درخواستها و سوالات ژئوتکنیکی خود را فقط اینجا مطرح کنید

you&me=ma

عضو جدید
سلام بر همگی

کسی در مورد آزمایش تراکم،دانه بندی، هیدرومتری و سی.بی.آر خاک
اطلاعات کامل داره؟؟؟؟
اما سریع

abdulqader

عضو جدید
درخواستها و سوالات ژئوتکنیکی خود را فقط اینجا مطرح کنید

سلام به همه
لطفا اگه شخصی نرم لایسنس کی نرم افزار پردازش گر آزمایش گاه میکانیک خاک راداشته باشد برایم بفرستد ممنون میشم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ali_60

عضو جدید
اصلاح ازمایش دانه بندی

اصلاح ازمایش دانه بندی

سلام
راجع به نحوه اصلاح دانه بندی ماسه اگه داخل نمودار استاندارد نباشه دانه بندی رو چه جوری اصلاح کنیم روش رو میخواستم

alidam

عضو جدید
تاثیر فشردگی بر رویه هدایت هیدرولیکی خاک

تاثیر فشردگی بر رویه هدایت هیدرولیکی خاک

با سلام
کی میدونه پس از فشرده شدن خاک، هدایت هیدرولیکی خاک په مقدار تغییر میکنه و چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شیخلر

عضو جدید
چکش اشمیت

چکش اشمیت

من دنبال یک نمونه شیت آزمایشگاهی مخصوص آزمایش چکش اشمیت هستم خوشحال میشم کسی کمکم کنه؟

nafas_70

عضو جدید
کمک آزمایش تحکیم

کمک آزمایش تحکیم

من به یه گزارش تحکیم خیلی خوب و مفصل نیاز دارم لطفا هر کی میتونه کمک کنه زود

سروش شیرالی

متخصص مکانیک خاک و ژئوتکنیک
سلام من توی آزمایشگاه خاک و بتن کار میکنم توی اهواز ، توی آزمایشگاه ما با نرم افزار ds7 کار میکنیم که خودش نتایجه خروجی نهایی را پرینت میکنه اگه تمایل به داشتنه این نتایج دارید لطف کنید ایمیل خودتون را برایم بفرستید :)

amin besharat

عضو جدید
چرا خاک در حد انقباض به 100درصد اشباع میرسد؟

سلام.
یه سوال دارم

mbm66

عضو جدید
اگه تو ژئوتکنیک و مکانیک سنگ و یودک UDEC واردی بیا اینجا

اگه تو ژئوتکنیک و مکانیک سنگ و یودک UDEC واردی بیا اینجا

سلام دوستان به اینجا یه سر بزنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/385999-اگه-یودک-UDEC-(ایتاسکا)-بلدی-بیا-تو-!

اگه یودک و یا 3دک بلدید یه راهنمایی بگنید . ممنون

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/47531-3DEC-V4-1

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/89967-نرم-افزار-UDEC

آخرین ویرایش:

valentino

عضو جدید
درخواست جدول ضریب نفوذ آب

درخواست جدول ضریب نفوذ آب

با سلام
تز دوستام کسی هست که راجع به میزان نفوذ آب در انواع خاک و سنگ مطلبی داشته باشه
جدولی می خوام که میزان نفوذ آب را بر اساس جنس مختلف خاک و سنگ به طور کامل داشته باشه
با تشکر

tabasom_m

عضو جدید
کمک فوری !!!!

کمک فوری !!!!

سلام دوستان . یک سری مطلب درباره ی متراکم کردن خاک با روش پیش بارگذاری و پایین آوردن سطح آب زیر زمین می خواستم اگر مقاله ای مرتبط با این موضوع دارید یا سایتی رو می شناسین که می تونه به من کمک کنه ممنون می شم اگه بهم معرفی کنید. فقط خیلی فوری بهش احتیاج دارم .

شهنور

عضو جدید
کنترل تنش خاک؟؟؟؟

کنترل تنش خاک؟؟؟؟

سلام دوستان کنترل تنش خاک به چه صورت هستش؟

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان کنترل تنش خاک به چه صورت هستش؟
سلام دوست من فونداسیون با بارهایی که از Etabs به اون منتقل میشه برای تنش زیر خاک تحت ترکیبات

بار بهره برداری حتما بايد کنترل كني

یعنی : Dead+Live

0.75(D+L+-Ex) , 0.75(D+L+-Ey

چنانچه فونداسیون برای تحمل تنش زیر خاک جوابگو نبود میتوني با افزایش ضخامت پی و عرض نوار

و یا در پی های گسترده با استفاده از شمع های فشاری در محل ستون ها ميتوني مشكل رو برطرف كني

اينم بگم در Safe میتوني اثر شمع فشاری کم عمق رو با افزودن فنرو تعریف سختی برای اون در محل

ستون ها، انجام بدي(البته طراحی و کنترل برش پانچ برای این شمع ها باید بصورت دستی انجام بگيره)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shokoufeh94

عضو جدید
گزارش زمین شناسی منطقه

گزارش زمین شناسی منطقه

سلام
گزارش زمین شناسی منطقه ای چطوریه؟چه چیز هایی رو باید نوشت ؟کسی نمونه ای داره ؟

atena001

عضو جدید
دوستان کسی اینجا هست که در مورد superpile چیزی بدونه و یا اینکه مقاله و یا مطلبی داشته باشه؟ ممنون میشم.

*Lady Eng*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
یه سوال دارم

حد انقباض یعنی به ازای افزایش رطوبتی که باعث افزایش حجم خاک نمیشه
که یعنی در اخرین مرحله از حد انقباض به این رابطه برسی--- حجم اب مساوی با حجم حفره ها
که تو امگا ماکس حد انقباض حفرات هوا جاشونو به اب دادن و در نتیجه اشباع 100 میشه
حالا اگر رطوبت از یه حدی بیشتر بشه
خاک هم حجمش زیاد میشه
که وارد مرحله حد خمیری و بعد وارد حد راونی میشه

آب و خاک

عضو جدید
سلام میشه لطفا درخصوص آیتم 030407 تعرفه ی ژئوتکنیک توضیح بدین؟
مقدار روز-نمونه رو چه جوری بدست میارن؟
خیلی فوری به جوابتون نیاز دارم دوستان...
مرسی

m.hov

عضو جدید
درخواست راهنمایی فوری

درخواست راهنمایی فوری

سلام بچه ها من نیازفوری دارم اگر کسی میدونه ترمال پروب تو سنگ یا خاک به چه صورته ممنون میشم کمکم کنید.کجا میتونم پیدا کنم.میخوام دستگاهی بسازم خواص حرارتی سنگ اندازه گیری کنه

esech

عضو جدید
سلام من ی سرس مطلب میخوام راجع ب کاربرد نانو در مهندسی ژیوتکنیک...

ممنون میشم اگر بتونید ب من کمک کنید

majid_m

عضو جدید
سلام و خسته نباشید خدمت مهندسان عمران. دوستان من یه سری مطالب در مورد ازمایش بتن در سد سازی و دستگاههای مربوطه میخوام ممنون میشم کمکم کنید

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

سه مقاله خوب در مورد تراکم دینامیکی

"تراکم دینامیکی خاک -اثرات آن بر بهسازی زمین"

dynamic_compression.pdf

Application of Dynamic Compaction in Highway.pdf

منبع : سایت iiiwe.com

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
دوستان کسی اینجا هست که در مورد superpile چیزی بدونه و یا اینکه مقاله و یا مطلبی داشته باشه؟ ممنون میشم.

با سلام:
​اگر هنوز سیوال شما توسط دوستان پاسخ داده نشده ویا داده شده ونیازی نیست اعلام کنبد تا مواردی بعرض برسد.چون کمی مفصل است.

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
سلام بر همگی

کسی در مورد آزمایش تراکم،دانه بندی، هیدرومتری و سی.بی.آر خاک
اطلاعات کامل داره؟؟؟؟
اما سریع

با سلام -از دانه بندی شروع میکنم. یکی از اشکالاتی که در اکثر تالارها هم دیدم اینست که :1- مطالب وپرسشهای مطروحه تاریخ ندارند و مشخص نیست هنوز بقوت خود باقی هستند یاخیر؟.
2-اعلام نمی شود کسان دیگر پاسخ لازم را داده اندیا نه؟.تا دوباره کاری واتلاف وقت نگردد. من فرض رابراین گذاشتم شاید بدرد دیگران بخورد.
در کارهای راهسازی این ازمایش را بکار می بریم -
تا درصد وزن یک اندازه را در مخلوط بدست اوریم وبتوانیم براین اساس تصمیم بگیریم ویا در صورت لزوم طرح دانه بندی دهیم.
اینکار بصوص در طرح دانه بندی زیراساس واساس راه بسیار استفاده دارد.مصالحی که از محل برمی دارید -حدود 100 تا 150 کیلو می تواند باشد. انها را تاریخ گذاری و به ازمایشگاه ژیو تکنیک بیاورید. توسط دستگاه کوارتر ومحفظه ان انها را مرتب کنید. مقادیر معمول که من استفاده می کردم.:30 کیلو از قطر 90میلیمتر-30 کیلو قطر 75 میلیمتر(یا 3 اینچ) -20 کیلو 50 میلیمتر-20 کیلو 38 میلیمتر-10 کیلو 25 میل و 10 کیلو 19 میل 5 کیلو 9.5 میلمتر قطر-سپس در ردیف 7 گانه الکهای استاندارد عمود رویهم سوار از بالا بریزید-ارتعاش با برق انجام می شود.7 تا 10 دقیقه بعد که مقادیر روی الکها ثابت ماند وپایین نرفت این مقادیر را اندازه وتوزین کرده ویادداشت کنید.می توان منحنی انها را روی کاغذ یا شیت هایتقسیمات لگاریتمی ازمایشگاه رسم کرد. مشخص می شود دانه بندی خاک کارگاه ما از نظر شن-ماسه-ریز دانه-درشت دانه در چه وضعی است وایا نیاز باصلاح دارد یاخیر. این شرح بیسار فشرده ای بود از این ازمایش وعلت وهدف ان-اگر سیوال قابل طرحی هست مطرح شود.

limu tursh

کاربر فعال
با سلام -از دانه بندی شروع میکنم. یکی از اشکالاتی که در اکثر تالارها هم دیدم اینست که :1- مطالب وپرسشهای مطروحه تاریخ ندارند و مشخص نیست هنوز بقوت خود باقی هستند یاخیر؟.
2-اعلام نمی شود کسان دیگر پاسخ لازم را داده اندیا نه؟.تا دوباره کاری واتلاف وقت نگردد. من فرض رابراین گذاشتم شاید بدرد دیگران بخورد.
در کارهای راهسازی این ازمایش را بکار می بریم -
تا درصد وزن یک اندازه را در مخلوط بدست اوریم وبتوانیم براین اساس تصمیم بگیریم ویا در صورت لزوم طرح دانه بندی دهیم.
اینکار بصوص در طرح دانه بندی زیراساس واساس راه بسیار استفاده دارد.مصالحی که از محل برمی دارید -حدود 100 تا 150 کیلو می تواند باشد. انها را تاریخ گذاری و به ازمایشگاه ژیو تکنیک بیاورید. توسط دستگاه کوارتر ومحفظه ان انها را مرتب کنید. مقادیر معمول که من استفاده می کردم.:30 کیلو از قطر 90میلیمتر-30 کیلو قطر 75 میلیمتر(یا 3 اینچ) -20 کیلو 50 میلیمتر-20 کیلو 38 میلیمتر-10 کیلو 25 میل و 10 کیلو 19 میل 5 کیلو 9.5 میلمتر قطر-سپس در ردیف 7 گانه الکهای استاندارد عمود رویهم سوار از بالا بریزید-ارتعاش با برق انجام می شود.7 تا 10 دقیقه بعد که مقادیر روی الکها ثابت ماند وپایین نرفت این مقادیر را اندازه وتوزین کرده ویادداشت کنید.می توان منحنی انها را روی کاغذ یا شیت هایتقسیمات لگاریتمی ازمایشگاه رسم کرد. مشخص می شود دانه بندی خاک کارگاه ما از نظر شن-ماسه-ریز دانه-درشت دانه در چه وضعی است وایا نیاز باصلاح دارد یاخیر. این شرح بیسار فشرده ای بود از این ازمایش وعلت وهدف ان-اگر سیوال قابل طرحی هست مطرح شود.

:surprised: