درخواست های مرتبط با: سازه,دیتیل و جزئیات ساختمان

kitkat

عضو جدید
دوست عزیز،اکثر جوابایی که می خواستم رو گرفتم،لطف کردین. و فقط در راجب سقف،پس میشه توو شمال با اون شرایط آب و هواییش همچین عکسی که از سقف گذاشتم رو اجرا کرد؟

راستی،اگر من نقشه رو بتونم تهیه کنم،لطف می کنین نظر بدین،و بگین از لحاظ اجرایی چه جاهایی مشکل داره؟
با تشکر

halal313

عضو جدید
درخواست دیتایلهای فاز 2 معماری شرکتی

درخواست دیتایلهای فاز 2 معماری شرکتی

من یکسری نقشه فاز 2 معماری دیدم که شبیه اینایی که توی سایت گذاشتن نیست، بلکه داخل هر فضا یا هر قسمت مهم خط چین کشیده بود و دیتایل اون رو با شماره بیرون نقشه ترسیم کرده بود. کسی از این دیتایلهای شرکتی داره به من بده
ممنون

ah_helali

عضو جدید
سلام خدمت مهندسان عزیز.آقا من یه کمک فوری میخام.کمکم کنیییید.یه پروژه ای دارم که استادم گفته دتایل سونا و جکوزیرو برام بیار.کل تشکیلاتشو از ا ل تا آخر.خواهش میکنم د ستان کمکم کنن.ممنون میشم.

MAH NIK

عضو جدید
سلام
من کل اینترنتو گشتم که یه پلان فاز 2 پیدا کنم که توش نیلینگ باشه اما نبود:confused: کسی هست داشته باشه؟؟؟!:surprised:
برای درس متره میخوام.

estatik

عضو جدید
سلام دوستان
فرض کنید سازه بتنی 2 یا 3طبقه داریم (مثلا مسکونی)ٰ،که فاصله ستونها از هم 6متر و حدود 3000متر بناست.
قیمت تمام شده اسکلت بتنی برای هرمتر مربع حدودا چقدر درمیاد؟
اگه اسکلت فلزی باشه چطور؟
ممنون

سلام.فقط سفت کاریه یا کلید تحویل؟

mahsa-mt

عضو جدید
سلام بچه ها کسی جزئیات رابیتس بندی نما رومی نداره ؟؟؟ خیلی لازم دارم :(

ojahan

عضو جدید
سلام
جزییات درب کشویی شیشه ای برای ایوان و همچنین سقف شیبدار برای ایوان
اگه داشتید ممنونتونم بذارید

Eli*Memar

عضو جدید
سلام دوستان.
پروژه ،مطلب،مقاله در مورد سقف دارید؟اگه کمک کنید ممنون میشم.

8811103

عضو جدید
سلام دوستان.
پروژه ،مطلب،مقاله در مورد سقف دارید؟اگه کمک کنید ممنون میشم.

سلام،من تحلیل چنتا کار دارم که مختص سقف اونا هست چون سازه سقفشون متفاوته البته اغلب سقفای خرپایی هستن ......نمیدونم چقدر میتونه کمک کنه!!!!!!!

مجتبی1361

کاربر فعال مهندسی عمران ,
انواع سقف های رایج کشور

• سقف بتنی سیاک
  • دال مرکب فولادی - بتنی
  • تیرچه های فولادی با جان باز در ترکیب با بتن
  • سقف مجوف بتن مسلح با استفاده از بلوک های توخالی ماندگار (پلی پروپیلن)
  • سقف مجوف بتن مسلح با استفاده از بلوک های توخالی ماندگار (کوبیاکس)
  • سقف بتنی پیش تنیده پس کشیده
  • سقف مجوف پیش ساخته پیش تنیده (Hollow core)
  • دالهای نیمه پیش ساخته بتن مسلح (Double tee)

