درخواست های مرتبط با | فرمولاسيون محصولات شيميايي

mashhad alireza

عضو جدید
سلام .
از چه موادی برای پیگمنت آلومینیم استفاده کنم تا هم خوب پخش بشه و هم leveing agent باشه؟

سلام
در چه پایه ای،حلالی یا پایه آب؟
شما dispersing agent و wetting agent مناسب نیاز دارید.پایه فرمول رو بفرمایید تا به شما ادتیو مناسب رو معرفی کنم

amirdolu

عضو جدید
سلام
در چه پایه ای،حلالی یا پایه آب؟
شما dispersing agent و wetting agent مناسب نیاز دارید.پایه فرمول رو بفرمایید تا به شما ادتیو مناسب رو معرفی کنم
.
سلام .
در هر دو سیستم پایه آب و پایه حلال نیاز دارم .
سیستم پایه تینری ام از مواد معمول تینر 200000 استفاده می کنم. ممنون.

jamal civil

عضو جدید
سلام
کسی هست که درمورد الفا اولفین سولفونات سدیم (AOS) و اینکه از کجا میشه تهیه کرد اطلاعات داشته باشه ؟
یه سرفاکتانت قوی هست .

mami1362

عضو جدید
فرمول برای واکس و پولیش ماشین 1-پارافین 5 نفت سفید 25/0 3- روغن جلا 45/0 بنزول 90%0/32 روغن بزرک 2.25 ابتدا روغنها را مخلوط کرده بنزول و نفت را جدا مخلوط کرده و بعد با یک دیگر مخلوط میکنیم الکل 10 سیترات کلسیم 1 سدیوم آلژینات 5/2 آب مقطر 186 اب 80-85% کارباپوول 5% گلیسرین5-10% تری اتانول امین 5% چون کارباپوول درمحیط قلیایی ژل میدهد میبایست اخر سر تری اتانول امین را اضافه نمود ------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------------------------------------------------------- منظور ازبنزول 90%0/32 90% یعنی چی ؟ و 0/32 چیه؟ آب مقطر 186 186 یعنی جیه؟ 1-پارافین 5 5یعنی چی؟ لطفا منظور اعداد بالا را بگین با تشکر

هیچی اینا همش سرکاریه و به هیچ دردی نمیخورن

i1saeed

عضو جدید
ماستيك سنگهاي تراورتن
از اين ماستيك جهت پر كردن شكافها و حفره هاي سنگهاي تراورتن استفاده مي گردد.
1- رزين پلي استر غير اشباع نظير PA116 شركت يشم :25-27 درصد وزني
2- غلظت دهنده فيومد سيليكا نظير اروزيل 200 و يا كابوزيل ام 5: 0.5
3- غلظت دهنده بر پايه بنتونيت :0.5
4- خيس كننده نظير BYK980 0.3
5- تالك تا 400 مش : 7-10
6- ماده رنگي (خمير رنگ مناسب) : 1-3
7- كربنات كلسيم :40-45
8- باريت: 4-5
9- منومر استايرن : به غلظت برسد

اين ماستيك چسبندگي خوبي به سطوح سنگي دارد. باعث استفاده بهينه از سنگهاي تراورتن در ساختمان مي شود.

pa116 هم اکنون کیلویی 8000 است
از طرفی برخی افزودنی گران مثل محافظت از یو وی و پایداری حرارتی در فرمول فوق نیامده

چگونه است که نقدی ماستیک را 4800 میفروشند؟؟؟

mami1362

عضو جدید
اینا بیشترجنبه آشنایی دارن نه جنبه عملی
نمیشه اصلا روشون حساب باز کرد

pa116 هم اکنون کیلویی 8000 است
از طرفی برخی افزودنی گران مثل محافظت از یو وی و پایداری حرارتی در فرمول فوق نیامده

چگونه است که نقدی ماستیک را 4800 میفaروشند؟؟؟

hr_karami

عضو جدید
سلام
یه پایدار کننده و انتشار دهنده برای ساخت ادکلن میخوام با اندازه درصدش رو.کسی هست راهنمایی کنه؟

f-15c

عضو جدید
سلام
ی سوال فنی
الکل یا اتانول واسه پوست صورت خوبه یا بده؟
داداشم الکل با خلوص بالا گرفته با اب قاطی کردم و برای پاک کردن ارایش و کثیفی صورت استفاده میکنم
ضرر ک نداره؟؟؟؟؟

Peyman1976

عضو جدید
فرمولاسیون واکس لاستیک چیست لطفا عزض کنید
دوست عزیز معمولا کسی اینجا به این سوالات جواب نمیده شاید با این فرمولها پول درمیارن اگه چیزی پیدا کردی دریغ نکن ولی من دیدم با نوشابه لاستیک رو برق میندازن.در مورد فرمولی که برای واکس داشبورد برات گذاشتن کاملا سرکاریه کدوم واکس داشبوردی رو دیدین که بوی نفت بده

