درخواست های مرتبط با درس روستا 1 و 2

bi.ta

عضو جدید
خیلی ممنون از راهنماییتون. واقعا عالی بود. مرسی که وقت گذاشتید. استاد گفت برم میراث فرهنگی و اطلاعات روستای شیلاندر که از روستاهای گردشگری زنجانه و توش اقداماتی انجام شده رو بگیرم و مطالعه کنم تا آشناییم بیشتر بشه.حتما اگه جایی گیر کردم دوباره مزاحم میشم.بازم مرسی

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی پلان خانه روستایی داره؟؟خیلی فوری چند تا نمونه نیاز دارم ممنون

mandana-n

عضو جدید
سلام دوستان کسی پلان خانه روستایی داره؟؟خیلی فوری چند تا نمونه نیاز دارم ممنون

روستای ما بادله بود، توابع ساری.
استادمون گفته بود 3 تا خونه مسکونی، یکی قدیمی یکی نیمه قدیمی و یکیم جدید رو بررسی کنیم پلانهاشم خودمون کشیدیم. یادش به خیر رفتیم خونه مردم رو متر کردیم.
اینا پلانا و نماهایی هست که خودمون کشیدیم. عکسهاشونم به جز خونه جدید رو دارم اگه بخوای برات میذارم
اولی پلان خونه نیمه قدیمیه که بازسازی شده. دومی خونه قدیمی و سومی هم جدید

mandana-n

عضو جدید
روستای ما بادله بود، توابع ساری.
استادمون گفته بود 3 تا خونه مسکونی، یکی قدیمی یکی نیمه قدیمی و یکیم جدید رو بررسی کنیم پلانهاشم خودمون کشیدیم. یادش به خیر رفتیم خونه مردم رو متر کردیم.
اینا پلانا و نماهایی هست که خودمون کشیدیم. عکسهاشونم به جز خونه جدید رو دارم اگه بخوای برات میذارم
اولی پلان خونه نیمه قدیمیه که بازسازی شده. دومی خونه قدیمی و سومی هم جدید

ببخشید هر کاری کردم نتونستم آپلودش کنم اگه ایمیلت رو بدی برات میفرستم.

mehrarch

عضو جدید
دوستان سلام
من دو سه روز دیگه تحویل پروژه روستا 2 دارم و نمی دونم نحوه ارائش چجوریه یعنی مثلا نمی دونم پلان تیر ریزی یا نحوه اتصال تیر به ستون و دیگر دیتیل ها به چه شکله، از اونجا که این موارد در روستا های مختلف متفاوته باید بگم روستای ما یکی از روستاهای طالقان هست که مصالح اصلی در اونجا سنگه و از سیستم دیوار باربر استفاده می کنند. ممنون می شم اگر در این زمینه چند نمونه کار دارید با من به اشتراک بذارید.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان سلام
من دو سه روز دیگه تحویل پروژه روستا 2 دارم و نمی دونم نحوه ارائش چجوریه یعنی مثلا نمی دونم پلان تیر ریزی یا نحوه اتصال تیر به ستون و دیگر دیتیل ها به چه شکله، از اونجا که این موارد در روستا های مختلف متفاوته باید بگم روستای ما یکی از روستاهای طالقان هست که مصالح اصلی در اونجا سنگه و از سیستم دیوار باربر استفاده می کنند. ممنون می شم اگر در این زمینه چند نمونه کار دارید با من به اشتراک بذارید.
به كتاب عناصر و جزئيات زمرشدي سر بزن

تو كتابخونه دانشگاه گير مياد

mehrarch

عضو جدید
متاسفانه نتونستم این کتابو پیدا کنم و استادمون هم ازمون دیتیل پیشنهادی می خواد،به هر حال ممنون، در مورد نحوه نشون دادن سازه یک خانه روستایی هم مشکل دارم اگه تو اون زمینه هم کمک کنید ممنون میشم

niloufary

کاربر فعال
معرفی روستا

معرفی روستا

سلام
ما این ترم پروژه ی روستا 1 داریم اما هنوز داریم میگردیم دنبال یه روستای خوب که هم بتونیم در موردش منبع پیدا کنیم هم جالب باشه
در ضمن به اصفهانم نزدیک باشه میشه معرفی کنید
ممنون:gol:

setayesh87

عضو جدید
سلام
ما این ترم پروژه ی روستا 1 داریم اما هنوز داریم میگردیم دنبال یه روستای خوب که هم بتونیم در موردش منبع پیدا کنیم هم جالب باشه
در ضمن به اصفهانم نزدیک باشه میشه معرفی کنید
ممنون:gol:
سلام و خسته نباشید
به نظر من روستای ( سه) soh و روستای کلهرود برای این درس خوب هستند. روستای کلهرود زیباست و روستای سه خیلی تاریخی است.

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من امروز رفتم روستا عکس گرفتم. خیلی درس باحالیههه!خوشمان امد. :biggrin:

str24

عضو جدید
سلام
من هم این ترم روستا دارم ولی نمیدونم وقتی رفتم روستا بایدچه سوالاتی از مردم بپرسم که به درد تحقیقاتم بخوره،ممنون میشم اگه چند نمونه از این سولات رو برام بگید.

