دانلود نرم افزار های شبیه ساز

rkm7232

عضو
شاید وجود داشتن نرم افزارای همه جانبه ای مثل protel, proteus, pspice و ... باعث شده که هممون از وجود نرم افزارای کم حجم و مفید غافل بشیم.
یکی از این نرم افزارای سبک وزن و البته متن باز نرم افزار "Logic Gate Simulator" هستش. این نرم افزار که به زبان شیرین و دوست داشتنی سی شارپ (WPF) و فریم ورک نسخه 4 نوشته شده همونطور که از اسمش مشخصه برای شبیه سازی گیت های منطقی نوشته شده.

ویژگی های این نرم افزار :
نمودار فعالیت مدار برحسب زمان (تو شکل مشخصه)
امکان ساخت مدار مجتمع توسط کاربر برای استفاده مجدد کاربر
توانایی مشاهده فعالیت های درون IC در طول شبیه سازی
امکان تنظیم سرعت شبیه سازی و بزرگ نمایی
امکان ذخیره و چاپ بعنوان عکس

از برنامه های شبیه ساز مشابه میشه موارد زیرو نام برد:

این برنامه و همچنین سورس کدش رو میتونین از آدرس زیر دانلود کنین:
کد:
http://sourceforge.net/projects/gatesim/files/

rkm7232

عضو
دومین نرم افزار شبیه ساز و بازهم البته متن باز نرم افزار Fritzing هستش.
این برنامه به زبان C++ و ابزار Qt نوشته شده که به همین دلیل توی بسترهای نرم افزاری متفاوت قابل اجراس. (همون Cross Platform خودمون)

این نرم افزار که توی طراحی PCB کاربرد داره و در صورت استفاده قول میدم که یکی از هزاران هوادارش میشین امکاناتی از قبیل قطعات الکترونیکی، آی سی های معروف و بردهای Arduino و ... گنجونده شده.

آدرس دانلود :
کد:
[URL]http://fritzing.org/download/[/URL]

rkm7232

عضو
نرم افزار سوم نرم افزار Circuit Diagram ه که متن بازه و به زبان سی شارپ (WPF) نوشته شده.
همونطور که از اسمش پیداس برا طراحی دیاگرام مدارای الکترونیکی کاربرد داره..

لینک دانلود:
کد:
[URL]http://www.circuit-diagram.org/downloads[/URL]

پیوست ها

• HomePageScreenshot400.png
    HomePageScreenshot400.png
    24.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
اگر دنبال نرم افزار های آزاد هستید. حتما به سایت زیر سر بزنید.

http://alternativeto.net

این سایت به شما جایگزین های نرم افزار غیر آزاد را معرفی می کند

به عنوان مثال جایگزین نرم افزار پروتئوس در صفحه زیر قابل دسترس است

http://alternativeto.net/software/proteus-pcb-design

========

اولین قدم در راستای آزادی نرم افزاری ، استفاده از سیستم عامل آزاد است.

در این بین لینوکس هایی مبتنی بر رومیزی KDE نسبت به بقیه بهتر هستند

در بین لینوکس های بر پایه کی دی ای ، لینوکس های زیر در جهان به ترتیب بیشترین محبوبیت را دارند

Mageia
openSUSE
PCLinuxOS
Kubuntu
Slackware
Sabayon
Chakra

اما در ایران به این ترتیب نیست. در ایران کوبونتو بیشتر محبوبیت دارد.

rkm7232

عضو
اگر دنبال نرم افزار های آزاد هستید. حتما به سایت زیر سر بزنید.

http://alternativeto.net

این سایت به شما جایگزین های نرم افزار غیر آزاد را معرفی می کند

به عنوان مثال جایگزین نرم افزار پروتئوس در صفحه زیر قابل دسترس است

http://alternativeto.net/software/proteus-pcb-design

========

اولین قدم در راستای آزادی نرم افزاری ، استفاده از سیستم عامل آزاد است.

در این بین لینوکس هایی مبتنی بر رومیزی KDE نسبت به بقیه بهتر هستند

در بین لینوکس های بر پایه کی دی ای ، لینوکس های زیر در جهان به ترتیب بیشترین محبوبیت را دارند

Mageia
openSUSE
PCLinuxOS
Kubuntu
Slackware
Sabayon
Chakra

اما در ایران به این ترتیب نیست. در ایران کوبونتو بیشتر محبوبیت دارد.

