درخواست های مرتبط با | فرمولاسيون محصولات شيميايي

mashhad alireza

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز
شما میتوانید تا حدود 1% از موادچرب استفاده کنید مانند پارافین یا روغن DOP یا DBP

Behnam Irani

عضو جدید
مرسی علیرضا جان
اما هدف ما چربی زدایی از سطوحه
اگر اینکارو انجام بدیم عملا سطوح رو چرب می کنیم

fest

عضو جدید
با تشکر از حُسن نظر، شما ولی من بدنبال یک ماده ای هستم که به پارافین اضافه بشه ولی در عین اینکه موجب خشکی سطح نشه حجم محصول رو افزایش بده که قیمت محصول کاهش پیدا کنه.اگر افزودن سایر مواد موجب خشکی سطح بشه خوب قطعا پرهیز باید بشه.
ضمنا فرموده بودید یک حلال اضافه بشه .بفرمائید اسم این حلال چیه وبه چه مقدار باید ترکیب بشه؟
و سئوال آخر اینکه بزرگواری کنید و اگر امکان دارهبفرمائید برای ساختن واکس داشبورد ایده آل دقیقا" درصد ترکیبات ونوع ترکیبات(اسم دقیق ماده) چیه؟
جهت اطلاعتون من تحصیلات شیمی ندارم .ولی به لطف دوستانی مثل شما وبرخی مطالعات،تونستم مواد ضد عفونی کننده ایده آلی رو به مرز تولید ببرم ومجوزهای لازم رو هم دریافت کردم ودرحال تکمیل فرآیند میباشم.
با سپاس

mashhad alireza

عضو جدید
مرسی علیرضا جان
اما هدف ما چربی زدایی از سطوحه
اگر اینکارو انجام بدیم عملا سطوح رو چرب می کنیم

خواهش میکنم بهنام عزیز
عذر خواهم راست میگین شما اگر بخواین این مواد پیشنهادی من را بزنید حلال چرب میشود مخصوصا DBP
راستی شما از متیلن کلراید تا حالا استفاده کردید؟
چون از این حلال قوی در حلال های رنگبر هم به خاطر قدرت بالا در تمیز کردن استفاده میشود
مزیتهایی هم که نسبت به متیل یا اتیل استات داره :1-زود تبخیر تر از انهاست 2-قدرت بسیار بالاتری دارد 3-قیمت ارزانتری دارد(حتا نمونه اصلی کره ای در بازار هست که مال سامسونگ است) 4-لکه از خود بجا نمیگذارد
و اما ایراداتی دارد: 1- کمی سمی تر از انهاست به علت وجود ترکیبات کلر 2-در موقع کار بهتر است که از دستکش استفاده شود زیرا باعث خشکی شدید پوست میشود

Behnam Irani

عضو جدید
نه تا حالا استفاده نکردیم از فردا می رم تو نخش
مرررسی

Sent from HTC Desire V using Tapatalk 2

mohandesehsan

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسین گرامی

آیا کسی فرمولی برای تولید رنگ پلی اورتان اتوموبیلی دارد؟

bghmgh

عضو جدید
سلام دوستان
ما برای شستشوی بعضی قطعات فلزی و چربی زدایی اونها قصد داریم از متیل استات استفاده کنیم
و در حال حاضر از پرکلرید آمونیوم استفاده می کنیم اما متیل استات به صرفه تر و سالمتره
اما از اونجا که قطعات فلزی روی هم سابیده می شند و ممکنه جرقه بوجود بیاد امکان آتش گرفتن متیل استات وجود داره.
می خواستم بدونم
1- آیا شما راهی رو پیشنهاد می دید که کاری بکنیم متیل استات بدون افت قدرت حلالیتش خاصیت آتش گیریش از بین بره؟
2- و یا ماده دیگه ای رو می تونید معرفی بفرمائید تا استفاده کنیم و قیمتش از متیل استات بیشتر نشه و فرار باشه و زود خشک شه؟
با تشکر
سلام آقا بهنام . شما برای این کار باید از ترکیبی از حلال ها استفاده کنی . یه شرکتی هست به اسم فرشیدشهرضا (http://www.farshidshahreza.com/) که حلالهای شوینده تولید میکنه . یه سری به سایتش بزن . یه سری هم به سایت شرکت هنکل بزن . شرکت هنکل تو زمینه شوینده ها حلال های زیادی داره . حلال های شوینده هنکل تو ترکیه تولید میشه و وارد کردنش خیلی راحته

