درخواست های شما (مدل سازی، شبيه سازی و تحقيق در عمليات)

mahtabi

مدیر بازنشسته
با سلام:
لطفا در این تاپیک هر گونه در خواستی رو در زمینه ی مدل سازی،شبیه سازی و تحقیق در عملیات دارین بپرسین و برای بقیه درخواست ها به دنبال زیر تالار مربوطه و تاپیک مربوطه بگردین.

هر گونه درخواستی رو که در تاپیکی غیر این عنوان شه پاک میکنم و به فرد خاطی اخطار میدم
با احترام

آخرین ویرایش:

Golmakani

عضو جدید
درخواست جزوه تحقیق در عملیات 2

درخواست جزوه تحقیق در عملیات 2

با سلام.
لطفا اگر جزوه تحقیق در عملیات 2 را دارید برام میل کنید. ممنون.;)

صالحه رحيمي

عضو جدید
آيا حل المسائل شبيه سازي سيستم هاي گسسته و پيشامد: محلوجي هست؟
من يك تمرين از اين كتاب دارم كه حتما حتما بايد تا20 فروردين بايد تحويل بدهم و خيلي سخته.كمكم كنيد

sara1984

عضو جدید
با سلام و تشكر از شما دوستان عزيز.
من 2 سوال شبيه سازي دارم. لطفا كمك فوري كنيد

1. two points A and B are selected randomly in the unit sqare. let D denote the distance between them. using monye carlo:
Estimate E(D) and var(D -

Plot an empirical distribution function for D .-

(suggest a more efficient method for estimating P (D>1.4
bearing in mind that this probability is very small

2.An airport is planning its requirements for runway facilities and wishes to know whether the current plan to have a single full-length runway is sufficient. it is expected that during peak periods aeroplanes will land every for minutes (exactly) and that earoplanes will tahe off with the same frequency. for resons of safety bothlanding and taking-off aeroplanes are given a 2-minute slot on the runway. if the runway is in use, then both landing and taking off aeroplanes queue until the runway is available. priority is then given to landing aeroplanes.​

mahdizowghi

عضو جدید
با سلام : لطفا اگر جزوه تحقیق در عملیات 2 را دارید برام میل کنید . این جزوه را برای مطالعه آزمون دکتری می خواهم . ... سپاسگذارم

LVQDI

عضو جدید
سلام دوستان
من یه سوال مدل سازی دارم که ممنون میشم تو حلش کمکم کنید
اگر ماNتا انبار داشته باشیم ( برای توزیع محصول در شهر های ایران ) وبخوایم Kتا انبار به این مجموعه اضافه کنیم این انبارهای جدید در کجا واقع بشن که هزینه مینیمم شه (اطلاعاتی مثل تعداد انبار های موجودوتعداد شهر ها و درصورت لزوم سایر اطلاعات رو معلوم در نظر گرفته)
خیلی بهش احتیاج دارم .لطفا کمک .حتی اگر شده بگین از چه روشی حل میشه هم کمک کردین .ممنون

tigerman_h

عضو جدید
آيا حل المسائل شبيه سازي سيستم هاي گسسته و پيشامد: محلوجي هست؟
من يك تمرين از اين كتاب دارم كه حتما حتما بايد تا20 فروردين بايد تحويل بدهم و خيلي سخته.كمكم كنيد

سلام
حیف که الان دارم درخواستت رو می بینم:(
اگه در زمینه کار با ارنا، سوال داشتی ایمیلتو برام بفرست.:gol:

tigerman_h

عضو جدید
با سلام و تشكر از شما دوستان عزيز.
من 2 سوال شبيه سازي دارم. لطفا كمك فوري كنيد

1. two points A and B are selected randomly in the unit sqare. let D denote the distance between them. using monye carlo:
Estimate E(D) and var(D -

Plot an empirical distribution function for D .-

(suggest a more efficient method for estimating P (D>1.4
bearing in mind that this probability is very small

