[ درخواست نقشه Map ]►

soheila1

عضو جدید
نمیگی ؟اصلا دوستم پلان معماری دیدی؟
پلان معماری که زیاد دیدم اما تا حالا خودم رسم نکردم من تحلیل سازه و پلان سازه ای زیاد انجام دادم اما واسه پلان معماری تجربه ندارم.خب ابعاد ذوزنقه رو تو اتوکد رسم میکنیم قواعد رسمش چه جوریه؟
البته من میخوام تیپ باشه .لازم نیس هر 8 طبقه رسم بشه

soheila1

عضو جدید
پلان معماری که زیاد دیدم اما تا حالا خودم رسم نکردم من تحلیل سازه و پلان سازه ای زیاد انجام دادم اما واسه پلان معماری تجربه ندارم.خب ابعاد ذوزنقه رو تو اتوکد رسم میکنیم قواعد رسمش چه جوریه؟
البته من میخوام تیپ باشه .لازم نیس هر 8 طبقه رسم بشه

خوب جهت شمالی جنوبی را مشخص نکرده یعنی انتخاب با خودمه؟

sara.saba

عضو جدید
بایدجای پلتو مشخص کنی اگه ساختمانت شمالیه میافته جلوی ساختمون اگه جنوبیه پشت ساختمون ok?
حالا ساختمومنتو به دو بخش تقسیم کن یادت باشه این تقسیم باید از پاگرد پلت رد شه.بگم تااینجاش مشکلی نی؟

sara.saba

عضو جدید
اگه سایت نداره یاوسط سایته باخودته اما بهجهت نورگیری در مجاورت ساختمونهای دیگه پشت باشه بهتزه
قاعده کوچیکو رسم کن بعد یه عمود به اندازه اراتفاع.بعد از وسط قاعده ک تا ارتفتاع یه خط بکش بعد به انداره نصف قاعده بزرگ ادامه بده از اونطرفم همین طور

sara.saba

عضو جدید
راستی پ باید وسط قاعده جایی برای دسترسی هر دو واحد باشه ها.بعداز تقسیم به 2واحد نوبت به ریز فضاهای هر واحد میرسه جون گفتی اداری پس هرواحد1یاچند اتاق داره +منشی+انتظار+مدیریت+ابدارخانه واحتمالا یهw.c

sara.saba

عضو جدید
انجام دادی همه خطوط دیوارت رو با افست0.2برای خارجی و0.1برای داخلی درنظر بگیر درها0.9 باید طوری رسم بشن که وقتی بازش کنی پشتش بخوره به دیوار.پنچره هم استاندارش0.7تا1.5

sara.saba

عضو جدید
هم درها هم پنجره و هم پله ها نمونه هاش تو خود کد هست بازم اگه سوال داشتی پیام بده

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام بر مهندسین گراااااااااامی
واسه پروژه بتن هست واس شروعش نیاز به رسم پلان معماری هست که من هیچ تخصصی در این زمینه ندارم اگه کمکم کنید بسیار ممنون میشم اینم جزیئاتش
تعداد طبقات :8
ابعاد ساختمان :ذوزنقه ای شکل با قاعده های 22 *11 و ارتفاع 14
نوع کاربری :اداری
حداقل فاصله ستونها :5
نوع سقفشم تیرچه بلوک هست
سیستم ساختمانم قاب خمشی همراه با دیوار برشی هست
مهندسان گرامی عمران منو یاری کنید لطفا
-----------------------------------------------------------------
1- ابتدا زمین رو روی کاغد یا اتوکد و یا هر چیزه دیگه رسم می کنید
2-باید بررسی کنید که ساختمونتون نیاز به چند پارکینگ داره تا بر اساس پارکینگ ها طراحی بشه (شاید بعضی دوستان روششون متفاوت باشه)
3- ابعاد ستون رو باید حدس بزنید که برای ساختمان 8 طبقه که آکس ها بین 5 تا 6 باشه حدودا 60*60 در میاد-البته 70*70 که باشه دیگه 100% جواب میگیرید
4- ارتفاع کف تا کف برای پارکینگ معمولا 2.9 و برای مسکونی 3.2 و برای تجاری 4 تا 4.5 متر در نظر گرفته میشه
من فکر می کنم ارتفاع 14 متری که گفتید یا اشتباهه و یا اینکه ارتفاع از کف هست که زیر زمین هم داره و زیر زمین رو حساب نکردید
5-به اندازه ی 0.005 ارتفاع کل سازه باید درز انقطاع در مجاورت دیوار های همسایه در نظر بگیرید.

