درخواست : موسسه ارائه كننده دوره هاي فرايندي

ChemicEng

عضو جدید
با سلام
راستش بنده تصميم به شركت در چند دوره فرايندي داشتم
ولي اصلا نميدونم كدام موسسه در حال حاضر در تهران اين دوره ها رو با كيفيت بهتري ارائه ميكنه و مدركش معتبرتره
براي همين از دوستان بزرگوار ميخوام اگه اطلاعاتي در اين زمينه دارن با من در ميون بذارن
ممنون:gol:

KABIR KOH

عضو جدید
موفق ترین شرکت در زمينه طراحي و برگزاري دوره هاي آموزشي صنعت نفت، گاز و پتروشيمي، مجتمع فنی نوین پارسیان است و تنها مؤسسه است که دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری میباشد.
ویژگی های مهم این مجتمع آموزشی:
1. برگزاری دوره ها بصورت تک درس و همچنین در دوره های عادی، فشرده و ...
2. دارا بودن سامانه آموزش مجازی برای کسانی که به هر دلیل نمی توانند در کلاس ها حضور داشته باشند. ( مدرک دوره مجازی و حضوری هیچ تفاوتی با هم ندارند.)
برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت این مجتمع آموزشی مراجعه کنید. www.NovinParsian.ir

ChemicEng

عضو جدید
موفق ترین شرکت در زمينه طراحي و برگزاري دوره هاي آموزشي صنعت نفت، گاز و پتروشيمي، مجتمع فنی نوین پارسیان است و تنها مؤسسه است که دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری میباشد.
ویژگی های مهم این مجتمع آموزشی:
1. برگزاری دوره ها بصورت تک درس و همچنین در دوره های عادی، فشرده و ...
2. دارا بودن سامانه آموزش مجازی برای کسانی که به هر دلیل نمی توانند در کلاس ها حضور داشته باشند. ( مدرک دوره مجازی و حضوری هیچ تفاوتی با هم ندارند.)
برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت این مجتمع آموزشی مراجعه کنید. www.NovinParsian.ir

سلام
ممنون از راهنماییتون
اسم این موسسه رو شنیده بودم
اگه بخواید بین نوین پارسیان و مجتمع فنی و جهاد دانشگاهی و MEM مقایسه انجام بدیم ، کدوم رو شما پیشنهاد میکنید؟

KABIR KOH

عضو جدید
در زمينه طراحي و برگزاري دوره هاي آموزشي صنعت نفت، گاز و پتروشيمي، به هیچ عنوان مجتمع فنی تهران و جهاد دانشگاهی را توصیه نمیکنم.
مؤسسه پتروپژوهش شریف و MEM دوره های تربیت متخصص را دارند و چه بسا شما نیاز به 1 تا 2 دوره ای آموزشی داشته باشید. صحبت های بنده حاصل مشاوره اینجانب با اساتید پژوهشگاه صنعت نفت هستش. پیشتر عرض کردم، فقط نوین پارسیان بنابه دلایل ذکر شده.
دوست عزیز دو دوره را به شما توصیه میکنم، اصول طراحی PFD-P&ID و اصول طراحی تجهیزات فرآیندی برای تهیه DataSheet.
باتشکر

ChemicEng

عضو جدید
در زمينه طراحي و برگزاري دوره هاي آموزشي صنعت نفت، گاز و پتروشيمي، به هیچ عنوان مجتمع فنی تهران و جهاد دانشگاهی را توصیه نمیکنم.
مؤسسه پتروپژوهش شریف و MEM دوره های تربیت متخصص را دارند و چه بسا شما نیاز به 1 تا 2 دوره ای آموزشی داشته باشید. صحبت های بنده حاصل مشاوره اینجانب با اساتید پژوهشگاه صنعت نفت هستش. پیشتر عرض کردم، فقط نوین پارسیان بنابه دلایل ذکر شده.
دوست عزیز دو دوره را به شما توصیه میکنم، اصول طراحی PFD-P&ID و اصول طراحی تجهیزات فرآیندی برای تهیه DataSheet.
باتشکر
سلام
ممنون از اطلاعات خوبتون كه در اختيارم گذاشتيد
ظاهرا شما در اين زمينه اطلاعات خيلي خوبي داريد كه ممنون ميشم بازم به من كمك كنيد
راستش من دانشجوي ترم اخر مهندسي شيمي هستم و ميخواستم دو دوره خيلي قوي رو شركت كنم خودم دو دوره ديتاشيت + نرم افزار HTRI رو از نوين پارسيان تصميم داشتم شركت كنم
ولي راستش دو دلم چون اشنايي كافي ندارم ميترسم دوره هاي خوبي رو انتخاب نكرده باشم
حالا به نظر شما براي فردي با شرايط من كه تا ماه ديگه فارغ التحصيل ميشم و تصميم دارم در شركت هاي طراحي مهندسي مشغول شم بهتره كدوم دوره ها رو شركت كنم و يا اينكه اصلا برم سمت دوره هاي تربيت متخصص؟؟