fest

عضو جدید
دوستان همراه سلام با تشکر ازمطالب جالبتون ،2 تا سئوال دارم:
1- آیا جوش شیرین،سولفات سدیم و کربوکسی متیل سلولز ،سورفکتانت آنیونی محسوب میشوند؟
2-ترکیبات 4تایی آمونیوم چیست وشامل چه موادی میشود؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر میخواهید قطعات کثیف را شستشو دهید از دستگاه های پاک کننده مافوق صوت استفاده کنید ( ultrasonic cleaning ) این دستگاه ها در سایز ها و مصارف مختلفی طراحی شده اند
سلام دوستان
ما برای شستشوی بعضی قطعات فلزی و چربی زدایی اونها قصد داریم از متیل استات استفاده کنیم
و در حال حاضر از پرکلرید آمونیوم استفاده می کنیم اما متیل استات به صرفه تر و سالمتره
اما از اونجا که قطعات فلزی روی هم سابیده می شند و ممکنه جرقه بوجود بیاد امکان آتش گرفتن متیل استات وجود داره.
می خواستم بدونم
1- آیا شما راهی رو پیشنهاد می دید که کاری بکنیم متیل استات بدون افت قدرت حلالیتش خاصیت آتش گیریش از بین بره؟
2- و یا ماده دیگه ای رو می تونید معرفی بفرمائید تا استفاده کنیم و قیمتش از متیل استات بیشتر نشه و فرار باشه و زود خشک شه؟
با تشکر

amirdolu

عضو جدید
دوستان همراه سلام با تشکر ازمطالب جالبتون ،2 تا سئوال دارم:
1- آیا جوش شیرین،سولفات سدیم و کربوکسی متیل سلولز ،سورفکتانت آنیونی محسوب میشوند؟
2-ترکیبات 4تایی آمونیوم چیست وشامل چه موادی میشود؟

سلام بر شما. خیر . به طور خلاصه جوش شیرین یک نمک قلیایی. و سدیم سولفات یک نمک خنثی(افزایش دهنده قدرت یونی) و سی ام سی یک غلظت دهنده است.
سورفکتانت ها مواد فعال سطحی هستند که به لحاظ ساختار مولکولی حاوی یک سر آب دوست و یک سر آبگریز می باشند. بسته به نوع سر آبدوست به دو نوع آنیونی و کاتیونی تقسیم بندی می شوند.
نمک های چهارتایی آمونیوم موادی هستند که کاتیون آنها در محیط های آلی حل می شود . و آنیون آنها یک آنیون معدنی است.مانند تترا بوتیل آمونیوم کلرید و امثالهم . و به عنوان کاتالیزور انتقال فاز می تواند عمل کند. موفق باشید

mohandesehsan

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

کسی فرمولی در مورد جزءدوم و جزء سوم رزین پلی استر دارد ؟

mashhad alireza

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
کسی آنالیز کامل حلال های 402 و 406 و410 و 409 رو داره که دقیق باشه و در آن میزان اروماتیک و درصد تبخیر نیز مشخص شده باشه

