درخواست های مرتبط با | استانداردهای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

roshanshab

کاربر فعال
این استاندارد رو پیشتر دیده بودم اما طبق اونچه که در قسمت محدوده پوشش دهی اش اومده از این استاندارد برای کمپرسورهای هوا نمیشه استفاده کرد و در همون قسمت گفته که برای کمپرسورهای هوا باید از این استاندارد ایزو که خواستم استفاده بشه.

ممنون از کمک تون

mohandes-87

عضو جدید
به دادم برسید

به دادم برسید

:w19:بچه ها ازتون خواهش میکنم کمکم کنید چرا جوابمو نمیدید انگار اصلا درخواستمو نمیبینید. من شماره استاندارد فوتس اویل یه توضیح راجع به خط تولید وازلین پترولاتوم و تولید پارافین نرم و تولید فوتس اویل میخوام به خدا آیندم بهش مربوطه کمکم کنید. میتونه طرح توجیهی هم باشه

H-Engineer

عضو جدید
:w19:بچه ها ازتون خواهش میکنم کمکم کنید چرا جوابمو نمیدید انگار اصلا درخواستمو نمیبینید. من شماره استاندارد فوتس اویل یه توضیح راجع به خط تولید وازلین پترولاتوم و تولید پارافین نرم و تولید فوتس اویل میخوام به خدا آیندم بهش مربوطه کمکم کنید. میتونه طرح توجیهی هم باشه
مطمئن باشید اگه کسی اطلاعاتی داشته باشه بهتون میده، جواب ندادن دلیل بر بی توجهی نیست.

sara_raad

عضو
سلام دوستان
واسه شماره گذاری روی لاین ها از چه استانداردی باید استفاده کرد؟

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
واسه شماره گذاری روی لاین ها از چه استانداردی باید استفاده کرد؟

منظورتون از شماره گذاری چیه دقیقا؟ اگر منظور مشخص کردن سرویس داخل خطوط لوله است، تو یه کارخونه هم ممکنه در واحدهای مختلف فرق کنه

sara_raad

عضو
سلام a-rudiعزيز
منظورم اينه كه وقتي ميخوان با شابلون روي لاين ها اسم لاين ها رو بزنن بايد سايز اين شابلونها و فواصل بين كلمات و ضخامتش و رنگشون چطور باشه؟استانداردش رو داريد؟

sara_raad

عضو
با سلام
آقا امیر ممنون از فایلها
اگه امکانش هست از توی یه سایت دیگه آپلود کنید.من نتونستم فایل ها رو دریافت کنم

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

P O U R I A

مدیر تالار

simini1973

عضو جدید
اخه چرا ... روی لینک زیر کلیک کنید .. بعد از باز شدن صفحه روی download کلیک کنید .
http://www.mediafire.com/download/ozoeez6y113rn9s/ASME+B31.3+2008+%28Process+Piping%29.pdf
سلام من 2012 آن را دارم فقط نمی دانم چطور اینجا قرار دهم. ضمناً آخرین ورژن همه استانداردهای روز دنیا را هم دارم اگه دوستان هر کدام نیاز داشته باشند می توانم اینجا قرار دهم

P O U R I A

مدیر تالار
سلام من 2012 آن را دارم فقط نمی دانم چطور اینجا قرار دهم. ضمناً آخرین ورژن همه استانداردهای روز دنیا را هم دارم اگه دوستان هر کدام نیاز داشته باشند می توانم اینجا قرار دهم
سلام
خیلی ممنون می شویم که در باشگاه قرار دهید...
برای آپلود در خود سرور باشگاه باید به پارت های 2 مگی تبدیل کنید و بصورت فایل فشرده قرار دهید که آموزش آپلود فایل در باشگاه در تاپیک زیر توضیح داده شده.
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...فاده-از-سایت?p=5251994&viewfull=1#post5251994
و همچنین می تونید در یک سایت آپلود فایل آپلود کرده و در باشگاه لینک آن را قرار دهید.

با تشکر.

simini1973

عضو جدید
استاندارد مورد نظر را به روشی که راهنمایی فرمودید قرار دادم امیدوارم قابل دسترس باشد. ضمناً هر استاندارد دیگری هم که نیاز دارید بفرمایید تا آپلود کنم. کل استانداردها چیزی حدود یک ترا می باشد.

پیوست ها

• S__standards_tmp_ASME B31.3 2012.pdf
    4 مگایابت · بازدیدها: 0

jadeye paeezi

کاربر بیش فعال
سلام a-rudiعزيز
منظورم اينه كه وقتي ميخوان با شابلون روي لاين ها اسم لاين ها رو بزنن بايد سايز اين شابلونها و فواصل بين كلمات و ضخامتش و رنگشون چطور باشه؟استانداردش رو داريد؟

دوست عزیز از استاندارد ips استفاده کن

sodabeh_957

عضو جدید
چیدمان واحدهای عملیاتی یک پالایشگاه

چیدمان واحدهای عملیاتی یک پالایشگاه

هدف از مطرح نمودن این مورد کندوکاو در رابطه با استانداردهای مناسب و قابل استناد می باشد تا از طریق آن بتوان فضاهای عملیاتی، تولیدی، ذخیره سازی و بارگیری را به صورت اپتیمم در فضای در اختیار جانمایی نمود.

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هدف از مطرح نمودن این مورد کندوکاو در رابطه با استانداردهای مناسب و قابل استناد می باشد تا از طریق آن بتوان فضاهای عملیاتی، تولیدی، ذخیره سازی و بارگیری را به صورت اپتیمم در فضای در اختیار جانمایی نمود.

