درخواست های خود برای حل مسائل الگوریتم را در این تاپیک مطرح کنید

leiliii

عضو جدید
درخواست های خود را برای حل مسائل الگوریتم را در این تاپیک مطرح کنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
دوستان اگر میتونید منو تو حل این ۲ مساله کمک کنید ممنون میشم.
۱.ایجاد یک الگوریتم و فلوچارت که به کاربر اجازه پیدا کردن حداقل ارزش برای سه عدد را بدهد.
۲.ایجاد یک الگوریتم و فلوچارت که تعیین کنندهٔ مجموع اعداد بزرگتر از ۱۰ و کمتر از ۵۰ باشد.

با سلام،
1. اگه منظورتون پیداکردن کوچکترین عدده:
کد:
Start
scan a,b,c
min=a
if(b<min)
min=b
if(c<min)
min=c
print min
stop
2.​
کد:
Start
sum=0
i=10
Continue:
sum=sum+i
i=i+1
if(i<50)
goto Continue
print sum
stop

astronomic

عضو جدید

سلام لطفا در حل این دو مسله ااگوریتم کمک کنید
1.الگوریتمی بنویسید که 200 عدد دلخواه را به صورت یک آرایه دریافت کرده و بزرگترین و کوچکترین عدد را در بین آنها محاسبه کند و نمایش دهد
2.الگوریتمی بنویسید که یک آرایه دو بعدی (ام*ام )رادریافت کرده و مجموع اعضای روی قطر اصلی آن را محاسبه کرده و نمایش دهد
منظورم از ام حرف ام انگلیسی است و * علامت ضربدر
خیلی خیلی ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدید چون عجله داشتم​

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام لطفا در حل این دو مسله ااگوریتم کمک کنید
1.الگوریتمی بنویسید که 200 عدد دلخواه را به صورت یک آرایه دریافت کرده و بزرگترین و کوچکترین عدد را در بین آنها محاسبه کند و نمایش دهد
2.الگوریتمی بنویسید که یک آرایه دو بعدی (ام*ام )رادریافت کرده و مجموع اعضای روی قطر اصلی آن را محاسبه کرده و نمایش دهد
منظورم از ام حرف ام انگلیسی است و * علامت ضربدر
خیلی خیلی ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدید چون عجله داشتم​
سلام عزیز
میشه بگی با جه رویی اومدی کاره خودتو میندازی گردن ما؟؟
حداقل یه خورده به مخت فشار بیار اگه جایی گیر کردی بیا برات حلش میکنیم...........!!!!!!

astronomic

عضو جدید
با سلام دوباره آقا شرمنده کل کاری که باید انجام میدادم این نبود که بخوام اینم بندازم گردن شما حدودا 25 تا تمرین الگوریتم بود که باید حل میکردم که دو تاشو که همین دو تا باشن رو مشکل داشتم در ضمن من رشتم برق قدرته که تو دانشگاه بهمون دو واحد برنامه نویسی دادن به هر حال ممنون میشم اگر جواب بدید

saber13

عضو جدید
سلام
دوستان برای بالا بردن درک برنامه نویسی زبان سی چه منبعی را پیشنهاد میکنید ؟ به خصوص در مورد الگوریتم نویسی.
با تشکر

tiroengineer

عضو جدید
سلام کتاب های :برنامه نویسی به زبان سی وسی پلاس پلاس دکتر جعفرنژادقمی و کتاب دایتل اند دایتل ترجمه ی دکتر صاحب زمانی فوق العاده اند;)

milititi*

عضو جدید
طراحی الگوریتم

طراحی الگوریتم

سلام
دوستان برای بالا بردن درک برنامه نویسی زبان سی چه منبعی را پیشنهاد میکنید ؟ به خصوص در مورد الگوریتم نویسی.
با تشکر
[/QUOTE]

منابع آموزش زیاده..یه نمونش رو میذارم شاید نیازت بشه

مشاهده پیوست Tarahi.rar

آخرین ویرایش:

hadis_129

عضو جدید
فلوچارتی بکشید که یک عدد 3 رقمی بگیرد و مجموع ارقام ان را چاپ کند.