اخه من دنبال حلال توی این دسته از حلالها میگردم که درصد اروماتیکش کم باشه حتا کمتر از 406 که حدود 7% هستش ولی زمان تبخیری مثل 406 داشته باشه
ممنون

mashhad alireza

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

کسی فرمولی در مورد جزءدوم و جزء سوم رزین پلی استر دارد ؟

با سلام احسان عزیز
منظور شما از فرمول چیست؟
چون هاردنر پلی استر که نوعی اسید است و شتاب دهنده ی اون هم کبالت 10% است.حالا شما فرمول ساخت این دو جز رو میخواهید؟
تا آنجایی که من میدونم کبالت که به صورت اکسید فلزی در آمده و نقش اکسیژن رسانی را دارد(عمل اکسیداسیون) تا باعث عملکرد سریع هاردنر که اسید است بشود و بعد رزین را سخت کند که حال هر چه شما از این دو جز بیشتر استفاده کنید محلول گرمتر میشود پس در نتیجه زودتر سخت میشود و همچنین در پایان تشکیل فیلم انعطاف پذیری کمتری دارد تا جایی که اگر خیلی اضافه شوند باعث ترک خورن فیلم نهایی میشود

worya123

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
کسی آنالیز کامل حلال های 402 و 406 و410 و 409 رو داره که دقیق باشه و در آن میزان اروماتیک و درصد تبخیر نیز مشخص شده باشه

اخه من دنبال حلال توی این دسته از حلالها میگردم که درصد اروماتیکش کم باشه حتا کمتر از 406 که حدود 7% هستش ولی زمان تبخیری مثل 406 داشته باشه
ممنون

سلام دوست عزیز
حلال % آروماتیک
402 20(max)
406 7(max)
410 50
409 75(min)
منظورتون از درصد تبخیر چیه؟

worya123

عضو جدید
با سلام احسان عزیز
منظور شما از فرمول چیست؟
چون هاردنر پلی استر که نوعی اسید است و شتاب دهنده ی اون هم کبالت 10% است.حالا شما فرمول ساخت این دو جز رو میخواهید؟
تا آنجایی که من میدونم کبالت که به صورت اکسید فلزی در آمده و نقش اکسیژن رسانی را دارد(عمل اکسیداسیون) تا باعث عملکرد سریع هاردنر که اسید است بشود و بعد رزین را سخت کند که حال هر چه شما از این دو جز بیشتر استفاده کنید محلول گرمتر میشود پس در نتیجه زودتر سخت میشود و همچنین در پایان تشکیل فیلم انعطاف پذیری کمتری دارد تا جایی که اگر خیلی اضافه شوند باعث ترک خورن فیلم نهایی میشود

سلام دوست عزیز:
جز دوم اکسیدان کبالت و سوم هم یک پراکساید مثل بنزوییل پراکساید که نقش هاردنر رو بازی می کنه که با زیاد وکم کردن اون سرعت واکنش و سفتی و شکننده بودن فیلم نهایی تغییر میکنه و جز اول هم که پلی استر غیر اشباع فتالیکه

mashhad alireza

عضو جدید
سلام دوست عزیز
حلال % آروماتیک
402 20(max)
406 7(max)
410 50
409 75(min)
منظورتون از درصد تبخیر چیه؟

ممنون از توجه پاسخ گویی شما
منظورم ازدرجه تبخیر میزان تبخیر حلال ها نسبت به یک رفرنس خاص
مثلا اگر رفرنس را نرمال بیوتیل استات(نرمال بیوتیل استات=1) را قرار بدهیم برای 402 این عدد 0.6 است و برای متانول 6 و برای استن 9 و برای متیل استات 12 است حال میخواستم این اعداد را برای دیگر حلالهای پالایشگاهی بدونم

worya123

عضو جدید
ممنون از توجه پاسخ گویی شما
منظورم ازدرجه تبخیر میزان تبخیر حلال ها نسبت به یک رفرنس خاص
مثلا اگر رفرنس را نرمال بیوتیل استات(نرمال بیوتیل استات=1) را قرار بدهیم برای 402 این عدد 0.6 است و برای متانول 6 و برای استن 9 و برای متیل استات 12 است حال میخواستم این اعداد را برای دیگر حلالهای پالایشگاهی بدونم

