درخواست های مرتبط با : دانشگاه

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان عزیز
من موضوع پایان نامم رو دانشکده هنر و معماری دانشگاه قم انتخاب کردم (دلیلشم وجود رشته معماری در این دانشگاه و نبود دانشکده مخصوص به معماری در این دانشگاه بود و طبعا قرارگیری کلاس های این رشته در دانشکده مهندسی و عدم وجود حس تعلق مکانی برای دانشجویان منو به این تصمیم رسوند که یک دانشکده معماری رو طراحی کنم تو سایت دانشگاه )

چند تا سوال داشتم به هر کدوم تونستین و خواستین جواب بدین خیلی ممنون میشم ازتون
1-اول اینکه به غیر از معماری میخواین چه رشته های دیگه هنری هم توی دانشکده باشن؟ (توجه کنید اینجا قم هست من خودم رشته فرش و هنرهای اسلامی و مرمت رو تا الان بهشون فکر کردم شما رشته دیگه پیشنهاد میکنید؟)
2-اگه جای طراح بودید طرحی متفاوت از بناهای دیگه دانشگاه که عمدتا با نمای آجری کارشده اند و فرم کیوبیک ساده دارند کار میکردید یا به هماهنگی بنا با بسترش توجه میکردید؟
3-تو دانشکده هایی که تا حالا بودید جای چه فضاهایی خالی بوده؟ (اسم دانشگاتونم بگید)چه فضاهای جدیدی رو غیر از فضاهای معمول دانشکده پیشنهاد میکنید؟
4- مشکلاتی رو که تو فضاهای اموزشی دانشگاهی از نظر معماری دیدید چی بوده؟
5- برای مطالعات موردی شما از بین دانشکده های معماری داخلی و خارجی کدوم یکی رو توصیه میکنید مطالعه کنم ؟ من تو دانشگاه های داخل از دانشگاه باهنر کرمان که با قم هم اقلیم هست خوشم اومده شما اگه مورد بهتری سراغ دارید معرفی کنید از بین دانشگاه های خارجی هم نمیدونم چه دانشگاهی و از چه کشوری انتخاب کنم راهنمایی بفرمایید;)

سلام//از اول از همه بابت اینکه دیر جواب دادم عذر خواهی میکنم
فکر میکنم تا الان تصمیماتون رو گرفتین فقط من چندتا مورد رو اضافه میکنم
1:مرمت اشیا/مرمت بناهای تاریخی/پژوهش هنر/...
2:ترجیحا شبیه بافت مجاور باشه بهتره چندتا عکس براتون گذاشتم اینا برای مسابقه مدرسه ایرانی طرح برگزیدش هست که درسته مجتمع اموزشیه و در بافت یزد ولی منظور اینه که ببینی با فرم کیوبیک و اجر چقدر فضاهای خوب در اورده
3:موردی که میتونم بگم خیلی شیر تو شیر نباشه! دسترسی و سیرکولاسیون خوب داشته باشه و فضای زوزمان هم جز ضروریاتته:دی
4و 5:---
________

پ ن:این تعدد دانشکده هارو چطوری میخوای حل کنی؟اگر تیپ بگیری که درست نیست اگر هم بخوای بر اساس نیازها و ویزگیهاش,k طراحی کنی که هر کدومش خودش یه پایان نامه میشه فکرکنم تعداد دانشکده هارو باید محدود اتر کنی

انشالله که موفق باشی:gol:

باقی عکس ها در فایل زیپ

پیوست ها

• mojtamamozeshi.rar
    613.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

niki kiyani

عضو جدید
.

.

دوستم من تازه امسال دانشجو شدم...بنظرت میتونم بازم کمکت کنم؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شرمنده انشاا... در اینده!;)
معذرت...!:redface:

سماته

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیز
من موضوع پایان نامم رو دانشکده هنر و معماری دانشگاه قم انتخاب کردم (دلیلشم وجود رشته معماری در این دانشگاه و نبود دانشکده مخصوص به معماری در این دانشگاه بود و طبعا قرارگیری کلاس های این رشته در دانشکده مهندسی و عدم وجود حس تعلق مکانی برای دانشجویان منو به این تصمیم رسوند که یک دانشکده معماری رو طراحی کنم تو سایت دانشگاه )

