درخواست های مرتبط با | حلّ تکالیف و مسائل درسی مهندسی شیمی

Hadie89

عضو جدید
سلام
دوستان چطوری میشه ویسکوزیته یک مخلوط گازی رو محاسبه کنم؟

امیر 1224

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png

سلام
دوستان چطوری میشه ویسکوزیته یک مخلوط گازی رو محاسبه کنم؟​

معادلات زیادی برای محاسبه ویسکوزیته مخلوط گازی هست که ساده ترین اونها اینه:

X کسر مولی و mu ویسکوزیته عضو گازی.

Hadie89

عضو جدید
معادلات زیادی برای محاسبه ویسکوزیته مخلوط گازی هست که ساده ترین اونها اینه:

X کسر مولی و mu ویسکوزیته عضو گازی.

ممنونمم
بعد برای اینکه ویسکوزیته یه گازی رو تو یه دمایی غیر از دمای رفرنس محاسبه کنیم میدونم که باید از معادله ساترلند استفاده کنیم اما ثابت ساتر لند رو من نمیتونم برای گاز آرگون و متان پیدا کنم. از کجا پیدا کنم؟

امیر 1224

عضو جدید
ممنونمم
بعد برای اینکه ویسکوزیته یه گازی رو تو یه دمایی غیر از دمای رفرنس محاسبه کنیم میدونم که باید از معادله ساترلند استفاده کنیم اما ثابت ساتر لند رو من نمیتونم برای گاز آرگون و متان پیدا کنم. از کجا پیدا کنم؟

توی هندبوک های فرآیندها و طراحی ها می تونید پیدا کنید. البته بستگی به دما و فشار کاریتون می تونید از مدل های تئوری جنبشی هم استفاده کنید.

Hadie89

عضو جدید
سلام
برای محاسبه ضریب نفوذ مولکولی جز A در مخلوط چند جزیی از فرمول چاپمن وهرشفلدر باید استفاده کنیم که من نمیتونم پیداش کنم، میشه کمکم کنید؟

*Spook*

عضو
دوستان عزیز میخواستم بدونم کسی درباره این موضوع میتونه راهنماییم بکنه؟ از کجا شروع بکنم؟
آنالیز لایه مرزی هیدرودینامیکی و حرارتی بر روی صفحه تخت : 1-دمای ثابت -2-شار حرارتی ثابت
هدف بدست اوردن عدد ناسلت هستش!

امیر 1224

عضو جدید
دوستان عزیز میخواستم بدونم کسی درباره این موضوع میتونه راهنماییم بکنه؟ از کجا شروع بکنم؟
آنالیز لایه مرزی هیدرودینامیکی و حرارتی بر روی صفحه تخت : 1-دمای ثابت -2-شار حرارتی ثابت
هدف بدست اوردن عدد ناسلت هستش!

کتاب انتقال حرارت ارشد مثل بیژان کامل توش هست

zohreh_m356

عضو جدید
سلام. کسی میدونه ضریب پارتیشن یک ماده توی غشا چطور محاسبه میشه

admiral007

عضو جدید
هومورک درس کاتالیست هتروژن

هومورک درس کاتالیست هتروژن

لطفا اگر کسی میتونه حل کنه یا حداقل بگه چطوری حل کنم ممنون میشم

مشاهده پیوست HW#4.pdf

پیوست ها

• HW#2.pdf
    39.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • HW#3.pdf
    9.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

ali.shahabi

عضو جدید
نمونه سوال انتقال جرم

نمونه سوال انتقال جرم

DSC_1201.jpg

سلام دوستان
این سوالات مربوط به میانترم انتقال جرمه میتونید کمکم کنید واسه حلشون
ممنون:razz::razz::razz:

shaaady

عضو جدید
سلام دوستان
من ضرایب واندروالس رو برای متیل استات نیاز دارم متاسفانه پیداشون نمیکنم از رفرنسای موجود
ممنون میشم کمک کنید

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام دوستان
من ضرایب واندروالس رو برای متیل استات نیاز دارم متاسفانه پیداشون نمیکنم از رفرنسای موجود
ممنون میشم کمک کنید

http://www2.ucdsb.on.ca/tiss/stretton/database/van_der_waals_constants.html
Methyl acetate
سلام توی این سایت که در بالا براتون فرستادم عبارت متیل استات رو جستجو کنید ضرایب براتون ظاهر میشه.

salimynsa

عضو جدید
حمام نمک

حمام نمک

سلام. یک نمک لازم دارم که نقطه ذوبش نزدیک 100 درجه و نقطه جوشش حدود 300 درجه باشه. که هدف: استفاده از آن به عنوان حمام در محدوده دمایی ذکر شده می باشد

salimynsa

عضو جدید
سلام من یه روغن نیاز دارم به عنوان حمام برای راکتورم استفاده کنم. که دمای 150 تا 200 درجه سانتی گراد تحمل کنه و بخار نشه حدود سه ساعت تو اون دما باشه.کسی روغن یا هر ماده دیگه رو میتونه معرقی کنه البته ارزون قیمت باشه (حمام یه ظرف رو باز که با المنت میله ای گرم میشه)

k.sadeghinasab

عضو جدید
جداسازی چند جزئی به روش فنسکی گیلیلاند آندروود

جداسازی چند جزئی به روش فنسکی گیلیلاند آندروود

باسلام
دوستان کسی کد متلبی در رابطه با حل مسائل تقطیر چند جزیی به روش فنسکی گیلیلاند آندروود نداره؟؟؟؟
با تشکر

بالا