درخواست های مرتبط با:انواع فضاهای اموزشی

bahar_hs

عضو جدید
دوستان می شه پلان یا مطلب هرچی راجع به طراحی مهد کودک دارین در اختیارم بذارید .
من سرچ هم کردم . مثل اینکه قبلا یه تاپیک راجع مهد کودک بوده ولی الان نیست .

M I N A

دستیار مدیر مهندسی معماری
کاربر ممتاز

سلام به تاپیکای زیر مراجعه کنید
تاپیک: [ضوابط ونمونه های طراحی] مهد کودک
تاپیک: درخواست های مرتبط با :مهدکودک
سرانه مهد کودک :#2

و برای دانلود نقشه های نمونه مهدکودک طراحی شده دارای ( پلان , نما و برش و .. ) به لینک روبرو مراجعه کنید : #10

آخرین ویرایش:

*fatemeh67*

عضو جدید

مهدکودک - آنچه باید باشد

مهدکودک جاییست که عشق به دانستن را در کودکان به وجود بیاورد، دانش عمومی آنها را زیاد کند و قابلیت آنها برای کنار آمدن با بقیه را افزایش دهد و علاقه آنها را به جهان و طبیعت برانگیزد. مهم است که در آن کودکان هنوز کودک باشند. آماده شدن برای مدرسه به این معنی نیست که به جای بازی بچه ها را مجبور به یادگیری کنند یا اینکه بچه ها مجبور به یادگیری مهارتهای مربوط به دبستان باشند و یا به تستهای استاندارد برای بررسی موفقیت دانش آموزان تکیه کنند.

برنامه آموزشی مهدکودک در واقع باید اینطور مسائل را به عنوان یک زنگ تفریح در کنار فعالیتهای گروهی و فردی که به آن چه ما آموزش سنتی می گوییم بپردازد. ( متوجه شدید؟ در کنار بازیها و فعالیتهای فردی وقتی که برای یادگیری مهارتهای مدرسه صرف می شود در حد یک زنگ تفریح خواهد بود) کلاسهای یک مهدکودک مناسب ، رشد ارزشمندی در کودکان ، هویت فرهنگی آنها را، استقلال و نیروهای فردی آنها را تشویق می کند.

بچه های مهدکودک نحوه کنترل رفتارهای خودشان را در معیت راهنمایی بزرگسالان گرم و با توجه یاد می گیرند. در این مرحله بچه ها واقعا مایل به یاد گرفتن هستند و کنجکاوی مادرزادشان هم به آنها کمک می کنند. مربی ها - با زمینه تحصیلی مناسب در زمینه آموزش به کودکان پیش دبستانی و رشد کودکان - می توانند آن چه که بچه ها برای رشد فیزیکی ، احساسی و هوشی کودکان نیازمندند ، در اختیارشان بگذارند. اینجا ده نشانه یک کودکستان مناسب را می بینید :

1- بچه ها با متریالهای مختلف کار می کنند یا با بچه های دیگر بازی می کنند. بچه ها بی هدف مجبور به نشستن و ساکت ماندن برای مدت طولانی نیستند.

2- بچه ها در طول روز به فعالیتهای مختلف دسترسی دارند مانند بلوکهای خانه سازی ، بازیهای تخیلی ، کتابهای عکس ، نقاشی ها و ابزار هنری و اسباب بازیهای رو میزی نظیر لگوها و پازلها. همه بچه ها در زمان یکسان ، کار یکسانی را انجام نمی دهند.

3- مربی ها در زمانهای مختلفی از روز ، با بچه ها به صورت گروههای کوچک یا به طور فردی هم کار می کنند. مربی ها تمام وقتشان را با تمام گروه سپری نمی کنند.

4- کلاس با کاردستی های خود بچه ها تزیین شده است. با دست نوشته های خود آنها و قصه هایی که خود بچه ها ساخته اند.

5- بچه ها اعداد و الفبا را در زمینه فعالیتهای روزمره خود می آموزند. در خلال فعالیتهایی مانند کشف طبیعت و دنیای گیاهان و حیوانات ، آشپزی. مراقبت کردن از حیوانات و گیاهان و آماده کردن میان وعده ها همه فعالیتهایی با معنی و مفید برای بچه ها هستند.

6- بچه ها مدت کوتاهی صرف فعالیتهای نشستنی می کنند ( حداکثر یک ساعت ) و بقیه وقتشان به بازی و کشف کردن می گذرد. پر کردن کاغذها نباید فعالیت اصلی آنها باشد.

7- بچه ها هر روز شانس بازی کردن در فضای بیرون را با توجه به شرایط هوای بیرون داشته باشند. بازی در فضای آزاد هیچ وقت نباید قربانی فعالیتهای آموزشی شود.

8- مربی ها برای بچه ها در طول روز کتابهای قصه بخوانند و این فعالیت مختص زمان خواب بچه ها نباشد.

9- برنامه آموزشی ، بین کودکانی که در آموزش جلوترند و آنهایی که نیاز به کمک دارند ،قابل تطبیق باشد. برای اینکه کودکان در زمینه ها و تجربه ها با همدیگر متفاوتند و همه آنها در زمان یکسان ، مسائل یکسان را فرا نمی گیرند.

10 - والدین باید از فرستادن کودکانشان به مهدکودک احساس خوبی داشته باشند. بچه ها باید شاد باشند. آنها نباید گریه کنند یا اینکه معمولا مریض باشند.