آخرین ویرایش:

Peyman1976

عضو جدید
سلام
ی سوال فنی
داداشم الکل با خلوص بالا گرفته با اب قاطی کردم و برای پاک کردن ارایش و کثیفی صورت استفاده میکنم
ضرر ک نداره؟؟؟؟؟
الکل از اونجایی که یه حلاله آرایش صورت رو پاک میکنه ولی باعث خشکی پوست نمیشه؟

saminna

عضو جدید
ممنون مهندس از اطلاعاتی که دادین. فرمایش شما درست، اما:

1- اگه دقت کنید گفتم مکملهایی که توی ایران (توی پمپ بنزین ها) عرضه میشه همون گازوئیل هست! راههای خیلی زیادی برای امتحانش هست. فکر کنم ساده ترین و کم هزینه ترینش این باشه که یه بطری از این مکمل های سوخت رو بگیرید و بهش مقداری خاک رنگبر (در بازار به اسم خاک تونسیل معروف شده) بهش اضافه کنید و خوب بهم بزنید و بزارین ته نشین بشه. بعد مایع شفاف بالای خاک رو در یک لوله آزمایش بریزید. حالا از کنار به این لوله آزمایش نور بتابونید و از بالا به مایع درون لوله نگاه کنید (یعنی زاویه دید نسبت به جهت تابش نور، دارای زاویه 90 درجه باشه). اگر رنگ آبی مایل به بنفش و یا در بعضی موارد سبز مشاهده کردین، حاکی از این هست که این مایع، منشاء نفتی داره و سنتزی نیست. یعنی MTBE یا ETBE یا هر ترکیب سنتزی دیگه ای نیست.
راه های خیلی خیلی زیاد و ساده دیگه هم هست که اگر قانع نشدین بفرمایید عرض می کنم.

2- برای گازوییل، عدد هپتان نیست که مهم هست، شاخصی که برای گازوییل تعریف می شه عدد ستان هست که اصلا در مقوله مباحث مربوط به بنزین نمی گنجه. نکته دیگه اینکه حضور گازوئیل در بنزین باعث کاهش عدد اکتان نمیشه. عدد اکتان شاخصی از اشتعال خودبخودی سوخت قبل از رسیدن به نقطه مرگ بالا (در درون سیلندر) هست. در حالی که گازوئیل تقریباً از هیدروکربن های 10 تا 21 کربنه تشکیل شده (گازوئیل جاهای مختلف با هم فرق می کنن، در صورت نیاز میتونم آنالیز گازوئیل چند جا رو براتون بزارم) و این هیدروکربن های سنگین موجود در گازوئیل نمیتونن باعث احتراق خودبخودی بنزین در سیلندر بشن.

3- موتوری که بر اساس سوخت بنزینی طراحی شده نمی تونه از سوخت اتانول و یا M85 و E85 استفاده کنه. ولی میتونه از سوخت E5 و E10 که بهش gasohol میگن استفاده کنن، (محض اطلاع دوستانی که مایلن بدونند، سوخت M85 مخلوط 15% بنزین و 85% متانول، سوخت E85 مخلوط 15% بنزین و 85% اتانول هست) تازه مشروط به اینکه سیستم سوخت رسانیشون دارای قطعات پلیمری آسیب پذیر در برابر متانول و اتانول نباشه که به طور متداول، جداره داخلی باک ماشین های بنزینی با پلی کربنات کوتینگ میشه که متانول به آرامی اون رو توی خودش حل می کنه و میبره سر سوزن ها انژکتور رسوب میده و باعث بسته شدن و نهایتا از بین رفتن سوزنهای انژکتور میشه. برای همین به طور کلی نباید از این سوخت ها در ماشین طراحی شده برای بنزین استفاده کرد مگه اینکه شرکت سازنده خودرو اینکار رو مجاز بدونه.

سلام
من از این پست و بحث خیلی استفاده کردم
یه خواهشی هم ازتون دارم، من چند روزی هست که روی آنالیز گازوئیل های مختلف دارم سرچ می کنم ولی مطلب خیلی خوبی پیدا نکردم اگه میتونید کمک کنید خیلی ممنون میشم.

