درخواست مشاوره-تولید شمش از قراضه

new_bie_boy

عضو جدید
سلام و وقت دوستان به خیر.
از اینکه اولین پست بنده درخواست باشه زیاد راضی نیستم..امیدوارم منو در جمع خودتون بپذیرید.:gol:
اما مشکل بنده:
حقیقتش در محلی که بنده هستم تعدادی کارگاه هست که روزانه مقدار کمی ضایعات آهنی مثه فولاد و چدن دارن.
فکری که چند ماهه مشغولم کرده اینه که آیا راه ساده و ارزونی هست که بشه این ضایعات رو به شمش تبدیل کرد؟
برای این سوال خیلی جستجو کردم و متاسفانه منبع عملی و نظری که بتونه کمک کنه پیدا نکردم.سعی میکنم سوالاتم رو خلاصه بگم.از دوستان هم میخوام اگر تجربه ای دارن تو این زمینه به من هم کمک کنن.قبل از هر چیز دو تا مورد رو بگم.
اول اینکه نمیخوام یا بهتر بگم نمیتونم زیاد هزینه کنم.پولی که دارم هم اینقد کمه که روم نمیشه بگم.:redface:
دوم اینکه ابعاد کار خیلی کوچیکه.برای شروع 500 کیلو روزانه
حالا سوالا:
سوال اول:برای ذوب قراضه آیا کوره خاصی لازمه؟مدتی پیش​
با یه فروشنده تماس گرفتم که یه نوع کوره که اسمش یادم نیست میفروخت.اون آقا گفت که با اون کوره ها قراضه نمیشه ذوب کرد. میگفت کف میکنه یا یه همچین چیزی .دقیق نفهمیدم چی گفت.
سوال دوم اینکه یه کوره القایی ظرفیت پایین چه قیمتی حدودآ داره؟کوره های دیگه که مناسب این کار باشن چه قیمتی هستن؟چه فرقی از لحاظ اقتصادی و راحتی کار دارن>؟
سوال سوم اینکه برای تولید شمش چه امکانات دیگه ای لازمه به غیر از کوره؟با چه هزینه ای؟
چهارم اینکه هزینه استفاده از کوره چقدره؟مواد مصرفی و ... البته متوجه هستم که کوره ها انواع مختلفی هستن .:redface:
در واقع میخوام بدونم میصرفه یا نه.
ممنون از توجهتون.:gol:

امير مافي

عضو جدید
ذوب قراضه

ذوب قراضه

دوست عزيز اگر موادي كه داري به صورت سوفاره باشن كارت كمي مشكل و بايد آنها را در ابتدا به بريكت تبديل كني وسپس ذوب كني

new_bie_boy

عضو جدید
سلام امیر جان.
حقیقتش من زیاد به این اصطلاحات وارد نیستم.بیشتر تیکه های نبشی و تیکه های قوطی و این چیزاست.
ممنون از حوصلت-D:)

سلام دوست عزیز شما با شرایطی که گفتی کارتون مشکله
شما بزرگترین مشکلتون ذوب قراضه ها ست و برای فولاد کوره القایی جواب میده برای اینکه دمایی ذوب بالاست نمیشه کوره ای که با مشعل کار میکنه استفاده کرد و یکی دیگه از دلایل استفاده اگه این مشکل حل کنی شما می تونی شمش اینگات بریزی

شاگردی

عضو جدید
باسلام
کوره القایی از 50الی..کیلو وجود داردکه باحداقل ظرفیت به جز امکانات زمین وسوله متوسط70تا100 ملیون لازم داری اگر میبینید میتوانید بفرمایید آدرس وشماره سازندگان کوره را به شما بدهم ودر خصوص تولید اطلاعات بیشتری بدهم

hossein.t

عضو جدید
زیر 1 میلیارد هزینه نداری اگه بخواهی یه کوره 1 تن القایی و جرثقیل و سوله و...... امتیاز برق و...... بگیری موفق باشی

بالا