میشه منبع رده بندی محبوبیت این لینوکس برپایه KDE رو هم بگین...

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
میشه منبع رده بندی محبوبیت این لینوکس برپایه KDE رو هم بگین...

منبع سایت زیر است

http://distrowatch.com

البته این سایت رده بندی کلی محبوبیت لینوکس می کند. یعنی کاری ندارد که شما از lxde, xfce, kde, gnome یا چیز دیگری استفاده می کنید

بنابراین باید خودتان زحمت بکشید و از لیست kde ها را جدا کنید

توجه داشته باشید که چهار لینوکس پر طرفدار به ترتیب زیر هستند

Mint
Debian
Fedora
Ubuntu

اما این چهار تا از گنوم استفاده می کنند. بنابراین از این چهار تا استفاده نکنید.

rkm7232

عضو
منبع سایت زیر است

http://distrowatch.com

البته این سایت رده بندی کلی محبوبیت لینوکس می کند. یعنی کاری ندارد که شما از lxde, xfce, kde, gnome یا چیز دیگری استفاده می کنید

بنابراین باید خودتان زحمت بکشید و از لیست kde ها را جدا کنید

توجه داشته باشید که چهار لینوکس پر طرفدار به ترتیب زیر هستند

Mint
Debian
Fedora
Ubuntu

اما این چهار تا از گنوم استفاده می کنند. بنابراین از این چهار تا استفاده نکنید.

ممنونم.. ولی تا جایی که من یادمه فدورا KDE داره...

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
ممنونم.. ولی تا جایی که من یادمه فدورا KDE داره...

فدورا kde داره. اما پیش فرض نیست.
پیش فرض فدورا گنوم است.
در ضمن کی دی ای در فدورا ناپایدار است. در حین کار چندین بار با کرش مواجه می شوید.

دبیان، مینت، اوبونتو و اکثر لینوکس ها یا به عنوان گزینه ی جایگزین option و یا با دانلود پکیج ها ، دارای kde می شوند.
اما ناپایدار هستند یا دارای مشکلاتی چون سرعت و ....

خیلی ها فکر می کنند روی اوبونتو ، kde نصب کنند تبدیل به کوبونتو می شود.
شاید از نظر ظاهر بشود اما سرعت و پایداری کوبونتو را نخواهد داشت.

همین مسئله در مورد آرچ و چاکرا ، در مورد جنتو و سابایون نیز برقرار است.

بنابراین توصیه می کنم هر چیزی را از اصلش استفاده کنید.

rkm7232

عضو
فدورا kde داره. اما پیش فرض نیست.
پیش فرض فدورا گنوم است.
در ضمن کی دی ای در فدورا ناپایدار است. در حین کار چندین بار با کرش مواجه می شوید.

دبیان، مینت، اوبونتو و اکثر لینوکس ها یا به عنوان گزینه ی جایگزین option و یا با دانلود پکیج ها ، دارای kde می شوند.
اما ناپایدار هستند یا دارای مشکلاتی چون سرعت و ....

خیلی ها فکر می کنند روی اوبونتو ، kde نصب کنند تبدیل به کوبونتو می شود.
شاید از نظر ظاهر بشود اما سرعت و پایداری کوبونتو را نخواهد داشت.

همین مسئله در مورد آرچ و چاکرا ، در مورد جنتو و سابایون نیز برقرار است.

بنابراین توصیه می کنم هر چیزی را از اصلش استفاده کنید.