saminna

عضو جدید
الكيد رزينها بر حسب درجه خشك شوندگي داراي انواع روغن بلند،متوسط و روغن كوتاه هستند:
-اسيد چرب دانه هاي زميني 12
- بنزوئيك اسيد 1.6
- گليسيرين 12.1
- تري فنيل فسفات 0.1
- منواتيلن گليكول 3.9
- انيدريد فتاليك 24.5
- آب 4.2
محصول فوق پس از واكنش 50 كيلو از محصول نهايي را تشكيل ميدهد كه با افزايش 50 كيلو زايلن به آن كامل ميشود .
الكيد روغن بلند
- روغن بلند 35.6
- گليسيرين 2.4
- پنتا اريتريتول 10.4
- انيدريد فتاليك 15.7
- آب 4.1
محصول فوق پس از واكنش 60 كيلو از محصول نهايي را تشكيل ميدهد كه به آن 40 كيلو حلال 402 اضافه ميشود.
فرمول شماره 2
- اسيد چرب دي سي او 11.5
- روغن بلند 11
- گليسيرين 15.7
- انيدريد فتاليك 26.2
- تري فنيل فسفات 0.09
- آب 4.59
به محصول فوق 40 كيلو زايلن اضافه شود
فرمول شماره 3
اسيد چرب سويا 25.44
-تري فنيل فسفيت 0.06
- پنتا اريتريتول 13.75
- انيدريد فتاليك 14.95
- بنزوئيك اسيد 5.7
آب 4
به محصول 14 كيلو زايلن و 31 كيلو حلال 402 اضافه كنيد
چندين فرمول ديگري هم در توليد الكيد رزينها وجود دارد.

[h=2][/h]
سلام
مرسی از پست خیلی خوبتون، واقعا عالی بود
اگر ممکنه فرمول رزین های آلکیدی اصلاح شده رو هم بذارین، و یه سوال دیگه ام اینکه تایم واکنش ها رو اگه لطف کنید و توضیح بدین خیلیی ممنون میشم.​

az_shekar

عضو جدید
سلام بر شما
در مورد چسب سیلیکون،جزء اصلی رزین متیل یا فنیل سیلوکسان است که در واقع یه پلی سیلوکسانه . این رزین ها به دلیل تکنولوژی بالا در ایران تولید نمیشه. چسب سیلیکون یه چسب تک جزیی هست که با رطوبت هوا واکنش میده.تا جاییکه من می دونم هیچ فیلری به اون اضافه نمی کنن.

سلام
ممنون از پاسختون. یعنی این چسب فقط از یک نوع رزین تهیه میشه؟

mohandesehsan

عضو جدید
با سلام خدمت وستان عزیز

آیا کسی فرمولی برای تهیه واکس یا براق کننده برای چرم داره؟

Peyman1976

عضو جدید
سلام
من میخوام اسانس روغنی رو در اب حل کنم میتونید منو راهنمایی کنید که چطور این کار رو انجام بدم؟

سلام اسانس های روغنی به تنهایی در اب حل نمیشن یه ماده به اسم twin80(تویین80)تو بازار هست که پیوند روغنی اسانس رو میشکنه وحلال در آب اسانس رو میکنه

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ی سوال فنی
ضرر ک نداره؟؟؟؟؟

الکل روغن و چربیهای پوست و ویتامینهای آن مانند ویتامین آ پوست را کاملا میشوره و پوست آسیب میبینه
اگر ازش استفاده کردید کمی کرم و ویتامین آ بزنین تا جلوی آسیب پوستی را نبینه
در دراز مدت صورت شما را تبدیل به صورت پیر زنها میکنه
چون که ویتامینهائی مانند آ باعث جلوگیری از چروکی صورت میشوند
اگر این ویتامینها شسته شوند پوست چروکیده شده و به این زودی درست نمیشه

برای تمیز کردن آت و آشغالهای پوستی مثل مواد آرایشی از صابون گلیسیرینه و یا صابونهای مخصوص استفاده کنید.

آخرین ویرایش:

amirshadpor

عضو جدید
سلام
کسی می دونه چی به آب اضافه کنم که در طول زمان آب بو نده و جلبک هم نزنه؟
ممنون

j-salehi

عضو جدید
سلام دوستان درمورد غلظت دهنده پلی یورتان حلال آب اطلاعات میخواستم.
ویااصلا چنین غلظت دهنده ای وجود داره؟

saminna

عضو جدید
مرسی از فرمول هایی که قرار دادین...سوالی که برای من مطرح هستش در این فرمول ها، حضور آب هست! چرا در فرمول آب داریم در حالی که آب در تولید رزین آلکیدی طی واکنش تولید می شود و در زمان واکنش حتما باید آبگیری انجام شده و آب واکنش از محیط خارج شود..

saminna

عضو جدید
سلام
مرسی از پست خیلی خوبتون، واقعا عالی بود
اگر ممکنه فرمول رزین های آلکیدی اصلاح شده رو هم بذارین، و یه سوال دیگه ام اینکه تایم واکنش ها رو اگه لطف کنید و توضیح بدین خیلیی ممنون میشم.​

مرسی از فرمول هایی که قرار دادین...سوالی که برای من مطرح هستش در این فرمول ها، حضور آب هست! چرا در فرمول آب داریم در حالی که آب در تولید رزین آلکیدی طی واکنش تولید می شود و در زمان واکنش حتما باید آبگیری انجام شده و آب واکنش از محیط خارج شود..

amirdolu

عضو جدید
سلام دوستان درمورد غلظت دهنده پلی یورتان حلال آب اطلاعات میخواستم.
ویااصلا چنین غلظت دهنده ای وجود داره؟
سلام .غلظت دهنده های اورتانی برای سیستم های آب پایه موجودند. در دوز کم استفاده می شوند نسبت به غلظت دهنده های سلولزی و آکریلیکی.خواص ضد شرگی خوبی ایجاد می کنند و ضد رسوب هم هستند. و در حلال های پروپیلن گلایکول و بوتیل گلایکول استفاده می شوند.

