درخواست های مرتبط با:مسائل اجرایی ساختمان

khatoon 1

عضو جدید
سلام دوستان.من برای طراحی نمای ویلا به عکس از نمونه های ساخته شده و اطلاعات راجع مصالح مناسب برای منطقه کوهستانی دارم

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من برای طراحی نمای ویلا به عکس از نمونه های ساخته شده و اطلاعات راجع مصالح مناسب برای منطقه کوهستانی دارم

کتاب آموزش طرح معماری-ارتورامیدآذری اطلاعات خوبی دراین زمینه بهتون میده

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دلیل اینکه کف سرویسها و آشپزخانه بالاتر از پذیرایی و اتاقها است اینه که برای کفشوری هست که برای این مکانها استفاده میشه
ما میتونیم لوله هایمان را به هر طریقی (یا در زیر سقف/داخل سقف/کنار دیوار /داخل دیوار/) به کار ببریم که هیچ احتیاجی به بالابردن سقف از بقیه نقاط نباشه و بار مرده این مکانها را کاهش دهیم

این کار عملی بوده و بنده بیش از چند مورد اجرا کردم

araghon

عضو جدید
با عرض سلام خدمت همه بزرگواران نمیدونم کجا باید مطرح کنم دوستان عزیز راهنمایی کنید

دوستان بنده یه نقشه اجرایی (طراحی پلان-محاسبات سازه-نما-برش و...)اپارتمانی با سازه بتنی میخوام .دوستانی که دفتر دارند یا جایی مشغول کار هستند که میتونن انجام بدن لطفا پیام خصوصی بدن

somaneh

عضو جدید
کمممک
پروژم خوابگاه دانشجویی است و در پلان زیر زمین استخر و در پلان همکف آمفی تئاتر دارم از چه سیستمی برای سقف استفاده کنم برای دهانه استخر 14 متر و برای آمفی تئاتر 17 متر است و در طبقات بالاتر خوابگاه قرار دارد و ارتفاع ساختمان 25 متر است .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کمممک
پروژم خوابگاه دانشجویی است و در پلان زیر زمین استخر و در پلان همکف آمفی تئاتر دارم از چه سیستمی برای سقف استفاده کنم برای دهانه استخر 14 متر و برای آمفی تئاتر 17 متر است و در طبقات بالاتر خوابگاه قرار دارد و ارتفاع ساختمان 25 متر است .

یا بتنی پیش تنیده یا تیر ورق اسکلت فلزی

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما این پله مشکلی برا اجرا نداره؟؟
این نقشه فاز صفر یه اپارتمانه که قراره من مزایا و معایبش رو بگم راستش بین همه طرحا این طرح از همه بهتر بود اما این مشکل پله رو داره حالا به نظرتون مشکل خیلی جدیه یا نه؟؟؟
2-5-2014 10-25-52 PM.jpg

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
این نقشه فاز صفر یه اپارتمانه که قراره من مزایا و معایبش رو بگم راستش بین همه طرحا این طرح از همه بهتر بود اما این مشکل پله رو داره حالا به نظرتون مشکل خیلی جدیه یا نه؟؟؟
مشاهده پیوست 194676

سلام.
کلا از لحاظ طراحی مشکل داره این پله.حداقل تو شهرداری قبولش نمیکنن.
اگه ستون گذاریش مشکلی نداشته باشه قابل اجراست و مشکل خاصی واسه اجرا نداره.

فاروق چاکری

عضو جدید
سلام دوست عزیز اگه بتونی نشریه سازمان برنامه و بودجه رو گیر بیاری ساعت های کاری و راندمان اکیپ ها هست اگه هم نتوستی هر موردی داری بپرسی من در خدمتم اگه یه فایل کامل انالیز هم می خواین براتون میل کنم

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 194676

این پله یکی از مشکلات که داره اینه که اون دیواری که انتهای پله طراحی شده یه فضای مرده ایجاد کرده

به نظر من مشکلش فقط همینه

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 194676

با سلام ......

امکان طراحی بهتر جهت بهره برداری از ایستگاه پله در این فضا با این فرم وجود دارد ................... به این صورت که اجرای شمشیری رمپ پله ...........سمت دیوار غربی موازی با خود دیوار غربی گرفته بشه ................ مسلما طرح بهتری از کار در میاد............... بدرود.

