دانلود فونت هاي معماري

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
تاپيك هاي قسمت فتوشاپ رو ديدم و لي قسمتي براي فونت نديدم
همون طور كه دوستان ميدونند فونت هاي زيادي وجود داره
اما آيا همه اونها رو ميشه براي كاري ما استفاده كرد؟!
مطمئنا جواب منفي هست
توي كارهاي زيادي از بچه هاي معماري ديدم كه از فونت هاي فوق العاده زشتي استفاده كردند و به نظرشون هرچه فونت پيچ و تاب بيشتري داشته باشه زيباتره
در حالي كه چنين نيست و گاهي با ساده ترين فونت مثل arial هم ميشه به زيباي استفاده كرد
علاوه به نوع فونت رنگ - محل قرار گيري - سايز و چيزهاي ديگه اي مثل ترتيب با عناصر ديگه هم مهمه
اما اين تاپيك.....
از دوستاني كه علاقه دارند و ميتونند فونت هايي رو كه به نظرشون به درد ميخوره رو به اشتراك بزارند خواهش ميكنم توي اين تاپيك اين كار رو بكنند
اما سعي كنيد
1-از گذاشتن چند فونت با هم خودداري كنيد-يعني هر پست يه فونت بزاريد
2-كنار هر فونت يه نمونه از نوشته اي كه با اين فونت نوشته شده رو قرار بديد
....................
سعي خواهد شد در آينده نكاتي در مورد نحوه صحيح از فونت در شيت و نحوه كار با اون رو توي فتو شاپ آموزش بديم كه بستگي به استقبال و همكاري همه دوستان داره
با تشكر

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سوالات و پاسخ های مرتبط با فونت

سوالات و پاسخ های مرتبط با فونت

سوالات:
خیلی خوبه.فقط من چندبار خواستم توقسمت فوتوشاپ این کارو کنم ولی نشد.:cry:
میشه توضیح بدید.مرسی;)

فونت رو از کجا آپ کنم؟؟؟

پاسخ:
با تشكر از معمار باشي
توي اينترنت سرچ كنيد فونت-فونت گرافيكي يا ... چيز هاي جالبي پيدا ميشه
فونت هاي دست نويس هم جالب هستن
بعضي فونت هاي انگليسي بسيار زيبا هم هستن كه به درد كار ما ميخورن

سوال:
یه سوال! چرا حروفی که تایپ می کنم به هم پیوسته نیستند! مثلن وقتی می نویسم علی نوشته می شه ع ل ی!!
ممنون از تاپیک خوبتون!!
پاسخ:
متاسفانه این مشکل photoshop ـها هست شما باید حتما نسخه ME رو تهیه کنین تا فونت ها به هم چسبیده باشن در غیر این صورت این مشکل وجود داره ..... بعنوان مثال باید photoshop Cs6 ME باشه حتما ....

سلام
چند تا از دوستان پرسيدند چرا فونت ها رو ميريزيم تو پوشه فونت ويندوز اما به فونت ها اضافه نمي شن
راهش اينه توي پوشه فونت بريد و همه فونت ها رو انتخاب كنيد بعد كليك راست بعد گزينه instal رو بزنيد
اين روش رو توي ويندوز 7 اجرا كنيد

سوال:
سلام .....

این فونتارو چطوری استفاده میکنید دوستان ...من بلد نیستم میشه به منم یاد بدین ؟؟؟

پاسخ:
سلام
همه ی فونت های ویندوز تو آدرس C:\Windows\Fonts هستش ، هر فونتی رو هم که تو اینجا کپی کنید نصب می شه ... .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
چگونگی نصب فونت جدید درWindows XP

چگونگی نصب فونت جدید درWindows XP

1) در صورتی که شما از منوی Classic استفاده می کنید برای رسیدن به Control Panel از روش
Start > Setting > Control Panel
و در صورتی که از منوی XP استفاده می کنید از
Start > Control Panel
وارد Control Panel شوید.
2) اگر از منوی شما به صورت Classic است مستقیما Fonts را انتخاب نمایید
و اگر از منوی شما در حالت Category است از
Appearance and Themes
سپس در قسمت چپ (See Also) قسمت Fonts را انتخاب نمایید