مجتبی1361

[h=1]سقف تیرچه فلزی با جان باز - کرومیت[/h]در این سیستم از تیرچه های فولادی با جان باز در ترکیب با بتن، که از یک نبشی در بال فوقانی و یک تسمه در بال تحتانی و نیز یک میلگرد خم شده درجان استفاده می شود. برای پر کردن فضای خالی بین تیرچه ها از قالب های ثابت مانند بلوک های سیمانی، پلی استایرن، طاق ضربی، قالب های موقت فولادی (کامپوزیت) و یا هر پر کننده سبک استفاده می شود.
فاصله بین تیرچه ها از 73 تا 100 سانتی متر متغیر است و بتن روی سقف از 4 تا 10 سانتی مترضخامت دارد. تیرچه ها خود ایستا بوده و نیاز به شمع بندی ندارد تیرچه ها به نحوی طراحی شده که به تنهایی وزن بتن خیس و عوامل اجرایی را تحمل می کند.
مزایای سقف کرومیت

1. عدم نیاز به شمع بندی : به دلیل اینکه خود تیرچه ها به تنهایی (قبل از گرفتن بتن) وزن بتن خیس و عوامل اجرایی را تحمل می کند.
  2. سرعت و سهولت اجرا : که در آن 48 ساعت بعد از بتن ریزی روی سقف قابل رفت و آمد و بارگذاری سبک بوده و به نسبت سیستم های مشابه آسانتر و با سرعت بیشتری انجام می شود.
  3. امکان اجرای همزمان چند سقف : به دلیل عدم وجود شمع بندی می توان عملیات بتن ریزی را بر روی چند سقف به صورت هم زمان انجام داد.
  4. یکپارچگی سقف و اسکلت : به علت جوش شدن تیرچه ها به اسکلت پس از گرفتن بتن، سقف و اسکلت یکپارچه شده و می تواند مانند یک دیافراگم صلب عمل کند.
  5. امکان حذف کش ها : به علت یکپارچگی سقف و اسکلت می توان کش ها(اعضای غیر باربر) را حذف کرد و علاوه بر صرفه جویی در مصرف فولاد باعث یکنواختی زیر سقف می شود. در سقف های تیرچه بلوک معمولی به علت عدم امکان اتصال مکانیکی بین تیرچه های بتنی و پل های فلزی، فرض بر این است که هماهنگی تغیر مکان جانبی قابها به وسیله کش ها تامین گردد .
  6. کاهش مصرف بتن و وزن کمتر سقف : به علت فاصله زیاد تیرچه ها از مصرف بتن حدود 20 % کاسته می شود و در نهایت سقف سبک تر می گردد.
  7. یکنواختی زیر سقف و مصرف گچ و خاک کمتر
  8. پایین بودن تنش در بتن : امکان طراحی و اجرای سقف با دهنه ها و باربری خاص تا کنون سقف با دهنه 12.5 متر و سقف با شدت 7 تن بر متر مربع اجرا و به تایید رسیده.
  9. حذف رد فولاد زیر سقف : به علت پایین بودن سطح بلوک از تیرچه ها پوشش گچ و خاک زیر تیر چه ها نسبت به نقاط دیگر بیشتر است و باعث کاهش جذب ذرات معلق می گردد.
  10. سهولت اجرای داکت( بازشو) : به علت فاصله زیاد تیرچه ها از هم برای عبور لوله های تاسیساتی و... نیاز به قطع کردن تیرچه ها نمی باشد.
  11. عمومیت اجرا : اجرای این سقف بر روی اسکلت های فولادی،بتنی و دیوارهای باربر امکانپذیر می باشد.

سقف کامپوزیت کرومیت
در این سقف با استفاده از قالب های فلزی فضاهای خالی بین تیرچه ها قالب بندی شده و نهایتأ با حذف قالب ها پس از بتن ریزی،سقفی سبک در اختیار خواهیم داشت. ضمناً در این سیستم به علت غرق شدن کامل جان تیرچه ها در بتن لرزش کمتری را در مقایسه با سیستم های مشلبه کامپوزیت (دال بتنی روی پروفیل‌ها) مشاهده می کنیم.