آخرین ویرایش:

rose_Sefid

عضو جدید
[درخواست] - نحوه ی محاسبه ی نیروی زلزله؟

[درخواست] - نحوه ی محاسبه ی نیروی زلزله؟

بچه ها بس كه من خوش شانسم امسال تقريبا همه مباحث براي امتحان محاسبات عوض شدن!!!!! نخندين بهم ولي راستش من با اين مبحث 6 جديد واقعا گيج شدم!!!!! الان نيروي زلزله با چه فرمولي حساب ميشه؟!! :surprised:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
بچه ها بس كه من خوش شانسم امسال تقريبا همه مباحث براي امتحان محاسبات عوض شدن!!!!! نخندين بهم ولي راستش من با اين مبحث 6 جديد واقعا گيج شدم!!!!! الان نيروي زلزله با چه فرمولي حساب ميشه؟!! :surprised:

سلام
نیروی زلزله از آیین نامه 2800 باید حساب کنید
که ویرایش چهارمش تو راهه ولی فعلا همون ویرایش سوم ملاک عمله
سعی کن قبول بشی چون ویرایش چهارم خیلی تغییر کرده

rose_Sefid

عضو جدید
والله من سعي ميكنم ولي يه ذره زيادي خوش شانسم!!!!
يه سوال ديگه صفحه 56 مبحث 6 سال 92 بند ب بالاي صفحه درسته؟!!!

masoodxl

عضو جدید
درخواست کمک در مورد بستن کید کولر آبی

درخواست کمک در مورد بستن کید کولر آبی

سلام
طریقه بستن کلید کولر آبی
رو لطف میکنین بگین؟؟؟ممنون

mjm2385

عضو جدید
بند (ب) ص 56

بند (ب) ص 56

والله من سعي ميكنم ولي يه ذره زيادي خوش شانسم!!!!
يه سوال ديگه صفحه 56 مبحث 6 سال 92 بند ب بالاي صفحه درسته؟!!!

برداشت من هم اولش از این بند بد بود.ولی فکر کنم منظورش این تصویری هست که براتون میفرستم.
Untitled.jpg
اگر مشکل خاصی داشتید در خدمتم.ایمیل بزنید. mjm_civil_2385@yahoo.com

mirzabaghi

عضو جدید
نقشه های رابیتس کاری نما

نقشه های رابیتس کاری نما

سلام به همه دوستان
یه نما می خوام طراحی کنم ، باید نقشه های رابیتس کاری رو به جوشکار و ... بدم، یه خرده ایراد دارم .
اگه تا حالا این کارو انجام دادید و براتون مقدوره ، یه سری نقشه های اجرایی نما رو برام اشتراک بذارید.
خیلی خیلی ممنون ......

محمد زارعي

عضو جدید
سوال

سوال

سلام و خسته نباشيد به مهندسين معماري
نحوه صحيح بتن ريزي سقف در محل هاي داكت رو اگه دارين برام توضيح بدين ممنون ميشم اگه عكس يا فيلم هم باشه چه بهتر:heart::w17:

hastia89

عضو جدید
سلام
چندتا سوال داشتم هر کی میتونه لطفا کمک کنه. مرسی
1. حداقل طول و عرض برای داکت تاسیسات چقدره؟ اگر بخواهیم پنجره ی حمام و سرویس رو از داکت بگیریم چطور؟
2. ایا حتما باید برای اشپزخانه ، حمام و سرویس داکت در نظر گرفت؟ در صورتی که این فضاها از هم فاصله داشته باشند و از لحاظ تهویه هم مشکلی نداشته باشن چطور؟
3. در مجتمع مسکونی ،دیوار واحد های مجاور مشترک است یا نه ؟ و ضخامت این دیوار چقدر است؟
4.ستون گذاری اطراف راه پله به چه صورت است؟
5.ضخامت سقف در ساختمان مسکونی چقدر است؟
6.چه ارتفاع سقفی در ساختمانهای مسکونی با متراژ 80 تا 120 متر مناسب است؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام
چندتا سوال داشتم هر کی میتونه لطفا کمک کنه. مرسی
1. حداقل طول و عرض برای داکت تاسیسات چقدره؟ اگر بخواهیم پنجره ی حمام و سرویس رو از داکت بگیریم چطور؟
2. ایا حتما باید برای اشپزخانه ، حمام و سرویس داکت در نظر گرفت؟ در صورتی که این فضاها از هم فاصله داشته باشند و از لحاظ تهویه هم مشکلی نداشته باشن چطور؟
3. در مجتمع مسکونی ،دیوار واحد های مجاور مشترک است یا نه ؟ و ضخامت این دیوار چقدر است؟
4.ستون گذاری اطراف راه پله به چه صورت است؟
5.ضخامت سقف در ساختمان مسکونی چقدر است؟
6.چه ارتفاع سقفی در ساختمانهای مسکونی با متراژ 80 تا 120 متر مناسب است؟

با سلام .....

