درخواست های شما (مدل سازی، شبيه سازی و تحقيق در عمليات)

هلیا پ

عضو جدید
سلام.ببخشید شما پروژه شبیه سازی دارین؟با نرم افزار ارنا یا اینترپرایز داینامیک؟

هلیا پ

عضو جدید
کمک

کمک

سلام.ببخشید شما پروژه شبیه سازی دارین؟ با ارنا یا اینتر پرایز داینامیک؟! اخه من ترم چهارم 1خرده زود شبیه سازی برداشتم واسه همین خیلی در مورد پروژه مشکل دارم

raha.ma

عضو جدید
سلام. من به حل المسائل تحقیق در عملیات 2 (دکتر آریانژاد) برای این ترم خیلــــــــــــــــی احتیاج دارم . ممنون میشم اگه دارید برام بفرستید.:gol:

sanaye eng

عضو جدید
lifo fifo

lifo fifo

سلام من روش شاخه وبرگ break and bounch:) حل بااستفاده ازlifo va fifoمي خواستم فوريه ممنون ميشم كمكم كنيد.

JUNIPER

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزيز .من يك سوال در مورد شبيه سازي با آرنا دارم. كسي هست كه بتونه يه سيستم توليدي پيوسته مثل كارخانه سيمان را با آرنا شبيه سازي كنه؟؟ نياز عاجل به كمك دارم

samane20012

عضو جدید
درخواست

درخواست

خیلی مهم جزوه یا صدای استاد VOIC واسه شبیه سازی و یاکنترل موجودی دارید خواهشن کمکم کنید مخرم ازتون
این امیل من هست به من خبر بدین خواهش میکنم خیلی ضروری هست

آخرین ویرایش توسط مدیر:

naghale

عضو جدید
دوستان من چند سوال در مورد شبیه سازی در محیط بیمارستان دارم
لطفا اگر نظری در مورد سوال هام دارید، من را از نظرتون محروم نکنید:redface:

1-اگر بخواهیم در ابتدای شببه سازی، مدل مفهومی آن را طراحی کنیم، کدوم اجزا باید در مدل وارد بشن. تا چه حد باید جزئیات در مدل وارد بشن؟

2- من دارم روی یه مقاله شبیه سازی جریان بیمار در بیمارستان کار می کنم. اول قصد داشتم که با استفاده از ARENA مدل اصلی ام رو بکشم. فکر می کنم ساده تر هم باشه نسبت به شبیه سازی از طریق نوشتن برنامه.
اصل کار من تمرکز بر روی بخش اورژانس هست. یک سری داده هم در این رابطه جمع کردم تا توزیعی که داده ها دارند، مشخص بشه. بعد که جلو بردم مقاله رو دیدم به توزیع داده های بخش هایی که بیماران اورژانس بیشتر به اونها فرستاده می شوند هم نیاز هست. دوباره داده جمع کردم تا توزیع اونها در بیاد ولی نمی دونم مثلا در ARENA چه طوری بگم چند درصد بیمارها کدوم بخش میرن با چه توزیعی؟:(

3-از طرفی جدیدا یک مقاله خوندم که اونهم کاری مشابه کرده بود ولی فلوچارتش رو تو ++C وارد کرده بود و استدلالش این بود که مدلی که با ++C نوشته میشه، انعطاف پذیرتر و کلی تر می تونه باشه.
به نظر شما بهتره با ARENA کار کنم یا ++C؟
و همین طور مساله ای که در ARENA مطرح کردم را نظری راجع بهش دارید یا خیر؟ اگر بله میشه لطفا راهنمایی ام کنید؟

4- ضمن اینکه داده های خام من، زمان های بین دو ورود و زمان حضور در بیمارستان (اورژانس و بخش ها) را در بر می گیرد. داده های بیشتری لازم دارم به نظرتون؟

5- در ضمن من بخش اورژانس را از بخش پذیرش بیمارستان (بستری شدن مطابق نسخه پزشک و بر طبق برنامه زمانی) جدا دیدم. چون اورژانس تغییر پذیری بالایی داره ولی پذیرش قابل کنترل تره. اشتباه کردم؟

6-یک سوال کلی تر هم دارم. فرض کنید شما جای من بودید و از شما خواسته بودند، با شبیه سازی جریان بیمار، بخش اورژانس را خلوت کنید و منابعی را که بیش از حد لزوم استفاده می شوند(مخصوصا پرسنل) را برای انجام دیگر کارهای بیمارستان آزاد کنید. از کجا شروع می کردید؟ چه اطلاعاتی به ذهنتان می رسید که در مورد فرآیندهای بیمارستان که ممکن است بر کار شما اثر بگذارند، می پرسید؟ به عبارت ساده تر، تا چه حد لازم بود، محیط را شناسایی کنید؟

