درخواست های اضافه کردن تالار یا زیرتالارهای جدید

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام وخسته نباشید خدمت مسئولین این باشگاه اگر امکان دارد یک تالار را به بخش کارآفرینی و طرحهای توجیهی اختصاص دهید . باسپاس

سلام،

به صورت کلی که یک تالار مجزا برای این مورد تخصیص بدیم میسر نیست، به دلیل اینکه این مقوله در سایر رشته ها متغیر هست ولی برای یک رشته ممکن الحصول هست، پیشنهاد می کنم با مدیر تالارتون در میان بذارید، ایشون بهتر از هر شخصی موقعیت تالار خودش رو درک می کنه.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مدیران محترم باشگاه
و تشکر بابت زحماتی که میکشند

یک پیشنهاد داشتم

مدتی هست که با رشته ای گمنام در ایران آشنا شده ام با نام مهندسی مالی که در ایران تعدادی از دانشگاههای ایران در مقطع کارشناسی ارشد و در گرایش مهندسی صنایع دوره برگزار کرده اند
و بعضی حضوری مانند دانشگاه اقتصاد و بعضی به صورت مجازی مانند دانشگاه امیر کبیر دوره های کارشناسی ارشد مهندسی مالی را برگزار میکنند

با مطالعاتی که انجام داده ام بسیاری از دانشگاههای آمریکائی این رشته یا گرایش را در شاخه اقتصاد و مالی دسته بندی کرده اند و از گرایشهای رشته اقتصاد مالی میباشد که دروس تخصصی ان بیشتر برنامه نویسی و ریاضیات است.

خود مهندسی مالی نیز گرایشهای مختلفی دارد از جمله مهندسی مالی ساخت یافته Structured Finance , مهندسی مالی کمی Quantitative Finance و غیره ...

یک انجمن تخصصی مهندسی مالی در ایران نیز تاسیس شده که حق عضویت در آن سالیانه چند صد هزار تومان میباشد که نشریه تخصصی هم برای خود تحت نظارت وزارت علوم دارند
همچنین ژورنالهای بین المللی در زمینه مهندسی مالی هم وجود دارند که دائم در حال انتشار مقالات تخصصی هستند.

یک نکته دیگری که متوجه شده ام این است که این رشته یک رشته میان رشته ای از ترکیبی از رشته های ریاضیات، کامپیوتر، اقتصاد، مدیریت مالی، مهندسی صنایع و غیره هست.
که از هر کدام تعدادی درس عمومی و تخصصی کنار هم گذاشته و این رشته طراحی شده است.

اکثر بانکها و کارگزاریهای بورس به این رشته نیاز دارند و با توجه به تجربه من متوجه شده ام که در کشور به این رشته نیاز بسیار شدید است
به طوری که افرادی که در این زمینه تخصص دارند توسط بانکها و شرکتهای بورسی و کارگزاریهای بورس و غیره با چند برابر حقوق متوسط سایر رشته ها استخدام میشوند
و حتی بعضیها ماهیانه چندین میلیون تومان حقوق میگیرند و در کارشان افرادی را میشناسم که شبانه روزی به دلیل نیاز جامعه کار میکنند و البته در مقابل این کارشان حقوق بسیار بالا هم میگیرند.

مقالات و کتابهای زیادی در طول مدت یک سال گذشته گرد آوری کرده ام و به دلیل اقتصای شغلی ام و علاقه ای که دارم در حال مطالعه میباشم

پیشنهاد میکنم یک انجمن مهندسی مالی در باشگاه ایجاد شود و تهیه و درج مطالب و مقالات را از ژورنالهای

چون این رشته هم زیر مجموعه اقتصاد است و هم مهندسی صنایع ولی در حال رشد برای تبدیل شدن به یک رشته مستقل است پیشنهاد میکنم یک رشته مهندسی مالی به صورت مستقل توی منوی اصلی باشگاه تعریف شود،

تا مدیر مناسبی برای این انجمن پیدا شود من خود مسئولیت گرد اوری و ارسال کتابها و مقالات و توضیحات آشنائی و پاسخگوئی به سوالات را انجام میدهم (البته اگر مدیران سایت صلاح بدانند)

ممکن است توضیحاتم کمی طولانی باشد ولی لازم دیدم مطالبی هم به آن اضافه کنم:

1- دومین کنفرانس مهندسی مالی ایران طبق لینک زیر در ده روز آینده در تهران برگزار خواهد شد:

http://ifea.associations.iau.ir/newsp.aspx?id=73

2- در کل کشور 160 هزار میلیارد تومان پول در گردش دست بانکها وجود دارد که کمبود مهندسین مالی باعث میشود انی پول حالت نزول و ربا به خود گرفته و نمیتواند به طور مناسب در توسعه اقتصادی و به خصوص صنعتی سازی ایده های دانشجویان و متخصصین کمک کند.

3- در کل کشور 506 هزار میلیارد تومان سرمایه شرکتهای بورسی و یا اوراق بهادار وجود دارد که کمبود مهندسی مالی باعث شده است این سرمایه نتواند در اختیار طرح های متخصصین و طرح های با سود دهی بالا قرار گیرد.

4- صندوق توسعه ملی هر سال 20% از در امد نفتی کشور را جذب و در اختیار بخش خصوصی قرار میدهد که به دلیل کمبود مهندسی مالی از 55 میلیارد دلار معادل 165 هزار میلیارد تومان ارزی که از فروش نفت در طول دو سال گذشته جمع شده است بانکهای ایرانی نتوانسته اند برای طرح های بخش خصوصی ان را جذب کنند و چون صندوق توسعه ملی باید این سرمایه را مدیریت کند تا ارزش ان پائین نیاید لذا بخشی از این منابع را به کشورهای خارجی وام داده اند و کشورهای دنیا در حال ارائه طرح جهت استفاده از این پولها هستند. که ضعف مهندسی مالی شبکه بانکی ایران عامل اصلی استفاده از پول ملی و صندوق برای توسط کشورهائی است که برای من و شما خط و نشان میکشند. و تحریم یا تحقیر میکنند.

5- بسیاری از دانشجویان اختراعات و ابداعاتی دارند که این اختراعات و ابداعات و ایده ها را از طریق مهندسی مالی و از طریق بازار سوم فرابورس میتوان به پول نقد تبدیل و یا با انتشار اوراق بهادار سرمایه های غیر نقد و دارائیهای فکری دانشجویان و مخترعین و اساتید دانشگاه و غیره و حتی یک برند و علامت تجاری را میتوان از طریق بازار سوم فرابورس به فروش رسانید.

6- و بسیاری موارد که کشور در زمینه مهندسی مالی نیاز دارد.

آخرین ویرایش:

TOM-CAT

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مدیران محترم باشگاه
و تشکر بابت زحماتی که میکشند

یک پیشنهاد داشتم

مدتی هست که با رشته ای گمنام در ایران آشنا شده ام با نام مهندسی مالی که در ایران تعدادی از دانشگاههای ایران در مقطع کارشناسی ارشد و در گرایش مهندسی صنایع دوره برگزار کرده اند
و بعضی حضوری مانند دانشگاه اقتصاد و بعضی به صورت مجازی مانند دانشگاه امیر کبیر دوره های کارشناسی ارشد مهندسی مالی را برگزار میکنند

با مطالعاتی که انجام داده ام بسیاری از دانشگاههای آمریکائی این رشته یا گرایش را در شاخه اقتصاد و مالی دسته بندی کرده اند و از گرایشهای رشته اقتصاد مالی میباشد که دروس تخصصی ان بیشتر برنامه نویسی و ریاضیات است.

خود مهندسی مالی نیز گرایشهای مختلفی دارد از جمله مهندسی مالی ساخت یافته Structured Finance , مهندسی مالی کمی Quantitative Finance و غیره ...

یک انجمن تخصصی مهندسی مالی در ایران نیز تاسیس شده که حق عضویت در آن سالیانه چند صد هزار تومان میباشد که نشریه تخصصی هم برای خود تحت نظارت وزارت علوم دارند
همچنین ژورنالهای بین المللی در زمینه مهندسی مالی هم وجود دارند که دائم در حال انتشار مقالات تخصصی هستند.

یک نکته دیگری که متوجه شده ام این است که این رشته یک رشته میان رشته ای از ترکیبی از رشته های ریاضیات، کامپیوتر، اقتصاد، مدیریت مالی، مهندسی صنایع و غیره هست.
که از هر کدام تعدادی درس عمومی و تخصصی کنار هم گذاشته و این رشته طراحی شده است.

اکثر بانکها و کارگزاریهای بورس به این رشته نیاز دارند و با توجه به تجربه من متوجه شده ام که در کشور به این رشته نیاز بسیار شدید است
به طوری که افرادی که در این زمینه تخصص دارند توسط بانکها و شرکتهای بورسی و کارگزاریهای بورس و غیره با چند برابر حقوق متوسط سایر رشته ها استخدام میشوند
و حتی بعضیها ماهیانه چندین میلیون تومان حقوق میگیرند و در کارشان افرادی را میشناسم که شبانه روزی به دلیل نیاز جامعه کار میکنند و البته در مقابل این کارشان حقوق بسیار بالا هم میگیرند.

مقالات و کتابهای زیادی در طول مدت یک سال گذشته گرد آوری کرده ام و به دلیل اقتصای شغلی ام و علاقه ای که دارم در حال مطالعه میباشم

پیشنهاد میکنم یک انجمن مهندسی مالی در باشگاه ایجاد شود و تهیه و درج مطالب و مقالات را از ژورنالهای

چون این رشته هم زیر مجموعه اقتصاد است و هم مهندسی صنایع ولی در حال رشد برای تبدیل شدن به یک رشته مستقل است پیشنهاد میکنم یک رشته مهندسی مالی به صورت مستقل توی منوی اصلی باشگاه تعریف شود،

تا مدیر مناسبی برای این انجمن پیدا شود من خود مسئولیت گرد اوری و ارسال کتابها و مقالات و توضیحات آشنائی و پاسخگوئی به سوالات را انجام میدهم (البته اگر مدیران سایت صلاح بدانند)

ممکن است توضیحاتم کمی طولانی باشد ولی لازم دیدم مطالبی هم به آن اضافه کنم:

1- دومین کنفرانس مهندسی مالی ایران طبق لینک زیر در ده روز آینده در تهران برگزار خواهد شد:

http://ifea.associations.iau.ir/newsp.aspx?id=73

2- در کل کشور 160 هزار میلیارد تومان پول در گردش دست بانکها وجود دارد که کمبود مهندسین مالی باعث میشود انی پول حالت نزول و ربا به خود گرفته و نمیتواند به طور مناسب در توسعه اقتصادی و به خصوص صنعتی سازی ایده های دانشجویان و متخصصین کمک کند.

3- در کل کشور 506 هزار میلیارد تومان سرمایه شرکتهای بورسی و یا اوراق بهادار وجود دارد که کمبود مهندسی مالی باعث شده است این سرمایه نتواند در اختیار طرح های متخصصین و طرح های با سود دهی بالا قرار گیرد.

4- صندوق توسعه ملی هر سال 20% از در امد نفتی کشور را جذب و در اختیار بخش خصوصی قرار میدهد که به دلیل کمبود مهندسی مالی از 55 میلیارد دلار معادل 165 هزار میلیارد تومان ارزی که از فروش نفت در طول دو سال گذشته جمع شده است بانکهای ایرانی نتوانسته اند برای طرح های بخش خصوصی ان را جذب کنند و چون صندوق توسعه ملی باید این سرمایه را مدیریت کند تا ارزش ان پائین نیاید لذا بخشی از این منابع را به کشورهای خارجی وام داده اند و کشورهای دنیا در حال ارائه طرح جهت استفاده از این پولها هستند. که ضعف مهندسی مالی شبکه بانکی ایران عامل اصلی استفاده از پول ملی و صندوق برای توسط کشورهائی است که برای من و شما خط و نشان میکشند. و تحریم یا تحقیر میکنند.

5- بسیاری از دانشجویان اختراعات و ابداعاتی دارند که این اختراعات و ابداعات و ایده ها را از طریق مهندسی مالی و از طریق بازار سوم فرابورس میتوان به پول نقد تبدیل و یا با انتشار اوراق بهادار سرمایه های
با سلام
ضمن خسته نباشید خدمت جناب جینگیلبرت
واقعا درخواست خوبیه الان به این رشته بیشتر احساس نیاز میشه چون اونجوری که من در مطالب بالا خوندم اکثر رشته های مهندسی رو شامل میشه و اگر ما اطلاعاتمون رو در این زمینه بالا ببریم شاید بتونیم کارهایی رو که در آینده میخوایم انجام بدیم مدیریت مالی بهتری رو روشون انجام بدیم............
البته من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم بسیار مشتاق هستم که حداقل اطلاعاتی در مورد این رشته کسب کنم پس واقعا نیاز هست همچین تاپیکی ایجاد بشه با توجه به اینکه سایت باشگاه مهندسان دارای ظرفیت علمی بالایی هستش..................

