[درخواست راهنمایی] مرغ‌های خانگی من دارن می‌میرن!

nasimparsi

عضو جدید
درود دوستان. من تا یه مدت پیش یه خروس و یه مرغ خانگی داشتم که سراحال و عالی بودن
چند روز پیش سه تا جوجه مرغ خریدم که بزارم کنارشون. کنارشون گذاشتم و فرداش دیدم یکی از این جوجه مرغ های تازه چرت می زنه دائم و خوراکی نمی خوره و نوک و بینیش پر از آب بینی هست و عطسه هم می کنه!
زود جداش کردم ولی دیدم خروسی که داشتم هم اصلا دیگه تحریک نداره و یه گوشه می شینه و چیزی نمی خوره و ... فرداش خروس و اون یکی مرغ و بقیه هم بی حال شدن و عطسه می کنند و بینیشون و چشماشون آب می ریزه و ...

از همون دو سه روز پیش دیگه همشون رو گذاشتم کنار هم چون دیگه دیر شده بوده. شروع کردم بهشون قرص "اکسی وت" 100 دادم. سه روز هست که این قرص رو دارم به همشون می دم ولی هنوز خوب نشدن

باید چکار کنم؟ اون دوتا مرغ و خروس قدیمی اصلا چیزی نمی خورن و یه گوشه می خوابن و اون بقیه هم بیرون میان و می گردن ولی عطسه می کنند و بینیشون پر از آب هست و چشم یکیشون هم آب میاد و
...

باید چکار کنم؟ لطفا کمک کنید

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود دوستان. من تا یه مدت پیش یه خروس و یه مرغ خانگی داشتم که سراحال و عالی بودن
چند روز پیش سه تا جوجه مرغ خریدم که بزارم کنارشون. کنارشون گذاشتم و فرداش دیدم یکی از این جوجه مرغ های تازه چرت می زنه دائم و خوراکی نمی خوره و نوک و بینیش پر از آب بینی هست و عطسه هم می کنه!
زود جداش کردم ولی دیدم خروسی که داشتم هم اصلا دیگه تحریک نداره و یه گوشه می شینه و چیزی نمی خوره و ... فرداش خروس و اون یکی مرغ و بقیه هم بی حال شدن و عطسه می کنند و بینیشون و چشماشون آب می ریزه و ...

از همون دو سه روز پیش دیگه همشون رو گذاشتم کنار هم چون دیگه دیر شده بوده. شروع کردم بهشون قرص "اکسی وت" 100 دادم. سه روز هست که این قرص رو دارم به همشون می دم ولی هنوز خوب نشدن

باید چکار کنم؟ اون دوتا مرغ و خروس قدیمی اصلا چیزی نمی خورن و یه گوشه می خوابن و اون بقیه هم بیرون میان و می گردن ولی عطسه می کنند و بینیشون پر از آب هست و چشم یکیشون هم آب میاد و
...

باید چکار کنم؟ لطفا کمک کنید
سلام خب ب دامپزشک مراجعه کنی سریع خوب میشن
اخه ی سری دارو هس بگم هم مخصوصه دامه و طیوره و چون در دسترس نیس بازم باید بری داروخونش تا بت بده
واسه منم همچین مشکلی پیش اومد این دارو ها رو دادم بهشون خوب شدن
محلول خوراکی اکسی تیلین برای درمان و کنترل بیماریهای ناشی از باکتریها
و محلول تزریقی لینکوسپتین
البته غذای پخته بهشون بدی ک اذیت نشن موقه خوردن ممکنه فلن ی چیزی بخورن تا تلف نشن
تنها چیزی ک باعثه تلف شدنشون میشه همی گشنه موندنشونه سعی کن اگه هیچی هیچی نخوردن خودت غذا بذاری دهنشون :) سیر هم خورد کن بریز تو حلقشون خیلی خوبه :|

nasimparsi

عضو جدید
سلام خب ب دامپزشک مراجعه کنی سریع خوب میشن
اخه ی سری دارو هس بگم هم مخصوصه دامه و طیوره و چون در دسترس نیس بازم باید بری داروخونش تا بت بده
واسه منم همچین مشکلی پیش اومد این دارو ها رو دادم بهشون خوب شدن
محلول خوراکی اکسی تیلین برای درمان و کنترل بیماریهای ناشی از باکتریها
و محلول تزریقی لینکوسپتین
البته غذای پخته بهشون بدی ک اذیت نشن موقه خوردن ممکنه فلن ی چیزی بخورن تا تلف نشن
تنها چیزی ک باعثه تلف شدنشون میشه همی گشنه موندنشونه سعی کن اگه هیچی هیچی نخوردن خودت غذا بذاری دهنشون :) سیر هم خورد کن بریز تو حلقشون خیلی خوبه :|

والا پیش دامپزشک رفتن که گرون در میاد. وضعیت اقتصادی من جوری هست که نمی تونم هزینه ی دامپزشک رو بدم!
اگر بهشون قرص مولتی ویتامین بدم هم خوبه؟

• Like
واکنش ها: .6.

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا پیش دامپزشک رفتن که گرون در میاد. وضعیت اقتصادی من جوری هست که نمی تونم هزینه ی دامپزشک رو بدم! اگر بهشون قرص مولتی ویتامین بدم هم خوبه؟
والا فک کنم همه ی این داروهایی ک گفتم 10 تومن هم نشه شایدم کمتر شه حالا دیگه باید خودت تصمیم بگیری ک تلف شن یا این هزینه رو بدیمولتی ویتامین خوبه فقط واسه تقویت کردنشون ولی فک نکنم درمان کنه

nasimparsi

عضو جدید
دوستان من مرغ ها رو پیش دامپزشک بردم و دامپزشک قرص انسانی سیپروفلوکسین نوشت که 5 بخش بشه و یکی شب و یکی روز بهشون بدم.

بدبختانه همین که برگشتم و قرص رو به یکی از مرغ ها خوردوندم نمی‌دونم چش شد و تشنج کرد جلوی چشمای خودم مرد!!

اون چهارتا دیگه رو تا دیروز قرص دادم (6 روز) و کم و بیش تا دیروز وضعیتشون بهتر شده بود و دیگه آبریزش بینی ندارن و...
ولی از امروز باز گوشه‌گیر شدن و بیرون نمیان و عطسه می‌کنند

نمی دونم آیا نیاز هست بهشون قرص سرما خوردگی انسانی بدم؟

آخرین ویرایش:

hani20

عضو جدید
برونشیت نیوکاسل توام اکثرا مرغای بیرون دارن.دگزا 1سی سی داخل گوشت سینه و روغن مالی پاها و جای گرم حالشونو بهتر می کنه ولی زیاد روشون نباید حساب کنید