داکت : در نظر گرفتن داکت تاسیساتی برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی و حمام الزامی است .حداقل ابعاد داکت تاسیساتی 40 در 60 سانتیمتر بدون درگیری با تیر( با توجه به تعداد فضاهایی که از داکت استفاده میشود ، ابعاد داکت نیز باید افزایش یابد)

3- مسلما دیواری که دو تا واحد رو از هم جدا میکنه مشترک هستش .......... در اجرا از 13 سانت تا 19 سانت مشاهده میشه ........

5- ضخامت سقف در اجرا 40 سانتیمتر در نظر می گیرند.
6- ارتفاع از کف تا روی بام رو 3.30 در نظر می گیرند که ارتفاع مفید پس از کف سازی 2.9 باقی می مونه .......

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/fileupload.gif دانلود یک فایل با توضیحات مفید در این خصوص .......

پیوست ها

• zavabet-memari.pdf
    260.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

بانوبانو

عضو جدید
سوالی در مورد اجرای استخر دارم:
اگر حین اجرای یک استخر پس از نود درصد بتن ریزی کف استخر از قسمتی که باقی مانده به علت بالا بودن سطح آبهای زیرزمینی آب شروع به نشت کند -مثل چشمه- برای ادامه کار باید چه کرد؟ بهترین مواد زودگیر و آب بندی که بتوان به کار برد چیست؟
سپاس

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سوالی در مورد اجرای استخر دارم:
اگر حین اجرای یک استخر پس از نود درصد بتن ریزی کف استخر از قسمتی که باقی مانده به علت بالا بودن سطح آبهای زیرزمینی آب شروع به نشت کند -مثل چشمه- برای ادامه کار باید چه کرد؟ بهترین مواد زودگیر و آب بندی که بتوان به کار برد چیست؟
سپاس
سلاممم.
این مواقع آب که درز میکنه رو باید با پمپ تخلیه کنن بعد برای ادامه بتن ریزی از واتر استاپ استفاده میکنن.
من جزئیات این واتر استاپ رو واسه دیوار براتون میزارم .در مور کف هم شما میتونید از همین استفاه کنید.

نقشه های سازه-Model.jpg

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
با سلام .........

در خصوص لوله هایی که در فضاهایی مثل آشپزخانه و سرویس حمام و دستشویی هستش ...............با توجه به اینکه کف این فضا ها به مقدار 10 سانت بالاتر ساخت میشه در عبور اون مشکلی نیست و تقریبا روی بتن سقف لوله ها خوابونده میشه ......... و معمولا سعی میشه در کوشه ها حرکت داده بشه ........تا بتوان با بتن ماهیچه روی اون رو پوشش داد ........... لوله های آب گرم و سرد .......از داخل یک عایق پفکی سفید عبور داده میشه .......... وبعد دفن می شن...............
با سلام :با تشکر از توضیحات مفید جناب مهندس راه پرداز -تنها چیزی که باید اضافه کرد:
1-حتی المقدور برای عبور لوله های تاسیسات حرارتی وسرمایش.با همکاری مهندس تاسیسات انها وکانالها را از یک داکت پیش بینی شده درگوشه حمام یا اشپزخانه عبور دهید.
2-لوله های فاضلاب 63 و90 و110 اجباری کف خواب ها را حتما:از روی قیر گونی دولایه کف اشپزخانه وسرویسهای بهداشتی از نوع p.v.c فشار قوی(تاکید خاص) اجرا کنید -از لوله های اب گالوانیزه

استفاده نشود بجای ان لوله پلیمری قوی کار کنید-گالوانیزه بمرور سوراخ می شود. مگر کامل عایق نوار پرایمر کنید

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
یه نما می خوام طراحی کنم ، باید نقشه های رابیتس کاری رو به جوشکار و ... بدم، یه خرده ایراد دارم .
اگه تا حالا این کارو انجام دادید و براتون مقدوره ، یه سری نقشه های اجرایی نما رو برام اشتراک بذارید.
خیلی خیلی ممنون ......