سلام دوست عزیز:
سرعت تبخیر یا عدد تبخیر (EVAPORATION RATE) یکی از پارامترهای فیزیکی مهم حلالها ست که سرعت تبخیر حلا ل را مشخص میکند که اکثرا نسبت به یک حلال به عنوان مبنا سنجیده میشود که در سیستم استاندارد این حلال مبنا دی اتیل اتر را به عنوان عدد یک قرار می دهند وسرعت تبخیر ما بقیه حلالهارا نسبت به آن می سنجند ولی در آمریکا سرعت تبخیر پایه را بوتیل استات انتخاب وسرعت تبخیر ما بقی حلا لها را نسبت به آن میسنجند واعدادی که شما در بالا گزارش کردهید مبنا بعضی سیستم امریکایی و مابقی سیستم استاندارد است که صحیح نمی باشد که صورت درست آن به صورت زیر می باشد:
سیستم استاندارد(مبنا دی اتیل اتر=1)
بوتیل استات نرمال =11
402 =50
متانول =6.3
استن =2.1
متیل استات =2.2

worya123

عضو جدید
سلام دوست عزیز:
سرعت تبخیر یا عدد تبخیر (EVAPORATION RATE) یکی از پارامترهای فیزیکی مهم حلالها ست که سرعت تبخیر حلا ل را مشخص میکند که اکثرا نسبت به یک حلال به عنوان مبنا سنجیده میشود که در سیستم استاندارد این حلال مبنا دی اتیل اتر را به عنوان عدد یک قرار می دهند وسرعت تبخیر ما بقیه حلالهارا نسبت به آن می سنجند ولی در آمریکا سرعت تبخیر پایه را بوتیل استات انتخاب وسرعت تبخیر ما بقی حلا لها را نسبت به آن میسنجند واعدادی که شما در بالا گزارش کردهید مبنا بعضی سیستم امریکایی و مابقی سیستم استاندارد است که صحیح نمی باشد که صورت درست آن به صورت زیر می باشد:
سیستم استاندارد(مبنا دی اتیل اتر=1)
بوتیل استات نرمال =11
402 =50
متانول =6.3
استن =2.1
متیل استات =2.2
سلام دوست عزیز :
من جوابتونو دادم ولی متاسفانه نمی دونم به چه دلیلی مدیران این بخش جواب وسوالات ما رو حذف کردن
در جواب سوالتون که فرموده بودین منبع اطلاعات بالا چیه و اونچه که شما نوشتید طبق کتاب تکنولوژی رنگ ورزین علی مارندرانیه و چونکه با حلالهای استن و متانول کار کرده اید ومطمینید که متانول از استن زود تبخیر تره بایید عرض کنم که:
منبع ورفرنس اطلاعاتی که در بالا آوردم یکیش
Handbook of organic solvent properties /Ian M. Small wood/John Wley & Sons Inc

., Methanol
Evaporation time (ether = 1)6.3
Evaporation time (BuAc = 1)4.1

Acetone
Evaporation time (ether = 1)1.8
Evaporation time (BuAc = 1)5.6
وحلالها و صنعت رنگ نوشته مهندس حمید رقمی که در جدوا انتهای کتاب صفحه234 قید شده
عدد تبخیر بر مبنادی اتیل اتر=1
استن=2.1
متانول=6.3
وبایید عرض کنم که شما خودتون که با حلاها کار کردین باییید بهتر بدونید که عدد تبخیر 0.6که طبق کتاب تکنولوژی رنگ ورزین علی مارندرانی برای یه حلال دیر تبخیری مثل وایت اسپریت گزارش شده از اساس اشتباه و از همجین منابعی نمیتوان به عنوان منبع علمی استناد کرد و همچین اشتباهاتی متاسفانه در منابع فارسی فراوانه
refرو براتون میل کردم
اگه در مورد پروژتون بیشتر توضیح بدین شایید بتونم بیشتر کمکتون کنم
موفق باشید
به این امید که این بار مدیران عزیز تالار این پاسخ رو حذف نکنن

