدین اردبیلی دارم
در مسجد این مجموعه از روش گچ بری (تنگ بری) استفاده شده.

میخواستم با این روش اشنا بشم اگه کسی بلده ممنون میشم کمکم کنه.

Fatimba

عضو جدید
مقاله انگلیسی

مقاله انگلیسی

سلام؛شما مقاله انگلیسی معماری ندارید به من بدید؟در مورد یه معمار معروف؛یه بنای معروف یا ....بیشتر از 5 صفحه و کمتر از 2 صفحه هم نباشه.

آخرین ویرایش:

shatel5000

عضو جدید
سلام
کسی میتونی در مورد موضوعArt Nouveauکمکم کنه؟
چطوره؟ از کجا شروع شده؟عکس هم دارین؟

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام
کسی میتونی در مورد موضوعArt Nouveauکمکم کنه؟
چطوره؟ از کجا شروع شده؟عکس هم دارین؟

سلام دوست خوبم لطفا به این تاپیک مراجعه بفرمائید

[h=3]آرت نوو (طبیعت گرایی در آثار هنرمندان و معماران اواخر قرن 19 )[/h]شما میتوانید پیش از ارسال درخواست خودتون از امکان جستجو که در بالای سایت قرار گرفته استفاده کنید و به این صورت ممکن است خیلی سریعت به پاسخ سوال و یا شاید سوالات دیگر خود نیز برسید

MellOoOdii...6

عضو جدید
مدرنیسم
با پایان جنگ جهانی و نیاز شدید به ترمیم خرابی های جنگ و تولید انبوه ساختمان ، گرایش به سمت معماری مدرن افزایش یافت . لذا استفاده از تکنولوژی روز ، مصالح مدرن ، پیش ساختگی ، عملکرد گرایی و دوری از سبکهای پر زرق و برق تاریخی مورد توجه قرار گرفت . در این دوره معماری مدرن به عنوان تنها سبک مهم و آوانگارد در غرب مطرح شد و دامنه نفوذ آن به صورت یک سبک جهانی در اقصا نقاط گیتی گسترش یافت. رایت - موزه گوگنهایم ، نیویورک ۱۹۵۶

معماری مدرن، اعتقاد شدیدا قدرت یافته به ترقی خواهی صنعت است و ترجمان اش به سبک بین المللی خالص و سفید ( یا دسته کم زیبایی ماشینی ) با هدف دگرگون ساختن جامعه هم در حساسیت اش و هم در ساختار اجتماعی اش.
می توان مدرنیسم را نخستین واکنش فکری بزرگ نسبت به بحران اجتماعی و فروپاشی دین مشترک دانست.

همان طور که پیش تر بیان شد آغاز مدرنیسم را می توان از رئالیسم یا مکتب شیکاگو دانست که به راسیونالیسم ( سبک جهانی) و بعد با هاوس و سپس به آن چیزی که ما مدرنیسم می نامیم ختم می شود، که یک دوره پنجاه ساله را در بر می گیرد.
از مشخصات بنیادین مدرنیسم عبارتند از:
۱- تداوم عناصر التقاطی ناشی از روش های تاریخی قرن نوزدهم.
۲- توجه به اهمیت کاربری مصالح خصوصا آجر در رابطه با کیفیت های سازه ای عناصر تزئینی.
۳- گرایش به طراحی لوازم از طراحی سرامیک و دست گیره ها گرفته تا طرح آسانسور و اثاثیه منزل.
۴- استفاده از شیوه دورنمایی به مثابه عناصر ساختاری وابسته به روش های سازه ای همچنین طرح های خیالی مورد توجه قرار گرفت.

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
من برای پایان نامم میخام از سبک "های تک" استفاده کنم.قسمتی از کانسپت کارمه. دنبال اطلاعات وسیعی درباره ی این سبک هستم. اگه راهنماییم کنین ممنون میشم. البته از پیشینه ی این سبک اطلاعات کافی دارم..کاربردش تو ساختمانای مدرن برام حائز اهمیته. با تشکر

vampiresasan

عضو جدید
سلام من یک تحقیق دارم هر چی گشتم نبود میشه یک کمکی بکنید من معماری بین 2 جنگ جهانی را می خواهم اگه کمکی بکنید ممنون میشم برای درس معماری معاصر

jodyabod

عضو جدید
سلام ...
کسی میدونه کارهای فرشید موسوی تو چه سبکیه ؟ و ی سری اطلاعات در این زمینه میخوام
ممنون میشم کمکم کنید :smile:

sama jooon

عضو جدید
کاربر ممتاز
salam.
بچه ها درباره نگاه اومانیسم در معماری کسی مطلبی داره؟ من از نت مطالبی کرفتم اما میخوام بدونم در این مورد کسی ارائه داشته تا حالا؟:w10:

adib.ha

عضو جدید
سلام معمارای محترم... دستم به دامنتون به من یه کمکی کنید نمیدونم چیکار کنم... من الان پیش دانشگاهیم . و خب من به رشته ی طراحی داخلی و دکوراسیون خیلی علاقه دارم.. می خوام بپرسم ازتون شما که تجربه دارید که من اگه بخوام این رشترو در حدی یاد بگیرم که بتونم باهاش کار کنم، دانشگاه برم بهتره یا که موسسات آموزشی
مثل
دیباگران برا من بهتره؟ چون از خیلیا شنیدم که دانشگاه درسته که آدم یه چیزایی یاد می گیره ولی واسه کار خیلی فرقی نداره ( که موسسه آمزشی بری یا دانشگاه ) می خواستم نظرتونو بدونم.. مررررسیییی

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام کسی راجب هانس مییر اطلاعاتی داره ؟؟؟؟

هانس مایر (Hannes Meyer) (متولد ۱۸ نوامبر ۱۸۸۹، وفات ۱۹ جولای ۱۹۵۴)، معمار سویسی و پس از والترگلوپیوس دومین مدیر باوهاوس در دساو از ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۰ بود.
از نظر عقیده اجتماعی و سیاسی او به مارکسیسم گرایش داشت و نظرات او درباره کار معماران از این گرایش او تاثیر می‌گرفت. او بر آن بود که معماری بیشتر فن است تا هنر و معمار باید ساختمان‌هایی طرح کند که ارزان تمام شود و طرح باید با کارکرد اجتماعی آن متناسب باشد. سبک او را گاه کارکرد گرایی یا فونکوسیونالیسم نامیده‌اند.
نظرات کمونیستی و اقداماتش در این زمینه باهاوس را با بحران روبرو کرد و سرانجام گروپیوس او را اخراج کرد. او با چند تن دیگر از معماران باهاوس به مسکو رفت ولی در ۱۹۳۶ همراه با شمار دیگری از خارجیان از شوروی اخراج شد. سپس به مکزیکوسیتی رفت و از ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۹ برای دولت مکزیک کار کرد.
مایر در سال ۱۹۵۴ در سوئیس در گذشت.

کیمیا2011

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست که اطلاعاتی راحع به کارخونه های کانادا درای تهران و اهواز هوشنگ سیحون بدونه؟

شیما-م

عضو جدید
درخواست : هندسه ی سبک اصفهانی

درخواست : هندسه ی سبک اصفهانی

سلام .ببخشید من دنبال مطلبی راجع به هندسه ی سبک اصفهانی هستم . مثلا شکل پلان ، نما و نوع کاربندی و از این قبیل.اگه کتاب یا مقاله ای میشناسین بم معرفی کنین ممنون میشم

ho.arezomandi

عضو جدید
معرفی و زندگی نامه زاها حدید و آثارش در سبک های دیگاستراکشن و فولدینگ

معرفی و زندگی نامه زاها حدید و آثارش در سبک های دیگاستراکشن و فولدینگ

با سلام خدمت دوستان گرامی:
من هر چی تو اینترنت سرچ میکنم در مورد زاها حدید اطلاعات زیادی پیدا نمیکنم یا اطلاعاتی پیدا میکنم که منبعش رو ذکر نکردن.
اگه در مورد زاها حدید و آثارش که در سبک های دیکاستراکشن و فولدینگ هست اطلاعات کاملی دارید ازتون خواهش میکنم که کمکم کنید.برا پروژه درس آشنایی با معماری معاصر غرب(کارشناسی معماری)به همراه یه منبع فارسی لطفا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

s.garshasp.s

عضو جدید
واسازی یا دیکانستراکشن

واسازی یا دیکانستراکشن

سبک خانم زاها حدید میباشد.
توضیحات کامل در موردش میخواهم؟

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
بالا