درخواست : طراحی مرکز درمان و ترک اعتیاد

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
:gol:سلام به همه مهندسان و دستان گلم به خصوص دوستان قدیمی عزیزم:gol:

:gol:سال نو رو به همه تبریک میگم:gol:

میخواستم یه لطفی بکنید و هرکسی هر اطلاعاتی در مورد پایان نامه من داره بهم کمک کنه ... واقعآ به کمکتون احتیاج دارم

موضوع پایان نامه من : مرکز درمان و ترک اعتیاد اصفهانه که متاسفانه در این باره اطلاعات کافی برای طراحی چنین فضایی وجود نداره ...
:razz:
میخواستم کمکم کنید و اطلاعاتی در رابطه با استانداردها ... ریز فضاها ... نمونه های داخلی و خارجی کار شده ... اگه دارین در اختیارم بگذارید...
:smile:

فعلآ مطالعات بنده در حد روانشناسی افراد معتاد بوده ... یک بار هم به فضای کمپ ترک اعتیاد سر زدم که خب کلی کم و کاستی مشاهده شد و اصلآ استاندارد نبود

از لطف و کمکتون پیشاپیش تشکر میکنم:gol:

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هی واااااااای من .... واقعآ هیچ کس ؟؟؟؟ :D

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز.
اول چند کتاب:
1- راهنمایی طراحی معماری بناهای درمانی (معماری بیمارستان)علیرضا مشبکی- نشر پرهام نقش
2-طراحی معماری فضهاهای بهداشتی -درمانی جدید/ آرین مستعدی/نشر مهر ایران (این کتاب خیلی کمک میکنه)
(کتابها رو به یه کتاب فروشی سفارش بده برات میارن)

مطالعاتت دوبخش. یکی طراحی یک مرکز درمانی دوم بحث روانی

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
گروه های معتادان گمنام (NA) رو توصیه میکنم . که بری تو گروه هاشون جلسات باز هم دارن. کتاب شون تو قسمت مبانی نطری خیلی کمک می کنند. باید بری باهاشون باشی گفتگو کنی مصاحبه کنی . خودشون بهت ایده میدن( نه اینکه بری بپرسی آقا شما چرا معتاد شدی!! :Dاین کار ما نیست .) گفتگو هات رو ضبط کن. یادداشت بردار.

درضمن از این موضوع نمونه پایان نامه حتما هست حالا یا دانشگاه خودتون یا یه دانشگاه دیگه. حتما ببین

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
می تونی رو چندتا گزینه کار کنی: هنر درمانی- تاثیر رنگ - موسیقی- تئاتر و...... تاثیر اینها در درمان -
معماری سبز و تاثیرش رو ی درمان

یه نمونه فهرست برات میزارم:
فصل اول
کلیات و تعاریف
1-1. واژه شناسی
1-2. دیدکلی
1-3. بیان مسئله
1-4. اهمیت و ضرورت
1-5. وظایف مرکز درمانی
1-6. معماری مراکز درمانی
1-7. اثرات معماری بنای بیمارستان
فصل دوم
مبانی نظری پژوهش
2-1.رفتارشناسی اعتیاد
2-2.انواع مواد مخدروشرح آن
2-3. تعریف اعتیاد