worya123

عضو جدید

worya123

عضو جدید
با تشکر از حُسن نظر، شما ولی من بدنبال یک ماده ای هستم که به پارافین اضافه بشه ولی در عین اینکه موجب خشکی سطح نشه حجم محصول رو افزایش بده که قیمت محصول کاهش پیدا کنه.اگر افزودن سایر مواد موجب خشکی سطح بشه خوب قطعا پرهیز باید بشه.
ضمنا فرموده بودید یک حلال اضافه بشه .بفرمائید اسم این حلال چیه وبه چه مقدار باید ترکیب بشه؟
و سئوال آخر اینکه بزرگواری کنید و اگر امکان دارهبفرمائید برای ساختن واکس داشبورد ایده آل دقیقا" درصد ترکیبات ونوع ترکیبات(اسم دقیق ماده) چیه؟
جهت اطلاعتون من تحصیلات شیمی ندارم .ولی به لطف دوستانی مثل شما وبرخی مطالعات،تونستم مواد ضد عفونی کننده ایده آلی رو به مرز تولید ببرم ومجوزهای لازم رو هم دریافت کردم ودرحال تکمیل فرآیند میباشم.
با سپاس
سلام دوست عزیز:
بایید عرض کنم که طبق درخواست بازار و مشتری و مصرف کننده یه واکس خوب وایده ال واکسی که در عین اینکه سطح کار مارو براق میکنه ولی زیاد اونو چرب نکنه که باعث جذب آلودگیه بشه وباعث کثیف شدن سطح کار بشه برای همین اکثرا مواد چرب مثل پارافین رو از فرمول حذف می کنن وبجاش مواد براق کنندهای مثل روغن سلیکون به فرمول اضافه می کنن
برای افزایش حجم هم اکثرا در مواد آب پایه از تیکنر های مثل PVP,CMC و یا تکزاپول اضافه می کنن که با میکس در دورمشاهده پیوست Formulation for Exterior Trim Protection.pdfر بالا پف کرده و باعث افرایش حجم میشه
برای پرهیز از خشکی سطح بایید از استفاده از حلالهای زود تبخیر مثل متانول واتانول پرهیز یا به مقدار کم به همراه حلالهای دی تبخیر تر استفاده کرد
در آخر START FORMULATION یه واکس داشبورد رو که برای شرکت DOW میزارم
موفق باشید

مشاهده پیوست Formulation for Exterior Trim Protection.pdf

worya123

عضو جدید

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرمولی که بصورت پرتو تایپ داو کمیکال گذاشته و انرا برای کاربرد" تر و تمیز کردن و حفاظت قطعات پلاستیکی بیرونی"معرفی نموده با واکس داشبورد با کاربرد جلوگیری از ترک خوردن در برابر اشعه ماورا بنفش و برای interior متفاوته اگر میخواهید مانع از ترک خوردن هر نوع چرم مصنوعی و حتی طبیعی شوید بهترین گزینه پارافین مایع است ولی اگر میخواهید درخشندگی و براقیت را برای قطعات پلاستیکی بیرون از خودرو مبنای خواسته قرار دهید امولسیون های سیلیکونی بهترین گزینه خواهد بود . در واقع فرق است بین مواد پلیمری آنچه که در بیرون خودرو مصرف میشود با آنچه که در درون خودرو استفاده میگردد و ماده نگاه دارنده و حفاظت کننده از هر نوع پلیمر هم یکسان نیست مثلا موادی که باعث براقیت و حفاظت از لاستیک خودرو میشود با پوشش های داشبورد که عمدتا پلیمرهای کامپاندی پی وی سی هستند متفاوته همچنین حفاظت از قطعات پلاستیکی بیرون خودرو هم نگاه دارنده خودشو را میطلبد .
در بازار ایران هم که ماشین شور میخواد با هدف براق کردن درامدی کسب کنه براش مهم نیست که از چی استفاده میکنه
سلام دوست عزیز:
بایید عرض کنم که طبق درخواست بازار و مشتری و مصرف کننده یه واکس خوب وایده ال واکسی که در عین اینکه سطح کار مارو براق میکنه ولی زیاد اونو چرب نکنه که باعث جذب آلودگیه بشه وباعث کثیف شدن سطح کار بشه برای همین اکثرا مواد چرب مثل پارافین رو از فرمول حذف می کنن وبجاش مواد براق کنندهای مثل روغن سلیکون به فرمول اضافه می کنن
برای افزایش حجم هم اکثرا در مواد آب پایه از تیکنر های مثل PVP,CMC و یا تکزاپول اضافه می کنن که با میکس در دورمشاهده پیوست 183814ر بالا پف کرده و باعث افرایش حجم میشه
برای پرهیز از خشکی سطح بایید از استفاده از حلالهای زود تبخیر مثل متانول واتانول پرهیز یا به مقدار کم به همراه حلالهای دی تبخیر تر استفاده کرد
در آخر START FORMULATION یه واکس داشبورد رو که برای شرکت DOW میزارم
موفق باشید