با سلام و احترام
استاندارد IPS-E-PR-190 در مورد جانمائي و فاصله گذاري تجهیزات در صنعت نفت میباشد فایل مذکور ضمیمه میگردد

پیوست ها

• e-pr-190.pdf
    341.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

engm

عضو جدید
سلام

یک سری اطلاعات در مورد عملکرد واحد آتش نشانی در پالایشگاههای نفت و گاز و استاندارد های مربوطه می خواستم .

لطفاً هر گونه منابع و یا کتاب و یا اسم استاندارد ها را هم که می شناسید ، به من معرفی نمایید ؛ کمک شایانی خواهد کرد .

:gol:

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پرسش‌ و پاسخ صنعتی

پرسش‌ و پاسخ صنعتی

سلام

یک سری اطلاعات در مورد عملکرد واحد آتش نشانی در پالایشگاههای نفت و گاز و استاندارد های مربوطه می خواستم .

لطفاً هر گونه منابع و یا کتاب و یا اسم استاندارد ها را هم که می شناسید ، به من معرفی نمایید ؛ کمک شایانی خواهد کرد .

:gol:

با سلام و احترام در كليه صنايع نفت چه در ايران و ساير نقاط از استاندارد (national fire protection association. )NFPA ) استفاده ميشه
http://www.nfpa.org
البته استانداردها بصورت رايگان ارائه نميشوند در صورت نياز به هر كدام از استاندارد هاى مذكور اعلام بفرماييد تا در اينجا ضميمه نمايم

Sent from my iPad using Tapatalk

با سلام
دوستان در مورد مخازن همزن دار سوال داشتم.
استاندارد طراحی این مخازن چیه؟ آیا شرکت ملی نفت استاندارد خاصی در این مورد داره که مثلا نوع ایمپلر مورد استفاده، نسبت ارتفاع مایع مخزن به قطر آن و .... را داشته باشه.
لطفا راهنمایی کنید.
یا علی

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، خوبین؟
آقا برای یه کاربرد خاص میخایم به فرض یه مخزن یا لوله انتخاب کنیم. برای انتخاب جنس مواد از چه منابع و استانداردهایی میشه استفاده کرد؟
مثلاً برای محلول 99% اسید کلریدریک در دمای 40 درجه با حجم 2000 لیتر چه نوع جنس ماده ای مناسب است؟
یا برای پمپاژ سیالی با دبی 50 لیتر بر ساعت با مشخصات ترموفیزیک خاص چه نوع جنس لوله ای در خروجی پمپ باید استفاده کرد؟
ممنون

P O U R I A

مدیر تالار
سلام، خوبین؟
آقا برای یه کاربرد خاص میخایم به فرض یه مخزن یا لوله انتخاب کنیم. برای انتخاب جنس مواد از چه منابع و استانداردهایی میشه استفاده کرد؟
مثلاً برای محلول 99% اسید کلریدریک در دمای 40 درجه با حجم 2000 لیتر چه نوع جنس ماده ای مناسب است؟
یا برای پمپاژ سیالی با دبی 50 لیتر بر ساعت با مشخصات ترموفیزیک خاص چه نوع جنس لوله ای در خروجی پمپ باید استفاده کرد؟
ممنون
سلام
استاندارد های مورد نیاز برای طراحی مخازن تحت فشار:
- ASME SEC II PARTS A,B,C & D (مشخصات مواد پایه و مواد مصرفی جوشکاری)
- ASME SEC VIII DIV 1 & 2 (استاندارد طراحی مخازن تحت فشار)
- API – 650 (مخازن ذخیره)

این تاپیک رو هم مطالعه کنید:
تاپیک: آشنایی با طراحی ، ساخت و بازرسی تجهیزات صنایع نفت،گاز و پتروشیمی

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام، از دوستانی که در صنعت مشغولن، استانداردهای معروف مهندسی شیمی چیان؟
موارد کاربرد از ASME مخصوصاً ASME BPVC یا ASME B31.3 یا ASTM یا NACE سراغ دارن؟ یعنی براشون پیش اومده که از این استانداردهااستفاده کنن؟
کلاً نحوه استفاده از استانداردها رو میخاستم بدونم
ممنون

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
Re: پرسش‌ و پاسخ صنعتی

Re: پرسش‌ و پاسخ صنعتی

سلام، از دوستانی که در صنعت مشغولن، استانداردهای معروف مهندسی شیمی چیان؟
موارد کاربرد از ASME مخصوصاً ASME BPVC یا ASME B31.3 یا ASTM یا NACE سراغ دارن؟ یعنی براشون پیش اومده که از این استانداردهااستفاده کنن؟
کلاً نحوه استفاده از استانداردها رو میخاستم بدونم
ممنون
استاندارد ها معمولا بازرسی فنی کاربرد داره و در مواقع رفع عیب و تعمیرات استفاده میشه.
اما بطور کلی استانداردها در زمان طراحی حایز اهمیت هستن

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
استاندارد ها معمولا بازرسی فنی کاربرد داره و در مواقع رفع عیب و تعمیرات استفاده میشه.
اما بطور کلی استانداردها در زمان طراحی حایز اهمیت هستن
ممنون، پس شما گفتین تو بازرسی فنی، تعمیرات و نگهداری و طراحی استفاده میشه. خب میشه مثال بزنین؟؟ خب من تقریباً همه این کارا رو انجام دادم، ولی تا حالا استاندارد به تورم نخورده. میشه بیشتر وارد جزئیات بشین؟؟؟

بالا