مجتبی1361

[h=1]سقف عرشه فولادی[/h]سقف مشتمل از یک ورق گالوانیزه فرم داده شده که نقش میلگرد تیرچه و همچنین قالب بندی را بر عهده دارد که از سرعت اجرایی بالایی برخوردار است.
مشخصات عمومی سقف های عرشه فولادی چیست؟

• حذف قالب بندی
  • حذف تیرهای فرعی
  • حذف میلگردهای کششی
  • نصب بدون جوشکاری و با میخ های فولادی
  • تامین ایمنی کارگاه و حداقل فضا برای دپو
  • امکان بتون ریزی کلیه طبقات در یک زمان
  • وزن بار مرده این سقف با 5 سانتیمتر بتون رویه 190 کیلوگرم و با 7 سانتی متر بتون رویه 210 کیلوگرم بر مترمربع است بنابراین از بار مرده سقف تیرچه و بلوک 150 کیلوگرم و از بار مرده سقف کمپوزیت 60 کیلوگرم سبک تر می باشد.
  • وزن کمتر سقف موجب کاهش وزن سازه و سبکتر شدن اسکلت و فونداسیون ساختمان خواهد شد.
  • در ساختمان های اسکلت فلزی وزن فولاد تا 22 کیلوگرم برمترمربع کاهش خواهد یافت. ( نیاز به اثبات)
  • لرزش در این سقف ها به میزان قابل توجهی کمتر از سقف دال بتونی و یا مشابه می باشد.
  • سرعت اجرا تا یازده برابر اجرای سقف دال بتونی و یا سقف تیرچه و بلوک می باشد.
  • مقاومت این نوع سقف در برابر آتش سوزی چندین برابر سایر انواع سقف ها می باشد.
  • مورد تایید مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران

آیا برای طراحی عرشه فولادی کتاب مرجع وجود دارد؟
كتاب محاسبات عرشه فولادی به صورت کامپوزیت

Composite structures of steel and concrete by R.P. JOHNSON

• بار مرده در سقف عرشه فولادی چه میزان است؟
    بار مرده در سقف عرشه فولادی با 5 سانتیمتر بون رویه 190 کیلوگرم است.
    همچنین با 7 سانتیمتر بتن رویه 210 کیلوگرم بر مترمربع خواهد بود.

بنابراین از بار مرده سقف تیرچه و بلوک حدوداً 150 کیلوگرم و از بار مرده سقف کمپوزیت حدوداً 60 کیلوگرم سبک تر می‌باشد.

• ویژگی‌های سقف عرشه فولادی چیست؟
    بتن ریزی در این سقف از سطح بسیار صاف و یکپارچه برخوردارست که پس از آن نیاز به کف سازی و پوکه ریزی نمی باشد و با سرعت بالا آماده عملیات بعدی خواهد شد.

• در این سیستم، قالب بندی که یکی از مشکلات اجرایی ساختمان می باشد، حذف گردیده و اجرای سقف را با سرعت بالا عملی می سازد .
    • نصب ورقه ها بدون جوشکاری و فقط با میخ های فولادی انجام می شود.
    • در این سیستم امکان اجرای سقف و بتن ریزی در کلیه طبقات ساختمان های چند طبقه، در یک زمان وجود دارد.
    • پروفیل ذوزنقه ای شکل سقف H.B.C. برای انواع دهانه های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد .
    • این نوع سقف تا دهنه 3 و 4 متر بدون پایه موقت و در دهانه های عریض تر با پایه موقت در وسط دهنه اجرا می شود.
    • در اجرای سقف های H.B.C. ورق هایی از جنس گالوانیزه به کار می رود که جهت استقامت بیشتر به شکل ذوزنقه و آجدار فرم داده و مقاوم شده است . این ورق ها به عنوان قالب و میلگرد اصلی ایفای نقش می کنند و به عنوان یک سازه اصلی در سقف باقی می مانند.
    • عبور آسان وسالم تاسیسات از زیر سقف وهمچنین تعمیر وتعویض بسیار راحت موارد آسیب دیده از ویژگیهای سقف عرشه فولادی می باشد.
    • مورد تایید مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران

منبع : http://www.hadishbeton.com/site/steelroof

مجتبی1361

[h=1]سقف سبک شیروانی[/h]سقف سبک جهت ایجاد سایه بان یا مصارف ساده دیگر

• چگونه سقف آخر ساختمان ها سقف شیروانی نصب و اجرا می‌شود؟
    وقتی سقف بصورت شیروانی باشد در طبقه آخر ستون‌های میانی حذف می‌شوند و خرپاها روی ستونهای کناری قرار می‌گیرند.