مشاهده پیوست 183814

worya123

عضو جدید
فرمولی که بصورت پرتو تایپ داو کمیکال گذاشته و انرا برای کاربرد" تر و تمیز کردن و حفاظت قطعات پلاستیکی بیرونی"معرفی نموده با واکس داشبورد با کاربرد جلوگیری از ترک خوردن در برابر اشعه ماورا بنفش و برای interior متفاوته اگر میخواهید مانع از ترک خوردن هر نوع چرم مصنوعی و حتی طبیعی شوید بهترین گزینه پارافین مایع است ولی اگر میخواهید درخشندگی و براقیت را برای قطعات پلاستیکی بیرون از خودرو مبنای خواسته قرار دهید امولسیون های سیلیکونی بهترین گزینه خواهد بود . در واقع فرق است بین مواد پلیمری آنچه که در بیرون خودرو مصرف میشود با آنچه که در درون خودرو استفاده میگردد و ماده نگاه دارنده و حفاظت کننده از هر نوع پلیمر هم یکسان نیست مثلا موادی که باعث براقیت و حفاظت از لاستیک خودرو میشود با پوشش های داشبورد که عمدتا پلیمرهای کامپاندی پی وی سی هستند متفاوته همچنین حفاظت از قطعات پلاستیکی بیرون خودرو هم نگاه دارنده خودشو را میطلبد .
در بازار ایران هم که ماشین شور میخواد با هدف براق کردن درامدی کسب کنه براش مهم نیست که از چی استفاده میکنه
نمی دونم این کاربرد( تر و تمیز کردن )رو شما از کجا استنباط کردین چونکه نه در متن چیزی قید شده بود و نه این دو کاربرد(تر و تمیز کردن و حفاظت) همزمان امکان داره
من فکر می کنم ترجمه اشتباه, دلیل این نوشته شما باشه و من بایید در اینجا ترجمه معادل فاریسشو مینوشتم
چون در دیکشنری معنی تحت لفظی trim تمیز کردنه ولی معنی صحیح در اینجا تودوزی و تزیینات داخل ماشین است و
Exteriorدر اینجا معنی سطح بیرون خودرو را نمی دهد بلکه معنی محافظت بیرونیه
چون با موادپلاستیسایرز مثل DOP محافظت درونی را ایجاد و با موادی مثل واکس با عث محافاظت بیرونی می شود
پارافین و یا موادی مثل گلسرین که شما قید کردید اکثرا همون ماشین شور راکه فرمودین استفاده میکنن چون با عث چرب شدن وجذب آلودگیهای محیط وکثیف شدن سطح کار می شه
ولی اصول صحیحش اینه که از موادی دیگری مثل واکس کارنابو و همچنین روغنهای سیلکونی که هم خاصیت محافطت و براقیت وهمچنین خاصیت خود تمیز شوندگی سطح می شود و با از همه مهمترایجاد یک سطح براق ومحافظ uvدر برابر نور خورشید عامل اصلی ترک خوردن است بر عکس انچه که به اشتباه دلیل ترک خوردن را خشکی سطح می دانند
دوست عزیز این فورمول به هیچ عنوان کاربرد تر و تمیز کردن تدارد چون مهمترین جز در مواد تمیز کننده وجود حلالهای مثل بوتانول و یا امولسیفایر با شد که قابلیت حل کردن چربیها وآلودگی سطح کار رو داشته باشه که در اینجا موجود نیست