بازم تشكر ميكنم ازتون

REZA mimshimi

عضو جدید
سلام دوستان من کلاسهای اقای سمیعی گهررا رفتم و تازه فهمیدم کار چی هست بعدش هم خودش یکسری شرکت را معرفی کرد برای کاراموزی که من بعد از اینکه 3 تاشون رو رفتم 4 رومی قبولم کرد 1 ماه کاراموز بودم ولی بعدش استخدامم کرد واقعا کلاساش عالی بود هم از نظر کیفیت کلاس و هم از نظر قیمت کلاس کلا سایزینگ تمام تجهیزات + شناخت تمام مدارک + کل hysys, و حتی دینامیک + نرمافزار درسر همرو 420000 گرفت)
اول یه سری توضیحیح درمورد پتروشیمی و پروژه داد بعد یه واحد یوتیلیتی به نام گاز طبیعی رو به صورت کامل طراحی کرد و تمام سایزینگ ها و مدارک و کل هایسیس را یادمون داد یکسری هم پروسیجر داشت ماله سازه بود به ما نداد اگر میداد خیلی کار ادم رو را می انداخت خیلی (اگر کسی داره یا میتونه ازش بگیره بزاره اینجا همه دانلود کنیم)
خدایی دمش گرم کارش درسته البته من شنیدم که نوین پارسیان هم خوبه فقط گرونه ولی من قبلا یه کلاس یه جا دیگه رفتم تو دانشگاه طرف اصلا خودش هم کاربرد هایسیس رو نمیدونست فقط درس میداد!
از این سایت میشه کلاسا شو دید :
http://alum.sharif.ir/~samieegohar/page1.html

KABIR KOH

عضو جدید
متأسفانه در جامعۀ مهندسی ایران، مدرک را به دانش و سواد مهندسی ترجیح میدهند. چرا که منابع آموزشی بسیار بهتری نسبت به کلاس های آموزشی در بازار موجود است. اما لاجرم باید به سمت مؤسسات آموزشی رفت. همون 2 دوره ای که عرض کردم کفایت میکنه. بطور کلی دوره های طراحی تجهیزات ثابت و دوار بیشتر از بُعد مهندسی مکانیک هستند.در دوره DataSheet چون اطلاعات مفصلی را خواهید آموخت بنابراین نیازی به دوره HTRI ندارید. در ضمن نرم افزار Hysys را به گمانم باید در دانشگاه سپری کرده باشید در غیر اینصورت باز نیازی به کلاس نیست چرا که منابع بسیار با ارزشی در بازار موجود است که از کلاسهای آموزشی بهتر است. در شرکتهای مشاور از شما چند چیز میخوان: سایزینگ تجهیزات فرایندی و تهیه DataSheet - شناخت مدارک مهندسی و اصول طراحی نقشه های فرایندی. Hysys را که انشا... بلدید.

mohandes-87

عضو جدید
سلام بچه ها متاسفانه من تهران نیستم و ساکن اصفهان هستم اینجا جایی هست که من بتونم برم این دور ه ها رو ببینم؟