دوست عزیز سلام :
شما خود مهندس معمار هستی -تا می توانی از ایده خود وفکر خود استفاده کنید- نما با رابیتس راحت است. شما با توجه باینکه اتوکد می دانید. روی نما بصورت سولید ودید از زوایای مختلف برامدگی وفرو رفتگی ها ی مورد نظر را پیاده کنید تا ان تناسب اثر گذار را ایجاد کنند وشما را قانع. حال باید ربیتس را بصورت پوسته ای بشکل این نما در اورید .در اجرا کافیست با جوش قطعات 10 تا20 سانتی نبشی 4 و3 که بصورت شبکه عمودی وافقی به فریم نبشی 6 جوش داده به اهنهای سقف جوش می شوند وسپس میله گرد قطر 6 یا8 یا 10 بصورت شبکه 20 در 20 سا نت تمام این فریم را می پوشاند و در نهایت پوسته رابیتس با سیم 1.5میلیمتری ارماتور بندی به روی این شبکه مانند لباسی بسته می شود انجام شود. روی رابیتس را می توانی:اندود سیمان رنگی-اجر 3 سانت-سرامیک-یا تایل های فلزی والومینوم وهرچه میل داری بنمایی. کار سختی نیست.من غیر ارشیتکت بارها از ای روش استفاده کرده ام.اگر سیوال ونظری بود خوشحال می شوم مطرح نمایی.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان توی این عکس فونداسیون روی 3ردیف بلوک اجرا شذه به نظر شما درسته؟قراره روی این فونداسیون 2 طبقه ویلایی ساخته بشه.البته با سیستم LSF
1408558527077.jpg

1408558534163.jpg

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
دوستان توی این عکس فونداسیون روی 3ردیف بلوک اجرا شذه به نظر شما درسته؟قراره روی این فونداسیون 2 طبقه ویلایی ساخته بشه.البته با سیستم LSF

مشاهده پیوست 218623

مشاهده پیوست 218624

همکار عزیز مهندس دل اوا: با سلام:
مستحضرید :

1-این سیستمها مدتهاست در اروپا وحتی ترکیه وقبرس برای ویلا سازی و خانه در دو تا سه طبقه اغلب در حال اجرا ست یا مورد بهره برداری از سالها قبل است.
2-​رشد این روش ساخت وساز :بعلت :سرعت در نصب-سبکی قابل ملاحظه انها در مقایسه با سیستم های معمول بتن-فولاد فعلی- وکاهش بالای وزن وبه تبع ان مقاومت عالی در برابر برش پایه زلزله وبار های گسترده باد وبرف است. شکل پذیری وانعطاف ورقهای نازک فولادی با مقاومت بالا (بعلت سرد نوردیدن انها) علاوه براجازه ایجاد شکل های مورد نظر مهندس معمار -اسودگی بیشتری هم به مهندس ساز ه ازنظر :تغیر شکلها در مدهای نوسانی زلزله وباد می دهد.
3-مونتاژ قطعات بعلت :پانلی وساندویچی بودن ویا فومهای پلیمری سقفها وپیش ساخت در کارنه وحمل به محل کار را بسیار سریعتر واقتصادی تر از سازه های معمول می کند.
این ها خیلی فشرده عرض شد -شرح کامل وتحلیل بسیار مفصلتر است. اما انچه حرف نهایی من است بعنوان یک همکار سازه ای شما:
هیچ کدام از این مسایل :باعث نمی شوند ما بعلت سبکی واین مزیت ها -انها را روی بلوک!-چند ردیف اجر! و...اجرا کنیم.

