[ درخواست راهنمایی درس مقاومت مصالح ]

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش توسط مدیر:

rain love

عضو جدید
درخواست حل تمرین مقاومت مصالح

درخواست حل تمرین مقاومت مصالح

سلام خدمت همه دوستان. فایل حل تمرین مقاومت مصالح بیر جانستون ترجمه بهرام پوستی ویرایش 5 رو برام می خواستم اگه کسی دارم بفرسته برام.......ممنون:gol:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت همه دوستان. فایل حل تمرین مقاومت مصالح بیر جانستون ترجمه بهرام پوستی ویرایش 5 رو برام می خواستم اگه کسی دارم بفرسته برام.......ممنون:gol:

باید کتابشو بخری

معمولا کتاب های فارسی به خاطر حق تالیفش تو اینترنت پیدا نمیشه

Dota_Eng

کاربر فعال
[ درخواست راهنمایی درس مقاومت مصالح ]

سلام
دوستان کسی اینجا هست که بتونه این مسئله از مقاومت مصالح رو برای من حل کنه ؟
این سوال مربوط به خمش توام با نیروی محوری است
تشکر...

moghavemat.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

free surveyer

عضو جدید
اینجا مهندس عمران واقعی نداریم ؟
مهندس شاید داشته باشیم ولی دانشجوی واقعی نداریم.
یه شکل گذاشتی اینجا و رفتی، نه مشخص کردی تنشها رو در کدام مقطع میخواهی نه مشخص کردی تنش Ave را برای برای کدام مقطع میخواهی و نه مشخص کردی تنش خمشی کششی رو میخواهی یا تنش خمشی فشاری را.
یا نکنه انتظار داشتی مردم بیان کلی وقت بذارن و تمامی مجهولات این مسأله رو حل کنن که دل شما شاد بشه و مطمئن بشی که تو این باشگاه مهندس هم هست؟!!!

reza2011

عضو جدید
اینجا مهندس عمران واقعی نداریم ؟

سلام ... دوست عزيز وقتي سئوالي مطرح ميكني كمي هم صبور باش تا جوابش رو دريافت كني ...

من جواب سئوال شما رو روي كاغذ آوردم و بعد هم ازش عكس گرفتم و حالا ميتوني استفاده كني .

ضمنا من سئوال شما رو با فرض اينكه تير داراي اتصال 2 سر گيردار است حل كردم . بديهي است كه اگر تير داراي اتصال 2 سر مفصل يا كنسول باشد روش حل بسيار ساده تر خواهد شد .

Dota_Eng

کاربر فعال
سلام مهندس جان
ممنون واقعا لطف کردید
من خیلی درس های دیگم سنگینه زیاد وقت نکردم به مقاومت نگاه بندازم
جواب که دادید یک کمی مشکل داره البته هنوز مطما نیستم ولی از یکشنبه من شروع می کنم برای مطالعه درس مقاومت ممنون میشم کمکم کنید
البته بگم چون فرض ها رو اشتباه گرفتید حل مسئله درست در نیومده وگرنه این حل مشکلی نداره

reza2011

عضو جدید
سلام مهندس جان
ممنون واقعا لطف کردید
من خیلی درس های دیگم سنگینه زیاد وقت نکردم به مقاومت نگاه بندازم
جواب که دادید یک کمی مشکل داره البته هنوز مطما نیستم ولی از یکشنبه من شروع می کنم برای مطالعه درس مقاومت ممنون میشم کمکم کنید
البته بگم چون فرض ها رو اشتباه گرفتید حل مسئله درست در نیومده وگرنه این حل مشکلی نداره
دوست عزيز فرضيات بر اساس داده هاي مسئله شماست . پس داده هاي شما درست نبوده . اگر مشكلي داري بگو تا توضيح بدم كاملا روشن بشي عزيز دل برادر ...:)

simiar

عضو جدید
شرایط تکیه گاهی مشخص نیست. ولی احتمالاً سمت چپ گیردار و راست آزاد باشه. در غیر این صورت ابتدا باید از روش همسازی تغییر شکل ها میزان لنگر ها رو به دست آورد.

Dota_Eng

کاربر فعال
دوست عزيز فرضيات بر اساس داده هاي مسئله شماست . پس داده هاي شما درست نبوده . اگر مشكلي داري بگو تا توضيح بدم كاملا روشن بشي عزيز دل برادر ...:)
همنطور که دوستمون گفت از سمت چپ گیردار هست که در شکل مشخص نشده
اگه میشه تا دوشنبه ی صبر کنید من 3تا امتحان دارم شنبه و یکشنبه اونا رو که دادم یک کمی موضوع و جاهایی که مشکل دارم رو توضیح میدم
تشکر از کمکتون

reza2011

عضو جدید
همنطور که دوستمون گفت از سمت چپ گیردار هست که در شکل مشخص نشده
اگه میشه تا دوشنبه ی صبر کنید من 3تا امتحان دارم شنبه و یکشنبه اونا رو که دادم یک کمی موضوع و جاهایی که مشکل دارم رو توضیح میدم
تشکر از کمکتون

من 2 طرف گيردار گرفتم . اشكالي نداره اگه كنسوله باز هم روش كار همينه ... شما روش حل رو ياد بگيري مهمه . ظاهر مسئله كه تغيير بكنه بازم به سادگي ميتوني حلش كني عزيزم . منم اول راه حل گفتم كه فرض كردم اتصال از 2 طرف گيرداره ... من براي سخت ترين حالت حل كردم . حالا اگه فقط سمت چپ گيردار باشه راه حل بسيار ساده تر خواهد شد .

Dota_Eng

کاربر فعال
مهندس شاید داشته باشیم ولی دانشجوی واقعی نداریم.
یه شکل گذاشتی اینجا و رفتی، نه مشخص کردی تنشها رو در کدام مقطع میخواهی نه مشخص کردی تنش Ave را برای برای کدام مقطع میخواهی و نه مشخص کردی تنش خمشی کششی رو میخواهی یا تنش خمشی فشاری را.
یا نکنه انتظار داشتی مردم بیان کلی وقت بذارن و تمامی مجهولات این مسأله رو حل کنن که دل شما شاد بشه و مطمئن بشی که تو این باشگاه مهندس هم هست؟!!!
دوست عزیز اگه دقت میکردی گفته بودم
این سوال مربوط به خمش توام با نیروی محوری است
هم تنش کششی و هم تنش فشاری رو نیاز داریم و باید تنش ماکزیمم رو به دست بیاریم
تنها مشکل هم اینه که یک سر گیردار بوده و شکل مشکل داشته و من الان متوجه شدم

آخرین ویرایش:

Dota_Eng

کاربر فعال

من 2 طرف گيردار گرفتم . اشكالي نداره اگه كنسوله باز هم روش كار همينه ... شما روش حل رو ياد بگيري مهمه . ظاهر مسئله كه تغيير بكنه بازم به سادگي ميتوني حلش كني عزيزم . منم اول راه حل گفتم كه فرض كردم اتصال از 2 طرف گيرداره ... من براي سخت ترين حالت حل كردم . حالا اگه فقط سمت چپ گيردار باشه راه حل بسيار ساده تر خواهد شد .
ممنون پس من میشینم حل می کنم اگه به مشکل بر خوردم از شما راهنمایی میگیرم
ببخشیدا یک خورده امتحانات من پشت سر همه حتی وقت نکردم یک نگاه به جزوم بندازم

Dota_Eng

کاربر فعال
سلام
من نیرو های محوری را حساب کردم برای بدس اوردن تنش در هر مقطع
ببینید مقطع و نیرو های حساب شده مشکلی نداره ؟
اگه درسته من تنش های فشاری و کششی هم حساب کنم ؟
moghavemat 006.jpg

پیوست ها

• moghavemat 006.jpg
    moghavemat 006.jpg
    26.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Dota_Eng

کاربر فعال
اگه بالای ها مشکل ندارند لطفا بگید من چطور می تونم نیوری خمشی ماکسیمم رو بدست بیارم ؟
در این فرمولی که در عکس هست ما برای بدست اوردن
تنش کششی و فشاری ماکسیمم
نیاز به نیروی خمشی ماکسیمم داریم

Dota_Eng

کاربر فعال
راهنمایی برای یک سوال حل شده از درس مقاومت مسالح

راهنمایی برای یک سوال حل شده از درس مقاومت مسالح

سلام
باید در شکل تنش ماکسیمم رو بدست بیارم
کامل حل کردمش
در عکس اخری دور تنش ماکسیمم خط کشیدم اما جواب اونی نیست که من می خواستم
لطفا چک کنید ببینید مشکل کجای حل هست ؟
جواب باید 7210 باشه
من 25 ام امتحانمه

سوال هم اینه
در شکل زیر تنش ماکسییم را بدست اورید ؟

بند انگشتی, برای دیدن عکس به صورت کامل بر روی آن کلیک نمایید

بند انگشتی, برای دیدن عکس به صورت کامل بر روی آن کلیک نمایید

تشکر ...

simiar

عضو جدید
سلام؛
لنگر ماکزیمم رو در شکل 1 اشتباه کردید. L را باید برابر طول کل دو قطعه در نظر بگیرید . ( L=8 )
در ضمن نیاز نبود این همه راه حل بنویسید ، تنش محوری ماکزیمم در محل تکیه گاه است.
موفق باشید.

Dota_Eng

کاربر فعال
سلام؛
لنگر ماکزیمم رو در شکل 1 اشتباه کردید. L را باید برابر طول کل دو قطعه در نظر بگیرید . ( L=8 )
در ضمن نیاز نبود این همه راه حل بنویسید ، تنش محوری ماکزیمم در محل تکیه گاه است.
موفق باشید.
ممنون
امتحان رو دادم نمره ها رو زدن
فقط 4-5 نفر قبول شدن
من بیشترین نمره رو گرفتم 14 با اینکه باید بالای 18 می گرفتم
به خاطر اشتباه تو ضرب و تقسیم 6 نمره کم کرده :(

simiar

عضو جدید
ممنون
امتحان رو دادم نمره ها رو زدن
فقط 4-5 نفر قبول شدن
من بیشترین نمره رو گرفتم 14 با اینکه باید بالای 18 می گرفتم
به خاطر اشتباه تو ضرب و تقسیم 6 نمره کم کرده :(
من جواب پست شما رو بلافاصله نوشتم ولی فکر می کنم شما نخوندین.
14 هم نمره ی خوبیه ، منم مقاومت رو 14 شدم ؛ البته 16 سال پیش!

westar

عضو جدید
کمک ..کمک

کمک ..کمک

سلام به همه دوستان
استاد مقاومت مصا لح یه پروژه برای این درس داده که باید یه پل رو انتخاب کنیم و واز لحاظ مقاومت مصالح وتحلیل سازه ان رو تا حذد دانش فعلی بررسی کنیم:confused:
کسی هست که کمک کنه من باید درباره ی مثلا پل میلائو چه کار کنم وچه جوری؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام به همه دوستان
استاد مقاومت مصا لح یه پروژه برای این درس داده که باید یه پل رو انتخاب کنیم و واز لحاظ مقاومت مصالح وتحلیل سازه ان رو تا حذد دانش فعلی بررسی کنیم:confused:
کسی هست که کمک کنه من باید درباره ی مثلا پل میلائو چه کار کنم وچه جوری؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید دوستان

سلام-شما باید یه نگاهی به کتاب پل شاپور طاحونی کنید-چیزایی که در مقاومت مصالح می خونید رو اونجا مفصل تر توضیح داده و می تونید به راحتی تحلیل کنید.:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

westar

عضو جدید
سلام-شما باید یه نگاهی به کتاب پل شاپور طاحونی کنید-چیزایی که در مقاومت مصالح می خونید رو اونجا مفصل تر توضیح داده و می تونید به راحتی تحلیل کنید.:)
مرسی باید بررسی کنم
ولی هر کسی کمک بیشتر میتونه بکنه ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

emran karimi

عضو جدید
سرفصل مقاومت 2

سرفصل مقاومت 2

سلام
دوستان میشه سرفصلهای مقاومت 2 که بیشتر تدریس میشن رو بنویسین.:):):cry:

بالا