من از مدیران عزیز خواهش میکنم که با این درخواست موافقت بشه تا اطلاعات بچه های باشگاه در این زمینه نیز بالا بره
وآشنای بیشتر در این زمینه بخصوص داشته باشن..............

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
ما هم با این درخواست موافقت می نمائیم....

جای تالار بعضی از رشته ها تو این سایت خالیه و کمبودشون به شدت احساس میشه....

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
ضمن خسته نباشید خدمت جناب جینگیلبرت
واقعا درخواست خوبیه الان به این رشته بیشتر احساس نیاز میشه چون اونجوری که من در مطالب بالا خوندم اکثر رشته های مهندسی رو شامل میشه و اگر ما اطلاعاتمون رو در این زمینه بالا ببریم شاید بتونیم کارهایی رو که در آینده میخوایم انجام بدیم مدیریت مالی بهتری رو روشون انجام بدیم............
البته من هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم بسیار مشتاق هستم که حداقل اطلاعاتی در مورد این رشته کسب کنم پس واقعا نیاز هست همچین تاپیکی ایجاد بشه با توجه به اینکه سایت باشگاه مهندسان دارای ظرفیت علمی بالایی هستش..................

من از مدیران عزیز خواهش میکنم که با این درخواست موافقت بشه تا اطلاعات بچه های باشگاه در این زمینه نیز بالا بره
وآشنای بیشتر در این زمینه بخصوص داشته باشن..............

با توجه به نیازی که به شناسایی این رشته جدید دیده می شود خواهشمندیم با این پیشهناد موافقت شود

l0ve.s0ng

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم موافقم.در مورد این رشته زیاد شنیده بودم به نظرم این پیشنهاد میتونه خیلی به شناخت این رشته کمک کنه.امیدوارم مدیران محترم موافقت کنن

li@66

عضو جدید
رشته مهندسی مالی برعکس این چیزی که نوشتید ی رشته است که از کنکور صنایع دانشجو میگیره . سرفصل دروس و .... هیچ ربطی به صنایع نداره ... و دروس اقتصادی و مالی هست.
رشته مهندسی مالی شناخته شده نیست و کمتر تالارها این رشته را دارند که فعالیت هم داشته باشند.
پیشنهاد خوبی هست

YaZahra313

عضو جدید
منم حمایت میکنم به نظرم به دلیل عدم وجود مهندسی مالی درست خیلی در این زمینه کشور ما مشکل داره پیشنهاد خیلی خوبیه به خصوص که به صورت تخصصی با این رشته آشنا بشیم.
مرسی آقای جینگیلبرت بابت این پیشنهاد;)

آخرین ویرایش:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مجدد بابت حمایت از تمامی شما بزرگواران تشکر میکنم یکی از دوستان فرمودند که مدیران به این راحتی انجمن جدید ایجاد نمیکنند مگر اینکه تعداد تاپیکها زیاد باشه
خواستم عرض کنم که همان طور که در بالا نوشته ام من در طول چند سال گذشته کتابها و مقالات و مطالب زیادی گرد آوری کرده ام که از جمله مطالب مفیدی با عناوین زیر دارم که هر عنوان را در قالب یک تاپیک با پستهای مختلف میخواهم خدمت تان بفرستم:

معرفی دانشجویان مهندسی مالی

معرفی ابزارهای مالی مشتقه

معرفی ژورنالهای مهندسی مالی

معرفی دوره های دانشگاهی مهندسی مالی

معرفی شرکتهای مهندسی مالی

معرفی کتب مهندسی مالی

مقالات درخواستی مهندسی مالی

مهندسی مالی ساخت یافته Structured Finance

مهندسی مالی کمی Quantitative Finance

اوراق بهادار مصنوعی Synthetic Securities

اوراق استصناع

اوراق صکوک

اوراق قرضه

اوراق مشارکت

قراردادهای تامین مالی طرح و ساخت EPCF

قراردادهای تامین مالی BOT, BOO,BLT, و....

