دختر خوشبختی تو به چیه؟

دختر خوشبختی تو به چیه؟

• مجموع رای دهندگان
    21

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان تاحالا فکر کردین سر عقد چرا به دختره یا پسر میگن الهی خوشبخت بشی عزیزم؟
البته بیشتر میشنویم که میگن فلان دختره خوش بخت شد.
آیا واقعا خوشبختی یه دختر به ازدواج کردنه؟
آیا واقعا هیچ راه دیگه ای برای خوشبختی دختر نیست؟
آیا یه دختر ایرانی نمیتونه خودش یاد بگیره که مستقل باشه و رو پای خودش بایسته؟
چرا همیشه سعی دارن زن روبهمرد وابسته نشون بدن

Mar mari

عضو جدید
عزیزم چرا نشه
اگه استقلال مالی داری هم آرامش داری هم خوشبختی
ولی اگه ازواج کنی شاید خوشبخت بشی ولی آرامش نداری

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا این خانم هست که باید همش سرویس به مرد بده
کار خونه بکنه
کار بیرون بکنه
نیازهای شوهر برآورده کنه
غذای شوهرش آماده باشه
خونه مبادا کثیف باشه
به خودش برسه
تازه اگه بچه هم داشت باید از صبح تا شب در خدمتش باشه

اما مرد صبح میره فوقش عصرمیاد
میخواد همه چیز حاضر وآماده باشه
چایی بخوره ماهواره ببینه
چه خبره از صبح تا عصر بیرون با چند نفر سر و کله زده!!!!
یا میخواد یه لقمه نون در بیاره....
این همه منت
و آخر سر....

مگه از جوونت سیر شدی دختر؟
کجای این خوشبختیه؟

ایزل 2020

اخراجی موقت
چرا این خانم هست که باید همش سرویس به مرد بده
کار خونه بکنه
کار بیرون بکنه
نیازهای شوهر برآورده کنه
غذای شوهرش آماده باشه
خونه مبادا کثیف باشه
به خودش برسه
تازه اگه بچه هم داشت باید از صبح تا شب در خدمتش باشه

اما مرد صبح میره فوقش عصرمیاد
میخواد همه چیز حاضر وآماده باشه
چایی بخوره ماهواره ببینه
چه خبره از صبح تا عصر بیرون با چند نفر سر و کله زده!!!!
یا میخواد یه لقمه نون در بیاره....
این همه منت
و آخر سر....

مگه از جوونت سیر شدی دختر؟
کجای این خوشبختیه؟

الما اینجا هم کمربند همت رو ضد آقایون سفت بستی!!؟;)

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستایی مه زدن خوشبختب بگن چرا؟
اونایی هم که زدن به هر حا باید ازدواج کرد چرا راضی به شرایطی هستن که در واقع نمیخوان؟

Lady Amanda

عضو جدید
دوستان تاحالا فکر کردین سر عقد چرا به دختره یا پسر میگن الهی خوشبخت بشی عزیزم؟
البته بیشتر میشنویم که میگن فلان دختره خوش بخت شد.
آیا واقعا خوشبختی یه دختر به ازدواج کردنه؟
آیا واقعا هیچ راه دیگه ای برای خوشبختی دختر نیست؟
آیا یه دختر ایرانی نمیتونه خودش یاد بگیره که مستقل باشه و رو پای خودش بایسته؟
چرا همیشه سعی دارن زن روبهمرد وابسته نشون بدن

خانوما بدون مردا میتونن زندگی کنن
این آقایون هستن که تو بچگی مادرا و تو جوونی زناشون باید جمعشون کنن
پس چون نمیتونن بدون زن زندگی کنن،مانع از استقلال خانوما میشن
به هرنحوی
یا مزاحمت،یا دردسر یا هرچی
خوشبخت شدن به ازدواج نیست ولی من دارم به این باور میرسم که تو ایران اینجوریه!
البته ماشالا بعضی خانوما و دختر خانوما کم از خارجیا ندارن ولی خب،دیگه یه سری مسایل رو نمیشه گفت!
سر بسته گفتم.

mahshid.

عضو جدید
من گزینه ی یکو زدم ولی با این فرض که ازدواج خوب.....نه فقط ازدواج.

در ضمن نه عزیزم دختر که بدبخت نیست همین که دختره خودش کلی خوشبخته ولی خب میتونه با یه ازدواج موفق تر خوشبخت تر بشه.

ixabedi

کاربر فعال
در فرهنگ ایرانی دختر باید ازدواج کنه اگر ازدواج نکنه حرفای در گوشی فامیل را باید تحمل کنه
اینکه خوشبخت بشه یا نه بستگی به خودش و یارش داره که بهم بیان یا نیان بقول معروف زندگیشون عسلی باشه یا زهر ماری...
ولی این تفکر همکه زن توی خون هی باید پخت پز کنه و اقا هم صبح تا عصر بیرون خونه کار کنه مال 30 سال قبل و دمده شده و الان شرایط خیلی فرق کرده
دخترا تنبل تر و بی هنر شدن نسبت به قبل کافیه خودشون را با مادرانشون مقایسه کنن

ایزل 2020

اخراجی موقت
دوستایی مه زدن خوشبختب بگن چرا؟
اونایی هم که زدن به هر حا باید ازدواج کرد چرا راضی به شرایطی هستن که در واقع نمیخوان؟

دوستانی هم که زدن باعث سرکوفت ها سر دختره و پسترفت میشه بگن چرا؟ تا عدالت رعایت بشه!!! البته جواب منطقی!!؟;)

.SHaDi

عضو جدید
دوستانی هم که زدن باعث سرکوفت ها سر دختره و پسترفت میشه بگن چرا؟ تا عدالت رعایت بشه!!! البته جواب منطقی!!؟;)
چون ازدواج بدبختیه...مسولیت داری در قبال فرد دیگه ای...و از خیلی چیزهات باید بگذری...تو زنگی کوتاه بیای.
حالا اینکه ب خودت برسی غذا اماده کنی و.....

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرض من اینه که ازدواج خوب می تونه باعث خوشبختی و آرامش فرد شه و ازدواج بد هم به عکس... پس نمی شه گفت صرف ازدواج کردن باعث خوشبختی یا بدبختیه
اما طبیعیه که ازدواج موجب برخی محدودیت ها و سلب بعضی از اختیاراتی می شه که در مجردی داشتیم... برای هردوطرف اما برای زنها بیشتر...
روی این حساب باید بتونی و بلد باشی چطور روابطو مدیریت کنید که این سلب آزادی های کوچک تبدیل به از دست رفتن کامل اختیارات انسان نشه... چون هیچ رابطه ای ارزش از دست رفتن هویت و شخصیت انسان رو نداره... اگه هویت انسانی برای خودمون قائل باشیم ازش کوتاه نمیایم
بهرحال هر کسی تو شرایط خاص خودش سعی می کنه بهترین تصمیم رو بگیره که برای بعضی این تصمیم ازدواجه... نیز فشاری که رو دخترهای مجرد از طرف خانواده و اقوام هست به اضافه نگاه بدی که جامعه به یه دختر مستقل داره امنیت روانی این دخترها رو پایین میاره...
هر تصمیمی که بگیریم جنبه های خوب و بد خودشو داره اما در نهایت من فکر می کنم خوشبختی زمانی معنا پیدا می کنه که هویتمو بتونم حفظ کنم چه ازدواج بکنم و چه نه...:smile: با شرایط فعلی استقلالو ترجیح می دم به زندگی مشترک:smile:

sahar hosseiny

عضو جدید

1.بابت اینکه مرد قدرشناس کم پیدا میشه.
2.وقتی یه دختر ازدواج میکنه باید قید خودشو بزنه تا یه همسر ویه مادر نمونه باشه.
3.یه دختر وقتی ازدواج کنه و ازدواجش ناموفق باشه خیلی سرخورده تر از یه مرد میشه.
.
.
.

ایزل 2020

اخراجی موقت
حالا خوبه گفتم منطقی!!:D

جواب همه در این 3جمله است...1.توانایی پذیرش مسوولیت ندارند 2.دیگه با ازدواج از من جدا شده و تبدیل به ما میشه....پس برابر با منطق خود رو باید مطابق با شرایط وفق داد...

3.اینقدر 1طرفه نگاه نکنیم به قضیه .....یا به قولی فقط نوک بینی مون رو نبینیم!!;)

mosafere danesh

عضو جدید
حالا خوبه گفتم منطقی!!:D

جواب همه در این 3جمله است...1.توانایی پذیرش مسوولیت ندارند 2.دیگه با ازدواج از من جدا شده و تبدیل به ما میشه....پس برابر با منطق خود رو باید مطابق با شرایط وفق داد...

3.اینقدر 1طرفه نگاه نکنیم به قضیه .....یا به قولی فقط نوک بینی مون رو نبینیم!!;)

ای کاش دختر بودی ببینم اونموقع هم همینو میگفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟:razz:

AYSAN.SH

عضو جدید
به نظر من ازدواج یکی از راه های تکامل محسوب میشه ولی لزوما خوشبختی نمیاره
بهتره که در حال حاضر، تو این جامعه با این طرز فکر مسموم و البته توقعات بی جا، ازدواج رو هدف اصلی قرار ندیم...
البته تمام مسائل اینجا قابل گفتن نیست...
اما بهترین کار اینه که اهداف زندگی مون رو تغییر بدیم و اول به استقلال مالی، فکری و اجتماعی فکر کنیم...

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنم یکی از بزرگترین مصادیق خوشبختی برای هرانسانی ازدواج با شخص مناسب و ارامش یدا کردن درکنار او باشه و تربیت فرزندانی صالح
این قانون طبیعته و خدا انسانها را زوج افریده تا همدیگر را تکمیل کنند
ولی واقعا اگر مورد مناسبی پیدا نشه میشه گفت خوشبختی در ازدواج نکردنه

ایزل 2020

اخراجی موقت
فکر میکنم یکی از بزرگترین مصادیق خوشبختی برای هرانسانی ازدواج با شخص مناسب و ارامش یدا کردن درکنار او باشه و تربیت فرزندانی صالح
این قانون طبیعته و خدا انسانها را زوج افریده تا همدیگر را تکمیل کنند
ولی واقعا اگر مورد مناسبی پیدا نشه میشه گفت خوشبختی در ازدواج نکردنه

ولی واقعا اگر مورد مناسبی پیدا نشه!!!;)

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
در فرهنگ ایرانی دختر باید ازدواج کنه اگر ازدواج نکنه حرفای در گوشی فامیل را باید تحمل کنه
اینکه خوشبخت بشه یا نه بستگی به خودش و یارش داره که بهم بیان یا نیان بقول معروف زندگیشون عسلی باشه یا زهر ماری...
ولی این تفکر همکه زن توی خون هی باید پخت پز کنه و اقا هم صبح تا عصر بیرون خونه کار کنه مال 30 سال قبل و دمده شده و الان شرایط خیلی فرق کرده
دخترا تنبل تر و بی هنر شدن نسبت به قبل کافیه خودشون را با مادرانشون مقایسه کنن

پسرا چطور ؟
اونا مردتر شدن؟
اونا که زیر ابرو برمیدارن چی؟ما باید به مردامون افتخار کنیم؟
به اینکه خیلیاشون میخوان درآمد اصلی خونه رو حتی خانم در بیاره

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرض من اینه که ازدواج خوب می تونه باعث خوشبختی و آرامش فرد شه و ازدواج بد هم به عکس... پس نمی شه گفت صرف ازدواج کردن باعث خوشبختی یا بدبختیه
اما طبیعیه که ازدواج موجب برخی محدودیت ها و سلب بعضی از اختیاراتی می شه که در مجردی داشتیم... برای هردوطرف اما برای زنها بیشتر...
روی این حساب باید بتونی و بلد باشی چطور روابطو مدیریت کنید که این سلب آزادی های کوچک تبدیل به از دست رفتن کامل اختیارات انسان نشه... چون هیچ رابطه ای ارزش از دست رفتن هویت و شخصیت انسان رو نداره... اگه هویت انسانی برای خودمون قائل باشیم ازش کوتاه نمیایم
بهرحال هر کسی تو شرایط خاص خودش سعی می کنه بهترین تصمیم رو بگیره که برای بعضی این تصمیم ازدواجه... نیز فشاری که رو دخترهای مجرد از طرف خانواده و اقوام هست به اضافه نگاه بدی که جامعه به یه دختر مستقل داره امنیت روانی این دخترها رو پایین میاره...
هر تصمیمی که بگیریم جنبه های خوب و بد خودشو داره اما در نهایت من فکر می کنم خوشبختی زمانی معنا پیدا می کنه که هویتمو بتونم حفظ کنم چه ازدواج بکنم و چه نه...:smile: با شرایط فعلی استقلالو ترجیح می دم به زندگی مشترک:smile:

منطقی ودقیق گفته شده
اماهنوز این حس ریاست طلبی تو مردا هست
این حس که به زنمیگن ضعیفی و نمیتونی
من با این جنبه مشکل دارم
که چرا خیلی جاها دیدم مردی که باید باعث پیشرفت زنش بشه بعد ازدواج باعث پسترفتش شده

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
منطقی ودقیق گفته شده
اماهنوز این حس ریاست طلبی تو مردا هست
این حس که به زنمیگن ضعیفی و نمیتونی
من با این جنبه مشکل دارم
که چرا خیلی جاها دیدم مردی که باید باعث پیشرفت زنش بشه بعد ازدواج باعث پسترفتش شده
خیلی حرفا هس که می گن زنها باعث از راه بدر شدن مردا می شن، باعث خیانت و از هم پاشیده شدن خونواده ها و غیره و غیره
من هیشکدوم این حرفا رو قبول ندارم چون به نظرم مردها موجودات فاقد شعور نیستن...
اما تو یه مورد شک ندارم که ما زنها باعثشیم اون هم همین حس ریاست طلبیشونه... ماییم که اجازه می دیم مث زیردست باهامون رفتار شه... ما هم در قالب همسر و هم در قالب مادر، مرد رو تو نقش یه رییس جا می ندازیم... تو این زمینه قطعا ما مقصریم... بخصوص نقش مادرانه بسیار موثره... مادری که پسرشو بلندپرواز و زورگو بارمیاره و دخترشو سربزیر و مطیع! اینها دردهای کل جامعه ماست... نسلها می گذره تا اصلاح بشه... یک رفتار جمعی رو به این سادگی نمی شه تغییر داد... اما هرگونه تغییری ممکنه با زمان...

mosafere danesh

عضو جدید
زنی را می شناسم من که شوق بال و پر دارد
ولی از بس که پر شور است
دوصد بیم از سفر دارد

زنی را می شناسم من که در یک گوشه خانه
میان شستن و پختن درون آشپزخانه
سرودعشق می خواند

نگاهش ساده و تنهاست
صدایش خسته و محزون
امیدش در ته فرداس

زنی را می شناسم من