دویتان میشه کمک کنید.....بکی به داده من برسه....:(

alireazash

عضو جدید
سلام دوستان یه کمک فوری نیازمندم

سوال اینه وجوابش رو از دوستان گلمون میخوام که برام بگن؟

الگوریتمی بنویسید که سه عدد را از کاربر دریافت کرده ومعادله درجه2را حساب کنید؟

marjan.kh

عضو جدید
محاسبه دترمینان

محاسبه دترمینان

سلام
.یه الگوریتم ساده بازگشتی بدون جزئیات واسه محاسبه دترمینان ماتریس میخوام
اگه پیچیدگی زمانیش هم حساب کنید ممنون میشم
:D:D

sama.kzm

عضو جدید
سلام .
دوستان کسی میتونه این الگوریتم و برام بنویسه؟
ممنون.

write an alghorithm that print out all the subset of three elements of a set of n elements.the elements of this set are stored in a list that is the input to the algorithm.

GoldenAxis

عضو جدید
الگوریتم بهینه سازی برش

الگوریتم بهینه سازی برش

من به این الگوریتم نیاز دارم. در صورت امکان کمکم کنید:

شما یک مربع بزرگ در نظربگیریدو داخل اون مربع بزرگ میخواهیم مربع های کوچک و مستطیل های کوچک قراردهیم ولی بااستفاده از الگوریتم بهینه سازی برش گفتند الگوریتمی پیاده سازی کنید که این عمل را طوری انجام دهد که کمترین اضافه ماندگی یا بهتر بگم بهترین بریدگی را ایجاد کند.استاد گفت میتونید از هوش مصنوعی کمک بگیریدیک مقدار.ایشون الگوریتم این برنامه رو ازمون میخوان. استاد گفتن مثل یک پازل میمونه فقط هدف اینه که این مربع های کوچک بهم بچسبن و جای کمتری اشغال کنن.استاد گفت به هر زبانی که باشه موردی نداره #Cیا++Cویا هر زبان دیگر
درکل دو عدد وارد میکنیم در ورودی و این اعمال را انجام میدهد

GoldenAxis

عضو جدید
من به این الگوریتم نیاز دارم. در صورت امکان کمکم کنید:

شما یک مربع بزرگ در نظربگیریدو داخل اون مربع بزرگ میخواهیم مربع های کوچک و مستطیل های کوچک قراردهیم ولی بااستفاده از الگوریتم بهینه سازی برش گفتند الگوریتمی پیاده سازی کنید که این عمل را طوری انجام دهد که کمترین اضافه ماندگی یا بهتر بگم بهترین بریدگی را ایجاد کند.استاد گفت میتونید از هوش مصنوعی کمک بگیریدیک مقدار.ایشون الگوریتم این برنامه رو ازمون میخوان. استاد گفتن مثل یک پازل میمونه فقط هدف اینه که این مربع های کوچک بهم بچسبن و جای کمتری اشغال کنن.استاد گفت به هر زبانی که باشه موردی نداره #Cیا++Cویا هر زبان دیگر
درکل دو عدد وارد میکنیم در ورودی و این اعمال را انجام میدهد

یعنی توی انجمن به این بزرگی کسی نیست که جواب سئوال منو بدونه و بگه؟

dadvand

عضو جدید
اگه منظورت رو درست دریافته باشم ، مجموع مساحت مربعها و مستطیل های کوچک از مساحت مربع بزرگ خیلی بیشتره ، و اندازه طول و عرض مربعها و مستطیل های کوچک "واحد" نیست یعنی میتواند اعشاری باشد .
مسئله از نوع NPH میباشد
در صورتی که جواب دقیق میخوای باید از الگوریتمهای شاخه و حد ، عقبگرد ،.... استفاده کنی که پیچیدگی زمانی آن در بدترین حالت نمایی است

bacheh_kermoni

عضو جدید
الگوریتم مرتب سازی فقط با یک حلقه for

الگوریتم مرتب سازی فقط با یک حلقه for

کسی میدونی چطوری میشه الگوریتم مرتب سازی n عدد نوشت که بدون استفاده از توابع بازگشتی و با یک حلقه for کار کنه؟

