درخواست ، سوالات و رفع مشکلات علمی مهندسان معدن

sos1center

عضو جدید
سلام
ممنون از همکاری بچه ها

دوستان معدنی هر کتابی می خواهید بگید هر کسی که کتاب رو داره یا لینکش اونو میدونه بهتون جواب می ده

این تاپیک فعالیتش کمه

salam doostan e mineral. man ham sai khodama kardam ke oon ketabo peyda konam, vali nabood. be jash in ketabo gozashtam.
poozesh mikham ke farsi naneveshtam. chon safhe kelidam farsi nadare.
http://ifile.it/7xopz2/mineral_processing_design_and_operation.pdf

درخواست جزوه زمين شناسي اقتصادي دكتر مر

درخواست جزوه زمين شناسي اقتصادي دكتر مر

اگر دوستان عزيز اين جزوه را دارند لطف كنند به صورت PdFبراي به اين آدرس ايميل كنند ممنون خواهم شد .ARDAVAN_MANSOORI@YAHOO.COM

miladkhandan

عضو جدید
درخواست

درخواست

شرايط و نحوه پذيرش در آزمون دكترا چه در داخل و چه در خارج چگونه است؟ از راهنماييتان متشكرم

aihan

عضو جدید
دانشگاه زاهدان

دانشگاه زاهدان

سلام
کسی اینجا نیست که معدن دانشگاه زاهدان بخونه؟

reza.ajami

عضو جدید
درخواست جزوه مکانیک سنگ و ژئوتکنیک

درخواست جزوه مکانیک سنگ و ژئوتکنیک

سلام
من جزوه مکانیک سنگ و ژئوتکنیک برای شرکت در کنکور کارشناسی ارشد می خوام
کسی میتونه کمک کنه
ممنون

mperatour

عضو جدید
سلام دوست عزیز :smile:من معدن زاهدان میخونم چطور مگه؟نکنه وام میدن؟:D

nasem

عضو جدید
سلام
کسی اینجا نیست که معدن دانشگاه زاهدان بخونه؟
سلام دوست عزیز یک تاپیک در قسمت دانشگاهها/دانشگاه دولتی ایجاد کردم که مربوط به دانشگاه زاهدانه می توانید بیایید اونجا وخودتونو معرفی کنید:gol::gol::gol:موفق باشید

nasem

عضو جدید
سلام دوست عزیز :smile:من معدن زاهدان میخونم چطور مگه؟نکنه وام میدن؟:D
سلام دوست عزیز یک تاپیک در قسمت دانشگاهها/دانشگاه دولتی ایجاد کردم که مربوط به دانشگاه زاهدانه می توانید بیایید اونجا وخودتونو معرفی کنید:gol::gol::gol:موفق باشید

M.AYDIN

عضو جدید
کاربرد خرد کن ها در صنایع شیمیایی

کاربرد خرد کن ها در صنایع شیمیایی

سلام
اطلاعاتی در مورد کاربرد خرد کن ها در صنایع شیمیایی میخواستم
این در خواست رو در تالار مهندسی شیمی مطرح کردم ولی چیزی که میخواستم پیدا نکردم
ممنون میشم اگه اطلاعاتی رو در اختیارم بذارین
اگه فایل انگلیسی باشه بهتره.

mmnew

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

سلام به همه دوستان
دوستان عزیز من احتیاج فوری به یه جزوه یا خود کتاب آتشباری رحمت الله استوار دارم
اگه کسی لطف کنه اونو در احتیار من قرار بده ممنون میشم فقط خواهش می کنم زود

mmnew

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

سلام به همه دوستان
دوستان عزیز من احتیاج فوری به یه جزوه یا خود کتاب آتشباری رحمت الله استوار دارم
اگه کسی لطف کنه اونو در احتیار من قرار بده ممنون میشم فقط خواهش می کنم زود

chili

عضو جدید
کمک: ارزانترین و ساده ترین روش جداسازی ذرات ریز طلا

کمک: ارزانترین و ساده ترین روش جداسازی ذرات ریز طلا

:gol:ارزانترین و ساده ترین روش جداسازی ذرات ریز طلا حدود 0.1 میلیمتر از خاک نرم و رس مانند رو میخواستم بطور دقیق و کامل لطفا.با تشکر

chili

عضو جدید
روش غالکاری

روش غالکاری

کسی روش غالکاری رو میدونه با تمام مواددی رو که به کار میبرند و چه میزان؟

saeedmoradi2179

عضو جدید
سلام د وستان
خوب این چه کاریه ؟ جزوات و نوشته هاتونو قرار بدین روی سایت تا همه استفاده کنن.