پاورپوینتهای مهندسی مالی

معرفی تشکل های مهندسی مالی

معرفی فرصتهای شغلی مهندسی مالی

معرفی گرایش اکچوئری

معرفی رشته مالی در ایران

معرفی گرایش مهندسی مالی

تراست یا اوقاف یا تضامنی کدام یک

تراژدی رشته فاینانس در ایران یا مدیریت مالی

و باز هم البته مطلب هست که میتوانم آنها را در سایت قرار بدهم

راستش حیفم میاد که این همه مطلب مفید باشه و توی کامپیوترم دیگران نتوانند از ان استفاده کنند
از طرف دیگه حیفم میاد که اینها را بریزم توی انجمنهای اقتصاد یا مهندسی صنایع که ربطی به اونها نداره و گوشه انجمنها خاک بخوره و به درد کسی نخوره و یا مردم نتوانند انها را پیدا و مطالعه کنند.

در هر حال من سعی کردم به وظیفه ام عمل کنم و پیشنهاد بدهم بقیه اش صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

دوست دار همه شما هستیم :D

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلامظاهرا مدیران
سکوتشان به معنی این است که علاقه ای به پیشنهاد بنده ندارند لذا فعلا افرادی که میخواهند درزمینه مهندسی مالی فعالیت کنند میتوانند در زیر شاخه های مهندسی صنایع در بخشی به نام اقتصاد و مهندسی مالی ! (اینجا هم معلوم نیست وابسته به مهندسی صنایع هست یا اقتصاد!) فعالیت کنند. اگر پیشنهاد بی ربطی دادم از مدیران عذر خواهی میکنم.

www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/288

k.metal

عضو جدید
در صورت امکان یک بخش اساسی تحت" آموزش های حرفه ای پژووهشی برای کلیه ی رشته ها" ایجاد نمایید تا ابزارها و مهارتهای مورد نیاز اونجا مطرح بشود

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلامظاهرا مدیران
سکوتشان به معنی این است که علاقه ای به پیشنهاد بنده ندارند لذا فعلا افرادی که میخواهند درزمینه مهندسی مالی فعالیت کنند میتوانند در زیر شاخه های مهندسی صنایع در بخشی به نام اقتصاد و مهندسی مالی ! (اینجا هم معلوم نیست وابسته به مهندسی صنایع هست یا اقتصاد!) فعالیت کنند. اگر پیشنهاد بی ربطی دادم از مدیران عذر خواهی میکنم.

www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/288

سلام
پیشنهاد می کنم فعالیت هاتون رو ازینجا اغاز کنید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/forum_new-48.pngسایر رشته های مهندسی

در صورت مشاهده ی پتانسیل بیشتر مدیر مربوطه می تواند درخواست ایجاد زیرتالار با همین نام در همین تالار بدهد.
و باز هم اگر پتانسیل زیرتالار به حد لازم رسید به راحتی می توان ان را به عنوان بخش مستقل جدا و در صفحه ی اصلی ایجاد کرد.

در صورت امکان یک بخش اساسی تحت" آموزش های حرفه ای پژووهشی برای کلیه ی رشته ها" ایجاد نمایید تا ابزارها و مهارتهای مورد نیاز اونجا مطرح بشود

این موضوع در هر تالار و با توجه به هر رشته وجود داره.
ترکیب رشته ها تنها شلوغی و سردرگمی ایجاد میکنه.
پیشنهاد می کنم با مدیر هر بخش در این زمینه صحبت کنید.

k.metal

عضو جدید
این موضوع در هر تالار و با توجه به هر رشته وجود داره.
ترکیب رشته ها تنها شلوغی و سردرگمی ایجاد میکنه.
پیشنهاد می کنم با مدیر هر بخش در این زمینه صحبت کنید.