H.r.Ghanbari

عضو جدید
Sort

Sort

کسی میدونی چطوری میشه الگوریتم مرتب سازی n عدد نوشت که بدون استفاده از توابع بازگشتی و با یک حلقه for کار کنه؟

سلام دوست عزیز
فرض می کنیم مرتب سازی برمبنای مقایسه کلیدهاست.
اگه منظورتون از یه حلقه یعنی مرتب سازی خطی , شما نمی تونید الگوریتمی بنویسید که از مرتیه NlogN بهتر باشه. ( Time Complexity(
ولی اگه منظورتون اینکه فقط اونجایی که مرتب می کنه ظاهرا یه حلقه داشته باشه و لی عملیات داخل حلقه عملا از هر مرتبه ای می خواد که باشه (!!!!!!!!!) بله با یکمی کد زدن می شه و هنر کد نویسی شما رو قوی تر هم می کنه...;)

bacheh_kermoni

عضو جدید
سلام .
دوستان کسی میتونه این الگوریتم و برام بنویسه؟
ممنون.

write an alghorithm that print out all the subset of three elements of a set of n elements.the elements of this set are stored in a list that is the input to the algorithm.

منظورش اینه زیر مجموعه های یه مجموعه رو چاپ کنه؟
چندتا روش میشه اینو نوشت
یه روش استفاده از الگوریتم عقب گرده

eng_majid

عضو جدید
درخواست الگوریتم کاهش حالت dfa+و تبدیل به pda

درخواست الگوریتم کاهش حالت dfa+و تبدیل به pda

من دو الگوریتم برای :

الف) کاهش تعداد حالات DFA
ب)تبدیل یک گرامر از فرم نرمال گریباخ به یک PDA و بررسی پذیرش یک رشته ورودی توسط PDA حاصل
برای درس نظریه زبان ها و ماشین ها ست

میخام اینا رو به زبان برنامه نویسی جاوا یا #C بنویسم بعدش با GUI ترکیب کنم
من میخام بدونم چطور میتونم اون Dfa رو تبدیل کنم به کد منظورم اینه که اونا رو تو ارایه بنویسم از اینجور چیزا دیگه
بشه Dfa رو از ورودی بخونه مراحل کاهش حالت رو روش انجام بده و در اخر اونو رسم کنه
البته من فقط الگوریتمی رو میخام که کاهش حالت بده بقیش حله

ممنون میشم اگه کسی کمکی کنه با تشکر

مهسا-جاوید

عضو جدید
درخواست کمک برای حل 3تمرین ازفصل4

درخواست کمک برای حل 3تمرین ازفصل4

با سلام...
کسی می تونه حداقل یکی از این سوالاتو حل کنه؟؟

. Implement Dijkstra's algorithm (Algorithm 4.3) on your system, and study itsperformance using different graphs. Prove that a complete graph (a graph in which there is an edge between every pair ofvertices) has nn-2 spanning trees. Here n is the number of vertices in the graph Without constructing a Huffman tree, generate Huffman code for a given set ofcharacters.