chili

عضو جدید
کمک طلایی می خوام

کمک طلایی می خوام

کسی میدونه چطور باید فهمید که داخل خاکی معدنی طلا داره یا نه؟و روش جداسازی طلا از سنگ و خاک رو واسم توضیح بدید.ایا با کوره های معمولی و ذوب کردن تنها میشه طلا رو جدا کرد یا اینکه باید موادی به اون افزود؟

mahshiid

عضو جدید
سلام
من حل المسائل مکانيک سيالات foxرو مي خواستم .
کسي نميدونه چه جوري مي تونم از نت بگيرم .مرسي

Bahar.B

عضو جدید
همیاری

همیاری

درود و عرض تبریک سال نو به مدیریت و تمامی دوستان عزیز؛

من اخیرا جهت آشنایی با رشته مهندسی معدن و نیز کسب اطلاعات معدنی (خصوصا فرآوری مواد معدنی) عضو سایت شدم و متاسفانه هنوز موفق به دریافت اطلاعات طبقه بندی شده نشدم و نیز نمیدانم موضوعی که مطرح خواهم کرد مربوط به این تالار است یا خیر ؟
رشته من مدیریت بازرگانی است و تا حالافقط از کمک پایگاه داده های علوم زمین کشور و یکسری مطالعات آزاد استفاده کرده ام وبخاطر کارم نیاز شدید به کسب این اطلاعات دارم و نیز تحقیقاتی را هم در زمینه واحدهای فرآوری مواد معدنی و دستگاه های مربوطه انجام داده ام و با توجه به همان اطلاعات بدست آمده متوجه شدم هنوز در زمینه ماشین آلات معدنی ، دستگاه های فرآوری وفعالیت معدنی شدیدا نیاز به کار بیشتر است .
دوستان عزیز ، شاید حضور من در این تالار غریب باشد اما به اندازه تمام شما که تحصیلات مربوطه را دارید به این رشته علاقه مندم ، یاری شما کمک خواهد کرد که واردات ماشین آلات مربوطه با برندهای آلمانی انجام شود که حتما میدانید بخاطر شرایط تحریم و به عنوان بخش خصوصی کاربسیار دشواری است و البته بعضی مذاکرات مربوطه را با وزارت صنایع و معادن نیز انجام داده ام .
صادقانه قبول دارم که از یک نظر دیدگاهم تجاری است،شاید معدنکار نباشم اماهمین دید تجاری و صادرات سنگ آهن و کرومیت کمکم کرد که به ظرافت موادمعدنی پی ببرم و شما هم صادقانه بپذیرید که فعالیت صنعت معدن سیر نزولی داشته و گسترش معدنکاری به همکاری هر کدام از ما میتواند وابسته باشد چرا که برنامه ریزی ما برای این کارچندجانبه است و معدنهای غیر فعال با همیاری همه فعال شده و جایگاه معدنکارانی میشودکه بینشی علمی و مشتاق به مواد معدنی دارند و خدا را شاهد میگیرم که برای مجموعه ما (ایرانی و آلمانی ) علاقه به صنعت معدن انگیزه اصلی است و به راحتی میتوانیم تمام توانایی ها را در کاری دیگر استفاده کنیم ولی یکی از بخشهای مجموعه را به این بخش اختصاص داده ایم به همان دلیلی که شما در این بخش حضور دارید ! اما به قول یک ضرب المثل آلمانی : نخستین قدم ، دشوارترین قدم استوصمیمانه امیدوارم بتوانم من هم بزودی به عنوان خواهر کوچکترتان که در ابتدای راه است ، اطلاعات ویا خدمات شرکت را در اختیارتان قرار دهم تا شاید راهنمایی امروزتان کمک به فردای همه ما باشد . چند خواهش دارم که ممنون هستم در صورت امکان حداقل به یکی از آنها پاسخ گوئید:

A.در صورت امکان دوستان جزوه های طبقه بندی شده خود را برای افرادی چون من که مایل به آشنایی با موارد مختلف معدنکاری همچون : آتشباری ،حفاری و نگهداری ،حمل و نقل معادن هستم،قرار دهند و یا از ابتداتا فرآوری توضیحات لازمه را داشته باشد.
B.برای انجام علمی کار مایل به ادامه تحصیل هستم و با اینکه میدانم سخت است اما ترجیحا میخواهم اگر امکانپذیر باشد از کارشناسی ارشد شروع کنم، لطفا در صورت امکان کتابهاو جزوات کنکورکارشناسی ارشد مهندسی معدن (استخراج و فرآوری(را معرفی کنیدچرا که واقعا سردرگم شده ام
C.آیا این رشته در دانشگاه مجازی هم تدریس میشود؟
D.در اوکراین یا دوبی امکان تحصیل در این رشته وجود دارد ؟
E.لطفا بفرمائید در زمینه ماشین آلات خصوصا در زمینه فرآوری به نظر شما چه دستگاه هایی نیاز بخش معدنکاری است ؟
F.ایمیل من : bahar-bayat@hotmail.com , baharbayat@ymail.com

برکت و عشق الهی نثارتان و با آرزوی پیروزیهای بیشتر :gol:

آخرین ویرایش:

Bahar.B

عضو جدید
همیاری

همیاری

درود و عرض تبریک سال نو به مدیریت و تمامی دوستان عزیز؛

من اخیرا جهت آشنایی با رشته مهندسی معدن و نیز کسب اطلاعات معدنی (خصوصا فرآوری مواد معدنی) عضو سایت شدم و متاسفانه هنوز موفق به دریافت اطلاعات طبقه بندی شده نشدم و نیز نمیدانم موضوعی که مطرح خواهم کرد مربوط به این تالار است یا خیر ؟
رشته من مدیریت بازرگانی است و تا حالا فقط از کمک پایگاه داده های علوم زمین کشور و یکسری مطالعات آزاد استفاده کرده ام و بخاطر کارم نیاز شدید به کسب این اطلاعات دارم و نیز تحقیقاتی را هم در زمینه واحدهای فرآوری مواد معدنی و دستگاه های مربوطه انجام داده ام و با توجه به همان اطلاعات بدست آمده متوجه شدم هنوز در زمینه ماشین آلات معدنی ، دستگاه های فرآوری و فعالیت معدنی شدیدا نیاز به کار بیشتر است .
دوستان عزیز ، شاید حضور من در این تالار غریب باشد اما به اندازه تمام شما که تحصیلات مربوطه را دارید به این رشته علاقه مندم ، یاری شما کمک خواهد کرد که واردات ماشین آلات مربوطه با برندهای آلمانی انجام شود که حتما میدانید بخاطر شرایط تحریم و به عنوان بخش خصوصی کار بسیار دشواری است و البته بعضی مذاکرات مربوطه را با وزارت صنایع و معادن نیز انجام داده ام .
صادقانه قبول دارم که از یک نظر دیدگاهم تجاری است،شاید معدنکار نباشم اما همین دید تجاری و صادرات سنگ آهن و کرومیت کمکم کرد که به ظرافت موادمعدنی پی ببرم و شما هم صادقانه بپذیرید که فعالیت صنعت معدن سیر نزولی داشته و گسترش معدنکاری به همکاری هر کدام از ما میتواند وابسته باشد چرا که برنامه ریزی ما برای این کار چندجانبه است و معدنهای غیر فعال با همیاری همه فعال شده و جایگاه معدنکارانی میشود که بینشی علمی و مشتاق به مواد معدنی دارند و خدا را شاهد میگیرم که برای مجموعه ما (ایرانی و آلمانی ) علاقه به صنعت معدن انگیزه اصلی است و به راحتی میتوانیم تمام توانایی ها را در کاری دیگر استفاده کنیم ولی یکی از بخشهای مجموعه را به این بخش اختصاص داده ایم به همان دلیلی که شما در این بخش حضور دارید ! اما به قول یک ضرب المثل آلمانی : نخستین قدم ، دشوارترین قدم است و صمیمانه امیدوارم بتوانم من هم بزودی به عنوان خواهر کوچکترتان اطلاعات و یا خدمات شرکت را در اختیارتان قرار دهم . چند خواهش دارم که ممنون هستم در صورت امکان حداقل به یکی از آنها پاسخ گوئید:

A. در صورت امکان دوستان جزوه های طبقه بندی شده خود را برای افرادی چون من که مایل به آشنایی با موارد مختلف معدنکاری همچون : آتشباری ،حفاری و نگهداری ،حمل و نقل معادن هستم،قرار دهند و یا از ابتدا تا فرآوری توضیحات لازمه را داشته باشد.
B. برای انجام علمی کار مایل به ادامه تحصیل هستم و با اینکه میدانم سخت است اما ترجیحا میخواهم اگر امکانپذیر باشد از کارشناسی ارشد شروع کنم، لطفا در صورت امکان کتابها و جزوات کنکور کارشناسی ارشد مهندسی معدن (استخراج و فرآوری(را معرفی کنید چرا که واقعا سردرگم شده ام
C. آیا این رشته در دانشگاه مجازی هم تدریس میشود؟
D. در اوکراین یا دوبی امکان تحصیل در این رشته وجود دارد ؟
E. لطفا بفرمائید در زمینه ماشین آلات خصوصا در زمینه فرآوری به نظر شما چه دستگاه هایی نیاز بخش معدنکاری است ؟
F. ایمیل من : bahar-bayat@hotmail.com , baharbayat@ymail.com

برکت و عشق الهی نثارتان و با آرزوی پیروزیهای بیشتر :gol:

H.jupiter

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

من دنبال آموزش نرم افزار gps utility می گردم اگه دوستان عزیز لطف کنن یه کمکی در این مورد بکنن خیلی ممنون می شم . :gol:

راستی قضیه خیلی اورژانسیه:cry:

mperatour

عضو جدید
1.کتابای مکانیک سنگ تقریبا میشه گفت کامل نیستن.باید ببینی چی میخوای؟بخش مفاهیمشو میتونی از هر جزوه ای یاد بگیری آزمایشاش های مکانیک سنگی رو هم تقریبا همه کتابا یه جور توضیح میدن شاید کتاب مهندسی ژئو تکنیک آقای حسین معماریان انتشارات دانشگاه تهران بتونه تو این زمینه یعنی آزمایشا بهترین کمکو بت بکنه یه قسمت دیگه از مکانیک سنگ هم که شامل حل مسایل میشه با هیچ کتابی نمیتونی بفهمی تنها راش حل کردن سواله هرچی پیدا کردی حل کن از سوالای ارشد بگیر تا کتابایی مث مروری بر مسایل مکانیک سنگ یا مسائل فاروقی و...در ضمن کتاب goodman (که یکی از دوستان هم فرمودند البته فک نکنم ترجمش باشه اگه بود لطف کنین معرفی کنین) و همچنین کتاب سازه های زیرزمینی در سنگ که نویسندش پروفوسور هوک و پروفوسور براون هستش و ترجمه دکتر احمد فهیمی فر(هم واسه مکانیک سنگ هم واسه نگهداری) جزو بهتریناس البته این یه مورد آخریرو فک نکنم بتونی گیر بیاری من خودم فتو شدشو دارم.
2.کتاب آقای ترابی یکی از ضعیف ترین کتابای مکانیک سنگ (نظر کاملا شخصی:(:cry:)

hasti.v

عضو جدید
بچه ها کمک

بچه ها کمک

سلاااااااااااااااام به بچه های خوب معدن.کمک کمک شما جایی رو تو تهران یا اطراف واسه استخدام ارشد معدن سراغ ندارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مرد- متاهل

Engineer.Hoseyn

عضو جدید
سلام . برای اینکه زبان رو تو کنکور ارشد خوب بزنیم باید چه مباحثی رو بخونیم ؟ و همچنین برای استخدام ؟

ممنون

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من میخوام واسه ارشد امسال بخونم.
کسی کتاب ریاضی سیلورمن 1 رو داره؟
آتشباری هم میخوام. چه کتابی خوبه؟

مهرناز*

عضو جدید
رتبه ی ارشد

رتبه ی ارشد

سلام مهندسای عزیز:
می خواستم بدونم تو ارشد تا چه رتبه ای تو مهندسی معدن مجاز میشه؟و بری قبول شدن تو ارشد با گرایش مکانیک سنگ / استخراج / نفت باید چه رتبه ایی بیاریم؟
با تشکر

madan-uk85

عضو جدید
رتبه قبولی

رتبه قبولی

مجاز شدنش مهم نیست، مهم اینه که تو گرایش های مختلف معدن 100 به بالا شانسی برای قبولی نیست عملا"
بستگی به دانشگاه و روزانه یا شبانه بودنش رتبه لازم برای قبولی فرق میکنه خوب
دانشگاه تهران
امیرکبیر
صنعتی اصفهان
شهید باهنر کرمان
صنعتی شاهرود
سهند تبریز

تقریبا" به این ترتبه...