حتی اگر بلوکها را با بتن پر کنند -بعلت عدم پیوستگی -در برابر رانش خاک-نشستهای احتمالی ناهمگن- زلزله -این بلوکها یا سکوی اجری جدا می شوند . قضاوت مهندسی یا ندای ناشی از تجربه و اگاهی از وضعیت خاکها وعدم پیوستگی در ضمیر خودتان به شما می گوید این کار درست نیستویک نوع شانه خالی کردن با خود فریبی "صرفه جویی"!! کار فرمایان ومالکان است. بنظر من با توجه به کاهش وزن لازمست:
برای یک طبقه :از فنداسون رادیه:mat -با حداقل ضخامت 40 سانت بصورت سکو و plat در کل سطح با شبکه کششی استفاده شود.
برای دوطبقه تا سه طبقه:رادیه سکوی:50 تا55 بصورت سکوی بتن مسلح یک پارچه. وبه تبع برای طبقات بیشتر باید بارها را انالیز کرد که جای شرح کامل اینجا نیست. این رادیه وسکوی زیر کف سازه روی بستری از بتن مگر 200 کیلو گرم در متر مکعب عیار به ضخامت 15 سانت که این بستر بتن مگر به نوبه روی خاک طبیعی غلتک خورده متراکم قرار می گیرد مسقر خواهد شد. بنابراین استفاده از بلوک وسکوی اجری به بهانه سبکی وزن از نظر من مردود است اما یک استثنا را در نظر بگیرید اگر فونداسیون رادیه بتن بصورتی که گفتم را روی بلوکهای پر از شفته اهک قرار داده اند اشکالی ندارد.والبته ای خرج زیاد انهم در سه ردیف را چون باحتمال زیاد نمی کنند وانها را تو خالی کار می کنند لذا:.مسیله رانش خاک وزلزله و سیلابها وشسته شدن خاک را داریم وعامل وزن کم برای من دلیل قانع
کننده ای نیست. با تشکر از حوصله شما تا این جا!.
:gol:

آخرین ویرایش:

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز

مشاهده پیوست 218623

مشاهده پیوست 218624

همکار عزیز مهندس دل اوا: با سلام:
مستحضرید :

1-این سیستمها مدتهاست در اروپا وحتی ترکیه وقبرس برای ویلا سازی و خانه در دو تا سه طبقه اغلب در حال اجرا ست یا مورد بهره برداری از سالها قبل است.
2-​رشد این روش ساخت وساز :بعلت :سرعت در نصب-سبکی قابل ملاحظه انها در مقایسه با سیستم های معمول بتن-فولاد فعلی- وکاهش بالای وزن وبه تبع ان مقاومت عالی در برابر برش پایه زلزله وبار های گسترده باد وبرف است. شکل پذیری وانعطاف ورقهای نازک فولادی با مقاومت بالا (بعلت سرد نوردیدن انها) علاوه براجازه ایجاد شکل های مورد نظر مهندس معمار -اسودگی بیشتری هم به مهندس ساز ه ازنظر :تغیر شکلها در مدهای نوسانی زلزله وباد می دهد.
3-مونتاژ قطعات بعلت :پانلی وساندویچی بودن ویا فومهای پلیمری سقفها وپیش ساخت در کارنه وحمل به محل کار را بسیار سریعتر واقتصادی تر از سازه های معمول می کند.
این ها خیلی فشرده عرض شد -شرح کامل وتحلیل بسیار مفصلتر است. اما انچه حرف نهایی من است بعنوان یک همکار سازه ای شما:
هیچ کدام از این مسایل :باعث نمی شوند ما بعلت سبکی واین مزیت ها -انها را روی بلوک!-چند ردیف اجر! و...اجرا کنیم.

حتی اگر بلوکها را با بتن پر کنند -بعلت عدم پیوستگی -در برابر رانش خاک-نشستهای احتمالی ناهمگن- زلزله -این بلوکها یا سکوی اجری جدا می شوند . قضاوت مهندسی یا ندای ناشی از تجربه و اگاهی از وضعیت خاکها وعدم پیوستگی در ضمیر خودتان به شما می گوید این کار درست نیستویک نوع شانه خالی کردن با خود فریبی "صرفه جویی"!! کار فرمایان ومالکان است. بنظر من با توجه به کاهش وزن لازمست:
برای یک طبقه :از فنداسون رادیه:mat -با حداقل ضخامت 40 سانت بصورت سکو و plat در کل سطح با شبکه کششی استفاده شود.
برای دوطبقه تا سه طبقه:رادیه سکوی:50 تا55 بصورت سکوی بتن مسلح یک پارچه. وبه تبع برای طبقات بیشتر باید بارها را انالیز کرد که جای شرح کامل اینجا نیست. این رادیه وسکوی زیر کف سازه روی بستری از بتن مگر 200 کیلو گرم در متر مکعب عیار به ضخامت 15 سانت که این بستر بتن مگر به نوبه روی خاک طبیعی غلتک خورده متراکم قرار می گیرد مسقر خواهد شد. بنابراین استفاده از بلوک وسکوی اجری به بهانه سبکی وزن از نظر من مردود است البته حتی اگر داخل بلوکها را با شفته پر کرده باشند که من چنین کاری را بعید می دانم میتوان زیر سکوی رادیه بتن پذیرفت ولی بنظرم اینطور که از عکس مشهود است از رادیه بتن هم احیانا خبری نیست!!و لذا .مسیله رانش خاک وزلزله و سیلابها وشسته شدن خاک را داریم وعامل وزن کم برای من دلیل قانع کننده ای نیست. با تشکر از حوصله شما تا این جا!.
:gol:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 218623

مشاهده پیوست 218624

با سلام .......