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام
من اون چیزهایی که مهندس Moein.B گفته بود رو تا حدود زیادی باهاش موافقم من خودم از روی اون تقریبی یه چیزهایی کشیدم به نظرم درست بود شما شروع کنید به کشیدن تا من هم اون چیزی رو که خودم می گم رو امتحان کنم ببینم چی میشه.
در ضمن مادامی که شروع به کشیدن نکنید اشکال کار دست تون نمیاد حتی اگه بلد نیستین ولی باز هم start کار رو بزنید
موفق باشید

mldhm

عضو جدید
رسم پلان

رسم پلان

سلام در رسم پلان مشکل دارم سوالم اینه آیا مساحت تراس در طبقه 2 و3 جزو سطح اشتغال محسوب میشه ؟ طبقه اول برای داشتن ایوان جزو سطح اشتغال ساختمان محسوب میشه؟
با تشکر

*Arshit*

عضو جدید
درخواست فاز صفر

درخواست فاز صفر

دوستان عزیز اگر فاز صفری از یک پروژه که خیلی سنگین هم نباشه برام بذارید
برای پایان ترم لازم دارم
در حدود 40 - 50 صفحه ای باشه خوبه
ممنون

ملوک نوروزی

عضو جدید
پلان نامنظم

پلان نامنظم

با سلام
دوستان کسی نمونه پلان نامنظم داره؟
و اینکه مدلسازی پلان نامنظم تو ایتبس با منظم چه فرقی داره؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام در رسم پلان مشکل دارم سوالم اینه آیا مساحت تراس در طبقه 2 و3 جزو سطح اشتغال محسوب میشه ؟ طبقه اول برای داشتن ایوان جزو سطح اشتغال ساختمان محسوب میشه؟

با تشکر

با سلام ...
هر مکانی که سقف بخوره جزء زیر بنا محسوب میشه .............. پس سطح اشغال هم نیز می باشد.

meysam_7

عضو جدید
با سلام به مهندسان عزیز من چند تا نقشه دو بلکس با زیر بنای 40تا 60 متر مربعی می خواهم به من کمک کنید ، لطفا.
باتشکر فراوان از کمک تان

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
تهیه نقشه

تهیه نقشه

سلام دوستان
اگر نقشه های مربوط به یه شهر یا منطقه رو بخوام باید از کجا تهیه شون کنم م
ثل نقشه های زمین شناسی وابهای زیر زمینی و..........
یا نقشه یه محدوده از شهر با لایه های اون برای ساخت نقشه های کاربری اراضی و .......

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
سلام دوستان
یا نقشه یه محدوده از شهر با لایه های اون برای ساخت نقشه های کاربری اراضی و .......
فکر کنم به سازمان مربوطه باید سری بزنی
مثلا نقشه شهر رو باید از سازمان مسکن و شهر سازی درخواست بدی

forget

عضو جدید
متره و برآورد

متره و برآورد

سلام بچه هابه دادم برسید. غرض ازمزاحمت اگه امکانش هست برام کل نقشه های سازه و معماری رو یعنی{ پلان فونداسیون ، پلان پارکینگ ،نمایشمالی وجنوبی،اکس بندی و آرماتور گذاری و...} رو برام تا دوشنبه همین هفته بذارید. ترجیحامنظم باشه یعنی ساختمان مستطیل یا مربع شکل باشد و بتنی. نیازضروری دارم به نقشه ها. برای درس متره و برآورد. اگه هم سایتی رو میشناسید در این خصوص بذارید برام لطفا . فقط مد نظر داشته باشید که پروژه انجام شده نمیخوام.فقط نقشه های سازه و معماری
مرسی

mohammad5mousavi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

hnfati

عضو جدید
سلام
نیاز به یک پلان مسکونی 2 طبقه دارم که زیربناش100 متر نباشه ، فرم پلان منحنی یا شکسته باشه نقشه فاز2 هم داشته باشه
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

reza119

عضو جدید
با تشکر

سلام

شما برای محاسبه سطح اشغال به سطح همکف نگاه کن که چقدر زیر ننا دارد . تراس اگر به توی خیابان باشد در سطح اشغال نیست

reza119

عضو جدید
سلام دوستان

سلام
برای نقشه شهری به سایت شهرداری آن شهر مراجعه کن احتمال پاسخ یابی داری

barzok

عضو جدید
در خواست نقشه معماری ساختمان مسکونی

در خواست نقشه معماری ساختمان مسکونی

با سلام به دوستان عزیز
نقشه و پلان معماری ساختمان مسکونی تا حداکثر سه طبقه و متراژاز 100 تا حداکثر 200 متر نیاز دارم

ehsan1245

عضو جدید
پلان معماری

پلان معماری

سلام
من دنبال پلان معماری ملک 30*10 با مشخصات زیر می باشم
چنوبی ، بر 10 ، گذر 10 متری ( بدون کنسول ) ، 7 طبقه ( 5+2 ) ، زیر زمین ، پیلوت ، 5 طبقه ، دو واحدی
متشکرم ، احسان

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mosafer-1

عضو جدید
سلام دوستان کسی نقشه مسکونی داره که زیرزمین وهمکف باشه ولی پارکینگش رمپ بخوره؟
مشکل دارم یه کم