درخواست (مديريت توليد ، کنترل موجودی)

صابر عباسي

عضو جدید
با سلام

هر گونه درخواست فايل در مورد مباحث مرتبط با مديريت و برنامه ريزی توليد و همچنين برنامه ريزی و کنترل موجودی رو لطفا تو اين تاپيک مطرح کنين. طبيعی هست که درخواست های غير مرتبط حذف شده و به اونا ترتيب اثر داده نخواهد شد.

موفق باشين
با سلام. لطفا در مورد كنترل موجودي جزوه و يا مقاله اي هست سريعا ارسال شود. با تشكر.

amin1412

عضو جدید
به نام خدا
دوباره سلام دوستان
من در مورد کتاب کنترل موجودی برای کنکور ارشد صنایع هر چی دارید بذارید ممنون میشم بیشتر خود کتاب باشه بهتره

mohammadmo

عضو جدید
درخواست

درخواست

با سلام لطفا در صورت امكان براي اينجانب جزوه يا كتاب در خصوص كنترل موجودي و برنامه ريزي مواد قطعات ارسال فرماييد اگر مربوط به سيستمهاي تعميراتي باشد كه چه بهتر

3241059

عضو جدید

پیوست ها

• d Jozveieh Control Mojodie 1- 2 Serie2 [Read-Only].pdf
    857.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Jozveie Control Mojodie 1 Serie2 [Read-Only].pdf
    720.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

NAHID.699

عضو جدید
سلام من 2 یا 3 تا مقاله راجع به یک مورد مشترک کنترل موجودی می خوام مرسی.nahid_699@yahoo.com

nayyeri1982

عضو جدید
موجودي دكتر حجي

موجودي دكتر حجي

لطفا جزوه موجودی دکتر حجی رو برای دانلود بذارید

سلام
اين جزوه براي دانلود در يك تاپيك مجزا بصورت بخش بخش توسط علي گذاشته شده.
در قسمتمهندسي صنايع/ كتابخانه/تاپيك كنترل موجودي دكتر حجي
دقيقا به همين اسمه. راحت مي توني تاپيكو پيدا كني

rkhos

عضو جدید
برنامه ريزي مواد

برنامه ريزي مواد

سلام به همه دوستان.
دوستاني كه هم اكنون در قسمتهاي توليدي مشغول هستند و در حوزه برنامه ريزي مواد فعاليت مي كنند . اگر نياز به پكيج در اين خصوص دارند . به اطلاعاشون ميرسونم من با استفاده از اكسس يك پكيج آماده كردم ميتونم در اختيارشون بگذارم .اين پكيج با استفاده از ساده ترين فرمول محاسبه نقطه سفارش اقتصادي مواد كه هزينه هاي ثبت وسفارش ؛قيمت واحد محصول؛ هزينه هاي انبارداري و...است نقطه سفارش اقتصادي مواد رو محاسبه ميكنه و با ثبت موجودي اوليه كالا و وروديها و خروجيها علاوه بر مشخص نمودن بروز هر كدام از مواد اوليه به محض اينكه سطح موجودي زير نقطه سفارش اقتصادي مي رسه براي مواد درخواست خريد صادر مي كنه.
اين پكيج طي 5بار مميزي مراقبتي كه از سيستم كيفيت 9001/2000و ISO TSبه عمل اومده به بهترين وجه تونسته نظر مميزها رو جلب كنه در 2مورد از اين مميزيها جز نقاط قوت سازمان ما معرفي شده. البته اين پكيج روواسه سيستمي تهيه كردم كه در اون كار مي كنم . ممكنه با شرايط كاري دوستان كمي متفاوت باشه ولي قطعا ديد خوبي به دوستان ميده.

seyedmohammad7

عضو جدید
با سلام

هر گونه درخواست فايل در مورد مباحث مرتبط با مديريت و برنامه ريزی توليد و همچنين برنامه ريزی و کنترل موجودی رو لطفا تو اين تاپيک مطرح کنين. طبيعی هست که درخواست های غير مرتبط حذف شده و به اونا ترتيب اثر داده نخواهد شد.