2-4.تاریخچه اعتیاد

2-5.تاریخچه شناخت و گسترش موادمخدر در ایران

2-6.مبارزه با مواد مخدر

2-7.مبارزه با مواد مخدر پس از انقلاب

2-8.مبارزه با مواد مخدر و شرح آن

فصل سوم
برنامه فیزیکی ، طراحی
3-1. ضوابط طراحی بیمارستان و مرکز درمانی
3-1-1. نور
3-1-2. صدا
3-2. اصول و ظوابط طراحی مرکز ترک اعتیاد
3-2-1.فضای فیزیکی
3-2-2.شرایط ساختمانی
3-3. ضوابط طراحی مراکز توانبخشی
فصل چهارم
بررسی نمونه های مشابه
4-1.نمونه موردی-خارجی
4-1-1. مرکز توان بخشی - فرانسه
4-1-2.بخش مراقبت های روانی- فرانسه
4-1-3.بیمارستان ویل اورر-سن دنیس ، فرانسه
4-2.نمونه مشابه ایران
4-2-1. بيمارستان تخصصي روانپزشكي ايثار-اردبیل
4-2-2. كلينيك های ترك اعتياد
4-2-2-1 كلينيك ترك اعتياد سرپایی
1-كلينيك ترك اعتياد سرپائي مهر سينا
2- كلينيك ترك اعتياد سرپايي همراز
3- كلينيك ترك اعتياد فروغ
4-2-2-2 كلينيك ترك اعتياد بستری
1- ترك اعتياد بستري تهران
فصل پنجم:
مطالعات اقلیمی
5-1.موقعیت منطقه
5-1-1. مازندران
5-1-2.بررسي موقعيت شهرستان در استان
5-2.اقلیم معتدل و مرطوب (سواحل دریای خزر)
5-3.تقسیمات اقلیمی و تیپولوژی معماری
5-4.فرم ساختمان و اقلیم
5-5.تهویه مورد نیاز و اقلیم
5-6. نقش اقلیم در شکل گیری فضای شهری
5-6-1.مقابله با باران
5-6-2.مواجهه با رطوبت
5-6-3.مقابله با بادهای مزاحم
5-6-4.ضرورت آفتاب گیری
5-6-5.مصالح ساختمانی
5-7.شاخص های معماری
فصل ششم:
روند طراحی
7-1.مبانی نظری طراحی
7-2. هنر مینی مالی و معماری
7-3. معماری و طبیعت
7-4.سناریوی طرح
7-5. تحلیل سایت

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کتاب های دیگه ای هم هست:

- برنامه ریزی فضاهای درمانی راهنمای جامع طراحی- شرکت خانه سازی ایران
- طراحی بناهای درمانی - نشریه معاونت بررسی راهیردی رییس جمهور.

باید چندتا کلینیک هم بری و عکس بگیری برا نمونه مشایه ایرانی بزاری.

آخرین ویرایش:

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز...
بی نهایت از راهنمایی و کمک با ارزشتون تشکر میکنم ... اطلاعاتتون بسیار عالی بود ...
دقیقآ شما هم به همون مواردی که دارم در موردش مطالعه میکنم صحبت کردید و اطلاعات دادین ... بویژه بخش روان درمانی با معماری سبز که یکی از بخش های مطاعخ من هستش و ...

من از لحاظ مطالعات روان شناسی مشکلی ندارم ... و تا الآن مطالعات خوبی داشتم ... 1- کمپ هاب ترم اعتیاد رفتم و در جلساتشون شرکت کردم با افراد معتاد و مسئول کمپ گفتگو کردم.... 2- با کمک 2 روان شناس که یکی کارمند بهزیستی و دیگری دانشجوی روانشناسی هستن مطالعاتم رو پیش میبرم ...

ممنونم از کمکتون ...حتمآ پیشرفت کارم رو در اختیارتون قرار میدم...

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز...
بی نهایت از راهنمایی و کمک با ارزشتون تشکر میکنم ... اطلاعاتتون بسیار عالی بود ...
دقیقآ شما هم به همون مواردی که دارم در موردش مطالعه میکنم صحبت کردید و اطلاعات دادین ... بویژه بخش روان درمانی با معماری سبز که یکی از بخش های مطاعخ من هستش و ...

من از لحاظ مطالعات روان شناسی مشکلی ندارم ... و تا الآن مطالعات خوبی داشتم ... 1- کمپ هاب ترم اعتیاد رفتم و در جلساتشون شرکت کردم با افراد معتاد و مسئول کمپ گفتگو کردم.... 2- با کمک 2 روان شناس که یکی کارمند بهزیستی و دیگری دانشجوی روانشناسی هستن مطالعاتم رو پیش میبرم ...

ممنونم از کمکتون ...حتمآ پیشرفت کارم رو در اختیارتون قرار میدم...

خواهش میکنم. سوالی داشتی هستم.
همون طور که میدونی تو ایران مرکزی با این عنوان نداریم اونهایی هم که هستن در واقع برا یاین کار طراحی نشدن و ساختمانهای مسکونی یا تجاری اند که تغییر کاربری دادن!!! و واقعا محیط شون نامناسب. می تونی از ضوابط بیمارستانهای روانی هم استفاده کنی و برای نمونه مشابه هم ازش استفتده کنی.

موفق باشی

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خواهش میکنم. سوالی داشتی هستم.
همون طور که میدونی تو ایران مرکزی با این عنوان نداریم اونهایی هم که هستن در واقع برا یاین کار طراحی نشدن و ساختمانهای مسکونی یا تجاری اند که تغییر کاربری دادن!!! و واقعا محیط شون نامناسب. می تونی از ضوابط بیمارستانهای روانی هم استفاده کنی و برای نمونه مشابه هم ازش استفتده کنی.

موفق باشی

دقیقآ همینطوره که میفرمایید ... تمامی مراکزی که برای ترک اعتیاد و درمانش فعالیت میکنند یا تغییر کاربری دادن یا اگه خیلی خیلی پیشرفته باشه و طراحی شده باشه 2 تا سوله ساخته شده که بیشتر شبیه کارگاهه تا مراکز درمانی..... البته با صحبتی که با مسئول یکی از کمپهای اصفهان داشتم ... ایشون میگفتن که چون این مراکز درمانی اکثرآ خصوصی هستن و پشتوانه مالی از طرف دولت ندارن واسه همین استانداردهایی که یک مرکز درمانی باید داشته باشه و توی پروتکل بهزیستی هم هست اجرا نمیشه...

بازم ممنونم:gol:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چون اغلب سود و منافع خودشون براشون مهم . و بیشترشون کارهاشون هم اصولی نیست و پر از غلط

eng.anita

عضو جدید
:gol:سلام به همه مهندسان و دستان گلم به خصوص دوستان قدیمی عزیزم:gol:

:gol:سال نو رو به همه تبریک میگم:gol:

میخواستم یه لطفی بکنید و هرکسی هر اطلاعاتی در مورد پایان نامه من داره بهم کمک کنه ... واقعآ به کمکتون احتیاج دارم

موضوع پایان نامه من : مرکز درمان و ترک اعتیاد اصفهانه که متاسفانه در این باره اطلاعات کافی برای طراحی چنین فضایی وجود نداره ...
:razz:
میخواستم کمکم کنید و اطلاعاتی در رابطه با استانداردها ... ریز فضاها ... نمونه های داخلی و خارجی کار شده ... اگه دارین در اختیارم بگذارید...
:smile:

فعلآ مطالعات بنده در حد روانشناسی افراد معتاد بوده ... یک بار هم به فضای کمپ ترک اعتیاد سر زدم که خب کلی کم و کاستی مشاهده شد و اصلآ استاندارد نبود

از لطف و کمکتون پیشاپیش تشکر میکنم:gol:
سلام اتفاقغ موضوع پایان نامه منم همینه خوشحال می شم همفکری کنیم

eng.anita

عضو جدید
سلام منم موضوع پایان نامم همینه کل کتاب های سازمان na رو دارم می خونم تا بهتر درکشون کنم راهنمایی هاتون واقعا عالیه

eng.anita

عضو جدید
من خودم ریز فضا در آوردم بر اساس کتاب های NA حتما واستون می ذارم.فضایی که من طراحی می کنم تنها یه فضای ترک نیس حمایت هایی هم واسه آینده کاریشون در نظر گرفتم محیطی واسه شکوفایی استعداداشونوم هست.دوستان نظری داشتن خوشحال می شم بشنوم واسه بهتر شدن.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من خودم ریز فضا در آوردم بر اساس کتاب های NA حتما واستون می ذارم.فضایی که من طراحی می کنم تنها یه فضای ترک نیس حمایت هایی هم واسه آینده کاریشون در نظر گرفتم محیطی واسه شکوفایی استعداداشونوم هست.دوستان نظری داشتن خوشحال می شم بشنوم واسه بهتر شدن.

خوب نکته ای که مهم اینکه باید بدونیم که قرار این آدمها بعد از ترک به جامعه برگردن و این خیلی مهم . حمایتها باید جوری باشه که برگردن به جامعه واقعی . نه اینکه بخوان همون جا بمون.
موفق باشید

eng.anita

عضو جدید
بله حق با شماست منم منظورم همینه.یه چیزایی کسب کنن و برگردن.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بله حق با شماست منم منظورم همینه.یه چیزایی کسب کنن و برگردن.

این درسته. کلا این باید جز اهداف مهم باشه که قرار جوری طراحی کنیم که این آدمها برگردن به جامعه. و این مرکز یه جای موقتی برای چند روز یا چندهفته مدوام ست یا اینکه نه برای یه دوره چندماه که میان و میرن در هر دو حالت یه جای موقتی برای یه بازه زمانی کوتاه و خاص

maxer

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام آنیتا جان ... خوشحالم که شما هم موضوع پایان نامتون در این رابطه هستش و ممنون که مطرح کردین ... امیدوارم بتونیم برای همدیگه کمک های خوبی باشیم :gol:

eng.anita

عضو جدید
من می خوام تاثیر هنر و معماری سبز رو بررسی کنم ولی موندم چطوری؟از کجا شروع کنم؟

khishi

عضو جدید
راستش منم بین مرکز ترک اعتیاد و کانون اصلاح و تربیت موندم

از راهنمایی هایی هم که کردین خیلی ممنون

مخصوصا اون 2تا لینک

kimia05

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام ازاینکه با شما(که موضوع پایان نامتون طراحی کمپ ترک اعتیاده) آشنا شدم خوشحالم.چون موضوع پایان نامه منم همینه ولی چون یک خانم هستم به سختی میتونم دراین باره آشنایی پیداکنم.[/FONT]
[FONT=&quot]البته تا الان یه سری اطلاعات از بهزیستی گرفتم ،برای شناخت موضوع هم مطالعات جمع آوری کردم.[/FONT]
[FONT=&quot]، تادم در2تاکمپ هم رفتم (اصفهان و یزد) ولی اجازه ندادن داخل برم.البته ناگفته نماند قبلا مراحل اداریشم طی کردم مجوز بازدید هم گرفتم.[/FONT]
[FONT=&quot]من الان 3نمونه مصادیق میخوام 2تاداخلی و1خارجی. ولی چون نمیتونم ازداخل کمپهادیدن کنم و عکس بگیرم......... نمیدونم چیکارکنم![/FONT]
[FONT=&quot]اگه لطف کنید کمکم کنید ممنون میشم.[/FONT]

kimia05

عضو جدید
سلام موضوع پایان نامه ی منم طراحی کمپ ترک اعتیاده . تا حالا تونستم یه سری مطالعات جمع آوری کنم ولی بازم خیییییییییییییییییییییییییلی مطلب کم دارم. چون همش به صورت میدانی بوده واز بهزیستی.الان به مطالب بیشتری نیاز دارم .لطفا کتاب،سایت ،مجله بهم معرفی کنید.چون این موضوع یکم مردونست تحقیق دراین رابطه واسم سخت شده. خیلی دوست داشتم بایکی از کسایی که تو این مرکزها در حال ترکن صحبت کنم ببینم چه چیزایی نیاز دارن و بیشتر به ترک کردن تشویقشون میکنه. راستش میخوام توی طراحیم یه چیز خاص داشته باشم ،ولی اون چیز چی میتونه باشه خدا میدونه .لطفا یه ایده بهم بدین که بتونه کارم رو خاص کنه...توروخخخخخخخخخخخخخخخخخخخدا کمکم کنید. راستی دنبال یه نمونه خارجیم میگرم هرچی serch میکنم فقط تبلیغ میاد.:crying::crying::crying::crying:

خواهش میکنم کمکم کنید .در ضمن قبلا هم درخواست کمک کرده بودم ولی دریغ از یک کمک!!!!!!!!!!!!
:wallbash::wallbash::wallbash:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام موضوع پایان نامه ی منم طراحی کمپ ترک اعتیاده . تا حالا تونستم یه سری مطالعات جمع آوری کنم ولی بازم خیییییییییییییییییییییییییلی مطلب کم دارم. چون همش به صورت میدانی بوده واز بهزیستی.الان به مطالب بیشتری نیاز دارم .لطفا کتاب،سایت ،مجله بهم معرفی کنید.چون این موضوع یکم مردونست تحقیق دراین رابطه واسم سخت شده. خیلی دوست داشتم بایکی از کسایی که تو این مرکزها در حال ترکن صحبت کنم ببینم چه چیزایی نیاز دارن و بیشتر به ترک کردن تشویقشون میکنه. راستش میخوام توی طراحیم یه چیز خاص داشته باشم ،ولی اون چیز چی میتونه باشه خدا میدونه .لطفا یه ایده بهم بدین که بتونه کارم رو خاص کنه...توروخخخخخخخخخخخخخخخخخخخدا کمکم کنید. راستی دنبال یه نمونه خارجیم میگرم هرچی serch میکنم فقط تبلیغ میاد.:crying::crying::crying::crying:

خواهش میکنم کمکم کنید .در ضمن قبلا هم درخواست کمک کرده بودم ولی دریغ از یک کمک!!!!!!!!!!!!
:wallbash::wallbash::wallbash:

گروه های NA خیلی خوبه بری. هم بهت کتاب میدن هم از گفت و گو ها مبانی نظری مورد نظرت رو بدست میاری.
مصاحبه و گفت و گو کن. سوال ت رو از قبل در بیار در راستایی باشه که به طراحی ت کمک کنه.

تو همایش ها و جمع هاشون برو. انرژی مثبت خاصی هم میگیری
نمونه پایان نامه هم خیلی کمک ت می کنه. نمونه های بیمارستان روانی و مطالعات بیمارستان روانی هم مشابهت هایی داره

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
برا نمونه هم یه کتابی هست که نمونه بیماریتان و مراکز درمانی داره. جلدش هم آبی. اسمش یادم رفته الان سرچ میکنم میزارم. می تونی استفاده کنی

kimia05

عضو جدید
گروه های NA خیلی خوبه بری. هم بهت کتاب میدن هم از گفت و گو ها مبانی نظری مورد نظرت رو بدست میاری.
مصاحبه و گفت و گو کن. سوال ت رو از قبل در بیار در راستایی باشه که به طراحی ت کمک کنه.

تو همایش ها و جمع هاشون برو. انرژی مثبت خاصی هم میگیری
نمونه پایان نامه هم خیلی کمک ت می کنه. نمونه های بیمارستان روانی و مطالعات بیمارستان روانی هم مشابهت هایی داره

مرسی ازین که جوابمو دادی . اما اگه بتونی کمکم کنی که چه طوری میشه پایان نامه بااین موضوع پیداکنم ممنون میشم.

eng.anita

عضو جدید
shamrnade man saram mashgule azmune skis bud nemitunestam zud zud biyam man yekseri riz faza dar avordam age khasti baham tabadol etelaat konim ta be ye natije moshtarak beresim

reza-sepehr

عضو جدید
سلام داداش ، خسته نباشی ، آقا منم موضوع پایان نامه ام دقیقا همینه ، اگه امکان داره یه سری از مطالعات کلی رو واسم ایمیل کنی ممنون میشم ! بدجور گیرم

reza_raya89@yahoo.com

بالا