1-اول اینکه به غیر از معماری میخواین چه رشته های دیگه هنری هم توی دانشکده باشن؟ (توجه کنید اینجا قم هست من خودم رشته فرش و هنرهای اسلامی و مرمت رو تا الان بهشون فکر کردم شما رشته دیگه پیشنهاد میکنید؟)
من خودم دانشکده هنر برای لاهیجان طراحی کردم. رشته های نقاشی و گرافیک و موسیقی داشتم. برای قم نمیدونم موسیقی مناسب باشه یا نه اما خب به نظر من میشه. مرمت و هنر اسلامی عالیه.
2-اگه جای طراح بودید طرحی متفاوت از بناهای دیگه دانشگاه که عمدتا با نمای آجری کارشده اند و فرم کیوبیک ساده دارند کار میکردید یا به هماهنگی بنا با بسترش توجه میکردید؟
هماهنگی بنا با بستر . این باعث میشه طرح مناسب و متفاوتی ارائه بدی و مطمئنا معمارانه
3-تو دانشکده هایی که تا حالا بودید جای چه فضاهایی خالی بوده؟ (اسم دانشگاتونم بگید)چه فضاهای جدیدی رو غیر از فضاهای معمول دانشکده پیشنهاد میکنید؟
دانشگاهی که من درس خوندم قبلنا سینما بوده و فقط پارتیشن بندی شده بود! ما که بهش میگفتیم مدرسه...آمفی تئاتر ، کارگاه ، کم داشت .

5- برای مطالعات موردی شما از بین دانشکده های معماری داخلی و خارجی کدوم یکی رو توصیه میکنید مطالعه کنم ؟ من تو دانشگاه های داخل از دانشگاه باهنر کرمان که با قم هم اقلیم هست خوشم اومده شما اگه مورد بهتری سراغ دارید معرفی کنید از بین دانشگاه های خارجی هم نمیدونم چه دانشگاهی و از چه کشوری انتخاب کنم راهنمایی بفرمایید;)

دانشگاه هنر اصفهان

شمسه

عضو جدید
با دوستم موافقم، دانشکده هنر کرمان پردیسش خوبه ولی باهنرش چیزی واسه عرضه نداره (البته تا اونجایی من دیدم) ولی دانشکده های کاشان و یزد که خودش دو بخشه واقعا خوبن واسه بررسی.

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
با دوستم موافقم، دانشکده هنر کرمان پردیسش خوبه ولی باهنرش چیزی واسه عرضه نداره (البته تا اونجایی من دیدم) ولی دانشکده های کاشان و یزد که خودش دو بخشه واقعا خوبن واسه بررسی.
اون دانشکده یزد که از اول دانشکده طراحی نشده کاربریش خونه بوده پس مطالعش واسه منی که میخوام یک دانشکده طراحی کنم مفید نخواهد بود دوست عزیز

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز

من فك مى كنم عكاسى و مجسمه سازى مى تونن مربوط باشن و كمك كننده، شهرسازى و گرايشاى مرتبط هم همين طور.
مثلن تو هنر اصفهان معمارى و شهرسازى يه جا هستن. ( كه خب يه دليلشم اينه كه دانشكده هاى هنر اصفهان خونه هاى مختلفى هستن كه تغيير كاربرى داده ن و خيلى بزرگ نيستن)

من اصولن به طراحى براساس محيط و بستر بيشتر اعتقاد دارم.

فضاهاى دور هم جمع شدن معمولن كم بوده، مثلن ما هميشه رو پله ها مينشستيم و بحث و حرف داشتيم، به نظرم كارگاه ماكت و اينا هم مى تونه جالب باشه. (دانشگاه آزاد اصفهان-خوراسگان بودم)

5- برای مطالعات موردی شما از بین دانشکده های معماری داخلی و خارجی کدوم یکی رو توصیه میکنید مطالعه کنم ؟ من تو دانشگاه های داخل از دانشگاه باهنر کرمان که با قم هم اقلیم هست خوشم اومده شما اگه مورد بهتری سراغ دارید معرفی کنید از بین دانشگاه های خارجی هم نمیدونم چه دانشگاهی و از چه کشوری انتخاب کنم راهنمایی بفرمایید

دانشگاه هنر اصفهان خوبه، پخشه توى شهر، يه سريش خونه ارامنه س. يكيش مدرسه فرانسويا بوده، يكيش توحيدخونه بوده كه پهلوى اول سربازخونه مى شه، بعدشم زندان و حالا دانشكده معمارى شهرسازيه، كه پشت ميدون شاهه. هنر تبريزم كه كارخونه بوده فك كنم و تغيير كابرى داده جالبه. كلن خيلى جاها بحث تغيير كاربرى مطرح بوده. خارجى ها هم باهاس، و مثلن دانشكده هاى قديمى انگليس، يا دانشگاهاى جديد و مدرن تر.

اخگر

عضو جدید
باسلام در خصوص دانشکده هنر ومعماری پایدار بارویکرد پیرانسجه اقلیم سرد مطلب داشتین .ودانشکده معماری نمونه خارجی کمک کنید

الناز69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و درود
موضوع پایان نامه منم دانشکده معماریه ، کسی پلان نمونه موردی داخلی داره!!!!!!!!!!!! بدجور لنگشم:cry::cry:

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
آخرین ویرایش:

الناز69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خیلی ممنون از کمکتون:smile: ولی منظورم پلان یا کروکی از دانشگاه های هنرومعماریه ایرانه

بشقیهد

عضو جدید
سلام ببخشید

این مقاله های که خواسته بودید رو پید ا کر د ید ؟
خیلی احتیاجشون د ار م ممنونم ازت

-تعریف دانشکده و فرق آن با دیگر مکان های آموزشی
2-فضاهای تشکیل دهنده انواع دانشکده ها
3-مواد مصالح ساختمانی بکاررفته در دانشکده
4-استاندارها در مورد نور، رنگ، صدا
5-نمونه های دانشکده معماری ساخته شده داخلی
6-نمونه های دانشکده معماری ساخته شده خارجی

پ.ن : در مورد 5 و 6 عکس های پرسپکتیو، پلان، تاریخ ساخت، معمار و ... همراه داشته باشد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

بشقیهد

عضو جدید
سلام منم موضوع د انشکد ه معماریه اگه رساله یا هر چی د ر مور دش رو د ارید رو توروخدا برام ارسال کن ممنونم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

بشقیهد

عضو جدید
////////

////////

سلام ببخشید

ر ساله یا نمونه د اخلی وخار جی .یا هر چی د ر مور د د انشکد ه معماری اگه د ار ید خواهشا بر ام ا رسال کنید بد جور احتیاجم
ممنونم ازتون
///

آخرین ویرایش توسط مدیر:

M I N A

دستیار مدیر مهندسی معماری
کاربر ممتاز
سلام ببخشید

ر ساله یا نمونه د اخلی وخار جی .یا هر چی د ر مور د د انشکد ه معماری اگه د ار ید خواهشا بر ام ا رسال کنید بد جور احتیاجم
ممنونم ازتون

////////////
سلام دوست خوبم
اگه سوال یا درخواستی داری تو این قسمت سوالات و درخواست های معماری مطرح کن تا زودتر جواب سوالتو بگیری

در مورد نمونه داخلی و خارجی میتونید از لینکای زیر استفاده کنید :
نقشه های معماری دانشگاه هنرهای زیبای تبریز - به همراه سه بعدی : #4
[ابنیه تاریخی ایران]:دانشگاه هنر اسلامی تبریز

دانشکده معماری توسط گروه معماری برنارد چومی :#61
دانشکده معماری حرفه ای مینسوتا :#60
مدارس و فضاهای آموزشی Educational

و درمورد مطالعات و نمونه طراحی شده :
[ضوابط ونمونه های طراحی] طراحی دانشکده هنر ومعماری
[ضوابط ونمونه های طراحی] دانشگاه

[ دانلود ] پلان های انواع فضای آموزشی
درخواست های مرتبط با: پایان نامه دانشکده هنر و معماری

تحقیق طراحی دانشکده معماری(با تکیه بر کیفیت فضاهای آموزشی) :#6 --#7
بخش های اصلی دانشکده معماری : #22
برنامه فیزیکی ، سرانه و ریز فضاهای دانشکده معماری :#2
سرانه فضاهای دانشکده معماری: #18
مطالعات دانشگاه : #
موفق باشید:gol:

آخرین ویرایش:

yasimemar

عضو جدید
سلام دوستان.خوبین؟ موضوع پایان نامه من دانشکده هنر و معماریه.یه ماه بیشتر وقت ندارم کسی رساله خوب داره .ممنون میشم کمکم کنین:w10:

chekonam

عضو جدید
سلام
کسی میتونه کمکم کنه؟؟؟
یه دانشکده معماری طراحی کردم برای درسم‌
ولی هرکاری میکنم خوب درنمیاد...:-(

tahmasebchilan

عضو جدید
درخواست طرح برای دانشکه معماری

درخواست طرح برای دانشکه معماری

سلام به همه دوستان
من برای این ترم نیاز به یک طرح دانشکده معماری دارم لطفا:gol:
(پلان)

doroki.mojtaba

عضو جدید
سلام مهندس حالت خوبه .مهندس جان از این شیتی که قرار دادی داخل سایت عکس با کیفیت بالاتر یا فایل اتوکدش رو نداری تورو خدا اگه داری خبر بده.حتما جبران میکنم

tala banu

عضو جدید
برنامه فیزیکی دانشکده معماری

برنامه فیزیکی دانشکده معماری

سلام
برای درس تحلیل دنبال برنامه ریزی فیزیکی دانشکده معماری هستم
کسی میتونه کمکم کنه؟

saeid.ashoori

عضو جدید
پلان کامل دانشکده معماری و هنر

پلان کامل دانشکده معماری و هنر

سلام و خسته نباشید.نیاز به چندتا پلان کامل دانشکده معماری و هنر نیازمندم.کمکم کنید لطفا

بالا