7- چه طور این عوامل محیطی را در شبیه سازی وارد می کردید؟

سوال هام زیاد شد. ببخشید. هر چی ذهنم رو مشغول کرده بود پرسیدم:confused:
ممنون میشم شما هم هر جوابی به ذهنتون میرسه، به این سوال ها بدین:smile:
پیشاپیش از همکاری تون خیلی خیلی متشکرم:gol:

با سلام
من خودم يه انبار بزرگ رو با Arena شبيه سازي كردم. چيزي كه خيلي مهمه اينه كه در ابتدا فعاليتها و فلوچارت اون بيمارستان رو خوب بشناسي و بدوني كه دقيقا دنبال چي هستي: سنجش كارايي پرسنل؟ صرفاً مدلسازي جهت نمايش به مدير؟ .... اگه سوالي داشتيد: m.khalifehei@tam.co.ir
با احترام

sepide b

عضو جدید
روشهای حل فراابتکاری هم داره...مثل روش الگوریتم ژنتیک!ی سرچ بزنی تونت پیدا میشه!

s_daraei

عضو جدید
حل مدل با نرم افزار

حل مدل با نرم افزار

کسی یک نمونه مدل مکانیابی-مسیریابی که با لینگو یا گمس کد شده باشه داره؟ ممنون میشم از لطفتون.

masoud0111

عضو جدید
از دوستان خواهش دارم اگه کسی لینک دانلود کتاب Simulation With Arena نوشته کلتون چاپ چهارم یا پنجم رو داره،ایجا بذاره.

مشخصات کامل کتاب:

W. D. Kenton, R. P. Sadowski, and N. B. Swets. Simulation with Arena. McGraw-Hill Higher
Education, 2009.

hado_st

عضو جدید
از دوستان خواهش دارم اگه کسی لینک دانلود کتاب Simulation With Arena نوشته کلتون چاپ چهارم یا پنجم رو داره،ایجا بذاره.

مشخصات کامل کتاب:

W. D. Kenton, R. P. Sadowski, and N. B. Swets. Simulation with Arena. McGraw-Hill Higher
Education, 2009.

http://www.n8fan.net/item/simulation-with-arena-5th-download/
http://torfinder.net/simulation+with+arena+5th+edition+pdf.html
http://www.getbookee.org/simulation-with-arena-5th-edition-kelton/

9017703

عضو جدید
راهنمایی برای تحلیل یک مسئله حل شده بالینگو

راهنمایی برای تحلیل یک مسئله حل شده بالینگو

سلام من چهارروزدیگه ارائه دارم یک قسمت ازمسئله رواصلانمیتونم تحلیل کنم باچیزایی که بلدم جوردرنمیادتوروخدااگه ازبچه های ارشدوبالاترکسی میتونه کمکم کنه بهم بگه :cry:

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من چهارروزدیگه ارائه دارم یک قسمت ازمسئله رواصلانمیتونم تحلیل کنم باچیزایی که بلدم جوردرنمیادتوروخدااگه ازبچه های ارشدوبالاترکسی میتونه کمکم کنه بهم بگه :cry:
بدون دیدن نتایج چطوری میتونیم کمک کنیم ؟

aminaghta

عضو جدید
فوری کد ژنتیک تولید سلولی

فوری کد ژنتیک تولید سلولی

سلام دوستان....امیدوارم که خوب باشید....کسی هست که بتونه من رو کمک کنه برای کد نویسی تولید سلولی با روش حل ژنتیک تو متلب؟؟؟مطلب زیاد گشتم و فقط فهمیدم کروموزم تولید سلولی رو چه جوری باید تشکیل داد اما نحوه Crossover و Mutation اونو نفهمیدم.......... مرسی:gol:

sepideh30bh

عضو جدید
به یه نفر مسلط به شبیه سازی نیاز دارم برای پروژه بهینه سازی سبیه سازی زنجیره تامین
کمکم کنید لطفا

hamrah_1368

عضو جدید
بهینه سازی و cplex

بهینه سازی و cplex

چطور یک مساله کدنویسی در متلب برای cplex فراخوانی می کنن؟ اگه کدنویسی توی چند m فایل صورت گرفته باشد برای حل آن در cplex مشکلی پیش نمی اید؟ لطف می کنید کمک کنید. hamrah_1989@yahoo.com

سلام میخواستم خواهش کنم اگه حل المسائل حمدی طه برای تحقیق 1 رو دارید برام ایمیل کنید!20 اسفند میانترم دارم:(

ashkan.

