درخواست های مرتبط با: عکس ها و پلان

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام دوستان من عکس یا فایل پلان های ابنیه سنتی بوشهر بندر عباس ابادان چابهار (حاشیه خلیج فارس)رو میخوام .خیلی لازم دارم تو اینترنت هیچی پیدا نکردم .لطفا کمک کنید.

سلام دوست عزیز به پست های زیر مراجعه کنید.

yas..

عضو جدید
پلان اتوکدی محله ی مسکونی برای کارشناسی ارشد

پلان اتوکدی محله ی مسکونی برای کارشناسی ارشد

سلام دوستان هر کسی پلان محله برای 5000نفر یا تقریبی داره لطف کنه به اشتراک بذاره مرسی

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.:gol::gol:بچه ها من دو تا برج باید طراحی کنم.بسته به شکل فرمم، یکیش دایره س با متراژ تقریبی 270 متر مربع و اون یکی بیضی هستش با متراژ تقریبی 743 متر مربع.متاسفانه وقتی می خوام برا این رو تا فرم، باکس پله و آسانسور (باید سه تا آسانسور برا هر کدوم باشه ) طراحی کنم به مشکل بر می خورم.آخه هرچه قدر هم صرفه جویانه طراحی می کنم تا حجمش بیاد پایین بازم بخش اعضم پلان رو پر میکنه.مخصوصا پلان داره.نمی دونم من حواسم نیس اشتباه می کنم یا قضیه یه چیز دیگس.شما میتونین منو راهنمایی کنین؟من چه پلکان رو چه شکلی طراحی کنم تا حداقل حجم رو دارا باشه؟
پ.ن: لازم به توضیحه که باکس پله و آسانسور نمی تونن در مرکز قرار بگیرن(به دلیل نوع خاص فرم که تو حجم مشخصه)

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان.:gol::gol:بچه ها من دو تا برج باید طراحی کنم.بسته به شکل فرمم، یکیش دایره س با متراژ تقریبی 270 متر مربع و اون یکی بیضی هستش با متراژ تقریبی 743 متر مربع.متاسفانه وقتی می خوام برا این رو تا فرم، باکس پله و آسانسور (باید سه تا آسانسور برا هر کدوم باشه ) طراحی کنم به مشکل بر می خورم.آخه هرچه قدر هم صرفه جویانه طراحی می کنم تا حجمش بیاد پایین بازم بخش اعضم پلان رو پر میکنه.مخصوصا پلان داره.نمی دونم من حواسم نیس اشتباه می کنم یا قضیه یه چیز دیگس.شما میتونین منو راهنمایی کنین؟من چه پلکان رو چه شکلی طراحی کنم تا حداقل حجم رو دارا باشه؟
پ.ن: لازم به توضیحه که باکس پله و آسانسور نمی تونن در مرکز قرار بگیرن(به دلیل نوع خاص فرم که تو حجم مشخصه)

باید منحنی باشه بنظرم. پلانتو طراحی کردی؟؟؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید منحنی باشه بنظرم. پلانتو طراحی کردی؟؟؟
نه مارال جون:cry:کلی رو پارکینگ الکی علاف شدم، بعد هم رو قضیه پله که خب این نصف پلان و میگیره چطوری طراحی کنم....کلا ذهنم بستس متاسفانه، بسته نبودا از اولش....بستنش!!!الان می خوام چنتا پلان بیضی و دایره ببینم، حالا کاربریش مهم نیس.دستم بیاد داخلشو منحنی کار کردن یا صاف.مشکل همین طبقه هم کف و پلکانشه، چون تو همکف باید استخر، فروشگاه، مهد و....هم بذارم.اگه همکف و پلکان رو حل کنم، تیپ طبقات آسونه

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
نه مارال جون:cry:کلی رو پارکینگ الکی علاف شدم، بعد هم رو قضیه پله که خب این نصف پلان و میگیره چطوری طراحی کنم....کلا ذهنم بستس متاسفانه، بسته نبودا از اولش....بستنش!!!الان می خوام چنتا پلان بیضی و دایره ببینم، حالا کاربریش مهم نیس.دستم بیاد داخلشو منحنی کار کردن یا صاف.مشکل همین طبقه هم کف و پلکانشه، چون تو همکف باید استخر، فروشگاه، مهد و....هم بذارم.اگه همکف و پلکان رو حل کنم، تیپ طبقات آسونه

خب بهتر!!
من طرح ترم پیشم ویلا بود حجمم ی دایره داشت پلکانو اونجا گذاشتم. دقیقا یکی با حرکت دیواره حجمم. اتودهاتو بذار باکمک دوستان حل میکنیمش