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
با سلام...
کسی می تونه حداقل یکی از این سوالاتو حل کنه؟؟

. Implement Dijkstra's algorithm (Algorithm 4.3) on your system, and study itsperformance using different graphs. Prove that a complete graph (a graph in which there is an edge between every pair ofvertices) has nn-2 spanning trees. Here n is the number of vertices in the graph Without constructing a Huffman tree, generate Huffman code for a given set ofcharacters.

http://stackoverflow.com/questions/3447566/dijkstras-algorithm-in-c

eng_majid

عضو جدید
کمک در مورد الگوریتم بک تراک

کمک در مورد الگوریتم بک تراک

سلام دوستان من یه پروژه دارم که باید به شیوه بکتراک حل شه حالا هر چی تلاش میکنم حاصلی نداره

کسی میتونه کمک کنه بگه تا گام به گام مطرح کنم و رو به جلو بریم؟؟؟؟؟؟
خیلی هم فوری هستش
با تشکر

eng_majid

عضو جدید
پروژه پر کردن یک جدول حروف است که کاربر باید چندتا از خونه های اونو سیاه کنه
یه جدول 5*5 داریم که بعضی خونه های اون رو سیاه کردیم و و یک فایل(یا ارایه) از کلمات 1 و 2و 3 و 4 و 5 حرفی داریم

به شکل زیر
e e * e e
e e e e e
e e e* e
e e e e e
(حروف e به معنای جای خالی و ستاره هم خانه های سیاه شده هستند)
حالا ما خونه های دلخواهی از جدول رو سیاه کردیم و باید کلمات فایل رو بخونیم و اونا رو به شیوه بکتراک درون جدول قرار دهیم
مثلا تو جدول بالا در سطر اول 2تا حرف 2 رقمی قرار میگیره حرف اول رو که گذاشتیم برای ستون اول باید جستجو کنیم که یک کلمه 4 حرفی پیدا کنیم که حرف اولش مشابه حرف اول کلمه ی 2حرفی سطر اول باشه حالا که اون
کلمه 4 حرفی رو که گذاشتیم باید بریم برای سطر 2م یک کلمه 4 حرفی پیدا کنیم که حرف اول اون با حرف 2م کلمه ای که در ستون اول قرار گرفنه مطابقت کنه و به همین روش ادامه دهیم تا جدول پر شه و اگر کلماتی وجود نداشته باشن باید برگردیم
کسی میتونه کمک کنه که از کجا شروع کنم یا بازم توضیح بدم؟؟
با تشکر

mohammadmk

عضو جدید
ارائه راهکاری برای مسئله با روش تقسیم و حل

ارائه راهکاری برای مسئله با روش تقسیم و حل

باسلام خدمت تمامی دوستان!
دوستان من می خوام برای مسیله ی زیر الگوریتمی از روش تقسیم و حل ارایه بدم.می خواستم منو راهنمایی کنید.
مسیله: یک آرایه شامل n عنصر در اختیار داریم که همه خانه‌ها به جز یکی از آنها با یکدیگر مساوی هستند (فرض کنید که می‌دانیم عنصر نامساوی از بقیه کوچکتر است ولی مقدار آن را نمی‌دانیم). یک تابع sum داریم که جمع هر تعداد از خانه ها را در زمان ثابتی محاسبه می‌کند. یک الگوریتم تقسیم و حل طراحی کنید که عنصر نامساوی را بیابد.
با تشکر.

majid...

عضو جدید
سلام بچه ها من تازه عضو سایت شدم ممنون میشم اگه کمکم کنید یه مسئله دارم که باید بصورت فلوچارت حل بشه:

الگوریتمی که سه مقدار را از ورودی خوانده آنها را به ترتیب نزولی در خروجی چاپ کند؟؟

من چه جوری اینو حل کنم؟؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من تازه عضو سایت شدم ممنون میشم اگه کمکم کنید یه مسئله دارم که باید بصورت فلوچارت حل بشه:

الگوریتمی که سه مقدار را از ورودی خوانده آنها را به ترتیب نزولی در خروجی چاپ کند؟؟

من چه جوری اینو حل کنم؟؟

سلام
چه عجله اي داري مهندس. خب بذار بچه ها اگه ببين جوابتو ميدن ديگه :smile:

بفرما اين لينكو نگا كن

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D9%85_%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C

majid...

عضو جدید
دستت درد نکنه ولی من هیچی نفهمیدم ، آخه سر کلاس نبودم اگه هم اینو حل نکنم نمره منفی میگیرم خواهش میکنم کمک!!

بالا