[ درخواستهايتان را پيرامون دروس و تحصيلات تكميلي مهندسي عمران فقط در اين تاپيك مطرح كنيد]

ahmadpashaei

عضو جدید
احتمالا خود سایت سنجش و نیز خود سایت دانشگاه ها اسامی رو اعلام می کنند.

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مصاحبه ارشد دانشگاه مالک اشتر کی اعلام میشود؟با تشکر

اس ام اس هم میدن ... ولی مصاحبه ی سبکی داره ... مصاحبه ی علمی نیستش . بیشتر روی اعمال عبادی و سیاست و این قبیل مطالعه کن

ehsanseh

عضو جدید
راهنمایی برای فعالیت تابستان

راهنمایی برای فعالیت تابستان

سلام.من دانشجوی ترم 4 کارشناسی عمران هستم میخواستم بدونم به نظر شما مفید ترین کاری که میتونم تو تابستون انجام بدم
که واسه آینده کاری و درسیم مفید باشه چیه؟
چون بین چند تا گزینه ی مطالعه زبان و مطالعه برای کنکور ارشد و رفتن سر ساختمون و پروژه و کلاسای فنی حرفه ای و .... واقعا موندم
چیو انتخاب کنم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید ........

saeedhatafi

عضو جدید
سلام

سلام

شما می تونید این جزوه رو از زیراکس دانشکده ی فنی دانشگاه تهران تهیه کنید

saideghezlo@yaho

عضو جدید
سوالم ابتداییه .ولی برام سوال شده...

سوالم ابتداییه .ولی برام سوال شده...

وقتی به ما کارشناسی ناپیوسته ها فقط نظارت میدن.و محاسبات و طراحی نمیدن

این محاسبات و طراحی چقدر ارزش یه مهندسو کم میکنه؟وقتی نباشه چه اتفاقی میوفته؟
چه مزایایی از من گرفته میشه وقتی این دوحق طراحی و محاسبه رو نداشته باشم؟

saideghezlo@yaho

عضو جدید
اصلا با نظارت چه کارایی میشه انجام داد؟وقتی منه مهندس مهر نظارت میگیرم چه مزایایی برام داره؟:que:

saideghezlo@yaho

عضو جدید
یعنی این همه مهندس عمران کسی نیست جواب بده؟
خودم گفتم سوالم ابتداییه.ولی خوب نمیدونم:whistle::question:

m_ a

عضو جدید
اصلا با نظارت چه کارایی میشه انجام داد؟وقتی منه مهندس مهر نظارت میگیرم چه مزایایی برام داره؟:que:

سلام داشتن حق امضای نظارت و یا محاسبات تنها به صرف داشتن پروانه اشتغال و این که رسما مهندس شناخته میشی واجد ارزش هست و این که اگر ازش استفاده هم نکنی میگن فلانی محاسبات پایه 1 هست و اعتبار پیدا می کنی هر چند که توی اون پروِژه حتی امضاهم نکنی. خیلی ها این حق امضاهارو دارن ولی به خاطر مسئولیت سنگین حاضر به استفاده نیستن ( این یعنی این که حق امضارو دارن و استفاده نمی کنن) امیدوارم جوابتو نو گرفته باشی

saideghezlo@yaho

عضو جدید
پس یعنی حق امضا به فرد مهندس اعتبار و مشهوریت میده.
حتی اگه ایی که شک داشته باشیم ازش استفاده نمیکنیم.
یه جورایی یعنی نظارت و طراحی و محاسبات رو ممکنه هر شخصی انجام بده اما هرکسی امضا نمیکنه.یه جورایی کلاه شرعی.یکی انجام میده که امضا نداره.یکی که امضا داره اگه بخواد پول میگیره و امضا میکنه.

تو رشته ما یکی از استادامون گفته که زد و بند زیاده.ولی باید حواستونو جمع کنید که اشتباه نکنید

م.زهتاب

عضو جدید
وقتی به ما کارشناسی ناپیوسته ها فقط نظارت میدن.و محاسبات و طراحی نمیدن

این محاسبات و طراحی چقدر ارزش یه مهندسو کم میکنه؟وقتی نباشه چه اتفاقی میوفته؟
چه مزایایی از من گرفته میشه وقتی این دوحق طراحی و محاسبه رو نداشته باشم؟
خوب بیبین مهندس به کسی میگن که هم طراحی کنه هم محاسبات و هم نظارت. اگه صرف اینکه بخوای فقط یکی از این 3 فاکتور رو داشته باشی نمگم که نمیشه موفق شد ولی ایده ال دیگه نیستی. اگه محاسبات رو بلد نباشی دیگه در سازه خلاقیتی نداری و باید مثل همه باشی;)

afshinkhatibi

عضو جدید
اخذ صلاحیت مشاوران

اخذ صلاحیت مشاوران

با سلام
دوستان بنده فوق دیپلم عمران با 2 سال سابقه بیمه ای و 2 سال بدون بیمه کلا 4 سال
35 واحد دارم تا کارشناسیم تموم شه (کاردانی به کارشناسی)

سال اخذ کاردانی : 1386

بنده شرکتی تاسیس کردم و کارهای نقشه برداری و نقشه کشی + طراحی و اگر شد پیمانکاری انجام میدم.

توی نظام کاردانی عضو و انشالاه تا 2 ماه دیگه پروانه کاردانی پایه 3 رو میگیرم

سوال : میخواهم برای موضوع کارم صلاحیت مشاوره ای اخذ کنم + مدرک لیسانس با 10 -15 سابقه کار بیمه ای از آشناهام + مدرک کارشناسی ارشد هم دم دست دارم که با هم کار میکنیم
بنده باید چکار کنم از کجا شروع کنم . تو ساجات )sajat.mpor( ثبت نام کردم و فرم رو گرفتم
راهنمایی کنید.

؟؟؟؟؟

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این آیین نامه ای هست که حتما مطالعه کردید
http://bpms.mporg.ir/Portal/View/Vi...hboardId=cf271f81-bb08-4b64-89b0-ac690b57bc93

با توجه به ثبت نام توو ساجات قسمت مقدماتی رو انجام دادید و باید این مرحله رو انجام بدید:
مرحله تكميل پرونده تشخيص صلاحيت توسط شركت مشاور متقاضي : 1) تكميل فرم شماره (1) " مشخصات عمومي شركت " و درج در پرونده به همراه مدارك ضميمه مربوط : مشخصات شركت متقـاضي ، نشاني دفتـر مركزي و شعـبه شركت ، مشخصات ثبتي و سهام شركت و تخصص ها و پايه هاي درخواست شده براي تشخيص صلاحيت بايد در فرم شماره 1 درج شود . مدارك منضم عبارتند از : 1-1) تصوير اساسنـامه ممهور به مهر ثبت شركت‌ها (بايد نـام شركت در ماده يك اساسنامه درج شده باشد و موضوع اساسنامه با درخواست يا درخواست‌هاي شركت انطباق داشته باشد) . 1-2) تصوير آگهي تأسيس شركت . 1-3) تصوير اظهارنامه ثبت شركت‌ها . 1-4) تصوير آخرين روزنامه رسمي تغييرات به همراه صورتجلسه مجمع عمومي با مشخص نمودن 100% سهامداران در صورت تغييرات در مواد اساسنامه شركت . 2) تكميل فرم شماره (2) " مشخصات مدير عامل و اعضاي هيئت مديره و سهامداران شركت " و درج در پرونده به همراه مدارك ضميمه مربـوط شامل : 2-1) فرم شماره 3 تكميـل شده براي مدير عـامل و هر يك از اعضاي هيئت مديره به همراه تصوير كارت ملي و شناسنامه آنها (تصوير صفحه اول و صفحات توضيح دار شناسنامه) . عكس جديدي از مديرعامل و اعضاي هيئت مديره بايد به فرم شماره 3 هر يك از آنها الصاق شود . 2-2) مصدق مدرك تحصيلي منطبق با جدول شماره 2 آيين نامه براي مدير عامل و هر يك از اعضاي هيأت مديره . 2-3) تصوير روزنامه رسمي صورت جلسه مجمع عمومي درخصوص آخرين تغييرات مديرعامل و هيأت مديره . 2-4) تصوير آخرين صورتجلسه مجمع عمومي درخصوص نحوه توزيع و درصد سهام شركاء . 2-5) تصوير صورتجلسه آخرين تغييرات مديرعامل و هيئت مديره . 2-6) گواهي سوابق كاري مفيد مدير عامل .

با شماره زیر تماس بگیر فک کنم بتونن راهنماییت کنن
021-33272942-6

شنبه تا چهارشنبه ساعت 8 الی 16

اینا چیزایی بود که تونستم براتون پیدا کنم امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم;)

afshinkhatibi

عضو جدید
ممنونم دوست عزیز و یک سوال دیگه آیا جهت استفاده از مدارک دوستام و همکارام جهت اخذ صلاحیت حتماً باید اونارو عضو هیئت مدیره کنم ؟ یا بعنوان کارمند امتیاز آور شرکت میشه تعریف کرد ؟

yadollahi.y.271

عضو جدید
ANSYS

ANSYS

سلام دوست عزیز
بنده در زمینه نرم افزارهای اجزای محدود دستی بر آتش دارم و اگه تمایل به یادگیری ANSYSY هستید در هر زمینه عمرانی اعم از سازه های بتنی فولادی خرپایی دیوارهای برشی بتنی و فولادی الیاف FRP و غیره می تونم بهتون کمک کنم
جهت تماس بیشتر با ایمیل بنده ارتباط برقرار کنید

yadollahi.y.271@gmail.com

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سوال پیرامون ضریب تعدیل

سوال پیرامون ضریب تعدیل

سلام دوستان
ب راهنمایی و کمکتون نیاز دارم
استادمون امروز گفت: بنا ب ی قانون نانوشته ب پروژه هایی ک مدت زمان اجراشون کمتراز 1سال باشه، ضریب تعدیل تعلق نمیگیره...:surprised:
بعدشم ازمون خواست اون قانونو با منبعش ببریم واسش:razz:
اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم کمکم کنه:gol:

Mehrdad.ne

کاربر فعال مهندسی عمران ,
سلام
گاهی برخی کارفرمایان در تهیه اسناد مناقصه وعقدقرداد به صراحت ذکر می کنند که " به این قرارداد تعدیل تعلق نمی گیرد" اینجوری دیدیم ولی معمولا شاخص ها بصورت سه ماهه است و معمولا تعدیل به سه ماهه قبل از بازگشائی پاکات و... به پیمانکار تعلق می گیرد .
مگر اینکه قرارداد مشاوره ای باشدکه تعدیل تعلق نمی گیردو از فرمول های خاص خود پرداخت حق الزحمه صورت می گیرد( مطالعات توجیهی ، مطالعات مرحله اول و دوم ..)

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
گاهی برخی کارفرمایان در تهیه اسناد مناقصه وعقدقرداد به صراحت ذکر می کنند که " به این قرارداد تعدیل تعلق نمی گیرد" اینجوری دیدیم ولی معمولا شاخص ها بصورت سه ماهه است و معمولا تعدیل به سه ماهه قبل از بازگشائی پاکات و... به پیمانکار تعلق می گیرد .
مگر اینکه قرارداد مشاوره ای باشدکه تعدیل تعلق نمی گیردو از فرمول های خاص خود پرداخت حق الزحمه صورت می گیرد( مطالعات توجیهی ، مطالعات مرحله اول و دوم ..)
پس قانون نوشته شده نداره مگه اینکه خودشن ذکر کنن؟
همون شرایط خصوصی پیمان؟

mm_ce1990

عضو جدید
آزمون مبانی مهندسی حرفه ای

آزمون مبانی مهندسی حرفه ای

به اطلاع كليه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون مبانی مهندسی حرفه ای (Fundamentals of Engineering) (بخش اول آزمون PE) مي‌رساند، نظر به اينكه این آزمون در تاریخ 18 اردیبهشت ماه سال 1393 برگزار خواهد شد، داوطلبان می‌توانند بر اساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه این ازمون از روز سه شنبه مورخ 01/11/1392 لغايت یکشنبه مورخ 31/1/1393 به سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org مراجعه و پس از پرداخت وجه مربوط به ثبت نام، نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام، اقدام نمايند.
الف) موارد قابل توجه:
1- داشتن مدرك كارشناسي(ليسانس) و يا بالاتر در يكي از رشته هاي مهندسي فوق كه مورد تاييد شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري باشد.
2- دانشجويان مهندسي رشته هاي فوق كه ترم آخر تحصيلي كارشناسي خود را مي گذرانند نيز مي‌توانند در اين آزمون شركت نمايند، اين داوطلبان در صورت قبولي در آزمون، برای دریافت گواهی، ملزم به ارائه مدرك كارشناسي خود مي‌باشند.
ب) تکالیف داوطلبان‌ براي‌ شركت‌ در آزمون مبانی مهندسی حرفه ای FE-
1-مراجعه به سايت اينترنتي سازمان براي تهيه كارت اعتباری و دفترچه راهنماي ثبت‌نام.
2- تهيه فايل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضيحات مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام.
3- تكميل تقاضانامه ثبت‌نام از طریق سایت اینترنتی سازمان در زمان مقرر (01/11/92 لغايت 31/1/93)
ج) پرداخت هزينه ثبت نام:
نظر به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، لازم است داوطلبان به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال مي‌باشد، با مراجعه به سايت این سازمان و پرداخت مبلغ 700.000 (هفتصد هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام، نسبت به دريافت اطلاعات كارت اعتباري براي تكميل تقاضانامه و فرم انتخاب رشته اقدام نمايند.

http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=11&id=1358

mm_ce1990

عضو جدید
سلام

آیا کسی از دوستان تابحال در این آزمون شرکت کرده ؟

آخرین ویرایش:

mm_ce1990

عضو جدید
منابع این آزمون

منابع این آزمون

منابع این آزمون برای رشته مهندسی عمران :

پیوست ها

• FE1264887.pdf
    141 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • omran.pdf
    55.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mm_ce1990

عضو جدید
از اینکه لطف میکنید و تاپیک ها را در قسمت های مربوطه قرار میدهید از شما سپاسگزارم .

:gol:

hosseinamerey

عضو جدید
تعدیل کارفرما بعد از صورتوضعیتهای موقت رسیدگی میکنه البته بسته به تعدیل های سه ماه اول -دوم -سوم یا چهارم داره که مقادیرش فرق میکنه

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
شرایط تعدیل توی شرایط خصوصی ذکر میشه که تعلق میگیره یا خیر .. برای کلیاتشم میتونید به بخشنامه 101/173073 معاونت راهبردی ( www.nezamfanni.ir ) مراجعه کنید تا بفهمید چیه ...

پیوست ها

• 101-173073p.pdf
    412.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0