دانلود متريال و كامپوننت مربوط به:SKETCHUP

g.ahmad

عضو جدید
سلام میشه یکس از دوستان که ساخت متریال رو بلده ،شروع به آموزش دادن کنه؟یه تاپیک شروع کرد ولی ادامه نداد:(

mozafari68

عضو جدید
متریال وی ری مکس با وی ری اسکچاپ فرق داره که متریال آماده برای وی ری اسکچاپ با پسوند vismat موجوده . متریال rinho با اسکچاپ یکی هست
برای وارد کردن متریال دلخواه به متریال وی ری ساده ترین راهش اینه با روش بالا به سطح جسم متریال را پخش کن سپس در متریال یری به دنبال هپنام متریال داده شده بگرد و تنظیمات دلخواه را اعمال کن اگر با وی ری مکس آشنا هستید زیاد مشکل پیدا نمی کنی .اگر بازم سوال داشتی بگو تا من یا دوستان کمکت کنیم

ایا میشه از متریان با پسوند mat برای وی ری اسکچاپ استفاده کرد؟؟؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام ........

خیلی خوب میشد ........ اگه دوستان ابتدا نحوه ارسال و استفاده این کامپوننت ها رو به اسکیچاپ توضیح می دادند................ اگه دوستان توضیح بدند نحوه ارسال و یا گرفتن کامپوننت از اسکیچاپ رو ...........ممنون می شم.

nader22

عضو جدید
سلام بچه ها
واقعا ممنون میشم اگه درمورد چگونگی وارد کردن نقشه اتوکد به داخل اسکچاپ رو اینجا توضیح بدن :que:

keivan2

عضو جدید
سلام
یراق کابینت را با چه اسمی باید در 3D Warehouseجستجو کرد مثل لولا درب کابینت

afsanehh

عضو جدید
salam dostam man nemitonam in materialai ke donlowd kardamo estefade konam mishe rahnamaim konid mamnon

L_taj

عضو جدید
آقای یگانگی من اینا رو دانلود کردم ، کجا کپیشون کنم فایل ها رو؟؟؟
ممنون میشم جواب بدین؟؟؟؟؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
آقای یگانگی من اینا رو دانلود کردم ، کجا کپیشون کنم فایل ها رو؟؟؟
ممنون میشم جواب بدین؟؟؟؟؟
هرجا دوست داشتید. بعد تو متریال ادیتور وی-ری بیاریدشون، ایمپورتشون کنید.
لطفا از دوستی که کار کرده حضورا یاد بگیرید.

payan5811

عضو جدید
باسلام خدمت استاد عزیز
میشه بگید چطور میتونیم عکس اشخاص رو تبدیل به کامپومنت های دو بعدی برای اسکچ آپ بکنیم ؟من وقتی عکس رو وارد میکنم کادر سفید دورش میفته و سایه هم نداره.البته میدونم که در فتو شاپ میشه اینا ر اضافه کرد.با تشکر از زحمات بی دریغتون

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
باسلام خدمت استاد عزیز
میشه بگید چطور میتونیم عکس اشخاص رو تبدیل به کامپومنت های دو بعدی برای اسکچ آپ بکنیم ؟من وقتی عکس رو وارد میکنم کادر سفید دورش میفته و سایه هم نداره.البته میدونم که در فتو شاپ میشه اینا ر اضافه کرد.با تشکر از زحمات بی دریغتون
اول بایستی ببریدش تو فتوشاپ فرمتش رو Png کنید و لایه قفل رو باز کنید ( با دبل کلیک و اوکی کردن) سپس دورش رو با وسیله ای مثل پاک کن پاک کنید و با فرمت Png و حفظ ترانسپرنسی ذخیرش کنید. حالا بریم سرقت اسکچاپ. ساده ترین راه اینه که در یک فایل خالی عکستون رو بیارید و بچرخونیدش که عمود بر زمین بشه و بر روی صفحه x-zقرار بگیره. دقیقا وسطش رو ( یا هرجایی که مایلید حول اون نقطه بچرخه رو ) بگذارید در مرکز مختصات. حالا در قسمت window-->model info--> File--> Alignment برید و دو تیک Always face camera و Shadow face sun رو فعال کنید و این صفحه رو ببنیدید. روی تصویرتون راست کلیک کنید و Explode کنید. الان تو فایل اصلی این فایل رو ایمپورت کنید میبینید که همیشه رو به شماست

