درخواستهای مربوط به زیست شناسی

alirezahtc

عضو جدید
سلام
اگه چیزی پیدا کردی منم در جریان بذار...
به این چیزا علاقه دارم
والا من مطالب مناسبی حتی به زبان انگلیسی هم پیدا نکردم
اولین چیزی که دوس دارم بدونم اینه که چطوری میشه از کرچک سم رایسین رو گرفت

antirium

عضو جدید
سلام بچه ها........... دوستای گلم اینجا کسی هست که کشت جلبک بلد باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

antirium

عضو جدید
زیبااااااجووون من میخوام جلبک D.salina را کشت کنم میخوام ببینم محیط کشتش چطوری هست؟ و کلا چطوری این کارا بکنم. من اگه لازم باشه حضوریم میاام نیاز مبرم دارررم

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیبااااااجووون من میخوام جلبک D.salina را کشت کنم میخوام ببینم محیط کشتش چطوری هست؟ و کلا چطوری این کارا بکنم. من اگه لازم باشه حضوریم میاام نیاز مبرم دارررم

عزيزم اگه نمونه جلبكت رو دارى

بايد محيط كشت اختصاصى جلبك سبز رو براش درست كنى

ميتونى يه روز بياى آزمايشگاه ما از بچه ها كمك بگيرى چون من فقط سيانوباكتر كار كردم

من دستورشو دارم ولى اينجا نميتونم آپلود كنم

اگه خواستى يه ايميل بده برات بفرستم

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
سلام .من می خواستم بدونم کشت خطی روی محیط KF چطوری انجام می شه.
و یکی دیگه اینکه حلقه کشت چی هست و طریقه استفاده ش چیه ؟ مثلن اینکه میخوایم یک دهم از یک محیط مایع داخل یک محیط مایح دیگه بریزیم چطوری باید باشه

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
اى داد بيداد چقدر دير ديدم !
شرمنده ليمويى جان

دشمنت شرمنده زیبا جونم....البده دیر دیدن بعتر از هرگز ندیدن پست من است

یه کتاب خوب در مورد فیزیولوژی گیاهی بهم معرفی میکنین؟

و کتابی در مورد ژنتیک که از پایه با تمام جزئیات به خوبی توضیح داده باشه بهم معرفی میکنین؟من خودم بیوتک میخونم و ژنتیکم قویه ولی تو یه مفاهیم ساده ای ازش می مونم :|....مرسی

abdi711

عضو جدید
سلام به کاربران گرامی
من رشته ی کارشناسیم باغبانی بوده، الان ارشد بیوتکنولوژی میخونم میشه لطفا کتاب هایی در زمینه زیست سلولی و مولکولی ، ژنتیک و بیوتکنولوژی بهم معرفی کنید که اگه خودم بخونم برام قابل فهم باشه ینی خیلی تخصصی نباشه که پایه درسیم قوی بشه.
ممنون

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به کاربران گرامی
من رشته ی کارشناسیم باغبانی بوده، الان ارشد بیوتکنولوژی میخونم میشه لطفا کتاب هایی در زمینه زیست سلولی و مولکولی ، ژنتیک و بیوتکنولوژی بهم معرفی کنید که اگه خودم بخونم برام قابل فهم باشه ینی خیلی تخصصی نباشه که پایه درسیم قوی بشه.
ممنون
سلام
ژنتیک مولکولی صمدی خیلی خوب و روون توضیح داده...
بیوتکنولوژی هم که کلون سازی پروفسور براون عالیه...هم تصاویرش مفهومیه هم توضیحاتش خوبه...

abdi711

عضو جدید
یه کتاب خوب در مورد فیزیولوژی گیاهی بهم معرفی میکنین؟

سلام لیمویی عزیز

استادم واسه فیزیولوژی گیاهی این منابع رو معرفی کردن :
مبانی فیزیولوژی گیاهی لسانی-مجتهدی انتشارات دانشگاه تهران
فیزیولوژی گیاهی مترجم دکتر کانی

این لینک خلاصه مباحث و فهرست مطالب رو داره

http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/...ای+فیزیولوژی+گیاهی&SSOReturnPage=Check&Rand=0

abdi711

عضو جدید
سلام دوستان

برای رشته کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی ملکولی چه منابعی رو پیشنهاد میکنید؟؟

ممنون

• Like
واکنش ها: ros.

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

برای رشته کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی ملکولی چه منابعی رو پیشنهاد میکنید؟؟

ممنون
اگه بخواین رفرنس بخونید که کتابا خیلی حجیم هستند و البته بستگی به پایه زیستتون داره
بیوشیمی : لنینجر
زیست سلولی و مولکولی : لودیش
میکروبیولوژی : جاوتز
ویروس و قارچ و ... میشه با خوندن همین جاوتز هم پاسخ داد
زیست عمومی هم همینطور 50درصدش رو با خوندن بیوشیمی و سلولی مولکولی میشه پاسخ داد
ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک حسن اکرمی یا استنسفیلد
اینا منابع اصلی هستن ولی کتابای کم حجم و مناسب تری میتونید بخونید البته بستگی به پایه تون داره چون کتابای خلاصه همه چیز رو کامل توضیح نداده
اگه بتونید با رتبه های برتر صحبت کنید خیلی بهتره ...چون اکثرا از کتابای خلاصه استفاده کردن.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

abdi711

عضو جدید
اگه بخواین رفرنس بخونید که کتابا خیلی حجیم هستند و البته بستگی به پایه زیستتون داره
بیوشیمی : لنینجر
زیست سلولی و مولکولی : لودیش
میکروبیولوژی : جاوتز
ویروس و قارچ و ... میشه با خوندن همین جاوتز هم پاسخ داد
زیست عمومی هم همینطور 50درصدش رو با خوندن بیوشیمی و سلولی مولکولی میشه پاسخ داد
ژنتیک از کلاسیک تا ژنومیک حسن اکرمی یا استنسفیلد
اینا منابع اصلی هستن ولی کتابای کم حجم و مناسب تری میتونید بخونید البته بستگی به پایه تون داره چون کتابای خلاصه همه چیز رو کامل توضیح نداده
اگه بتونید با رتبه های برتر صحبت کنید خیلی بهتره ...چون اکثرا از کتابای خلاصه استفاده کردن.
موفق باشید

متشکرم از راهنماییتون :gol:

• Like

حميدرن

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من به زیست شناسی گیاهی علاقه دارم.ولی رشته تحصیلی من همیشه ریاضی و فنی بوده یک منبع مقدماتی برای مطالعه در حد متوسط می تونید معرفی کنید.اگه به صورت الکترونیکی باشه که واقعا عالیه(زیست شناسی عمومی در حد دبیرستان نظام قدیم را خونده ام)
ممنون

• Like

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من به زیست شناسی گیاهی علاقه دارم.ولی رشته تحصیلی من همیشه ریاضی و فنی بوده یک منبع مقدماتی برای مطالعه در حد متوسط می تونید معرفی کنید.اگه به صورت الکترونیکی باشه که واقعا عالیه(زیست شناسی عمومی در حد دبیرستان نظام قدیم را خونده ام)
ممنون
سلام به نظر من اول کتابای اول دبیرستان تا پیش دانشگاهی رو بخونید
بعد از اون چون گفتید کع به زیست شناسی گیاهی علاقه دارید کتاب زیست شناسی عمومی هیت مولفان رو بخونید که جز منابع کنکور هم هست
البته من این کتاب رو نخوندم ولی تا اونجایی که میدونم کتابی هست که به طور مختصر همه جنبه ها رو توضیح داده و بعدش هم که باید کتابای اختصاصی زیست شناسی گیاهی رو بخونید مثله فیزیولوژی و سیستماتیک و ....

elham.h.k

عضو جدید
درخواست جزوه کنکور ارشد

درخواست جزوه کنکور ارشد

سلام به همه دوستان برای کنکور ارشد نیاز به کتاب یا جزوه ژنتیک دارم اگر بزرگواری در این زمینه کمکی به بنده کند ممنون میشم البته جزوات مرتبط با رشته علوم پایه مثل نانو بیوتکنولوژی، ایمونو، هماتو و....هم اگه کسی داشته باشد برای فروش یا مکانی برا تهیه این جزوات معرفی کند کمال تشکر را دارم ( البته با قیمت مناسب)

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد باغبانی گرایش میوه کاری هستم به نظر شما میتونم برای دکترا فیزیولوژی گیاهی شرکت کنم ؟

mohandes_ali

عضو جدید
سلام من واسه کنکور تجربی ی کتاب میخوام علاوه بر زیست شتاسی دبیرستان میتونید کتاب مفیدی معرفی کنید؟

amozegarezist

عضو جدید
یه منبع سریع و خلاصه و تست می خام برای میکروب - سلولی- فیزیولوژی - زنتیک
خلاصه و کم ولی سخت و جامع وقت ندارم آخه فقط خیلی کم مونده تا آخر ترم بعد واسه امتحان ارشد هم باشه

mohkami

عضو جدید
سلام
دوستانی که دوست دارن در رشته زیست شناسی با هر شرایطی از دانشگاه های کانادا هستند لطفا تلگرام پیام بدین 4328-270 306 +1

ehsan_lauren

عضو جدید
سلام

بهترین دانشگاه ها و کشور ها برای ادامه تحصیل در رشته های زیست شناسی برای مقطع ارشد و دکترا کدوما هستن؟

اگه کسی هست میتونه کمک کنه ممنون میشم