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بهتر!!
من طرح ترم پیشم ویلا بود حجمم ی دایره داشت پلکانو اونجا گذاشتم. دقیقا یکی با حرکت دیواره حجمم. اتودهاتو بذار باکمک دوستان حل میکنیمش
چشم...برم اتوود بزنم چنتا(البته من مثه شما استاد نیستما،تا صب طول میکشه:redface:)اتوود زدم میذارم براتون

MK6

کاربر بیش فعال
سلام دوستان، پلانی که ریز فضاهاش مشخص باشه در مورد خانه هنرمندان یا خانه معمار اگه داشته باشید ممنون میشم داخل تاپیک بزارید.;)

j4deh

عضو جدید
سلام کسی پلان مدولار شده داره؟
میشه چنتا پلان کامل مدولار بذارین

Mohandes salman

عضو جدید

Mohandes salman

عضو جدید
سلام..خیلی ممنونم:redface::gol::gol:آره منم فک کردم باید تو پذیرایی باشه:razz:...من خیلی خیلی معذرت می خوام ولی این آدرسی که دادین من چیزی نمیتونم ازش دانلود کنم چون فک کنم یا باس عضو شد یا پولیه

خواهش میکنم
ادرس را داخل مرور گرتون کپی کنین سپس بر قسمت دانلود با سر عت پایین کلیک کنید تا چند ثانیه صبر کنید و دانلود اغاش میزشه.
اگه نتونستید بگید تا جایی دیگه اپلود کنم

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
بچه ها اگه یه واحد یه خوابه بخوایم طراحی کنیم که نزدیک 78 متر مربع ابعادش باشه، به جز اتاق خواب و سرویس و آشپزخونه و نشیمن جای ضروری دیگه ای هست که بخوایم طراحی کنیم یا فقط همیناس؟
نه دیگه خونه همین هاست؛البته حموم هم هست ... شما اگه جا اضافه آوردید میتونید یه خواب دیگه اضافه کنید یا یه اتاقی برای خدمتکاری ، انباری برای آشپزخونه ، اتاق مطالعه ای ، نقاشی یا هرچی ... یا مثلا به جای اتاق اضافه کردن یه مقدار نشیمن رو کوچیک بگیرین و یه پذیرایی در بیارید ... تا نشیمن و پذیرایی جدا باشه ... .;)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.ببخشید همش سوال میکنم...سعی میکنم سوالایی که جوابشون رو گرفتم پاک کنم...
بچه ها پاسیو چیه؟...فلاور باکس چیه؟

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.ببخشید همش سوال میکنم...سعی میکنم سوالایی که جوابشون رو گرفتم پاک کنم...

سلام خانومی.....پاسیو همون نورگیر هستش ....که مثل آجایی که روشناییش کمه و امکان گذاشتن پنجره نداره ...ازش استفاده میکنن

فلاور باکسم یعنی : فلاور (گل ) باکس (جعبه ) ....که در اصل یه جای کوچیکیه که توش گل یا درخت میکارن و اکثرآ تو طرح های اولیه ( ابتدا )است که زیاد میکشیم ....و دوطرف پله که خیلی رایجه ...

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خانومی.....پاسیو همون نورگیر هستش ....که مثل آجایی که روشناییش کمه و امکان گذاشتن پنجره نداره ...ازش استفاده میکنن

فلاور باکسم یعنی : فلاور (گل ) باکس (جعبه ) ....که در اصل یه جای کوچیکیه که توش گل یا درخت میکارن و اکثرآ تو طرح های اولیه ( ابتدا )است که زیاد میکشیم ....و دوطرف پله که خیلی رایجه ...

سلام دستتون درد نکنه:gol::gol:استادمون گفتن تو طراحی برج باید برای واحدای سه خوابه پاسیو طراحی کنیم، پس ایشون اشتباه کردن دیگه.چون مثلا تو طرح من که پایین سه خوابه س ولی واحد بالاییش یه خوابه س این منتفیه!...........فلاورباکسم متوجه شدم، پس تو هرجای واحدم نمیتونم بذارم چون گلا نور لازم دارن.....گرفتم:razz:..........ممنووووووووووووووووووووووون:w36:

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دستتون درد نکنه:gol::gol:استادمون گفتن تو طراحی برج باید برای واحدای سه خوابه پاسیو طراحی کنیم، پس ایشون اشتباه کردن دیگه.چون مثلا تو طرح من که پایین سه خوابه س ولی واحد بالاییش یه خوابه س این منتفیه!...........فلاورباکسم متوجه شدم، پس تو هرجای واحدم نمیتونم بذارم چون گلا نور لازم دارن.....گرفتم:razz:..........ممنووووووووووووووووووووووون:w36:

سلام خواهش میکنم ......ندیگه پاسیو رو میشه هم بصورت نورگیر , هم حیاط خلوت و هم بصورت گلخانه و... در نظر گرفت ....

فلاور باکسم , جای گل یا جعبه گل هستش که یا توو داخل ساختمان یا هم در نمای ساختمان ازش استفاده میکنن ....که برای زیبایی است

اینا هم چند نوع فلاور باکس ...

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام......نه .......چرا میخوایین سوالا رو پاک کنین؟:redface:
لطفا بذارین بمونه تا ما هم استفاده کنیم :redface:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها تو طراحی واحد آپارتمانی، سرویس بهداشتی عمومی که نزدیک در هستش باید طوری طراحی بشه که اول باید باز شه به روشویی بعد W.C، یا میشه مستقیم باز شه تو W.C

Mohandes salman

عضو جدید
- مناسب ترین محل قرارگیری برای حمام، نزدیک به اتاق خواب و توالت است.
- بهتر است حمام و توالت در سمت شمال قرار بگیرند و به طورعادی با نور طبیعی خورشید، روشن و از طریق پنجره با هوای آزاد تهویه گردند.
- داخل و خارج شدن از وانی که عمق بیشتری دارد می تواند خطر آفرین باشد، به خصوص برای کودکان و افراد معلول و یا سالمند. پس هنگام انتخاب وان، به اشخاص استفاده گر و ارتفاع وان توجه نمایید.
- درجه حرارت 22 تا 24 سانتی گراد برای حمام و درجه حرارت 20 سانتی گراد برای توالت ها مناسب است.
- هرگاه متوجه شدید که لوازم و تجهیزات و اکسسوری های داخل حمام یا سرویس بهداشتی نیاز به جرم گیری و گند زدایی دارد هرچه زودتر این کار را انجام دهید و اگرمواد شوینده و ضد عفونی کننده قادر به از بین بردن این جرم ها نبودند، این لوازم را دور بیاندازید. زیرا حتماً به سلامتی شما آسیب خواهند رساند. وجود تجهیزات زیر در توالت ضروری است:
- یک پریز برق در ارتفاع 30/1 متری در کنار آینه (برای لوزم برقی)
- آینه و چراغ با نور زرد یا سفید گرم
- میله حوله
- قفسه یا کنسول (ترجیحاً دارای کشو) برای قرار دادن جا مسواکی، لوازم بهداشتی و آرایشی
- جاصابونی
- هواکش یا پنجره جهت تهویه
موارد زیر جزو امکانات یک سرویس بهداشتی محسوب شده و می توان برای داشتن سرویسی کامل تر از آنها استفاده نمود:
گرمکن جانبی یا پکیج حرارتی به شکل خشک کن، قفسه حوله، نگهدارنده کاغذ توالت، خوشبو کننده هوا، کابین برای قرار دادن دارو و انبارکردن لوازم بهداشتی.

Mohandes salman

عضو جدید
بچه ها تو طراحی واحد آپارتمانی، سرویس بهداشتی عمومی که نزدیک در هستش باید طوری طراحی بشه که اول باید باز شه به روشویی بعد W.C، یا میشه مستقیم باز شه تو W.C
سلام
در سرویس های عمومی معمولا به طرف رو شویی میگیرن که دید مستقیم ب طرف w.c نداشته باشه

Mohandes salman

عضو جدید
سلام
دوستان کسی فایلی یا چیزی راجب خصوصیات انواع در ختان در محیط های گرم و خشک میدونه اگه میدونید خواهشا کمک کنید خیلی سریع نیاز دارم
اگه داشتید برام خصوصی بگذارید ممنون میشم.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان کسی فایلی یا چیزی راجب خصوصیات انواع در ختان در محیط های گرم و خشک میدونه اگه میدونید خواهشا کمک کنید خیلی سریع نیاز دارم
اگه داشتید برام خصوصی بگذارید ممنون میشم.

اینو برا یزد کار کرده بودم شاید به دردتون بخوره
http://s3.picofile.com/file/8187689076/%D9%BE%D9%88%D8%B4%D8%B4_%DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%DB%8C.docx.html

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی نقشه های معماری موزه فرش تهران و یا موزه فرش باکو رو نداره؟.............ممنون میشم اگه کمکم کنید.....در ضمن اگه آدرسشم لطف کنین بدین کفایت می کنه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.بچه ها من یه سوال دارم معذرت می خوام اینجا می پرسم. بچه ها تاپیکی با عنوان متره تو باشگاه هست؟من کلی گشتم ولی نتونستم پیداش کنم

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام.بچه ها من یه سوال دارم معذرت می خوام اینجا می پرسم. بچه ها تاپیکی با عنوان متره تو باشگاه هست؟من کلی گشتم ولی نتونستم پیداش کنم
آره هست
سوالات خود درباره متره و برآورد را اینجا بپرسید
ی همچین چیزیه اسمش :دی
بگرد پیدا میکنی : ))

اینجا :gol:

آخرین ویرایش:
بالا