الان چیزی که هست اینه که خیلیا مثل شما از KDE استفاده می کنن و خیلیای دیگه هم هستن که خب از Gnome استفاده می کنن و هر دو گروه هم نسبت به محیط کارشون تعصب دارن...
اونا به سادگی گنوم مینازن و KDE باز ها هم دلایل خودشون رو دارن.. ولی همونطور که گنوم برتری نسبت به KDE نداره، فکر نکنم KDE هم نسبت به گنوم برتری خاصی داشته باشه.. این مسائل هم به کنار که افراد معروفی بودن و اومدن و خیلی هم تعصب داشتن گفتن (مثلا) از KDE استفاده نکنین...و این هم بماند که معمولا کسایی مثل من وقتی وارد یه همچین دنیایی میشن نسبت به اولین توزیع لینوکسی که باهاش کار می کنن تعصب پیدا می کنن.. منم تجربه چندانی تو کار کردن با لینوکس ندارم و فقط یکی دوماه با Ubuntu کار کردم و 4-6 ماه هم با Fedora در حدی که کار خودمو باهاش راه بندازم کار کردم.. کار با اوبونتو که خب باید رو گنوم کار می کردم.. وقت نصب فدورا هم، هر دوتا رو نصب کردم ولی خب زیاد از KDE خوشم نمی اومد و بیشتر با گنوم لاگین می شدم. هرچند از گنوم هم زیاد خوشم نمیاد ولی من نمیدونم این همه تعصب برا چیه..

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
الان چیزی که هست اینه که خیلیا مثل شما از KDE استفاده می کنن و خیلیای دیگه هم هستن که خب از Gnome استفاده می کنن و هر دو گروه هم نسبت به محیط کارشون تعصب دارن...
اونا به سادگی گنوم مینازن و KDE باز ها هم دلایل خودشون رو دارن.. ولی همونطور که گنوم برتری نسبت به KDE نداره، فکر نکنم KDE هم نسبت به گنوم برتری خاصی داشته باشه.. این مسائل هم به کنار که افراد معروفی بودن و اومدن و خیلی هم تعصب داشتن گفتن (مثلا) از KDE استفاده نکنین...و این هم بماند که معمولا کسایی مثل من وقتی وارد یه همچین دنیایی میشن نسبت به اولین توزیع لینوکسی که باهاش کار می کنن تعصب پیدا می کنن.. منم تجربه چندانی تو کار کردن با لینوکس ندارم و فقط یکی دوماه با Ubuntu کار کردم و 4-6 ماه هم با Fedora در حدی که کار خودمو باهاش راه بندازم کار کردم.. کار با اوبونتو که خب باید رو گنوم کار می کردم.. وقت نصب فدورا هم، هر دوتا رو نصب کردم ولی خب زیاد از KDE خوشم نمی اومد و بیشتر با گنوم لاگین می شدم. هرچند از گنوم هم زیاد خوشم نمیاد ولی من نمیدونم این همه تعصب برا چیه..

من اولین بار با فدورا 3 کار کردم. به علت جو تبلیغاتی رسانه های اون موقع در مورد فدورا ! میز کارش گنوم بود. با بدبختی و .... . در هر صورت سه ماهی ور رفتم. درایور نصب کردم. درایور ها fat را mount می کردم و .... یک بار هم با kde بالا آمدم. سپس فدورا 4 آمد و آن را نصب کردم.

سپس به مدت دو سال لینوکس را ترک کردم. اما فقط برای موارد خاصی با مندریوا لایو و ناپیکس استفاده کردم. با این دو تجربه ای در حد چند ساعت با kde پیدا کردم. همچنین دو روزی هم پارسیکس که گنوم است را امتحان کردم.

سپس برای پروژه ام مجبور شدم از لینوکس استفاده کنم. ابتدا به گفته دوستان، اوبونتو نصب کردم. سه هفته ای باهاش کار کردم.

بعد از آن دو روزی زوبونتو با میزکار xfce ریختم. دو روز هم پاپی را داشتم.

سپس لوبونتو با میز کار lxde ریختم. میزکار بسیار سبک و سریعی است. به شرطی که از نرم افزار های میز کار دیگر استفاده نکنید. مثلا فایرفاکس استفاده نکنید و ....

لوبونتو را به مدت یک هفته داشتم. به کسانی که کامپیوتر قدیمی با رم پایین دارند به شدت لوبونتو را توصیه می کنم.

سپس رفتم جنتو ، حرفه ای ترین لینوکس دنیا را نصب کنم. اما متاسفانه بعد از یک هفته به جای خاصی نرسیدم و به اوبونتو بازگشتم !

رفتم روی اوبونتو ، kde نصب کردم. سیستم دو روزی کار کرد بعد خراب شد.

با تجربیاتم رفتم سراغ کوبونتو ، به مدت 10 ماه است که کوبونتو دارم و یک بار هم خراب نشده است. و هر روز استفاده می کنم.

بنابراین من که با اوبونتو و فدورا و پارسیکس کار کرده ام. و اولین تجربه من هم گنوم بود. ولی تعصب ندارم.

kde به شما قابلیت و تنظیمات بسیاری می دهد که در گنوم وجود ندارد. گنوم به درد کسی می خورد که بیشتر کارردی مانند اینترنت رفتن و پخش چندرسانه ای می خواهد و ...

==========

اما برای شروع:

اگر گنوم می خواهی اول با mint شروع کن. بعد به ابونتو، دیبان و فدورا مهاجرت کن. اگر حرفه ای شدی و دنبال دردسر گشتی باز می توانی عوض کنی. تا آخرش به gentoo برسی.

اگر kde را قبول داری، اول با opensuse شروع کن. بعد به Kubuntu مهاجرت کن. وقتی حرفه ای شدی می توانی به Slackware مهاجرت کنی. اگر هم دنبال دردسر می گشتی می توانی به Chakra و برای دردسر بیشتر Sabayon برسی.

من به شخصه هر چه قدر هم که حرفه ای شوم دنبال دردسر نمی گردم.

چون تاحالا با kde کار نکردی اول opensuse و بعد Kubuntu را امتحان کن. پشیمان نمی شوی.

برای سیستم های قدیمی lubuntu و برای سیستم های خیلی قدیمی پاپی یادت نره!

rkm7232

عضو
نرم افزار V-REP ( شبیه سازی رباتیک )

نرم افزار V-REP ( شبیه سازی رباتیک )

اینو دیگه سعی کنین از دست ندین!!

V-REP_screenShot.jpg
نرم افزار V-REP یک نرم افزار OPEN SOURCE است که با همکاری تیم برنامه نویس 6 شرکت از کشورهای سوئیس ، ترکیه ، کره و ... تهیه شده است . این نرم افزار امکان ساخت ، شبیه سازی و تست انواع و اقسام ربات و نیز مدل سازی خطوط تولید کارخانه و آموزش رباتیک به ویژه صنعتی است . به علت دارا بودن توابع و امکانات متنوع و برنامه های واسط کاربری ( API ) و پلاگین های مختلف قابلیت های خوبی برای کارهای مدل سازی رباتیک دارد . این نرم افزار بی تردید رغیبی سرسخت برای نرم افزارهای مشابه خود من جمله
ROBOTWORKS ، WEBOTS و ... است .

لینک دریافت:
کد:
http://www.coppeliarobotics.com/downloads.html

rkm7232

عضو
و هدیه من به شما...

و هدیه من به شما...

Build the best - destroy the rest!

یه برنامه متن باز دیگه! اسمش ربوکُده..
ربوکد چیه؟
-ربوکد یه بازی برنامه نویسیه..
اگه برنامه نویسیه چرا من پستمو اینجا میذارم؟
-خب معلومه چون شبیه سازی هم داره
بگذریم بازیه چجوریه؟
-توی این بازی هدف ساخت و توسعه یه تانکه که میخواد با تانکای دیگه بجنگه..

اینم بگم زیون برنامه نویسی هم جاوا یا زبون فوق العاده دوست داشتنی سی شارپ (C#)
:cry: هستش
و البته برای نصب کردن محیط بازی (که در اصل رباتتون رو توش تست می کنین) نیاز به JRE (جاوا) دارین.

توی آدرس زیر هر چی نیاز بوده گفته ..
در ضمن فکر نکنین الکیه محض سرگرمی زدن... برین قسمت Past Comptitions رو بخونین!!

در صورت تمایل بگین تا آموزش کد نویسیش هم تو یه تاپیک جداگانه بذارم و اگه واقعا خوشتون اومد بگین همینجا یه مسایقات برگزار کنیم..این سه ماهه تابستون همه از دم بیکاریم!!
مخصوصا نصف شبا که همه برنامه نویسا روی برنامه نویسی تو نیمه شب با هم اتفاق نظر دارن.

کد:
[URL]http://robocode.sourceforge.net/[/URL]

saeed.re

عضو جدید
دمت گرم ایده خیلی معرکیه;)
قربون دستت اگه تو همین پست یه کم توضیح ازش بدی خیلی خوبه:que:
بعدش بریم سراغ مســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــابقه:cool:

بالا