• توزیع بار در سقف سبک شیروانی چگونه است؟
    بار بام باید با توجه به راستای قرارگیری خرپاها به تیرهای کناری منتقل شود. ابتدا بارها توسط پرلین ها بر روی خرپاها منتقل می‌شوند و سپس توسط خرپاها به سمت ستون‌های خرپا منتقل می‌شوند. در نهایت توسط ستون‌های خرپا به صفحه و سپس به سقف زیرین یا فونداسیون مربوطه منتقل می‌شوند.

البته برخی در نظر می‌گیرند که وزن شیروانی فقط در محاسبه وزن ساختمان وارد می‌شود و به نحوه ی انتقال آن توجه خاصی نمی‌کنند.

• بار مرده و بار زنده در سقف سبک شیروانی چه مقدار است؟
    در سقف شیروانی بار مرده بر واحد سطح شامل وزن یک متر طول خرپا و یک متر طول پرلین و یک متر مربع ورق پوشش است. اضافه بر آن در صورت اجرای رابیتس و گچ در زیر آن باید وزن یک متر مربع گچ کاری و وزن یک متر مربع اجرای رابیتس که شامل اندکی میلگرد نیز هست به آن اضافه نمود.

بار زنده براساس مشخصات مبحث ششم محاسبه تعیین می‌گردد و با سایر سقف‌ها فرقی ندارد البته به دلیل اینکه امکان راه رفتن و یا قراردادن وسائل بر روی آن وجود ندارد، بار زنده حداقلی برای آن تعیین میگردد و در اینصورت بار برف برای آن حاکم می‌شود.
    بار باد نیز براساس مشخصات مبحث ششم محاسبه تعیین می‌گردد
    بطور خلاصه برای بارگذاری این نوع سقف سبک می‌توان از ارقام زیر استفاده نمود.
    • بار مرده : 150 کیلوگرم بر متر مربع
    • بار زنده : 200 کیلوگرم بر متر مربع ( به مبحث 6 باید مراجعه نمایید)
    • بار باد : ( به مبحث 6 باید مراجعه نمایید)

مجتبی1361

[h=1]سقف تیرچه بتنی - تیرچه بلوک[/h]سقف تیرچه بلوک متداول ترین نوع سقف در ایران است که از تیرچه های بتنی پیش ساخته و بلوک سفالی یا بلوک استایرن تشکیل شده است.

fateme memar

عضو جدید
با سلام دوستان عزیز من به شدت به وال سکشن دیوار بتنی نیاز دارم و همچنین دیتایل سقف دال بتنی ساده,ممنون میشم کمک کنید.

baran270

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من باید از کجا بزرگنمایی درب وسروس بهداشتی و حمام پیدا کنم//؟؟/خواهشمندم کمکم کنید...

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه هابزرگنمایی 1قسمت از پلان 1ویلارومیخواستم..حدودا5در
5که توش دیتیل
کف سازی ...تا مبلمانش مشخص باشه:redface:

araghon

عضو جدید
با عرض سلام خدمت همه بزرگواران نمیدونم کجا باید مطرح کنم دوستان عزیز راهنمایی کنید

دوستان بنده یه نقشه اجرایی (طراحی پلان-محاسبات سازه-نما-برش و...)اپارتمانی با سازه بتنی میخوام .دوستانی که دفتر دارند یا جایی مشغول کار هستند که میتونن انجام بدن لطفا پیام بدن

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان..
سقف دال بتنی توی پلان سازه چجوری نشون داده میشه ایا؟؟

تا جایی که من میدونم
یک طرفه با استفاده از یک خط که دوسرش فلش داره به جهت تیر ریزی
دو طرفه هم باید دو خط که دوطرفش فلش داره رو در دو جهت بگذاریم

مثل همان تیرچه بلوک

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان دیتیل دال بتنی یکطرفه و دوطرفه رو میخوام..
ممنون میشم کسی داره بذاره زودتر...

آخرین ویرایش:

Mohandes salman

عضو جدید
سلام
من یه پلان ساختمان اسکلت بتن میخوام با کلیه جزئیاتش اگه کسی داره لطفا روسایت بزاره خیلی نیاز دارم
ممنون از لطفتون

بالا