2.An airport is planning its requirements for runway facilities and wishes to know whether the current plan to have a single full-length runway is sufficient. it is expected that during peak periods aeroplanes will land every for minutes (exactly) and that earoplanes will tahe off with the same frequency. for resons of safety bothlanding and taking-off aeroplanes are given a 2-minute slot on the runway. if the runway is in use, then both landing and taking off aeroplanes queue until the runway is available. priority is then given to landing aeroplanes.​
سلام
اگه در زمینه شبیه سازی با ارنا سوال داشتی، ایمیلتو برام بفرست.:gol:

srvn

عضو جدید
برای تبدیل مساله ی برنامه ریزی عدد صحیح به مساله ی صفر و یک چه روش های جدیدی وجود دارد؟

yekta_engineer

عضو جدید
تحقیق در عملیات

تحقیق در عملیات

;)با سلام خدمت همگی
من باید مقاله ای در زمینه نرم افزار QSB تهیه کنم از شما ها تقا ضای کمک دارم

زهرا65

عضو جدید
ايا حل المسائل شبيه سازي سيستم هاي گسسته و پيشامد: محلوجي هست؟
اگه این کتاب حل المسائل نداره جزوه کامل درمورد
شبيه سازي سيستم هاي گسسته و پيشامد نیاز دارم خواهش می کنم کمکم کنید برای امتحانم می خوام ممنون
zm6570@yahoo.com

Pro

عضو جدید
با سلام:
لطفا در این تاپیک هر گونه در خواستی رو در زمینه ی مدل سازی،شبیه سازی و تحقیق در عملیات دارین بپرسین و برای بقیه درخواست ها به دنبال زیر تالار مربوطه و تاپیک مربوطه بگردین.

هر گونه درخواستی رو که در تاپیکی غیر این عنوان شه پاک میکنم و به فرد خاطی اخطار میدم
با احترام
سلام. در زمینه شبیه سازی، موضوعی که برای پایان نامه مناسب باشه سراغ دارید؟

مهرگان2

عضو جدید
با سلام:

با احترام
سلام و خسته نباشید
من به شبیه سازی واحد تصفیه ی پساب صنعتی نیاز دارم
ممنون میشم اگر کمکم کنید

milad.zamani66

عضو جدید
Excel Risk

Excel Risk

سلام به همه
اگه کسی نرم افزار Excel Risk که یه نرم افزار الحاقی به Excel هستش پیدا کرد شدیدا نیاز داریم :confused:
این نرم افزار شدیدا به درد شبیه سازی میخوره ولی قیمتش یه کمی بالاست(9000$) :cry:
اگه بهتونید کرکش کنید خیلی خوبه
ممنون

Pro

عضو جدید
سلام+سوال

سلام+سوال

سلام
ببخشید میخواستم اسم اساتیدی رو که تو دانشگاههای مختلف کشور، شبیه‏سازی تدریس میکنن بدونم
میتونید کمکم کنید؟

حتی‏الامکان لطفاً از طریق پیام بهم خبر بدید
با تشکر
موفق باشید

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام
ببخشید میخواستم اسم اساتیدی رو که تو دانشگاههای مختلف کشور، شبیه‏سازی تدریس میکنن بدونم
میتونید کمکم کنید؟
حتی‏الامکان لطفاً از طریق پیام بهم خبر بدید
با تشکر
موفق باشید

من فقط میدونم دکتر اشجری (که استاد بسیار قابلی هستن) شبیه سازی هم تدریس میکنن (علاوه بر تحقیق در عملیات و طرح ریزی و برنامه نویسی)
تو دانشگاه تفرش و بعضی اوقات تو دانشگاه هرمزگان

• Like
واکنش ها: Pro

alma85

عضو جدید
تحقیق در عملیات

تحقیق در عملیات

با سلام
من جزوه تحقیق در عملیات زاهدی سرشت میخوام ممنون میشم کمکم کنید
error.am@gmail.com

aa_ss

عضو جدید
سلام
من یه پروژه شبیه سازی با نرم افزار ED میخوام،لطفا کمک کنید.
ممنون میشم اگه دارین برام میل کنین....
rahaazad51@yahoo.com

2624

عضو جدید
سلام
من ترم 8 تحلیلم.واسه پروژه پایانی کدوم موضوع بهتره:
1.manufacturing simulation
.pakaging simulation 2
.scm.3
.crm.4
.heath care simulation.5
dیا موضوع های دیگه که ترجیحا به شبیه سازی مربوط میشه.

nikoo1308

عضو جدید
سلام من یه تاپیک هم گذاشتم.
کسی میدونه چه طوری میشه از games به lingo وصل شد؟ خیلی فوریه!!!!!!!!!!!!!!