ChemicEng

عضو جدید
سلام دوستان من کلاسهای اقای سمیعی گهررا رفتم و تازه فهمیدم کار چی هست بعدش هم خودش یکسری شرکت را معرفی کرد برای کاراموزی که من بعد از اینکه 3 تاشون رو رفتم 4 رومی قبولم کرد 1 ماه کاراموز بودم ولی بعدش استخدامم کرد واقعا کلاساش عالی بود هم از نظر کیفیت کلاس و هم از نظر قیمت کلاس کلا سایزینگ تمام تجهیزات + شناخت تمام مدارک + کل hysys, و حتی دینامیک + نرمافزار درسر همرو 420000 گرفت)
اول یه سری توضیحیح درمورد پتروشیمی و پروژه داد بعد یه واحد یوتیلیتی به نام گاز طبیعی رو به صورت کامل طراحی کرد و تمام سایزینگ ها و مدارک و کل هایسیس را یادمون داد یکسری هم پروسیجر داشت ماله سازه بود به ما نداد اگر میداد خیلی کار ادم رو را می انداخت خیلی (اگر کسی داره یا میتونه ازش بگیره بزاره اینجا همه دانلود کنیم)
خدایی دمش گرم کارش درسته البته من شنیدم که نوین پارسیان هم خوبه فقط گرونه ولی من قبلا یه کلاس یه جا دیگه رفتم تو دانشگاه طرف اصلا خودش هم کاربرد هایسیس رو نمیدونست فقط درس میداد!
از این سایت میشه کلاسا شو دید :
http://alum.sharif.ir/~samieegohar/page1.html
سلام
ممنون از اطلاعاتت
فقط يه سوال
اين كلاس اقاي سميعي گهر از طرف موسسه خاصي برگزار ميشه؟
و تو سايت گفته مدرك بين المللي ميدن مدركش از كجاست؟
و تاريخ برگزاري هم تو سايت نگفته شما اطلاع داريد؟

REZA mimshimi

عضو جدید
سلام
ممنون از اطلاعاتت
فقط يه سوال
اين كلاس اقاي سميعي گهر از طرف موسسه خاصي برگزار ميشه؟
و تو سايت گفته مدرك بين المللي ميدن مدركش از كجاست؟
و تاريخ برگزاري هم تو سايت نگفته شما اطلاع داريد؟
سلام دیشب از طرف گروه ایشون تو فیسبوک خواندم که هزینه کلاسها و تاریخ شروعش تغییر کرده انگار ارزونتر شده!
فیسبوکش به نام محمدرضا سمیعی گهر است و گروهه هم فکر کنم به نام مهندسی شیمی (اپلای + کار +کنکور) فکر کنم
فقط اول بپرس ببین خودش درس میده یا نه ! چون یکی میگفت میخواد از ایران بره آمریکا!!!!! ( البته من فقط شنیدم یه وقت اطلاعات نادرست ننویسم شرمنده شم )

ChemicEng

عضو جدید
سلام دیشب از طرف گروه ایشون تو فیسبوک خواندم که هزینه کلاسها و تاریخ شروعش تغییر کرده انگار ارزونتر شده!
فیسبوکش به نام محمدرضا سمیعی گهر است و گروهه هم فکر کنم به نام مهندسی شیمی (اپلای + کار +کنکور) فکر کنم
فقط اول بپرس ببین خودش درس میده یا نه ! چون یکی میگفت میخواد از ایران بره آمریکا!!!!! ( البته من فقط شنیدم یه وقت اطلاعات نادرست ننویسم شرمنده شم )
سلام
اقا من الان زنگ زدم
ظاهرا دكتر هفتم تير عازم امريكا هستن
و اخرين دوره اش هم يك تير تا هفت تير بصورت فشرده هستش كه من نميرسم شركت كنم:cry:

parham asadi

عضو جدید
سلام
اقا من الان زنگ زدم
و اخرين دوره اش هم يك تير تا هفت تير بصورت فشرده هستش كه من نميرسم شركت كنم:cry:

سلام من پرسیدم گفتند رفتنشون عقب افتاده و کلاس ای دوره به صورت عادی برگزار میشه
مردمم خوشی زده زیره دلشون من نمیدونم این اقای سمیعی گهر دیگه چرا داره میره ؟

ziiizooo

عضو جدید
سلام
اقا من الان زنگ زدم

خیلی معذزت میخوام ولی آقای سمیعی گوهر دکتر نیستن.مد شده همه میگن دکتر سمیعی گوهر.ایشان فوق لیسانس دارن و ترم 1 از دکترا انصراف دادن.

REZA mimshimi

عضو جدید
خیلی معذزت میخوام ولی آقای سمیعی گوهر دکتر نیستن.مد شده همه میگن دکتر سمیعی گوهر.ایشان فوق لیسانس دارن و ترم 1 از دکترا انصراف دادن.
راست میگی من هم جلسه اول کلاسه تربیت متخصص گفتم دکتر ...
خودش همین رو که اقای ziizoo میگن گفت
اینجا ایرانه دیگه هر کی کت شلوار میپوشه بهش میگن دکتر و جو میدن یارو رو گنده میکنن! (البته جسارت به اقای سمیعی گهر نباشه ها اون بنده خدا رو نمیگم چون اونا که میشناسنش میدونن کارش درسته واقعا همون لقب اقای خاص مهندسی شیمی برازندشه!)
مثل یکسری از این ورزشکارا دکتر رنگرز و ...:biggrin: اگه اینا دکترن پس دکتر حسابی کیه؟

آخرین ویرایش:

ChemicEng

عضو جدید
سلام دوستان
بنده ساعتي پيش باهاشون تماس گرفتم
دوره جديدش از پنجم تير شروع ميشه و كلاسا اخر هفته برگزار ميشه
پنج شنبه ها از دو تا هشت شب
و جمعه ها از هشت صبح تا دو
مدركش هم از طرف يه موسسه خارجي صادر ميشه

ChemicEng

عضو جدید
سلام بچه ها
آقا کسی ادرس شرکتی که دوره های آقای سمیعی گهر رو برگزار میکنه داره؟؟
و اینکه مدرکش معتبر هست؟

ChemicEng

عضو جدید
ممنون از اطلاعات خوب همه دوستان
راستش بین دو راهی گیر کردم:
نمیدونم دو دوره PFD و طراحی تجهیزات پارسیان نوین رو برم یا دوره فرآیند سمیعی گهر رو!!
البته دوره دوم از لحاظ قیمت به صرفست بعلاوه اینکه ساعتش هم بیشتره
به نظرتون با کدوم میتونم راحتتر وارد شرکت های معتبر مهندسی مشاور مثل نارگان و سازه بشم؟

parham asadi

عضو جدید
ممنون از اطلاعات خوب همه دوستان
راستش بین دو راهی گیر کردم:
نمیدونم دو دوره PFD و طراحی تجهیزات پارسیان نوین رو برم یا دوره فرآیند سمیعی گهر رو!!
البته دوره دوم از لحاظ قیمت به صرفست بعلاوه اینکه ساعتش هم بیشتره
به نظرتون با کدوم میتونم راحتتر وارد شرکت های معتبر مهندسی مشاور مثل نارگان و سازه بشم؟

سلام من تحقیق زیاد کردم
موسسه نوین پارسیان موسسه قدیمی و خوبیه و قیمت هاش هم بالاست
ولی من با بچه های کلاس اقای سمیعی گهر صحبت کردم برخی هم موسسه نوین را رفته بودن و یکسری هم خودشون تو صنعت اپراتور بودن همه میگفتن این کلاس بسیار جدید و عالی است شما میتونی تمام سایزینگ ها و هایسیس و مدارک و ... بشناسی و یادبگیری میگفتن اگه باهاش همکاری کنی همرو میگه کلا بسیار راضی بودن در ضمن از نظر قیمت هم میصرفه نصف نوین است ولی به نظرم اگر به کلاسهای اقای سمیعی گهر نرسیدید (چون زود پر میشه) برید نوین
درضمن ایشون خودشم سازه کار میکرده و خوب راهنمایی میکنه که چه طور بری مصاحبه ...

ئدز

عضو جدید
انگار یکی از بچه ها گفت اقای سمسعس گهر میخواد بره امریکا دیگه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من میخواستم بعد ماه رمضون این دوره رو برم

desert_lady

عضو جدید
منم اگه بخوام شرکت کنم تو تابستون امکانش نیست برام واقعا.. انقدر که این چند روزه راجع به این کلاسا تحقیق کردم و اسم آقای سمیعی گهر رو شنیدم خیلی مشتاق شدم که ببینم چجوریه .. حیفه خداییش کجا به این زودی جالا! :redface:

راستی دوستان فرایندی عزیز گروه مپنا استخدام میکند.. :smile:

http://www.mapnagroup.com/fa/1836/گروه-مپنا-استخدام-می-کند/

ChemicEng

عضو جدید
سلام دوستان
آقای سمیعی گهر قرار بود این دوره رو هم برگزار نکنه چون میخواست بره آمریکا
ولی ظاهرا برنامش عقب افتاد و این دوره رو تشکیل میده
فردا هم اولین جلسه اش هست
امیدوارم دوره ی خوبی باشه و بتونیم چیزای زیادی یاد بگیریم
راستی کسی دیگه ای نیست که تو کلاس فردا باشه؟ (البته بجز من :D)

ئدز

عضو جدید
سلام دوستان
آقای سمیعی گهر قرار بود این دوره رو هم برگزار نکنه چون میخواست بره آمریکا
ولی ظاهرا برنامش عقب افتاد و این دوره رو تشکیل میده
فردا هم اولین جلسه اش هست
امیدوارم دوره ی خوبی باشه و بتونیم چیزای زیادی یاد بگیریم
راستی کسی دیگه ای نیست که تو کلاس فردا باشه؟ (البته بجز من :D)

خوش بحالت من که نتونستم به این دوره برسم البته یه دلیلشم خبر رفتن استادش بود؟؟؟؟؟؟چون اونموقع انگار فقط یه دوره فشرده رو میخواست بزاره.........حالا شما کیفشو ببر راستی لطفا ازش برنامه دقیق سفرشو بپرس ببین چهقدر جدیه اخه معمولا بین گفتن تا رفتن چند وقتی طول میکشه......

desert_lady

عضو جدید
ChemicEng عزیز به سلامتی ما هم امیدواریم چیزای خوبی یاد بگیرید.. آره خداییش اگه بتونید یه آمار دربیارید ببینید آیا دوره بعدی هم در کار هست خیلی لطف میکنین..
بهش بگین الان چه وقت رفتنه اصن!:surprised:

ChemicEng

عضو جدید
سلام دوستان
راستش اينجوري كه از حرفاش برميومد هنوز برنامش دقيق نيست ولي اگه خواستيد امار دقيقش رو درميارم
اما در مورد كلاس بايد بگم كه خيلي خوب شروع كرد خيلي فضاي صنعتي رو خوب توضيح داد
و وارد فاز طراحي شد
ولي وقتي هايسيس رو درس ميداد من واقعا حوصلم سر رفت!!
شروع كرد به وارد كردن مواد و ...
البته بچه ها هم بلد نبودن و مجبور بود توضيح بده
حالا اميدوارم سرعت كلاسش از جلسه بعدي بالاتر بره.

ئدز

عضو جدید
سلام دوستان
راستش اينجوري كه از حرفاش برميومد هنوز برنامش دقيق نيست ولي اگه خواستيد امار دقيقش رو درميارم
و وارد فاز طراحي شد

اااااااااا چه خوب من تا حالا یه بار هایسیس کار نکردم اتفاقا میخواستم بپرسم چه قدر باید اشنا باشیم باهاش

REZA mimshimi

عضو جدید
سلام دوستان
و وارد فاز طراحي شد

سلام اقا یه خواهش دارم میتونی یه لطفی کنی
اقای سمیعی همه پروسیجر های سازه را داره ببین میتونی ازش بگیری دمت گرم
من هم کلاسها شو رفتم . روز اخر کلاس وقتی به خودت بیای میبینی چقدر چیز یاد گرفتی همه چیز رو همین طور با حوصله میگه همرو هایسیس psv ها مدارک dresser سایزینگ ها ...
سر کلاس ما مثل کلاس خصوصی بالا سره همه میرفت و مشکل همرو حل میکرد
ولی نترس میرسه همرو میگه ... کارش درسته
فقط به ما پروسیجر های سازه را نداد ...
ببین میتونی ازش بگیری ...
ممنون میشم..

بالا