3) وارذ منوی File شده و از آن قسمت Install New Font را انتخاب کنید.
4) محلی که فونت ها باید از آنجا (Source) نصب شوند انتخاب کرده و یرنامه همه فونت های موجود در آن شاخه را انتخاب می کند.
در صورتی که می خواهید که همه فونت ها نصب شوند Select All و در غیر این صورت فونت با فونت های مورد نظر را انتخاب نمایید.
  • نکته 1: شما فقط میتوانید فونت های جدید را نصب نمایید. در صورت موجود بودن، فونت جدید نصب نمی گردد و لازم است ایتدا فونت قیلی را از صفحه اصلی Fonts پاک نمایید

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
نصب فونت در ویندوز ۷

نصب فونت در ویندوز ۷

۱٫ فونتی را که می خواهید نصب کنید را دانلود نمائید.
نکته: فونت را می تونین از اینترنت یا از CD های موجود در بازار بدست بیاورید اما مراقب فایلهای ویروسی باشید.
یکی از سایتهای خوب جهت فونت سایت www.dafont.com است.
۲٫ با کلیک راست کردن روی فونت مورد نظر به قسمت Properties بروید.
۳٫ تحت قسمت General، روی دکمه Unblock و سپس روی OK کلیک کنید.
نکته: اگر دکمه Unblock وجود نداشت پس فونت بلوکه نیست پس به قدم ۴ ادامه مسیر بدین.

۴٫ طریق اول نصب فونت
روی فونت کلیک راست کرده و گزینه Install را انتخاب نمائید. به همین راحتی!!
بعد به قدم ۷ بروید.
۵٫ طریقه دوم نصب فونت
روی فونت دابل کلیک نمائید. وقتی پنجره فونت باز شد روی دکمه Install کلیک نمائید.

بعد به قدم ۷ بروید.
۶٫ طریقه سوم نصب فونت
فونت را به طریقه درگ اند دروپ درون محل فونتها در کنترل پنل انتقال دهید.

۷٫ شما می توانید با دیدن فونتتان که در پنجره فونت در کنترل پنل لیست شده است از نصب آن مطمئن شوید.
تهیه و گردآوری: مجله اینترنتی تیک
ترجمه : طراحی و گرافیک شاپرک www.shaparakdesign.persianblog.ir
منبع: http://www.sevenforums.com و http://blog.taragana.com

faegheh_ar

عضو جدید
iranuse.com.jpg بچه ها مجموعه فونت های انتظار رو میخوام بذارم براتون... من خیلی ازشون به عنوان تیتر و نوشتن جمله های کوتاه استفاده میکنم. امیدوارم به دردتون بخوره. اگرم تکراری بود دیگه شرمنده..

پیوست ها

• Entezar1_v2.0.1.rar
    35.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

faegheh_ar

عضو جدید
بچه ها کل مجموعه فونت های انتظار رو گذاشتم براتون.چون عکس کلیشو تو پست اول گذاشته بودم،دیگه کنار هر کدوم جداگانه عکسشو نذاشتم. فقط...فقط به چند تا نکته توجه کنید:
فونت انتظار یکی از بهترین فونتهای طراحی پوستر انتخاب شده پس میتونه خیلی به زیبایی کار ما اضافه کنه به شرط این که برای نوشتن تیترها و جمله های کوتاهمون ازش استفاده کنیم. بعد این که برای زیبایی بیشتر این فونت میتونید از حروف زینتی استفاده کنید... حروف زینت مثل "ی" کشیده که با کلید "ء ،همزه" تایپ میشه یا "ه" که میتونید با کلیدهای shift+z تایپش کنید
مشاهده پیوست EntezarF2_v2.0.1.rar