پروژه شبیه سازی در بیمارستان و یه عالمه سوال

پروژه شبیه سازی در بیمارستان و یه عالمه سوال

دوستان من چند سوال در مورد شبیه سازی در محیط بیمارستان دارم
لطفا اگر نظری در مورد سوال هام دارید، من را از نظرتون محروم نکنید:redface:

1-اگر بخواهیم در ابتدای شببه سازی، مدل مفهومی آن را طراحی کنیم، کدوم اجزا باید در مدل وارد بشن. تا چه حد باید جزئیات در مدل وارد بشن؟

2- من دارم روی یه مقاله شبیه سازی جریان بیمار در بیمارستان کار می کنم. اول قصد داشتم که با استفاده از ARENA مدل اصلی ام رو بکشم. فکر می کنم ساده تر هم باشه نسبت به شبیه سازی از طریق نوشتن برنامه.
اصل کار من تمرکز بر روی بخش اورژانس هست. یک سری داده هم در این رابطه جمع کردم تا توزیعی که داده ها دارند، مشخص بشه. بعد که جلو بردم مقاله رو دیدم به توزیع داده های بخش هایی که بیماران اورژانس بیشتر به اونها فرستاده می شوند هم نیاز هست. دوباره داده جمع کردم تا توزیع اونها در بیاد ولی نمی دونم مثلا در ARENA چه طوری بگم چند درصد بیمارها کدوم بخش میرن با چه توزیعی؟:(

3-از طرفی جدیدا یک مقاله خوندم که اونهم کاری مشابه کرده بود ولی فلوچارتش رو تو ++C وارد کرده بود و استدلالش این بود که مدلی که با ++C نوشته میشه، انعطاف پذیرتر و کلی تر می تونه باشه.
به نظر شما بهتره با ARENA کار کنم یا ++C؟
و همین طور مساله ای که در ARENA مطرح کردم را نظری راجع بهش دارید یا خیر؟ اگر بله میشه لطفا راهنمایی ام کنید؟

4- ضمن اینکه داده های خام من، زمان های بین دو ورود و زمان حضور در بیمارستان (اورژانس و بخش ها) را در بر می گیرد. داده های بیشتری لازم دارم به نظرتون؟

5- در ضمن من بخش اورژانس را از بخش پذیرش بیمارستان (بستری شدن مطابق نسخه پزشک و بر طبق برنامه زمانی) جدا دیدم. چون اورژانس تغییر پذیری بالایی داره ولی پذیرش قابل کنترل تره. اشتباه کردم؟

6-یک سوال کلی تر هم دارم. فرض کنید شما جای من بودید و از شما خواسته بودند، با شبیه سازی جریان بیمار، بخش اورژانس را خلوت کنید و منابعی را که بیش از حد لزوم استفاده می شوند(مخصوصا پرسنل) را برای انجام دیگر کارهای بیمارستان آزاد کنید. از کجا شروع می کردید؟ چه اطلاعاتی به ذهنتان می رسید که در مورد فرآیندهای بیمارستان که ممکن است بر کار شما اثر بگذارند، می پرسید؟ به عبارت ساده تر، تا چه حد لازم بود، محیط را شناسایی کنید؟

7- چه طور این عوامل محیطی را در شبیه سازی وارد می کردید؟

سوال هام زیاد شد. ببخشید. هر چی ذهنم رو مشغول کرده بود پرسیدم:confused:
ممنون میشم شما هم هر جوابی به ذهنتون میرسه، به این سوال ها بدین:smile:
پیشاپیش از همکاری تون خیلی خیلی متشکرم:gol:

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
مسئله فروشنده دوره گرد

مسئله فروشنده دوره گرد

با سلام خدمت دوستان
من چند وقتی دارم که در مورد این مسئله تحقیق می کنم !
اگر دوستان در این زمینه اطلاعاتی دارند ممنون می شم مرا راهنمایی کنند !
مخصوصا انواع روش های حل آن !

saber.rad

عضو جدید
دوستان من چند سوال در مورد شبیه سازی در محیط بیمارستان دارم
لطفا اگر نظری در مورد سوال هام دارید، من را از نظرتون محروم نکنید:redface:

1-اگر بخواهیم در ابتدای شببه سازی، مدل مفهومی آن را طراحی کنیم، کدوم اجزا باید در مدل وارد بشن. تا چه حد باید جزئیات در مدل وارد بشن؟

2- من دارم روی یه مقاله شبیه سازی جریان بیمار در بیمارستان کار می کنم. اول قصد داشتم که با استفاده از ARENA مدل اصلی ام رو بکشم. فکر می کنم ساده تر هم باشه نسبت به شبیه سازی از طریق نوشتن برنامه.
اصل کار من تمرکز بر روی بخش اورژانس هست. یک سری داده هم در این رابطه جمع کردم تا توزیعی که داده ها دارند، مشخص بشه. بعد که جلو بردم مقاله رو دیدم به توزیع داده های بخش هایی که بیماران اورژانس بیشتر به اونها فرستاده می شوند هم نیاز هست. دوباره داده جمع کردم تا توزیع اونها در بیاد ولی نمی دونم مثلا در ARENA چه طوری بگم چند درصد بیمارها کدوم بخش میرن با چه توزیعی؟:(

3-از طرفی جدیدا یک مقاله خوندم که اونهم کاری مشابه کرده بود ولی فلوچارتش رو تو ++C وارد کرده بود و استدلالش این بود که مدلی که با ++C نوشته میشه، انعطاف پذیرتر و کلی تر می تونه باشه.
به نظر شما بهتره با ARENA کار کنم یا ++C؟
و همین طور مساله ای که در ARENA مطرح کردم را نظری راجع بهش دارید یا خیر؟ اگر بله میشه لطفا راهنمایی ام کنید؟

4- ضمن اینکه داده های خام من، زمان های بین دو ورود و زمان حضور در بیمارستان (اورژانس و بخش ها) را در بر می گیرد. داده های بیشتری لازم دارم به نظرتون؟

5- در ضمن من بخش اورژانس را از بخش پذیرش بیمارستان (بستری شدن مطابق نسخه پزشک و بر طبق برنامه زمانی) جدا دیدم. چون اورژانس تغییر پذیری بالایی داره ولی پذیرش قابل کنترل تره. اشتباه کردم؟

6-یک سوال کلی تر هم دارم. فرض کنید شما جای من بودید و از شما خواسته بودند، با شبیه سازی جریان بیمار، بخش اورژانس را خلوت کنید و منابعی را که بیش از حد لزوم استفاده می شوند(مخصوصا پرسنل) را برای انجام دیگر کارهای بیمارستان آزاد کنید. از کجا شروع می کردید؟ چه اطلاعاتی به ذهنتان می رسید که در مورد فرآیندهای بیمارستان که ممکن است بر کار شما اثر بگذارند، می پرسید؟ به عبارت ساده تر، تا چه حد لازم بود، محیط را شناسایی کنید؟

7- چه طور این عوامل محیطی را در شبیه سازی وارد می کردید؟

سوال هام زیاد شد. ببخشید. هر چی ذهنم رو مشغول کرده بود پرسیدم:confused:
ممنون میشم شما هم هر جوابی به ذهنتون میرسه، به این سوال ها بدین:smile:
پیشاپیش از همکاری تون خیلی خیلی متشکرم:gol:

سلام منم این ترم شبیه سازی برداشتم ولی تا جایی که می دونم باید شبیه سازی رو در ابتدا کاملا ساده شروع کنی و به تدریج مسائل و محدودیت ها یا موارد بیشتر رو بهش اضافه کنی این طور بهتره.
مثلا شما در ابتدا توزیع مربوط به فعالیت مدت زمان بین دو ورود را فقط اعمال کن و بعد فعالیت مدت زمان خدمتدهی که در اینصورت پیشامد ها هم که مشخصا. وبعد به مرور باید تکمیلش کنید/
اما به نظر من اگر شما مشخص کنید که با شبیه سازی می خواهید کدوم معیارهای عملکرد رو بدست بیارید یا کلا هدف از شبیه سازی چیست کارتون راحتتر میشه
اگر اشتباه گفتم شرمنده چون اطلاعاتم کامل نیست و هنوز کتاب رو تموم نکردم موفق باشید

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کتاب زاهدی سرشت فصل اول ازش حل کرده .

faridsn

عضو جدید
سلام
شما می تونید مقاله ای تحت عنوان " بهبود زمان انتظار بيماران مراجعه کننده به اورژانس با استفاده از شبيه‌سازی گسسته پيشامد" را مطالعه کنید.
فکر کنم با مطالعه این مقاله به خیلی از سوال هاتون پاسخ داده بشود.
در زیر چکیده این مقاله و لینک دانلود آن را قرار میدهم:
بسياری از پروژه‌های شبيه‌سازی در بيمارستان‌ها و ابتدا در بخش‌های اورژانس با هدف افزايش بهره وری، اجرا شدند. اولين مسأله در زمينه کيفيت خدمات و حقوق بيمار«زمان انتظار» است. هدف اين مطالعه کاهش زمان انتظار بيماران، زمان‌سنجی خدمات يک مرکز اورژانس، مدل‌سازی و بهبود آن با استفاده از شبيه‌سازی گسسته پيشامد است. روش بررسی: اين مطالعه از نوع توصيفی-تحليلی است که به صورت مقطعی بر روی 150 بيمار مراجعه کننده به اورژانس يک بيمارستان دولتی انجام گرفته و اطلاعات از طريق مشاهده و به صورت پرسشنامه تکميل گرديده است. مدل شبيه‌سازی با استفاده از نرم افزار Arena طراحی شده است. نتايج: نتايج نشان داد بيشترين زمان انتظار، فاصله زمانی درخواست آزمايش تا دريافت نتيجه آن توسط پزشک و نيز زمان لازم برای معاينه و مشاوره است. با اجرای شبيه‌سازی و آزمايش پنج سناريوی مختلف، سناريوی شماره 5 با توجه به اضافه کردن فقط 3 پرسنل اضافی و کاهش زمان‌های انتظار لازم از نظر اقتصادی دارای جذابيت بيشتری می‌باشد. نتيجه‌گيری: با توجه به نتايج پژوهش برای کاهش زمان انتظار بيماران، اجرای فرآيند ترياژ بيماران در بخش فوريت‌ها و استفاده از متخصص طب اورژانس برای تشخيص پزشکی و سفارش اقدامات تشخيصی در مراحل اوليه فرآيند و نيز يک کارشناس آزمايشگاه مخصوص بيماران اورژانسی جهت تسريع روند دريافت نتيجه آزمايش، توصيه می‌شود.

لینک دانلود مقاله از مجله عملی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد : http://jssu.hbi.ir/browse.php?a_id=1568&sid=1&slc_lang=fa

kfat20

عضو جدید
با سلام
من رشته فناوری اطلاعات هستم اما برای درس تحقیق در عملیات باید الگوریتم بیضوی را برای کلاسم آماده کنم. اگه کسی یک متن فارسی آموزشی داره لطفا بهم کمک کنه. ممنون

mmrozhan

عضو جدید
سلام ميشه اين مسءله رو واسه من حل كنيد ممنون ميشم
يك مسئله برنامه ريزي خطي بادومتغيروهفت محدوديت طراحي كنيد وآن رابه روش هندسي حل كنيد؟<BR>به شرطي كه:1-از محدوديتهاي افقي وعمودي استفاده نشود 2-منطقه جواب هفت ضلعي باشد​

بالا