عضو جدید
من ی پروزه برداشتم موضوعش شبیه سازی موتور القایی سه فاز با هر نرم افزاری ک بلدید لطفا برام بفرستید ممنون میشم sajad.najari22@gmail.com:smile:

bitamansouri

عضو جدید
سلام
خسته نباشید به همه
من یه مدل دارم که توی تابع هدفش ریسک و هزینه رو کمینه کرده
این دو مستقل از زمان و همچنین غیر پویا هستند
من میخوام این دورو پویا و وابسته به زمان در نظر بگیرم اما واقعا نمیدونم باید چیکار کنم یا از کجا شروع کنم و چه تغییری بدم
کسی میتونه کمکم کنه؟
اگر خواستین مدل رو هم میذارم
ممنونم

bitamansouri

عضو جدید
سلام
خسته نباشید به همه
من میخوام این دورو پویا و وابسته به زمان در نظر بگیرم اما واقعا نمیدونم باید چیکار کنم یا از کجا شروع کنم و چه تغییری بدم
کسی میتونه کمکم کنه؟
ممنونم

bitamansouri

عضو جدید
درخواست کمک و مشورت برای یک مدلسازی

درخواست کمک و مشورت برای یک مدلسازی

سلام
خسته نباشید به همه
کسی میتونه کمکم کنه؟
ممنونم

minapoor68

عضو جدید
سلام
کسي ميدونه چه جوري ميشه توي لينگو، تو قسمت DATA ،‌ مقادير پارامترهايي با سه انديس رو وارد کرد؟

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
کسي ميدونه چه جوري ميشه توي لينگو، تو قسمت DATA ،‌ مقادير پارامترهايي با سه انديس رو وارد کرد؟
sets:
facility/1,2,3/size;
endsets

data:
size= 10 15 90;
enddata

اول باید واسش یه مجموعه تعریف کنید

ا

bitamansouri

عضو جدید
سلام
من برای مدلسازیم نیاز به کمک دارم
کسی هست توی این زمینه بتونه کمکم کنه؟
کار خوبی از آب درمیاد، شاید حتی بتونیم یه مقاله مشترک هم بدیم
مدل مربوط به کمینه کردن ریسک و هزینه توی حمل و نقل هستش

bitamansouri

عضو جدید
کدنویسی/متلب/اکسل/..

کدنویسی/متلب/اکسل/..

سلام
وقتتون بخیر
میخواستم ببینم کسی میدنه دوسیگما(سیگمای دوگانه) رو چطور توی لینگو و یا هر نرم افزار دیگه ای وارد میکنن؟اصلا اکسل یا مینی تب مثلا این قابلیت رو دارن؟
من یه مدل غیر خطی دارم میخوام کدنویسیش کنم
اگر کسی متلب میدونه خوشحال میشم این کار رو در ازای پرداخت هزینه برام انجام بده(البته عجله دارم خیلی)
یا اگر میدونید که مدل غیرخطی ان-پی هارد رو با چه نرم افزار یمتونم بنویسم و حل کنم که در آخر بهم نمودار هم بده(برای آنالیز حساسیت) ممنون میشم
با تشکر

mordabb

عضو جدید
سلام کمک!!!!!!!!
من یه مسله دارم که نمیتونم دقیق مدل سازیش کنم . براتون میگم لطفا کمک کنید ببینید میشه واسش تابع هدف و محدودیت درست کرد؟
من به یک نجاری رفتم و ابعاد یک جاکفشی رو و کلا اطلاعات لازم رو از ایشون گرفتم .
اگر یک کارگاه نجاری بخاد یک نوع خاص از جاکفشی رو تولید کنه .با 5 میلیون سرمایه اولیه میره چوب ام دی اف و دستگیره و... میخره .اگر قیمت هر چوب ام دی اف تو بازار 200 هزار تومان باشه و قیمت فروش هر جاکفشی 150 هزار و هزینه ساخت هر جاکفشی 90 هزار و حقوق کارگر 25 هزار برای هر جاکفشی.ما چه طوری میتونیم سود رو حداکثر کنیم. یعنی تابع هدف ماکسیمم کردن سود .و اینکه محدودیتها که تعداد کارگر،هزینه اولیه است رو چه طوری بنویسم..من تعداد محدودی چوب دارم میخوام بیشترین تعداد جاکفشی رو تولید کنم یعنی ضایعاتم کم بشه.
ابعاد هر چوب ام دی اف :3 مترو 66 سانتی متردر 1 مترو 83 سانتی متر
ضخامت هر چوب 16 میلیمتر
جاکفشی 5 طبقه.
ابعاد طبقه :30*66.8.
ابعاد در:35*85
ابعاد لبه:30*90
ابعاد پشت :85*70
ابعاد مستطیل پایین در:66.8*5
برای هرجاکفشی:5 طبقه_______--2 در_______2 لبه_______1 پشت____________1 مستطیل پایین در

بالا