درخواست های مرتبط با:مسائل اجرایی ساختمان

یاسر66

عضو جدید
ترکهای برشی کنار بازشو - ترکهای ۴۵ درجه

جدا شدگی پله در قسمتی که غیر یکپارچه ساخته شده

سطح زیاد بازشوها

حرکت افقی قسمتی از دیوار به دلیل کافی نبودن مقاومت برشی

حذف کلافبندی در سقف

ترکهای برشی در محل اتصال پایه و سقف

وجود نخاله در شناژ قائم

ساختمان قدیمی فرمانداری - عدم اتصال تیرهای اصلی به شناژ

شکست برشی دیوار و فرو ریختن قسمتی از آن

شکست برشی دیوار و ریختن خارج از صفحه

اجرای نامناسب نعل درگاه

جدا شدن اتصال سقف و دیوار

تخریب کنسول ساختمان دو طبقه به علت ضعف اتصال

ترک قائم در محل اتصال دو دیوار

ریزش نمای گچی دیوار مصالح آجری

حذف تیرچه در کنسول و ریزش بلوکهای انتهایی

زلزله بم - علل تخریب: حذف شناژ افقی و عمودی و اجرای دیوار ۲۲ سانتی به عنوان دیوار باربر

ترک قائم در محل اتصال دو دیوار

اجرای ضعیف دیوارچینی

جدا شدن دیوار از ساختمان و واژگومی خارج از صفح

آخرین ویرایش:

salarsalarzehi

عضو جدید
نخستین گود برداری غیر اصولی در سال ۹۴ در خیابان جمهوری/ سینمایی که پاساژ می‌شود!
تخریب سینما ارم واقع در تقاطع خیابان جمهوری –لاله زار به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی و گودبرداری غیراصولی، علیرغم تذکرات لازم از سوی شهرداری منجر به وقوع یک حادثه شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در نخستین روزهای سال ۹۴ ، در تهران شاهد اتفاق دیگری در خصوص گودبرداری غیر اصولی در شهر تهران بودیم.
این اتفاق به دلیل گودبرداری غیر اصولی سینمای ارم در تقاطع خیابان جمهوری -لاله زار و ساخت پاساژ به جای سینما رخ داده است و این در حالی است که گودبرداری غیر اصولی و تخریب ساختمان‌های مجاور همچنان تهدیدی برای سایر ساختمان،کسبه و اهالی محل است.
در همین رابطه تعدادی از کسبه , اهالی محله نسبت به گودبرداری غیر اصولی از سوی مالک واکنش نشان داده و خواستار پیگیری مسئولان مربوطه در این زمینه هستند.
در حالی مجوز تخریب سینما ارم در سال‌‌های گذشته صادر شده بود که کسبه محل در همان سال‌ها نسبت به این تصمیم واکنش نشان داده‌بودند.
اما به هر حال سینما ارم تخریب و در نهایت به دلیل گودبرداری غیر اصولی باعث صدمه زدن به سایر ساختمان‌های مجاور شده است.
سیامک شایان پور یکی از کسبه محل در رابطه با گود برداری غیراصولی ساختمان اشاره شده اظهار داشت: سینمای ارم طی سالهای گذشته توسط شخصی خریداری شد و در سال ۹۲ مالک ساختمان اقدام به دریافت مجوز پروانه ساخت و ساز و ایجاد پاساژی در این محله نمود.
وی اضافه کرد: در سال ۹۲ و زمانی که مالک اقدام به مجوز و ساخت پاساژ ;vد؛ تعدادی از کسبه محل اعتراضاتی را نسبت به صدور پروانه ساخت و ساز در این منطقه نمودند و در نهایت نامه نگاری‌هایی با شهرداری، شورای شهر صورت گرفت.
این کسبه محل ادامه داد: در نامه نگاری‌هایی که به شورای شهر و شهرداری انجام شد، اهالی محل و کسبه لاله‌زار نسبت به تغییر کاربری سینما و همچنین مشکلاتی که در آینده خواهد بود واکنش‌هایی را داشتند ضمن اینکه از مسئولان مربوطه خواسته شد که قبل از تخریب اقدامات لازم و ضوابط ایمنی در نظر گرفته شود.
شایان‌پور گفت: سینمای ارم جزء نخستین سینماهای تهران بوده و دارای سبقه تاریخی در این زمینه بوده است و در همان نیز ما از شهرداری و سازمان میراث فرهنگی درخواست داشتیم که این سینما را حفظ و نگهداری کنند چرا که اینگونه ساختمان‌ها جزء شناسنامه‌های تهران هستند.
این کسبه محل گفت: سینمای ارم در سالهای ۱۳۲۰ فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۸۵ درنهایت تعطیل شد.
وی ادامه داد: تخریب این سینما نه تنها به کسبه محل بلکه به بافت تاریخی شهر و منطقه نیز آسیب زده و این درحالی است که هیچ کس پاسخگو نیست.
این کسبه محل در ادامه با اشاره به اقدامات غیرقانونی از سوی مالک این مجموعه و گودبرداری غیراصولی آن گفت: مجوزیی که برای ساخت پاساژ در این مجموعه داده شده بود ۷ طبقه بالای همکف، ۱ طبقه همکف، ۲ طبقه زیرزمین بوده ولی متاسفانه مالک با شهرداری توافق کرده و درنهایت پارکینگ را حذف نموده است و دوطبقه زیر زمین اضافه کرده بود.
شایان‌پور گفت: در حالی گودبرداری غیراصولی در این ساختمان انجام شده است که متاسفانه به دلیل عدم ضوابط ساخت و ساز ،‌مالک اقدام به احداث سازه‌های نگهبان ننموده و به صورت شبانه و دور از چشم ماموران اقدام به دو طبقه خاکبرداری کرده است.
این کسبه محل در ادامه با اشاره به اتفاقاتی که برای سایر ساختمان‌های مجاور سینما صورت گرفته است گفت: متاسفانه به دلیل گودبرداری غیرقانونی تعدادی از ساختمان‌ها تخریب ۱۰۰ درصد شده اند و هم اکنون بیش از ۵۰۰ نفر از کسبه و کارگران به دلیل تخریب ساختمان‌هایشان سرگردان شده‌اند.
به گزارش فارس در حالی شاهد گود برداری غیر اصولی سینما ارم هستیم که در این زمینه کسبه محل طی نامه‌های به شهرداری و شورای شهر تذاکراتی را مطرح کرده بودند.
در همین رابطه روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲ تهران گودبرداری غیراصولی و سهل انگاری مالک و مجریان را علت اصلی ریزش املاک مجاور سینما ارم عنوان نمود.
روابط عمومی شهرداری منطقه اضافه کرد: پس از کارشناسی به عمل آمده علت ریزش املاک مجاور سینما ارم واقع در تقاطع خیابان جمهوری –لاله زار عدم رعایت اصول ایمنی و گودبرداری غیراصولی بوده که علیرغم تذکرات لازم از سوی شهرداری ناحیه ذیربط متاسفانه از سوی مالک توجه لازم به اخطارهای مکرر صورت نگرفته و منجر به این حادثه شده است.
علی ایحال شهردار منطقه ۱۲ با تصمیمات و اقدامات لازم در پی احقاق حقوق شهروندان و کسبه از مالک و سازمان نظام مهندسی است.

منبع:
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940104000500

abl3000

عضو جدید
درخواست آموزش نقشه خوانی سازه های بزرگ بتنی

درخواست آموزش نقشه خوانی سازه های بزرگ بتنی

با سلام. میخواستم اگه میشه یه آموزش نقشه خوانی پروزه های بتنی برام بزارینصرفا ساختمان نباشه. مثلا مثلا مخزن سازی های بزرگی که تو عسلویه انجام میشه.
سایتها رو خیلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم. تشکر

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پرسش پیرامون نحوه عایق کردن بام در مقابل هدر رفت انرژی

پرسش پیرامون نحوه عایق کردن بام در مقابل هدر رفت انرژی

سلام دوستان.
اگر کسی در این زمینه تجربه ای داره،با دیگران به اشتراک بزاره...

راستش من نمی دونم که واقعا فوم بتن چ ویژگی هایی داره و چه میزان عایق در برابر انرژی است...از طرف دیگه با پلی استایرن اکسترود شده هم آشنا نیستم...