منظ.ورم اینه که همین مسئله ذکر شده توسط شما صحیح نیست به عنوان مثال ابزارهای رفرنس دهی (مثل endnote) بدرد کلیه ی رشته ها میخوره نمیشه فقط تو بخش خاصی قرارداد

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
منظ.ورم اینه که همین مسئله ذکر شده توسط شما صحیح نیست به عنوان مثال ابزارهای رفرنس دهی (مثل endnote) بدرد کلیه ی رشته ها میخوره نمیشه فقط تو بخش خاصی قرارداد

به این تالار مراجعه کنید:
[h=2]مقالات علمی و پسوردهای دانشگاهی[/h]

و تاپیک:
[h=1]نحوه نگارش مقاله و پایان نامه، کار با نرم افزار اندنت[/h]

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
پیشنهاد می کنم فعالیت هاتون رو ازینجا اغاز کنید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/forum_new-48.pngسایر رشته های مهندسی

در صورت مشاهده ی پتانسیل بیشتر مدیر مربوطه می تواند درخواست ایجاد زیرتالار با همین نام در همین تالار بدهد.
و باز هم اگر پتانسیل زیرتالار به حد لازم رسید به راحتی می توان ان را به عنوان بخش مستقل جدا و در صفحه ی اصلی ایجاد کرد.

سلام
از لطف شما بسیار سپاسگزارم
از تقریبا 50 روز پیش که برای اولین بار این پیشنهاد را در اینجا مطرح کردم
چند نفر از دوستان لطف کردند از در سایتهای دیگه این پیشنهاد راه اندازی شد:

دارم اونجاها کار میکنم ولی فرصت شد اینجا هم سری میزنم

تالار مهندسی مالی انجمن متخصص ایرانی:

http://persian-expert.com/forum346.html

باشگاه مهندسی مالی ایران:

http://arman.ac.ir/fifo

در هر حال از پاسخگوئی شما و همکاران محترم تشکر میکنم
سال نو شما مبارک

honey.it

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

ما قبلا در "تالار کامپیوتر" سوالات سخت افزاری و نرم افزاری خودمون رو مطرح میکردیم و دوستان لطف میکردن و نظر میدادن.
چند ماهی هست چند تا از کاربران محترم در این تالار اینقدر پستهایی با محتوای نزدیک به هم میذارن که سوالات بقیه به چشم نمیاد.
لطفا رسیدگی کنید وبخش جداگانه ای مثل "دانلود نرم افزار"که در این تالار موجوده؛به پست های این دوستان اختصاص بدید.
یا بخشی رو برای مطرح کردن سوالات سخت افزاری و نرم افزاری ایجاد کنید.

با تشکر
:gol::gol:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

ما قبلا در "تالار کامپیوتر" سوالات سخت افزاری و نرم افزاری خودمون رو مطرح میکردیم و دوستان لطف میکردن و نظر میدادن.
چند ماهی هست چند تا از کاربران محترم در این تالار اینقدر پستهایی با محتوای نزدیک به هم میذارن که سوالات بقیه به چشم نمیاد.
لطفا رسیدگی کنید وبخش جداگانه ای مثل "دانلود نرم افزار"که در این تالار موجوده؛به پست های این دوستان اختصاص بدید.
یا بخشی رو برای مطرح کردن سوالات سخت افزاری و نرم افزاری ایجاد کنید.

با تشکر
:gol::gol:

اگر ممکنه اسامی رو که میفرمایید چه اینجا چه خصوصی به من اطلاع بدید :gol:

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
با سلام و درود...
این پیشنهاد را در خود تالار مکانیک مطرح کردم گفتم اینجا هم بگم:
قسمت نرم افزار های تخصصی تالار مکانیک رو بخش بخش کنند. هر نرم افرار رو داخل یک بخش قرار بدهند
کاری که تو تالار عمران و برخی سایت های دیگر انجام شده و بسار به منسجم شدن مطالب کمک میکنه.
ببینید : http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/407-نرم-افزارهای-تخصصی-عمران

مثلا وقتی وارد بخش نرم افزار های تخصصی مکانیک میشیم این بخش ها رو ببینیم:
Solid Works
CATIA
Ansys
ABAQUS
PowerMILL
Fluent
carrier
Mechanical Desktop
و...
و سپس تاپیک های مرتبط با هر کدام داخل بخش مربوطه قرار بگیره.
با سپاس

Miss doctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه برای تالار پزشکی زیر شاخه های

چشم پزشکی

بیماری ها

جنسی

دارو ها

زنان و زایمان

عکس های پزشکی و سلامت

کودکان