موفق باشين
با سلام!من به یک جزوه کامل برنامه ریزی و کنترل موجودی1 و کتاب دکتر فاطمی احتیاج دارم

seyedmohammad7

عضو جدید
با سلام!من به یک جزوه کامل برنامه ریزی و کنترل موجودی1 و کتاب دکتر فاطمی احتیاج دارم

romid

عضو جدید
کنترل موجودی انبار قطعات

کنترل موجودی انبار قطعات

با سلام
یه کارخانه لوله و پروفیل که قطعات داخل انبار شامل قطعات مکانیکی و برقی است برای جلوگیری از ایجاد سرمایه راکد و نداشتن کمبود قطعات می خوایم برای تمام اقلام "نقطه سفارش"،"حداقل موجودی"،"حداکثر موجودی"،"مقدار بهینه سفارش" تعیین کنیم.
حدود 2000 نوع کالا در انبار وجود داره و اطلاعاتی که از سال قبل داریم شامل تاریخ خرید و مقدار خرید از هر قلم کالاست.
سوالم اینه که چطور میشه برای این مقدار کالا نقطه سفارش، حداقل موجودی، حداکثر موجودی و مقدار بهینه سفارش تعیین کرد. طوریکه کاربردی و قابل اجرا باشه.
پیشاپیش از توجهتون ممنونم

مینو اتابکی

عضو جدید
با سلام

موفق باشين

سلام
من یه مطلب در مورد linear production و production planning می خواستم
اگه کمکم کنین ممنون می شم:smile:

nayyeri1982

عضو جدید
با سلام
یه کارخانه لوله و پروفیل که قطعات داخل انبار شامل قطعات مکانیکی و برقی است برای جلوگیری از ایجاد سرمایه راکد و نداشتن کمبود قطعات می خوایم برای تمام اقلام "نقطه سفارش"،"حداقل موجودی"،"حداکثر موجودی"،"مقدار بهینه سفارش" تعیین کنیم.
حدود 2000 نوع کالا در انبار وجود داره و اطلاعاتی که از سال قبل داریم شامل تاریخ خرید و مقدار خرید از هر قلم کالاست.
سوالم اینه که چطور میشه برای این مقدار کالا نقطه سفارش، حداقل موجودی، حداکثر موجودی و مقدار بهینه سفارش تعیین کرد. طوریکه کاربردی و قابل اجرا باشه.
پیشاپیش از توجهتون ممنونم
sghl
سلام
ساده ترين راه اينه كه از فرمول رايج* Q كه توي تموم جزوه هاي كنترل موجودي هست استفاده كني. فقط مي مونه ميزان مصرف در طول يك مدت زمان خاص (مثلا مصرف هفتگي) كه هم مي توني از واحد توليد (واحد دريافت كننده از انبار) استعلام به روز كني و هم مي توني از سوابقي كه مي گي از پارسال داري ميانگين بگيري.
ضمنا لازم نيست براي هر 2000 نوع كالا اين كار رو بكني با يه برآورد منطقي مي توني براي اقلام مشابه و هم صنف يه بار نقطه ثبت سفارش محاسبه كني و با يك تلرانس حدود 4-5%براي همشون استفاده كني.

m_khosh

عضو جدید
پروژه آماده mrp

پروژه آماده mrp

سلام دوستان
اگر برایتان مقدور است ممنون می شوم در این مورد کمکم کنید
m.khosh@yahoo.com

saeedengineer

عضو جدید
با سلام

موفق باشين
با سلام.جزوه کنترل موجودی (ترجیحا) دکتر حجی رو می خواستم

asgari.farhad

عضو جدید
سلام.
وقتي توي اين تالار ميگشتم ديدم خيلي از دوستان و دانشجويان تازه كار دنبال موضوعات متفرقه ميگردند...
فكر نميكنم اينا توي كار به دردتون بخوره.
اگر سوالي يا راهنمايي عملي لازم داشتيد ايميل بزنيد
asgari.farhad@gmail.com
مدير برنامه ريزي كارخانه...

hasht

عضو جدید
سلام
اگه بین بچه ها کسی در مورد این سوالم کمک کنه یا آدرس بده خیلی ازش ممنون میشم
کلیه اطلاعات موجود مورد نیاز برای برنامه ریزی تولید و مواد در یک سازمان تولیدی که به روش MAKE TO STOCK)MTS) فعالیت میکنه رو باید تو قالب WORK SHEET های EXCEL ارائه بدیم
چه اطلاعاتی لازمه و این که از این اطلاعات چه استفاده ای میشه
اگه کسی اطلاعاتی داره یا منابعی رو میشناسه خواهشا دریغ نکنه
ممنونم

melika02

عضو جدید
در مورد كنترل موجودي چند سطحي مطلب مي خواستم. ممنون
کاش دقیق تر میگفتی چی میخوای ولی خب کلاً کنترل موجودی کارش اینه که ببینه چه جوری و کی و چقدر سفارش بده تا بهینه باشه و هزینه هاش کمتر بشه. تو هرجایی میشه مورد استفاده قرار بگیره. از انباری خونتون گرفته تا سوپری سر کوچه و کارخونه های خیلی خیلی بزرگ. خب خیلی چیزا روی اینا اثر میذاره مثل فضایی که در اختیار داری، پولی که داری، میزان مشتری و تولیدت، اینکه میتونی تو اون زمان که ازت 1 چیزی میخوان اون چیزو نداشته باشی یا نه (کمبود جایز هست یا نیست) تخفیف، تحریم و اینکه ممکنه یه دفعه اون تأمین کنندت بهت جنس نفروشه، تخفیف و خیلی چیزای دیگه. باید با بررسی این پارامتر ها به سوالایی که درین باره مطرحه و اول نوشتم جواب بدی.
البته من فقط کنترل موجودی 1 رو پاس کردم. بچه های با تجربه تر میتونن بهتر جوابتو بدن.

linktaz

کاربر بیش فعال
کاش دقیق تر میگفتی چی میخوای ولی خب کلاً کنترل موجودی کارش اینه که ببینه چه جوری و کی و چقدر سفارش بده تا بهینه باشه و هزینه هاش کمتر بشه. تو هرجایی میشه مورد استفاده قرار بگیره. از انباری خونتون گرفته تا سوپری سر کوچه و کارخونه های خیلی خیلی بزرگ. خب خیلی چیزا روی اینا اثر میذاره مثل فضایی که در اختیار داری، پولی که داری، میزان مشتری و تولیدت، اینکه میتونی تو اون زمان که ازت 1 چیزی میخوان اون چیزو نداشته باشی یا نه (کمبود جایز هست یا نیست) تخفیف، تحریم و اینکه ممکنه یه دفعه اون تأمین کنندت بهت جنس نفروشه، تخفیف و خیلی چیزای دیگه. باید با بررسی این پارامتر ها به سوالایی که درین باره مطرحه و اول نوشتم جواب بدی.
البته من فقط کنترل موجودی 1 رو پاس کردم. بچه های با تجربه تر میتونن بهتر جوابتو بدن.
ممنون از توضیحاتت.البته کنترل موجودی چند سطحی بسیار پیچیده تر از مباحثی هستش که دوستمون مطرح کردند.
یه مقاله واسه آشنایی گذاشتم به نام "بهينه‌سازي سيستمهاي موجودي چندسطحي در يك زنجيره تامين"
که پایان نامه دکترای دانشگاه صنعتی شریف هستش.امیدوارم به کارتون بیاد.

دانلود

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

دوستان مقاله یا پروژه ای درباره مدیریت انتخاب دستگاه در طراحی کارخانه سراغ دارن؟

منبعی هم اگه سراغ دارید ممنون میشم راهنماییم کنید

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

درخواست پروژه درباره مدیریت انتخاب دستگاه در طراحی کارخانه دارم

دوستان مهندسی صنایع؟

بالا