درخواست راهنمایی: کار یا تحصیلات تکمیلی

861087518

عضو جدید
دوستان بین کار یا تحصیلات تکمیلی کدوم انتخاب میکنید؟ با این توضیح که خودتون کار راه انداختید و کارتون زیاد جای توسعه داره و نیاز به مطالعه زیاد داره

آخرین ویرایش:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
دوستان بین کار یا تحصیلات تکمیلی کدوم انتخاب میکنید؟ با این توضیح که خودتون کار راه انداختید و کارتون زیاد جای توسعه داره و نیاز به مطالعه زیاد داره
سلام
ادم میره ارشد میخونه به 2دلیل.
یکی برای اینکه کار بهتری گیرش بیاد و هدف اصلیش کار پیدا کردن هست. و یکی هم ادامه نحصیل و تا دکتری رفتن و استاد شدن و از این مسائل.
اگر جز دسته اول هستید. خب اگر کار دارید و درامد خوبی داره ویا اینده ی خیلی خوبی داره به نظرم کارتون رو ادامه بدید.
البته به کارتون خیلی بستگی داره و البته جایی که ارشد میخواید بخونید. نمیشه کلی در این مورد صحبت کرد.
توی شرایطی که فعلا کشورمون داره کارهایی که تازه شکل میگیرن معمولا خیلی سخت میتونن جای خودشون رو توی صنایع باز کنن و در همین راستا خیلی از شرکت ها مثلا در پارک های فناوری تاسیس میشن و بعد از چندسال تعطیل میشن. به پشتکار خودتون نگاه کنید و تصمیم بگیرید.

861087518

عضو جدید
اخه یک مسئله وجود داره که خیلی هم مهم اونم اینه که مسائلی که تو صنعت هست نه تو کتابها پیدا میشه نه تو دانشگاه تدریس میشه تو کار خودم داریم میبینم یه جورایی دیگه به ادامه تحصیل ناامید شدم
شایدم اشتباه دارم فک میکنم یکم باید زمان بگذره

P O U R I A

مدیر تالار
اخه یک مسئله وجود داره که خیلی هم مهم اونم اینه که مسائلی که تو صنعت هست نه تو کتابها پیدا میشه نه تو دانشگاه تدریس میشه تو کار خودم داریم میبینم یه جورایی دیگه به ادامه تحصیل ناامید شدم
شایدم اشتباه دارم فک میکنم یکم باید زمان بگذره
کاملا درست میفرمایید که مسائلی که در صنعت مطرح هستند با چیزی که ما در دانشگاه میخونیم بسیار متفاوت است .. ولی این مورد رو توجه داشته باشید برای درک مباحث صنعتی باید تحصیلات دانشگاهی داشت .. وگرنه نیازی نبود که در شرکتها افراد دانشگاهی رو استخدام کنن تا مجبور باشن حقوق بالاتر بدن! افراد با اطلاعات پایین هرگز نمیتونن مباحث صنعتی رو درک کنن .. توی صنعت میگن اگر فلان کار رو کنی فلان نتیجه رو میده! که اینو توی دانشگاه نمیگن! ولی دلیل اینکه این اتفاق میوفته و ما نتیجه متفاوتی رو نمیگیریم رو توی دانشگاه میخونیم .. !!
منظورم به طور ساده اینه که پایه و اصول رو توی دانشگاه میخونیم .. که برای اینکه توی صنعت کسی بشیم نیاز به این اطلاعات پایه ای داریم! تفاوت افراد توی صنعت به دونستن این مسائل هست! وگرنه مطالب صنعتی رو همه وقتی توی جریان کار قرار میگیرن میبینن. ولی متوجه شدنشون به پایه علمیشون بستگی داره!

هرگز تحصیلات بالاتر رو اشتباه ندونید.

861087518

عضو جدید
شما هم درست می فرمایید تحصیلات دانشگاهی چیزی نیست که بشه کم رنگ دیدش ولی مثلا الان بیام 1 سال برای کنکور بخونم و 2 سال هم ارشد بخونم و آخرش بیام سر خونه اول یعنی کلی ضرر
حالا میخوام بدونم واقعا اگه کسی ارشد با دید باز خیلی خوب بخونه یعنی به جای واحد پاس کردن دنبال کارآفرینی باشه و نخواد در آینده کارمند بشه ارش اون همه زحمت داره!؟؟

P O U R I A

مدیر تالار
شما هم درست می فرمایید تحصیلات دانشگاهی چیزی نیست که بشه کم رنگ دیدش ولی مثلا الان بیام 1 سال برای کنکور بخونم و 2 سال هم ارشد بخونم و آخرش بیام سر خونه اول یعنی کلی ضرر
حالا میخوام بدونم واقعا اگه کسی ارشد با دید باز خیلی خوب بخونه یعنی به جای واحد پاس کردن دنبال کارآفرینی باشه و نخواد در آینده کارمند بشه ارش اون همه زحمت داره!؟؟
هر دو کار درسته .. نمیشه کلی گفت که اگر این کار رو بکنید اشتباه کردید و اون یکی کار حتما درسته!
بستگی به شرایط خود ادم و هزاران عامل دیگه داره ..
ببینید .. ارشد خیلی وقت شما رو نمیگیره .. به نظر من میتونید همینطور که برای کنکور میخونید .. ویا دارید ارشد میرید دنبال کار هم بگردید! همه استخدامی هارو شرکت کنید .. و اگر کار مورد نظرتون رو پیدا کردید خب میتونید ترک تحصیل کنید! و یا حتی شاید تونستید به موازات کارتون ارشدتون رو هم بگیرید!
همینطور که میبینیم خیلی از بچه های ارشد مشغول کار هم هستن و فقط میان امتحان میدن میرن!
و این مورد هم توجه داشته باشید که پیشرفت در کار برای انهایی ست که تحصیلات بالایی دارن .. برای اینکه توی کارتون ارتقا پیدا کنید و مثلا پست های مدیریتی بدست بیارید حتما باید مدرک دانشگاهی بالایی داشته باشید.

861087518

عضو جدید
آقا پوریا من الان سربازم تازه هم یه کارگاه راه انداختیم فعلا وقت هم ارشد خوندن و هم برای کارم مطالعه کنم ندارم خیلی چیزا که داریم تو کارمون میبینیم تو کتابایی که خوندیم ندیدم

P O U R I A

مدیر تالار
آقا پوریا من الان سربازم تازه هم یه کارگاه راه انداختیم فعلا وقت هم ارشد خوندن و هم برای کارم مطالعه کنم ندارم خیلی چیزا که داریم تو کارمون میبینیم تو کتابایی که خوندیم ندیدم
امیدوارم دوستان دیگه بیان و نظر خودشون رو بگن.
به نظر من اگر کارتون اینده داره همون رو ادامه بدید. چون شما یک سال هم باید برای کنکور خودتون رو اماده کنید و اینطور زمان زیادی رو باید صرف کنکور و ارشد بکنید که میتونید واقعا خیلی بهره بیشتری از کارتون ببرید.

بالا