Ho3E!N_EA

عضو جدید
سلام
از اول تاپیک تا حالا یه چند نفر دنبال نقشه می گشتن اما گیرشون نیومد ............... گفتم منم امتحان کنم....
هفته دیگه تحویل موقت و خدا وکیل 5 بار رفتیم روستا از دست این استاده حالام رولوه می خواد جان من اگه کسی پلان یه خانه اقلیم سرد و خشک و داره کمکمون کنه واقعا لطف بزرگی در حق ما کرده!please

arch.mi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی پلان خونه روستایی تو اقلیم گرم وخشک داره؟؟خونه های قدیمی نمیخوام مثل خونه بروجردیها و...کلن میخوام یه مدل طراحی کردنشونو تو معماری معاصر ببینم.

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من نیز این نرم روستا2دارم...قراره این هفته پلان بکشیم واسه یه زمین روستای شهرستان آباده...

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

AIRYGODESS

عضو جدید
سلامم
من این ترم روستا 2 دارم ، استادمون چند تا سوال داده که جواباشو پیدا کنیم که هر چی گشتم نتونستم :

تفاوت بین روستا با مکان و مزرعه :
تفاوت بین دهستان و آبادی :
تفاوت بین شهر و شهرستان :
تفاوت بین برنامه ریزی و طراحی :

تعریف روستا در فرهنگ های مختلف : فرانسه ، انگلیس ، ایران ، فرهنگ معین ، آکسفور و ...

کسی میتونه منبعی معرفی کنه ؟ :cry:

Hojjat.66

عضو جدید
سلامم
من این ترم روستا 2 دارم ، استادمون چند تا سوال داده که جواباشو پیدا کنیم که هر چی گشتم نتونستم :

تعریف روستا در فرهنگ های مختلف : فرانسه ، انگلیس ، ایران ، فرهنگ معین ، آکسفور و ...

دوست من سوال 2-3 که باهم هستن...این ها زیر گروه هم هستن..

استان+شهرستان+شهر+بخش+دهستان+روستا+ آبادی ده یا دیه

دلیل نامی متفاوت فقط در مساحت + جمعیت+ امکانات این محدوده می باشد. مثلا ( البته اعداد دقیق نیست ) ( اگه تعداد جمعیت کمتر از 2000 نفر باشه روستا واگه بیشتر باشه دهستان که مر کز چند ده معرفی میشه از طرف بخشداری )

برنامه ریزی مقدمه طراحی هست هر طرحی که ارایه میشه باید دارای برنامه ریزی قوی باشد تا شکست نخورد..

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلامم

در لغت نامه معين،ده ،ابادي كوچك خارج از شهر
يعني ده با روستا يكي است
در لغت نامه صبا ده-قريه-روستا هم ارزند
دايره المعارف بریتانیکا:جامعه ايكه در ان به نسبت كم جمعيت دارد و در ان توجه به به فعاليت اقتصادي و تويد موادغذايي و كشاورزي استمركز امار:روستا عبارت است از سكونتگاهي كه در امد ان كشاورزي و دامپروري است كه جمعيت ان حداكثر5000نفر است

اينا رو از روي جزوه م تايپ كردم

hamid19395

عضو جدید
دانلود پروژه روستا

دانلود پروژه روستا

دانلود پروژه روستا 1
این پروژه مربوط به روستای زیبا و پلکانی کزج در یکی از مناطق سردسیر اردبیل می باشد و دربرگیرنده طرح تقریب پروژه ، نقشه گسترش روستا ، نقشه مالکیت اراضی ، تصاویر طبیعت روستا ، نمودارهای جمعیت شناسی و بعد خانوار ، وضعیت اشتغال و معیشت در روستا ، منازل ، مسجد و امامزاده روستا می باشد.

دانلود

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سیییییییییلام بروبچ..میگم دوستای گلی که واسه روستا2معبر طراحی کردن میشه کاراشونو بذارن آیا؟؟؟مرررسی
اصلا دوستایی که میان این تاپیک روستا2 پاسیدن آیا؟؟؟

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم،من حجم کارم زیاده و نمیشه اینجا آپلود کنم،

ولی در کل تو نقشه طرح هادی روستاها معبر طراحی شدن که میتونی ازش کمک بگیری...
بازم اگه مشگلی هست دقیق تر بپرس.
میسی...اما ت.ی طرح هادیمون همچین چیزی نبود...از ما آخر یه اسکیس از معبر روستا میخوان که کف سازی،جداره،سقف،نورپردازی و...مشخص باشه..ذوس داشتم نمونه کار ببینم اما اینجا پیدا نکردم...به هر حال ممنون..

somee

عضو جدید
نیاز به اطلاعات در مورد واحد روستا**پروژه روستای نساء**

نیاز به اطلاعات در مورد واحد روستا**پروژه روستای نساء**

• سلام به همگی
    به کمکتون نیاز دارم
    اگه اطلاعاتی در مورد روستای نساء که سمت چالوس هست دارین ممنون می شم کمک کنید برای درس روستا
    خیلی ضروریه
    :cry:

mamali-architect

عضو جدید
سلام،دوستان کسی میدونست قدیما رنگ آبی نبوده؟یعنی بوده ولی روستایی ها اصلا نمیتونن آبیو از سبز تشخیص بدن!!!جالب بود واسه خودم:)

حالا یه سوال،بیشتر در ها و پنجره ها و تزئینات روستا های گیلان(بقیه جاهارو نمیدونم) به رنگ آبیه، با اینکه خودشون میگن سبز ولی از آبی زیاد اسفاده میکنن،استادمون میگه یه دلیل داره و فقط سلیقه ای نیست،ولی خودشون میگن دوست داشتیم،حالا کسی میدونه این علاقه کل روستایی ها به آبی واسه چیه؟

بالا