مهدکودکهای مناسب با همدیگر متفاوت هستند. برنامه آموزشی با توجه به زمینه ها و علائق بچه های مهدکودک متفاوت است. ولی تمام مهدکودکهای خوب در یک مساله مشترک هستند : توجه به توسعه کودکان در تمامی ابعاد.

alipiroozz

عضو جدید
سلام دوستان .
دو تا پاور مختصر از تحليل فضاي آموزشي (تحليل پلان) داريد ؟
ممنون ميشم اگه راهنمايي كنيد . بدجوري دنبالشم .

با تشكر از همگي /

آخرین ویرایش:

M I N A

دستیار مدیر مهندسی معماری
کاربر ممتاز
سلام لطف میکنید اینو درستش کنید بشه دانلود کرد من احتیاج دارم با تشکر

سلام دوست خوبم اگه به اطلاعات و نمونه و... در مورد طراحی دانشکده معماری احتیاج دارین میتونین از مطالب این تاپیکا هم کمک بگیرید :
[ضوابط ونمونه های طراحی] طراحی دانشکده هنر ومعماری
[ضوابط ونمونه های طراحی] دانشگاه

[ دانلود ] پلان های انواع فضای آموزشی
تحقیق طراحی دانشکده معماری(با تکیه بر کیفیت فضاهای آموزشی) :#6 --#7
بخش های اصلی دانشکده معماری : #22
برنامه فیزیکی ، سرانه و ریز فضاهای دانشکده معماری :#2
سرانه فضاهای دانشکده معماری: #18
مطالعات دانشگاه : #17

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درخواست : طرح مدرسه 14 یا 18 کلاسه

درخواست : طرح مدرسه 14 یا 18 کلاسه

سلام به دوستان طراح معماری و عمران

من دوتا طرح مدرسه 14یا 18کلاسه میخوام اگه کسی داره خواهشن زود برام بزاره ممنون میشم

فقط طرحشو میخوام اگر هم مال خودتون باشه یا مال طراحان و معماران بزرگ هم باشه که خیلی بهتره

اگه میتونین همینجا بزارین ممنون میشم

ضمنا اگر نقد بنا هم کسی داره ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sheshpar

عضو جدید
سلام دوستان..راجع به مجتمع آموزشی کشاورزی و علوم طبیعی کسی چیزی نداره کمکم کنه؟
ریزفضاها.پلان.عکس.مطلب و...

sheshpar

عضو جدید
کسی مطلبی نمونه موردی چیزی نداشت کمک کنه؟؟؟؟؟
دانشکده کشاورزی هم باشه خوبه:cry:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
من ضوابط و استانداردهای فضای آموزشی واسه دانشکده -معماری- رو میخوام! اینجا تا پیش دانشگاهی هست چرا؟؟
مثلا الان استانداردهای فضا و مبلمان کلاسای آتلیه رو لازم دارم اما نتونستم پیدا کنم...
کسی از دوستان داره؟؟

مهدی پاشا

عضو جدید
پلان و پرسپکتیو

پلان و پرسپکتیو

پلان و پرسپکتیو دوتا مدرسه به صورت پایدار بر اساس اقلیم(نمونه موردی)

donya-70

عضو جدید
سلام
من یه سوال داشتم ...
ایا میشه روی امفی تئاتر ... طراحی داشت ...
یعنی مثلا
طبقه اول امفی تئاتر باشه و روی اون ، طبقه دوم گالری یا هر چیزی داشته باشیم ؟!
مرسی دوستان

I_AM_ARCHITECT

عضو جدید
سلام
من یه سوال داشتم ...
ایا میشه روی امفی تئاتر ... طراحی داشت ...
یعنی مثلا
طبقه اول امفی تئاتر باشه و روی اون ، طبقه دوم گالری یا هر چیزی داشته باشیم ؟!
مرسی دوستان
سلام
آمفی تئاتر ارتفاع زیادی رو می طلبه و دیگه اینکه ممکنه از لحاظ سازه ای یا سر و صدا با مشکل مواجه بشین برای همین فکر میکنم امکانش نباشه اما خب باز بنا به طراحیتون شاید غیر ممکن هم نباشه ... .

hossein_m66

عضو جدید
درخواست : بهترین مکان یابی برای دانشگاه ؟

درخواست : بهترین مکان یابی برای دانشگاه ؟

سلام ، کسی مطلبی در مورد اینکه دانشگاه کجا بنا شه بهتره ، نداره؟
قبلا تو یکی از وبسایت ها در موردش خونده بودم که به سه بخش تقسیم کرده بود، و گفته بود که اگه چسبیده به شهر باشه بهتره
ولی الان هرچی جستجو میکنم پیدا نمیکنم، لطفا کمک کنید

morteza.architec

عضو جدید
فضاهای آموزشی

فضاهای آموزشی

سلام به همه دوستان عزیز، امیدوارم اوقات خوب و سرشار از موفقیت و پیروزی داشته باشید.
آیا کسی در مورد فضاهای آموزشی، ذون های فرهنگی و خدماتی در مورد استانداردها و مواردی از مصالح مناسب در این قسمت از فضای آموزشی مطلبی دارد برای کمک به من بفرستید؟
کمال تشکر رو از همه دارم