دوستان اولا کیفیت عملکرد فوم بتن به عنوان عایق حرارتی رو توضیح بدید...
ثانیا پیرامون نحوه اجرای پلی استایرن اکسترود شده و بهترین شرکت های تولید کننده بنده رو روشن کنید...مثلا من اصلا یادم نمیاد که محل اجراش زیر عایق رطوبتی بود یا روی اون...
ثالثا اگر نوع دیگه ای عایق در دست دارید ممنون میشم اطلاع رسانی کنید
متشکرم

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا اکسترود رو اولین باره میشنوم ........

ولی فوم بتن تا جایی که میدونم به جای کف سازی که قدیم پوکه و... بود الان اینو میریزن قاعدتا زیر عایق رطوبتی هست

GT2RS

عضو جدید
نحوه اتصال شمع کوبیده شده به پی گسترده

نحوه اتصال شمع کوبیده شده به پی گسترده

درود به مهندسین عزیز

کسی نحوه اتصال شمع کوبیده شده به پی گسنرده را میدونه؟مقاطع H و استوانه(لوله ای)

hosein121

عضو جدید
جناب مهندس با سلام و احترام
این چوب ها بجای چوب بست یا بعبارتی زیر پایی که توسط استاد آجر کار گذاشته میشود.

hosein121

عضو جدید
سلام این چوب ها توسط استاد بنای آجر کار برای زیر پایی یا چوب بست گذاشته میشه که در دیوار باقی میمونه

yaghoobb

عضو جدید
با سلام خدمت همه مهندسین عزیز
من لیسانس معماری و فوق لیسانس مدیریت پروژه هستم،خارج از ایران هم زندگی می کنم جدیدا یک کار پیدا کردم در واقع مربوط به مهندسی عمران میشه،که من مهندس کنترل کیفیت سازه بتنی در بخش مشاور خواهم شد اما متاسفانه اطلاعات سازه ای اچرایی خوبی ندارم و اصلا هیچ ایده ای که چطور این کار را انجام بدم ندارم،خواهش میکنم هر کسی هر طور میتونه کمکم کنه.
ممنون میشم

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدید
از نظرآسایش حرارتی و ذخیره انرژی کدوم یک از سقفهای (تیرچه بلوک-کامپوزیت-دال بتنی-طاق ضربی)مناسبه؟
اگر محاسبه ی فرمولی منبع دار باشه خیلی بهتره......
من خودم حس میکنم ترتیبش دال بتنی-تیرچه بلوک-کامپوزیت-طاق ضربی اما خو منبع مستندی ندارم تو ضوابط و آیین نامه ها به صورت واضح اشاره نشده.

hosein121

عضو جدید
روش چک کردن نقاشی داخل ساختمان

روش چک کردن نقاشی داخل ساختمان

با سلام خدمت مهندسان عزیز.
لطفا راهنمایی کنید که مهندس ناظر چگونه باید کیفیت رنگ آمیزی داخل ساختمان را کنترل کند. و به چه مطالبی توجه کند؟

sahara2

کاربر فعال
پی باسکولی

پی باسکولی

کسی پاورپوینت یا مطلبی رد مورد پی باسکولی داره واسم ارسال کنه؟

تعریف و ویژگی و کاربرد و روش ساخت و ... اینارو داشته باشه

متن هم باشه خودم تبدیل به پاورپوینتش میکنم

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
دو سوال:

1- در آپارتمانهای بالاشهر که صدای همسایه های واحدهای بغلی شنیده نمیشه , از چه نوع آجری برای ساخت دیوارهای بین واحدها استفاده میشه ؟

آیا از یکی از این نوع آجرها که عکسش رو گذاشتم استفاده میشه یا چیز دیگه ؟
اسمش چی هست ؟

http://www.7civil.com/uploads/files/logopic/ajor.jpg

http://iran-tejarat.com/AdFile/39225-2009-6-25-11-44-.jpg

http://www.niazmandiha.net/img/1422111916_7676355.jpg

http://filecivil.ir/wp-content/uploads/2015/03/201.jpg

http://static.shahr24.com/Files/Comm/2015/Different-types-of-Bricks_Fixd.jpg
=====================================
2- در یک آپارتمان که ساخته شده و نازک کاریش هم تمام شده آیا میشه دیوارها رو برداشت و با اون آجر که صدا رو رد نمیکنه دیوارها رو ساخت ؟
با تشکر

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام دوستان
دو سوال:

1- در آپارتمانهای بالاشهر که صدای همسایه های واحدهای بغلی شنیده نمیشه , از چه نوع آجری برای ساخت دیوارهای بین واحدها استفاده میشه ؟

آیا از یکی از این نوع آجرها که عکسش رو گذاشتم استفاده میشه یا چیز دیگه ؟
اسمش چی هست ؟
سلام
بهترین راهکار برای ایجاد مانع برای عبور صدا از یک فضا به یک فضای دیگه ، افزایش ضخامت دیوار و قرار دادن عایق صوتی ( فوم) هست . برخی آجرها ، با داشتن فضای مجوف نقش عایق ایفا می کنند ، اما چیزی که موثر هست ، ضخامت دیوار و قرار دادن عایق هست .

=====================================

2- در یک آپارتمان که ساخته شده و نازک کاریش هم تمام شده آیا میشه دیوارها رو برداشت و با اون آجر که صدا رو رد نمیکنه دیوارها رو ساخت ؟
با تشکر
اگر ساختمان شما دارای اسکلت (بتنی یا فلزی ) باشه ، امکانش هست که دیوارها رو تخریب کنید. یعنی به شرطی که دیوارها باربر نباشند که در سازه های اسکلتی ، دیوارها صرفا جداکننده هستند و نقش باربری ندارند .

موفق باشید.

ashkan 261

کاربر فعال
درخواست راهنمایی برای ساخت طبقه دوم

درخواست راهنمایی برای ساخت طبقه دوم

سلام دوستان

برای نقشه کشی طبقه دوم یک واحد مسکونی نیاز به راهنمایی دارم ، آیا از دانشجوها کسانی هستن که سابقه نقشه کسی عملی و اجرایی داشته باشن تا بتونن کمک کنن ؟
بنای 100 متری فعلی 16 ستون شماره 16 با فواصل 3.3 داره ، راه پله هم نداره ، میخوام برای سقف طبقه دوم از روشی مقرون بصرفه استفاده کنم ، سقف فعلی تیرچه هست

پیشاپیش تشکر میکنم ازتون

Khenamothara

عضو جدید
با سلام دوستان.
منبعی ندارید که توش انواع سقف ها از نظر مقدار دهانه بررسی شده باشه؟

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام دوستان

برای نقشه کشی طبقه دوم یک واحد مسکونی نیاز به راهنمایی دارم ، آیا از دانشجوها کسانی هستن که سابقه نقشه کسی عملی و اجرایی داشته باشن تا بتونن کمک کنن ؟
بنای 100 متری فعلی 16 ستون شماره 16 با فواصل 3.3 داره ، راه پله هم نداره ، میخوام برای سقف طبقه دوم از روشی مقرون بصرفه استفاده کنم ، سقف فعلی تیرچه هست

پیشاپیش تشکر میکنم ازتون

سلام
اگر دندون شما درد بگیره ، چه می کنید ؟ مراجعه به دندانپزشک؟
اگر لوله ی فاضلاب خونه ی شما بترکه چه می کنید ؟ مراجعه به لوله کش ؟
اگر خودروی شما معیوب بشه ، چه می کنید؟ مراجعه به مکانیک ؟
پس به نظر بنده، بهترین پیشنهاد برای شما ، مراجعه به متخصص این کار هست. قطعا برای شما اقتصادی تر از روش های تجربی ِ بدون تجربه خواهد بود .
با آرزوی موفقیت | :gol:

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان ...

پاور پوینت اجرایی میخوام ....

فرق نمیکنه موضوعش چی باشه

مثلا مثل این موضوع ها .....

ساختمان های بتنی ......نحوه اجرای فنداسیون بتنی.......دیوار برشی.......اجرای کلاف و ستون های بتنی ......ستون گذاری و تیرریزی فولادی

و یا موضوع های دیگه ....

ممنون میشم زودتر کمکم کنین ....ممنون

mrm43665

عضو جدید
با عرض سلام . البته خیلی راحت هم کنده نمیشن معمولا. دلیل روغن کاری اونها قبل از نصب و بتن ریزی هم دقیقا همین هست.
گاهی وقت ها هم اگر بتن نشت کنه و اونها رو گیر بندازه بخاطر کم ارزش بودنشون همونجا رهاش میکنن.
با احترام :)