UON

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم بدونم درصد اکتیواسیون سورفکتانت ها رو چطور میشه محاسبه کرد
برای ترکیبات شوینده میخوام اگه کتابی هم میشناسید که بتونه بهم کمک کنه خیلی ممنون میشم معرفی کنید
با سپاس

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکبار دیگر به فرمول بر گردید ترکیباتی که 80 در صد اب دارند یک مفهوم کاربردی نظافتی را همراه خود خواهند داشت .
ضمنا از دیتا شیت یکی از مواد سازنده کاربردش معلوم است نیاز نیست برای ترجمه تلاش کنید .
XIAMETER® MEM-0600 Emulsion PS
Aqueous emulsion of polydimethylsiloxane
• May be used in automotive applications, primarily in exterior plastic and rubber enhancers, for example, bumpers and tyres.

نمی دونم این کاربرد( تر و تمیز کردن )رو شما از کجا استنباط کردین چونکه نه در متن چیزی قید شده بود و نه این دو کاربرد(تر و تمیز کردن و حفاظت) همزمان امکان داره
من فکر می کنم ترجمه اشتباه, دلیل این نوشته شما باشه و من بایید در اینجا ترجمه معادل فاریسشو مینوشتم
چون در دیکشنری معنی تحت لفظی trim تمیز کردنه ولی معنی صحیح در اینجا تودوزی و تزیینات داخل ماشین است و
چون با موادپلاستیسایرز مثل DOP محافظت درونی را ایجاد و با موادی مثل واکس با عث محافاظت بیرونی می شود
پارافین و یا موادی مثل گلسرین که شما قید کردید اکثرا همون ماشین شور راکه فرمودین استفاده میکنن چون با عث چرب شدن وجذب آلودگیهای محیط وکثیف شدن سطح کار می شه
ولی اصول صحیحش اینه که از موادی دیگری مثل واکس کارنابو و همچنین روغنهای سیلکونی که هم خاصیت محافطت و براقیت وهمچنین خاصیت خود تمیز شوندگی سطح می شود و با از همه مهمترایجاد یک سطح براق ومحافظ uvدر برابر نور خورشید عامل اصلی ترک خوردن است بر عکس انچه که به اشتباه دلیل ترک خوردن را خشکی سطح می دانند
دوست عزیز این فورمول به هیچ عنوان کاربرد تر و تمیز کردن تدارد چون مهمترین جز در مواد تمیز کننده وجود حلالهای مثل بوتانول و یا امولسیفایر با شد که قابلیت حل کردن چربیها وآلودگی سطح کار رو داشته باشه که در اینجا موجود نیست

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاربرد متریال مصرفی در فرمول ارائه شده
XIAMETER®
MEM-0600 Emulsion
A polymer, non-ionic emulsion of 60,000 cs
dimethyl fluid (OH terminated), that offers
excellent color improvement and good
durability to auto polish and vinyl/tire
protectants.
ماده دوم
Dow Corning® 2-8035
Emulsion
A cationic aminosilicone emulsion that
provides shine and protection when
formulated into polishes and vinyl/tire
protectants.
چنانچه ملاحظه میشود داو کمیکال معتقد است این ترکیب برای درخشنده کردن الاستومرهایی مثل وینیل تایر ها مناسب است .

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخاطر داشتن 83 درصد آب میتونه تمیز کند و بخاطر داشتن سیلاکسان ها میتواند براقیت بوجود آورد
به همین خاطر انرا برای تمیز کردن و براقیت لاستیک بکار میبرند ولی هنوز هم داو کمیکال این فرمول را تایید نکرده و بصورت پروتوتایپ معرفی نموده

بالا