ضمن تایید صبحتهای جناب مهندس ترکاشون......

بنده هم نظر خودم رو خدمت شما عرض میکنم ........... در صورتی که تمایل به ایجاد اختلاف سطح داریم ........... حالا چه اجباری و چه اختیاری .......... این اختلاف سطح رو برای فنداسیونهای ستونها ......... بایستی با پدستال تا سطح مورد نظر اجرا نمود.حال مابقی و بین این فضا رو می توان با مصالح اور سایز پر نمود............

این روش بیشتر طرحهای بنیاد مسکن در روستاها .......به دلیل اختلاف سطح های موجود در دستور کار دارن.......... و بسیار اجرا شده ........

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام .......

ضمن تایید صبحتهای جناب مهندس ترکاشون......

بنده هم نظر خودم رو خدمت شما عرض میکنم ........... در صورتی که تمایل به ایجاد اختلاف سطح داریم ........... حالا چه اجباری و چه اختیاری .......... این اختلاف سطح رو برای فنداسیونهای ستونها ......... بایستی با پدستال تا سطح مورد نظر اجرا نمود.حال مابقی و بین این فضا رو می توان با مصالح اور سایز پر نمود............

این روش بیشتر طرحهای بنیاد مسکن در روستاها .......به دلیل اختلاف سطح های موجود در دستور کار دارن.......... و بسیار اجرا شده ........

مهندس میشه در مورد فلسفه پدستال توضیح بدید؟چرا ابتدا پدستال اجرا میشه وبعد ستون میاد روی پدستال نصب میشه ؟چه اشکالی داره ستون فلزی روی فنداسیون نصب بشه نه روی پدستال؟

71649847926867476593.jpg
DSC04720.jpg

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
مهندس میشه در مورد فلسفه پدستال توضیح بدید؟چرا ابتدا پدستال اجرا میشه وبعد ستون میاد روی پدستال نصب میشه ؟چه اشکالی داره ستون فلزی روی فنداسیون نصب بشه نه روی پدستال؟

مشاهده پیوست 219382
مشاهده پیوست 219383
مهندس جان-سلام-من منتظر بودم استادم جناب مهندس راهپرداز ارایه طریق بدهند که احیانا گرفتاری کاری زیاد ایشان مانع شده -اما مطمینا -ایشان ملاحظه وصحبتهای مرا اصلاح خواهد کرد.:
مهندس جان در بسیاری از طرحهای عزیزان ارشیتکت-اگر اختلاف سطح بخصوص در کف برای زیبایی پروژه باشد ویا بقول شما اجبار-این شکستها واختلاف رقومها را دادن به فونداسیونها از نطر
سازه کار اشتباه وخطرناکی در برش پایه زلزله است.خود فرض فونداسیون بالاتر در زلزله مانند یک ضربه سهمگین(برای تجسم مثل قلعه کوبهای قرون وسطایی برای گشودن دربها) در طول مد وپریود ارتعاش به فونداسیون پاین تر ویا بالاتر وستون اتصال بان ضربه می زند. ولذا در اثر رانش خاک وعدم اتصال یک پارچه افقی وتراز(اتصال عمودی کار اتصال افقی را نمی کند.)-کل سیستم فونداسیون بهم می ریزد. لذا با :ped-Stall همه هم رقوم ودر یک سطح است ودر کف سازی با ریختن لاشه سنگ وماکادام وبلوکاژ با رقوم کفها برابرنظر ارشیتکت کار می کنند.
دیگر اینکه برخی جاها بعلت مسایل بارش واب گرفتگی ویا معلوم نبودن کد محوطه سازی وخیابانها(که هنوز کار نشده اند) مجبورند کف سازه را 5-6 پله(از نظر من ارتفاع بین:15 تا17 سانت) بالاتر اجرا کنند. شبیه ساختمانهای سبک وچوبی در بسیاری از مزارع ایالات منحده که یک اشکوب وفضای خالی زیر کف اصلی دارند.وبسیاری موارد دیگر که احیانا همکار محترم ویا دیگران در این بحث مفید شما شرکت و پاسخ می فرمایند. با تشکر.

آخرین ویرایش: