درخواستهای مربوط به زیست شناسی

baron90

عضو جدید
سلام عزیزم. خوبی؟ ببخشید جوابت دیر شد. ATCC یکی از بانکای بزرگ میکروبی جهانه که میکروارگانیسم های مختلف رو در حد زیرگروه و حتی دقیق تر به صورت لیوفیلیزه (پودر) نگهداری می کنه و به متقاضیان می فروشه. هر باکتری دارای یه شماره ست و در کل جهان اونو با همون شماره می شناسن. عددی که بعد از ATCC می بینی در واقع شناسنامه اون باکتریه. مثلا ATCC123 پروتئوس یا ATCC427 اشریشیا کولای ست. توی ایران یه همچین بانک میکروبی ای با نام PTCC وجود داره که P حرف اول پرشین یا همون ایران خودمونه.
موفق باشی :smile:

دستت درد نکنه خانمی من فکر میکردم که مثل لغت نامه یا فرهنگ نامه باشه . جالب بود شناسنامه

f.cheraghali

عضو جدید
سلام دوستای خوبم ، می تونم از شماخواهش کنم به من تو زمینه ژنتیک مکیروبی غذایی کمک کنیم . سمینار دارم( ژنتیک E.Coli) ولی تو کل مفهومش مشکل دارم . نیاز فوری دارم .................گیر کردم . ;کتاب Genomics_of_Foodborne_Bacterial_Pathogens__2011 خوندم ولی گیج تر شدم :surprised:.میشه راهنمایی کنید.

baron90

عضو جدید
سلام
میشه اطلاعات کاملی در مورد فیکوبیلی زوم بهم بدید
ممنون

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان
خسته نباشید

بنده چند روزی هست که در آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب مشغول هستم .
مطلبی در مورد شاخص آلودگی آب آشامیدنی ( شاخص ایکولای ) میخواستم .

وهمچنین روش آزمایش غشایی برای سنجش آلودگی آب .

ممنون

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان
خسته نباشید

بنده چند روزی هست که در آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب مشغول هستم .
مطلبی در مورد شاخص آلودگی آب آشامیدنی ( شاخص ایکولای ) میخواستم .

وهمچنین روش آزمایش غشایی برای سنجش آلودگی آب .

ممنون

منظورم آزمایش به روش MPN بود . اشتباه گفتم غشایی .
چندتا سوال دیگه هم داشتم .
کاربرد کشت اتوتروف چیه ؟
آیا در میکروب شناسی آب کاربرد داره ؟
و اینکه اصلا اتو تروف چی هست ؟

ممنون

baron90

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی رو میشناسید ک بتونه در مکان یابی خزندگان کمکم کنه؟

Oopsoop

عضو
درخواست

درخواست

دوستان عزیز می خواستم بپرسم که دیکشنری تخصصی پزشکی می شناسید ؟ قیمتش چطوره؟ نرم افزار چه طور؟

آخرین ویرایش:

غلامعلی نوری

عضو جدید
دوستان عزیز می خواستم بپرسم که دیکشنری تخصصی پزشکی می شناسید ؟ قیمتش چطوره؟ نرم افزار چه طور؟

درود

فارسي يا انگليسي مي خواهيد ؟ اگه زبانتون خوبه انگليسيه بهتره . فرهنگ پزشگي دورلند سالهاست كه تو ايران شناخته شده است

• Like
واکنش ها: ros.

غلامعلی نوری

عضو جدید
سلاممم بچه هااااااااااااااااا کسی میدونه اهمیت و عملکرد سازش یا تطابق در حس لامسه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هر چی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم........اگه میشه کمک کنیدددددددد

یعنی پستای من اینجا نقش کلمو بازی میکنه؟؟؟؟؟:razz:

درود
پرسش خويش را روشنتر بنويسيد تا شايد ياري شويد :)

غلامعلی نوری

عضو جدید
سلام دوستان کسی هس از لامهای از بافت شناسی1 عکس داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟ بافت موکوسی(بافت جنینی همبند که در بند ناف هستش) و بافت استوانه ای ساده .و بافت مطبق مکعبی اینا رو میخوام کسی عکس ازشون داره؟؟؟؟؟؟اگه اره لطفا برام بذارید تو پروفم ...نیازمند یاری سبزتان هستم...

درود

اينها رو دريافت كنيد هر جا نگرفتي بگو تا ياري بشيد

http://www.google.com/url?sa=t&rct=...=SnPohS4H9g6XOjNURt-5kg&bvm=bv.60444564,d.Yms

http://www.google.com/url?sa=t&rct=...=3SpAnKC9iZF0ApmQ-U1BFA&bvm=bv.60444564,d.Yms

aniita

عضو جدید
در خواست کمک

در خواست کمک

سلام.پروژه من راجع به کاربرد آنزیم ها در صنایع دارو سازی هست.کسی میتونه کمکم کنه؟!

strix

عضو جدید
درخواست

درخواست

با سلام و تشکر از مطلی خوبتوم.می خواستم ببینم در مورد DDS مقاله فارسی سراغ دارین ؟ممنون

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
مدلسازي آزادسازي دارو از ريزساختار پليمر زيست تجزيه پذير چندلايه در سه بعد

با سلام و تشکر از مطلی خوبتوم.می خواستم ببینم در مورد DDS مقاله فارسی سراغ دارین ؟ممنون
سلام
این گزارش رو دارم شاید به دردتون بخوره :

پیوست ها

• project.pdf
    539.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

maryam@mf

عضو جدید
پلاسمید (به انگلیسی: plasmid)، مولکول DNA کوچکی است که بطور مجزا از کروموزوم در سلول وجود دارد. همانند سازیپلاسمیدها در سیتوپلاسم و بطورمستقل از ژنوفور انجام می‌گیرد. پلاسمیدها معمولاً به شکل یک مولکول DNAدورشته‌ای حلقوی هستند (هرچند انواع خطی پلاسمید نیز وجود دارد). هر پلاسمید دارای یک محل آغاز همانند سازی (ori) است که همانند سازی پلاسمید از آن نقطه شروع می‌شود.
پلاسمیدها در باکتری‌ها، آرکئا (آرکی باکترها)، مخمر و گیاهان بطور طبیعی دیده می‌شوند اما می‌توان آنها را به شکل مصنوعی (ترانسفورماسیون) وارد سلول‌های جانوری نیز نمود. در طبیعت، پلاسمیدها می‌توانند موجب بهتر زنده ماندن ارگانیسم‌ها شوند بطور مثال آن‌ها می‌توانند حامل ژن‌های مقاومت آنتی بیوتیکی باشند. پلاسمیدها از طریق انتقال افقی ژن‌ها(به انگلیسی: horizontal gene transfer) از یک باکتری به باکتری دیگر انتقال پیدا می‌کنند. پلاسمیدها معمولاً به شکل یک مولکول DNA دورشته‌ای حلقوی هستند (هرچند انواع خطی پلاسمید نیز وجود دارد).
اندازه پلاسمیدها از ۱ تا ۱۰۰۰ کیلوجفت باز متغیر است. از یک تا هزاران پلاسمید می‌تواند در یک سلول وجود داشته باشد. پلاسمیدها بیشتر اوقات از طریق کانژوگاسیون (یکی از مکانیسم‌های انتقال افقی ژن‌ها) از یک ارگانیسم به ارگانیسم دیگر منتقل می‌شوند.
واژه پلاسمید، اولین بار توسط زیست شناس امریکایی جوشوآ لدربرگ (به انگلیسی: Joshua Lederberg) در سال ۱۹۵۲ بکار گرفته شد.
ولی برای فارسی بودنش من پیگیری کردم چیزی نبوده فعلا

شيوا.ز

عضو جدید
بيوشيمي باليني چگونه رشته اي ست؟

بيوشيمي باليني چگونه رشته اي ست؟

سلام من دانشجوي زيست شناسي علوم گياهي ام ..ميخوام ارشد م رو بيوشيمي باليني بخونم...راهنماييم ميكنين؟:eek:
بازار كارش چطوره؟ميتونم جايي مشغول بشم؟;)
برا منابعي كه مشخص كردن چه كتاب و جزوه هايي بخونم؟منابع شيمي آلي موريسون....شيمي عمومي مورتيمر..زبان ويوشيمي لنينجره؟اينا كافي اند؟:cry:
آيا مني كه زيست گياهي ام ودانشجوي متوسطم يه سال بخونم از اين رشته قبول ميشم؟:)

شيوا.ز

عضو جدید
از زيست گياهي به بيوشيمي باليني؟؟؟

از زيست گياهي به بيوشيمي باليني؟؟؟

سلام وقتتون بخير....
:heart:من كارشناسي زيست شناسي-علوم گياهي تموم كردم:) براي ارشد ميخوام بيوشيمي باليني كنكور بدم:cry:...نظرتون چيه؟آيا من ميتونم يا براي يه دانشجوي زيست گياهي اين كار سختيه:confused:؟چه كمكي ميتونين بهم بكنين/:que:؟ممنون ميشم به پاسخ سريعتون احتياج دارم:gol:

شيوا.ز

عضو جدید
لطفا هر كي هر نظري راجع به منابع .جزوات و كتابا داره كمكم كنه من وقت كمي دارم

atarranom

عضو جدید
فردی کتاب الکترونیکی استرایر به زبان فارسی را دارد؟

فردی کتاب الکترونیکی استرایر به زبان فارسی را دارد؟

با سلام
ممنون میشوم ebook ترجمه کتاب بیوشیمی استرایر را آپلود کنید یا هم برایم ایمیل بشود.

antirium

عضو جدید
سلاام دوستان خووووبم.من دنبال کتاب کلید شناسایی جلبک ها هستم کسی سراااااااااغ داره چطوری میشه پیدا کرد چه فارسی چه لاتین.مرسی

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاام دوستان خووووبم.من دنبال کتاب کلید شناسایی جلبک ها هستم کسی سراااااااااغ داره چطوری میشه پیدا کرد چه فارسی چه لاتین.مرسی

سلام دوست عزيز

Cyanophyta , Desika Chary
Algae of The Western Great Lakes Area , Prescott , 1951
كليدهاى پروفسور كومارك هم خوبن

hmmr

عضو جدید
سلام .منم دانشجوی کارشناسی زیست جانوری هستم و برای کارشناسی ارشد میخواهم رشته بیوشیمی بالینی را ادامه بدم ولی فکر کنم واسه شما خیلی سختتر باشه این طور نیست!!!:)

Alidorost

عضو جدید
کمک فوری به دو هم «زیست سلولی» ارشد!

کمک فوری به دو هم «زیست سلولی» ارشد!

سلام بروبچز زیست سلولی!
دو خواهر بنده سوال داشتن که خدمتتون میذارم لطفا جواب بدید فوری، هر دو برای ارشد دو جا قبول شدن که سوالشون در این باره هس، چون این جا بخش زیست مولکولیاس میپرسم خیلی هم مهم و فوریه:

1 من شدیدا به کم احتیاج دارم.لطفا منو راهنمایی کنید.من دانشگاه علم و فرهنگ تهران ارشد سلولی قبول شدم اما متاسفانه کسی و پیدا نکردم که حتی یه کم در موردش بدونه.توی دفترچه طوری نوشته که انگار رتبه های خوب اونجا میخونن درسته؟واقعا بچه های اونجا استخدام پروهشگاه میشن؟سطح استادا چطوره؟خوابگاه داره؟در کل اونجا بخونی بهتره یا دانشگاه های دولتی به خصوص دانشگاههای تهران؟توی مدرک مینویسن غیرانتفاعی؟و هر اطلاعت دیگه ایکه دارید ممنون.

2. موسسه غیرانتفاعی نوردانش میمه برای ارشد سلولی مولکولی (زیست) قبول شدم، دوستان کسی در مورد این موسسه چیزی می دونه؟ از لحاظ سطح دانشگاهی، اساتید، خوابگاه، امکانات چطوریه؟ لطفا اگه اطلاعاتی دارید بگید
میارزهآدم بره اینجا ارشد بخونه؟ آزاد بهتر نیس؟

رفقا دیگه خواهش می کم ده روز دیگه بیشتر نمونده به ثبت نام به این جمع خانوادگی کمک کنید!
:)

ممنون

آخرین ویرایش:

maryam69malihe

عضو جدید
همکار جهت ارائه مقاله و مقاله نویسی

همکار جهت ارائه مقاله و مقاله نویسی

سلام دوستان

رشته کارشناسی و ارشد من : مهندسی کشاورزی -علوم و صنایع غذایی بوده و هست

از دوستانی ک علاقمند ب مقاله نویسی هستند و مایلند مقاله اشتراکی داشته باشیم دعوت میکنم ک همکاری خود رو اعلام کنن

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بروبچز زیست سلولی!
دو خواهر بنده سوال داشتن که خدمتتون میذارم لطفا جواب بدید فوری، هر دو برای ارشد دو جا قبول شدن که سوالشون در این باره هس، چون این جا بخش زیست مولکولیاس میپرسم خیلی هم مهم و فوریه:

1 من شدیدا به کم احتیاج دارم.لطفا منو راهنمایی کنید.من دانشگاه علم و فرهنگ تهران ارشد سلولی قبول شدم اما متاسفانه کسی و پیدا نکردم که حتی یه کم در موردش بدونه.توی دفترچه طوری نوشته که انگار رتبه های خوب اونجا میخونن درسته؟واقعا بچه های اونجا استخدام پروهشگاه میشن؟سطح استادا چطوره؟خوابگاه داره؟در کل اونجا بخونی بهتره یا دانشگاه های دولتی به خصوص دانشگاههای تهران؟توی مدرک مینویسن غیرانتفاعی؟و هر اطلاعت دیگه ایکه دارید ممنون.

2. موسسه غیرانتفاعی نوردانش میمه برای ارشد سلولی مولکولی (زیست) قبول شدم، دوستان کسی در مورد این موسسه چیزی می دونه؟ از لحاظ سطح دانشگاهی، اساتید، خوابگاه، امکانات چطوریه؟ لطفا اگه اطلاعاتی دارید بگید
میارزهآدم بره اینجا ارشد بخونه؟ آزاد بهتر نیس؟

رفقا دیگه خواهش می کم ده روز دیگه بیشتر نمونده به ثبت نام به این جمع خانوادگی کمک کنید!
:)

ممنون
سلام ب خاطر قبولی تبریک
اما چطو میشع کسی ک غیرانتفاعی قبول شده استخدام پژوهشگاه شه ؟؟پس اونایی ک خودشون پژوهشگاه قبول میشن چی میشه؟
پ.ن.درمورد هیچکدوم اطلاعی ندارم !

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سوال از یک زیست شناس دارم:|
کی هست؟

پیلیز هلپ می...
خیلی فوری لدفن:|

این طوری که من از سایتهای مختلف خواندم کسانی که این رشته را خواندن از بازار کار این رشته اصلا راضی نیستند