درخواست راهنمایی نحوه مطالعه ایستایی و هندسه معماری

arak_2008

عضو
با سلام به تمام کاربران گرامی سایت
ممنون میشوم که منو راهنمایی کنید.من ترم سه رشته معماری دانشگاه جامع علمی کاربردی هستم.با این که در ترم سه هستم اما هنوز پرسپکتیو،سه نما،برش و نما را زیاد بلد نیستم مخصوصا اولی و دومی را.درس های استاتیک و مقاومت مصالح نیز برایم خیلی خیلی سنگین هست و اصلا نمی توانم متوجه شوم(درس استاتیک را ترم قبل افتاده بودم)حال به نظر شما دوستان گرامی این مشکل های کوچکم :biggrin: را چطوری حل کنم البته بگم که اشکال از خودم بود وتنبلی کردم و حالا پشیمونم ممنون میشوم که راهنمایی کنید.
با تشکر

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوست خوبم
در کل باید عرض کنم همانطور که خودتون اطلاع دارین معماری رشته پرکاری هست و شما برای موفق بودن باید تلاش و تمرین و مطالعه زیادی داشته باشین ...

برای درس هندسه پیشنهاد خاصی نمیتونم بدم جز تمرین زیاد برای پرورش و تقویت ذهن شما برای درک بهتر احجام از این تاپیک ها میتونین استفاده کنید
[h=3]هندسه کاربردی[/h]هندسه مناظر و مرایا

ولی میتونین از کتاب های " اساتیک کاربردی دکتر گلابچی " و مقاومت مصالح کاربردی دکتر گلابچی هم استفاده کنین
و البته از تاپیک های
[h=3]ایستایی[/h]مقاومت مصالح و سازه های فلزی

و البته یکی دیگر از کاربردی ترین جزوات در این زمینه جزوات دکتر سروش نیا هست که میتونین از فهرست تاپیک **جزوه های آزمون ارشد معماری** پیدا کنید
ولی همانطور که عرض کردم ملاک اصلی رو بر روی مطالعه جز به جز و همراهی با تدریس استاد خودتون بگذارین مسلما در امتحان پایان ترم نتیجه بهتری خواهد داشت ولی برای کنکور ارشد جزواتی رو که عرض کردم

شادکام و موفق باشید

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
با سلام به تمام کاربران گرامی سایت
ممنون میشوم که منو راهنمایی کنید.من ترم سه رشته معماری دانشگاه جامع علمی کاربردی هستم.با این که در ترم سه هستم اما هنوز پرسپکتیو،سه نما،برش و نما را زیاد بلد نیستم مخصوصا اولی و دومی را.درس های استاتیک و مقاومت مصالح نیز برایم خیلی خیلی سنگین هست و اصلا نمی توانم متوجه شوم(درس استاتیک را ترم قبل افتاده بودم)حال به نظر شما دوستان گرامی این مشکل های کوچکم :biggrin: را چطوری حل کنم البته بگم که اشکال از خودم بود وتنبلی کردم و حالا پشیمونم ممنون میشوم که راهنمایی کنید.
با تشکر

همين كه الان به فكر افتاديباز جاي شكر داره
اگه ميخاي اصولي پرسپكتيو رو ياد بگيري برو كتاب هنرستان رو بخون
اگه ميخاي اول يه رويكرد كلي ازش داشته باشي بعد وارد مباحثش بشي اول جلد 3 كتاب احسان طايفه رو ياد بگير بعد كتاب هنرستانو (هندسه مناظر و مرايا) بخون
براي استاتيكتم اون چيزايي كه تو ارشد ميخونيم با چيزاي تو كارشناسي فرق داره يه جوري اينا رو پاس كن چون تا اخر عمرت به دردتم نميخوره

اين كتابا رو كه خوندي و مسلط شدي بيا تا بهت بگم چيكار كني رفيقم

بالا