امیر الیاسی

عضو جدید
سلام دوستان متریال سنتی مناسب مسجد کسی داره؟

سلام از سایت vismats.com هر نوع متریالی که مورد نظرتون هست میتونید دانلود کنید البته بعدش باید متریالو لود کنید اگه نتونستید بگید تا راهنماییتون کنم
از اساتید محترم معذرت میخوام بنده خدمت شما دارم درس پس میدم

TIGER N

عضو جدید
سلام از سایت vismats.com هر نوع متریالی که مورد نظرتون هست میتونید دانلود کنید البته بعدش باید متریالو لود کنید اگه نتونستید بگید تا راهنماییتون کنم
از اساتید محترم معذرت میخوام بنده خدمت شما دارم درس پس میدم

ممنون این متریالها خیلی کمکم میکنه ولی بیشتر مد نظرم اون کاشیکاریای خاص و سنتیه که مسجد داره

امیر الیاسی

عضو جدید
ممنون این متریالها خیلی کمکم میکنه ولی بیشتر مد نظرم اون کاشیکاریای خاص و سنتیه که مسجد داره

ببخشید ازین بیشتر نمیتونستم بهتون کمک کنم
برای اون چیزی که شما میخواید بهتره خودتون بشازید و بعد کپی کنید البته اگه پیدا نکردید
اگه پیدا کردم میزارم براتون

rahimrahimi2009

عضو جدید
:gol:سلام .آینه رو چطوری ایجاد کنم؟ متریالشو کسی داره؟ برای یک کار علمی لازم دارم.

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
:gol:سلام .آینه رو چطوری ایجاد کنم؟ متریالشو کسی داره؟ برای یک کار علمی لازم دارم.

واسه وی-ری اسکچاپ این متریال هست. فقط از آخرین نسخه وی-ری اسکچاپ بید استفاده کنید

پیوست ها

• mirror.zip
    67.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال دارم برای دریافت آبجکت های مختلف
غیر از استفاده از get amterial از داخل اسکچا÷
چه راهی یا چه سایتی چه ادرسی معرفی میکنین؟

nozhen

عضو جدید
سلام
ببخشین چطوری میشه برای همیشه متریال وی ری رو لود کنیم و دیگه احتیاج نباشه برای سری بعد لود کنیم؟

farzaneh mrz

عضو جدید
SketchUp Pro نرم افزارقدرتمند همراه با ابزارهای متنوع جهت ساخت، ویرایش و انتشار مدل های 3D می باشد.آموزش SketchUp گوگل اسکچ آپ:
ویژگی های اسکچ آپ
  • خروجی مدل های 3D به CAD و دیگر فرمت های 3D
  • توانایی ساخت و نمایش اسناد طراحی چند صفحه ای
  • قابلیت مرتب کردن و تفسیر چندین تصویر در یک صفحه
  • امکان ساخت عناصر و سمبول ها برای نمایش تنظیم ابزار گرافیک های برداری 2D
  • قابلیت ساخت، سند سازی و نمایش طرح های شما
  • امکان جستجو از انبار 3D قابلیت
  • وارد کردن DXF ،DWG ،3D

منبع: آموزش فارسی Vray پروژه معماری

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
ببخشین چطوری میشه برای همیشه متریال وی ری رو لود کنیم و دیگه احتیاج نباشه برای سری بعد لود کنیم؟

تا جایی که من میدونم اسکچ لایبرری متریال نداره و در لود متریال خیلی قدرتمند نیست کما اینکه احتمال زیادی وجود داره که موقع کار با متریال برنامه کرش کنه

IranArch

عضو جدید
سلام- من یه مجموعه متریال و آبجکت گرفتم 4تا دی وی دی هستش نوشته قابل استفاده برای تمام برنامه های 3دی- یعنی برای اسکچ چجور باید ازش استفاده بشه؟
توی مکس قابل استفاده است توی بقیه برنامه ها چجور میشه؟!

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
File-->Impoirt-->All image types تصویر مورد نظر رو انتخاب کنید و گزینه Use as testure رو در همون صفحه انتخاب کنید.روش دوم:
عکس رو بگیرید بندازید توی صفحه اسکچاپ و ابعادشو تنظیم کنید بعد روش کلیک راست کنید و گزینه use as material رو انتخاب کنید حالا دکمه B رو بزنید و در پنجره ظاهر شده آیکون شکل خونه کوچولو رو بزنید تا متریالای داخا این فایل رو نشونتون بده. الان متریال مورد نظر رو انتخاب کنید و به شی مورد نظرتون بدید