درخواستها و مشاوره کارشناسی ارشد

sourena.agri

عضو جدید
از دوستان شخص دیگه اییی نیست کمک کنه ، ممنون میشم

سلام دوستان :gol:
یه موضوعی است که یه مقدار ذهنم رو مشغول کرده. اگه کسی میتونه کمکم کنه .:cry:

من برای امتحان ارشد تغییر گرایش دادم و از مهندسی برق اومدم ارشد کشاورزی زراعت امتحان دادم و رتبه خوبی هم اوردم ( رتبه 19 زراعت ) .

با توجه به انتخاب رشته ام ، احتمالا شبانه تهران در میام . از دوستان دانشگاه تهرانی یا دانشگاه های دیگه کسی با همچین موضوعی برخورد کرده که :

کسی تو ارشد تغییر گرایش بده و دروس پیش نیاز بهش بدن ؟ به عبارت دیگه آیا برای کسانی که در ارشد تغییر گرایش داده اند دروس پیشنیاز ارائه میشود؟؟ ( به طور خاص دانشگاه تهران و رشته زراعت) اگه امکان داره اسم دروس هم بگید و تعداد واحد ها.

ممنون میشم اگه کسی از دوستان بتونه کمکم کنه و موارد مشابه رو که دیده برام توضیح بده .​

sh.shirinbahador

عضو جدید
سلام محسن 88،ممنون میشم اگه منابع ارشد برنامه ریزی شهری رو واسم قرار بدید و اینکه اینکه این رشته و طراحی محیط در حال حاضر در کدوم دانشگاه ها موجود هستن؟
ممنون:w34:

عرض سلام وادب خدمت دوستان بزرگوار .من لیسانسم گیاه پزشکی هست میخوام ارشد شرکت کنم حتما سراسری ولی نسبت به انتخاب رشته دچار تردید شدم چون دوساله فارغ التحصیل شدم وکار پیدا نکردم همه جا نوشته برای کشاورزی تهران کار پیدا نمیشه لطفا من رو راهنمائی کنید توی رشته های ارشد رشته ایی هست که براش کار غیر ازاد باشه یعنی دولتی یا بهتره ارشد زبان بخونم خواهش میکنم هرچی که هست رو بگین توی رشته های کشاورزی به داروهای گیاهی و گیاهان زینتی و اگرواکولوزیک علاقه دارم کدوم بازار کار خوبی داره اصلا تغییر رشته در ارشد کار درستی چون میترسم زبان هم شرکت کنم دولتی قبول نشم اگه کسی ارشد هم خونده از بازار کارش بگه لطفا کمکم کنید سپاسسس

رز70

عضو جدید
سلام.من امسال میخوام ارشد تکنولوژی بذر بدم .اگه میشه برام منابع و بگید.و باید چه جوری بخونم که رتبم بین 1 تا 3 بشه.روزی چند ساعت بخونم و...

بومادران

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز من میخوام ارشد بیو امتحان بدم میشه منو راهنمایی کنید باید چند ساعت درس بخونم یا از چه بسته های اموزشی استفاده کنم که سراسری قبول بشم.:gol:

عرض سلام وادب خدمت دوستان بزرگوار .من لیسانسم گیاه پزشکی هست میخوام ارشد شرکت کنم حتما سراسری ولی نسبت به انتخاب رشته دچار تردید شدم چون دوساله فارغ التحصیل شدم وکار پیدا نکردم همه جا نوشته برای کشاورزی تهران کار پیدا نمیشه لطفا من رو راهنمائی کنید توی رشته های ارشد رشته ایی هست که براش کار غیر ازاد باشه یعنی دولتی یا بهتره ارشد زبان بخونم خواهش میکنم هرچی که هست رو بگین توی رشته های کشاورزی به داروهای گیاهی و گیاهان زینتی و اگرواکولوزیک علاقه دارم کدوم بازار کار خوبی داره اصلا تغییر رشته در ارشد کار درستی چون میترسم زبان هم شرکت کنم دولتی قبول نشم اگه کسی ارشد هم خونده از بازار کارش بگه لطفا کمکم کنید سپاسسس

سلام لطفا راهنمائیم کنید که در انتخاب رشته دچار اشتباه نشم ممنون هستم

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
سلام لطفا راهنمائیم کنید که در انتخاب رشته دچار اشتباه نشم ممنون هستم
سلام
با تاسف باید بگم هیچی
بهتره تغییر رشته بدید
در کشاورزی حتی دکترا هم بگیرید باز هیچ شانس مناسبی برای یافتن کار دولتی و یا اداری ندارید

yavar3140

عضو جدید
با سلام به مهندسین
من امسال تو ارشد دو کد رشته امتحان دادم و هر دو را مجاز شدم و چون تو شناور رتبه ام خوب بود فقط کد رشته اون را زدم ایا مشکی تو انتخاب رشته ام است یا باید هر دوتاشو میزدم

رز70

عضو جدید
اقا مهدی یه جا میگید که بذر اینده داره یه جا میگید تغییر گرایش بدین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:

(M&M)

کاربر بیش فعال
با سلام

بعضی از دوستان کنکور آزمایشی مدرسان شرکت میکنن.کسی هست که بگه این آزمونا خوبن یا نه؟ من فقط سوالای سالهای قبل ارشدو مطالعه میکنم.کافیه یا نه؟ در ضمن گرایش مورد نظر من منابع آبه.

ali.msh66

عضو جدید
سلام دوستان گلم. من دانشجوی ارشد زراعت هستم،حدود 10 روز دیگه دفاع دارم ولی نمیدونم پاورپوینت برای روز دفاع چطوری باید باشه.لطف کنید اگه نمونه فایلی در مورد سیب زمینی دارید برام ارسال کنید چون پایان نامم در مورد اثر ورمی کمپوست بر سیب زمینی هستش.با تشکر قبلی از همه ی دوستان عزیز

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
سلام دوستان گلم. من دانشجوی ارشد زراعت هستم،حدود 10 روز دیگه دفاع دارم ولی نمیدونم پاورپوینت برای روز دفاع چطوری باید باشه.لطف کنید اگه نمونه فایلی در مورد سیب زمینی دارید برام ارسال کنید چون پایان نامم در مورد اثر ورمی کمپوست بر سیب زمینی هستش.با تشکر قبلی از همه ی دوستان عزیز

سلام
اصول پاورپوینت در جلسه دفاع باید بصورت زیر باشه

زمینه سفید یا خیلی روشن
هر صفحه 10 خط
و هر خط 10 کلمه
حداکثر در 30 صفحه پاور خلاصه بشه

زمان هم از 30 دقیقه نگذره

اینا رعایت بشه نه داوران و نه کسی نمیتونه حرفی برا گفتن داشته باشه

صفات یا موضوعاتیم که زیاد مسلط نیستید یا اطلاعات کمی دارید ازش سریعتر رد شید

امیدوارم دفاع خوبی داشته باشی.

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کی در مورد دکترا اطلاعات خوبی داره میخوام سوالمو خصوصی بپرسم در مورد یه موضوعی...مرسی

barekati

عضو جدید
تغییر رشته به طراحی محیط زیست برای ارشد

تغییر رشته به طراحی محیط زیست برای ارشد

سلام دوستان، من دانشجوی مکانیزاسیون کشاورزی دانشگاه تهران هستم و امسال وارد سال سوم تحصیلم می شم.
می خواستم بدونم اگر بخوام از این رشته به طراحی محیط تغییر رشته بدم امکانش هست؟ و این که آزمون طراحی محیط مثل معماری منظر دو مرحله ایه یا نه.
پیشاپیش ممنون از پاسخ گوییتون:smile:

shaiad

عضو جدید
سلام
من کارشناسی ارشد علف هرز شرکت کردم ورتبه ام خوب شد حالا نتیجه اش امروز فردا می یاد هر کی علف هرز خونده میتونه بگه چطور رشته ای است؟بازار کار داره ؟خوبه ارزش خوندن داره

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من کارشناسی ارشد علف هرز شرکت کردم ورتبه ام خوب شد حالا نتیجه اش امروز فردا می یاد هر کی علف هرز خونده میتونه بگه چطور رشته ای است؟بازار کار داره ؟خوبه ارزش خوندن داره

سلام اگه اطلاعاتی میخواین از ایشون بپرسین!

تا جایی که اطلاع داشته باشن جواب میدن!

کلیک کنید!

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
گلم من شخص خاصی رو فعلا اینجا نمیشناسم که بهت معرفی کنم!

در مورد چی میخواستی؟

پس اینجا مهماشو میپرسم مرسی از توجهت عزیزم
معدل ارشد تو دکترا تاثیر داره؟ معدل تا چند باشه خوبه؟
زبانمون برای دکترا باید خیلی قوی باشه؟چه جوری قویش کنیم؟
کنکور دکترا سخته؟
بین اینا کدوم برای ادامه تو دکترا خوبه؟دارویی-میوه-بیوتکنولوژی
معدل ارشد توی استخدام یا حتی عضو هیئت علمی شدن موثره؟

حسنزاده علی

عضو جدید
سلام
تا اونجایی که من خبر داشتم و دارم این رشته فقط از رشته باغبانی و فضای سبز پذیرش میکنه.
حسن زاده فارغ التحصیل مهندسی فضای سبز

رز70

عضو جدید
سلام

سلام

سلام.من میخوام واسه ارشد بخونم و شنبه هم میخوام برم منابع و بخرم اما گاهی وقتا بی انگیزه میشم.کمکم کنمید.تروخدا بهم انگیزه بدید.میخوام بذر بخونم:gol::gol::gol::gol::(:(

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خب میگم بی انگیزه میشم جانم.شما از خوبی هاش بم بگین که انگیزه بگیرم!

خوب کدوم شاخه کشـاورزی رو بیشتر دوست داری اگه علاقه داشته باشی انگیزه هم پیدا میکنی !

همون شاخه ایی رو بخون که بهت بیشتر انگیزه میده:D

sourena.agri

عضو جدید
خب میگم بی انگیزه میشم جانم.شما از خوبی هاش بم بگین که انگیزه بگیرم!

1. اگه نخوای بخونی چه کار میخوای بکنی ؟ کار که با لیسانس اصلا پیدا نمیشه ؟
2. تحصیلات بالاتر ، اینده بهتر ، امکان موقعیت های بهتر و... برای ایندت به وجود میاره
3: به فکر روزی باش که بشی استاد دانشگاه و بخوای تدریس کنی نه کارمند و یا ناظر یه مزرعه
4: ببین من 7 سال کار کردم ( و هنوز میکنم) تو شرکت های نفتی ( لیسانسم برق بود) ، به این نتیجه رسیدم که اگه درس بخونم و سختی بکشی و استاد دانشگاه تو دهات بشی ، بهتر از زندگی با استرس مهندسی و.... هست . حقوقش هم بیشتره .
5: یک نکته مهم ، به نظر من اگه نمیخوای تا دکتری بری ، همین لیسانس بهتره .

samanta.n

عضو جدید
سلام ببخشید من کمک لازم دارم واسه دانشگاه آزاد رشته مهندسی کشاورزی- صنایع غذایی
من نمیخواستم آزاد برم اما با نتیجه سراری قبول نشدم حالا پردیس علوم تحقیقات مازندران قبول شدم میخواستم اعتبار و مدرکشو بدونم که چجوریه؟ آخه بعضی ها میگن خوبه بعضی ها میگن نه میخواستم راهنماییم کنین کسی اطلاعی داره که چجوریه؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمک فوری برای انصراف از ارشد آزاد

کمک فوری برای انصراف از ارشد آزاد

سلام بچه‌ها من الان تو یه وضعیتی هستم که نمیدونم باید چی‌ کار کنم:cry:

من تو تکمیل ظرفیت آزاد ۹۱ دانشگاه علوم تحقیقات تهران قبول شدم ثبتنام کردم و یه ترم رفتم سر کلاس... حالا این چند وقت که نتایج سراسری اومده دانشگاه تهران قبول شدم و باید از اون آزاد انصراف بدم الان گفتن هزینهٔ انصرافت نزدیک یک میلیون و ششصد می‌شه که خوب مبلغ خیلی‌ زیادیه... الان واقعا نمیدونم چی‌ کار کنم هزینهٔ خیلی‌ غیر منطقیه....میگن ۱.۵ برابر شهریه ثابت باید بدی

کسی‌ بوده این شرایطو داشته باشه؟شما چی‌ کار کردین؟ کجا باید برم شکایت کنم؟اگه می‌شه خواهشاً کمکم کنید این چند روز ثبتنام و اصل مدرک لیسانسم هم دستشونه...
واقعا باورم نمی‌شه

بالا