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمیز کردن فلزات و محافظت از آنها در برابر خوردگی
برای تمیز کزدن فلزات فرمول های زیادی وجود دارد
- برای آلومینیم و استیل
عمدتا از اسید فسفریک 85 در صد همراه بایک شوینده قوی استفاده میگزدد
Phosphoric acid 85% 3
Citric acid 4
Triton X-100 2
MEK 3
Water 88
اسید ها را به آهستگی در اب بریزید بعد کتون و سورفکتانت را بریزید اگر از اب سرد استفاده میکنید قیلا سورفکتانت را با 3 درصد اب گرم رقیق کنید .
بجای سیتریک میتوان از گلیکولیک اسید هم استفاده کرد .
برای براق کردن الومینیم میتوان از فرمول زیر استفاده کرد
اسید فسفریک 85 درصد 47.2
تریتون ایکس صد 2 در صد
دی پروپیلن گلیکول متیل اتر 16 درصد
آب دمی 34.8
برای فرو کلین هم فرمول ها داده میشوند

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
جائیکه با چربی همراه است فرمول زیر برای فلزات قابل استفاده است
تریتون آر دبلیو صد بعنوان سورفکتانت 5در صد
سودا اش 30 در صد
سدیم متاسیلیکات بدون اب 35 در صد
هیدروکسید سدیم پرک 30 در صد
ابتدا سورفکتانت را روی سودا اش بریزید بعد بقیه مواد را افزوده هم بزنید
دو تا 4 انس انرا با یک گالن اب مخلوط نمایید
از سور فکتانت ایکس صد هم متوانید استفاده کنید .
از تترا پتاسیم پیرو فسفات هم استفاده شده است

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاک کننده فلزات

پاک کننده فلزات

اینهم یک نوع heavy duty با کف کم است
تریتون دی اف 12 پنج در صد
هیدروکسید سدیم 15 در صد
سدیم متا سیلیکات بدون اب 35 در صد
سدا اش 25 در صد
تترا سدیم پیرو فسفات 20 درصد
2 تا 4 انس را در یک گالن اب بریزید مصرف کنید

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاک کننده فلزات مایع
تریتون 2 تا 4 در صد
تترا پتاسیم پیرو فسفات 4 تا 6 در صد
هیدروکسید پتاسیم 12 در صد
سیلیکات سدیم 68 در صد
به این مخلوط 100 واحد هم اب دمی بیافزایید

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاک کننده فلزات اسپری

پاک کننده فلزات اسپری

بوتیل سلو سلو 20 در صد
کروزین یا نفت سقید 60 درصد
igepal-630 بیست در صد
به روش اسپری بپاشید
ادامه دارد

آخرین ویرایش:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاک کننده فلزات املسیفایر حلال

پاک کننده فلزات املسیفایر حلال

تریتون ایکس 45 بعنوان سورفکتانت 12 در صد
کریزیلیک اسید 5 در صد
نفت سفید 81 در صد
سورفکتانت ره به نفت سفید بریزید بعد اسید کریزیلیک را اضافه نمایید (آهسته)
بطور مستقیم از ان استفاده نمایید

پاک کننده زنگ فلزات
پیشنهاد یک
اسید فسفریک 85 در صد 30 در صد
گلیکول اتر 12 در صد
اب 57 در صد
تریتون ایکس صد 0.2 درصد
پیشنهاد دوم
فسفریک اسید 40 در صد
گلیکول اتر 10 در صد
اب 49 در صد
تریتون 0.2 در صد

amirdolu

عضو جدید
سلام
چطور میشه زرد شدگی قطعات پلی کربنات رو از بین برد؟
آیا پوششی برای اینکار وجود داره؟

Behnam Irani

عضو جدید
سلام
چطور میشه زرد شدگی قطعات پلی کربنات رو از بین برد؟
آیا پوششی برای اینکار وجود داره؟

امیر جان این زرد شدگی به دلیل در معرض قرار گرفتم پلیمرها در برابر uv بوجود میاد و غیر قابل برگشته
تنها راه ممانعت از این پدیده اضافه کردن مواد آنتی uv به پلیمر در زمان تولیده

بالا