[ دانلود فایل های آموزشی ETABS ]

masoud2535

کاربر فعال
با سلام

ضمن تشکر فراوان از فايل آموزشي که توسط همکار عزيزمان سروش شیرالی ارائه شده است.
چند مورد را به عنوان پيشنهاد مطرح مي‌نمايم که اميدوارم با شرکت دوستان در اين بحث و با جمع آوري نظرات و پيشنهادات سازنده ساير همکاران گرامي بتوانيم در کاملتر شدن اين تاپيک گام موثري برداريم:

1- براي معرفي مقاطع ستونها - چنانچه از حالت کنترل طراحي استفاده شود - توصيه مي‌کنم تعداد ميلگردهاي مقطع را نيز در معرفي مقطع ستون وارد نمائيد، به عنوان مثال چنانچه تسليح ستون 12 عدد ميلگرد سايز 20 مي‌باشد نامگذاري مقطع ستون را بصورت C50-12F20 انجام دهيد، چنانچه تنوع مقاطع ستونها زياد باشد در صورتيکه نام مناسبي براي ستونها انتخاب کرده باشيد کار مدلسازي و طراحي راحتتر خواهد بود.
چند مثال ديگر:
- ستون 50*50 با 12 عدد آرماتور سايز 22: C50-12F22
- ستون با مقطع دايره به قطر 50 با 8 عدد آرماتور سايز 25: D50-8F25
- ستون با مقطع مستطيلي 50*80 با 20 عدد آرماتور سايز 22: 508020F22
توصيه مهم: در صورتيکه از نرم‌افزارهاي ترسيمي کمکي مانند Saze80 براي ترسيم نقشه‌هاي اجرائي استفاده مي‌نمائيد بهتر است تعداد کاراکترها در نام گذاري مقاطع کمتر از 9 کاراکتر باشد.

2- در معرفي متريال بتن، مطابق مبحث 6 مقررات ملي، وزن مخصوص بتن را مي‌بايست برابر 2500 کيلوگرم بر متر مکعب در نظر بگيريد.

3- در معرفي سيستم پوشش سقف (مثلاً تيرچه و بلوک) مي‌توانيد متريال را همان بتن (Conc) معرفي نمائيد، در اينصورت در بارگذاري ثقلي براي بارهاي مرده تنها کافي است وزن مازاد بر وزن المانهاي سازه‌اي را وارد روي سقف معرفي نمائيد، به عنوان مثال اگر وزن مرده سقف 660 کيلوگرم است وزن تيرچه هاي بتني توسط خود نرم‌افزار برابر 250 کيلوگرم بر متر مربع محاسبه مي‌شود، لذا بار مرده معرفي شده روي سقف مي‌بايست برابر 250-660 و برابر 410 کيلوگرم بر متر مربع تعريف شود.

4- در معرفي المان ديوار برشي بهتر است از المان Shell استفاده شود.

5- ضرايب ترک خوردگي براي ديوارهاي ترک خورده (با عملکرد خمشي)، براي F11و F22 و M11 و M22 برابر 0.35 معرفي شود (با فرض استفاده از المان Shell در معرفي ديوارهاي برشي)

6- ضرايب ترک خوردگي براي ديوارهاي ترک نخورده (با عملکرد برشي)، براي F11 و F22 برابر 0.70 و براي M11 و M22 برابر 0.35 معرفي شود (با فرض استفاده از المان Shell در معرفي ديوارهاي برشي)

با تشکر مجدد ار تمامي همکاران محترم

منتظر نظرات و پيشنهادات شما هستم.

موفق باشيد.

MS-Bhadori

عضو جدید
کتاب آموزش etabs (مهندسین حسن باجی و جواد هاشمی)

کتاب آموزش etabs (مهندسین حسن باجی و جواد هاشمی)

دوستان،برای دانلود به وبلاگ زیر مراجعه کنید، ودر صورت نیاز با ایمیل بنده تماس حاصل فرمایید.
با آرزوی موفقیت برای شما و نویسندگان محترم این کتاب.
www.msb66.persiangig.com
sadegh_bahadori@yahoo.com

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دانلود آموزش تصویری ایتبس مطابق با آیین نامه ی ایران

آموزش طراحی ساختمان با سیستم قاب ساده ساختمانی در ETABS
نقل قول :
از آنجایی که خیلی از دوستان در استفاده از ایتبس مشکل دارن و نمی توانند به طور صحیح از این نرم افزار مهم عمران استفاده کنند و یا در تطبیق دادن آن با آیین نامه ی ایران مشکل دارند من دست به تهیه آموزش این برنامه مطابق با آیین نامه ی ایران کردم دوستان می توانند این آموزش رو دانلود کنند ...
برای دانلود اینجا کلیک کنید...http://www.rodfile.com/a48wfzu7scnb/pwo095yti58rrvk63x1j.zip.htmlلینک کمکی برای دانلود اینجا کلیک کنید...http://karajsat.persiangig.com/learning etabs with farshad amankhani.rar

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دانلود جزوه نکات پیشرفته تحلیل و طراحی سازه ها با ایتبس (Etabs)

دانلود جزوه نکات پیشرفته تحلیل و طراحی سازه ها با ایتبس ( Etabs )

دانلود جزوه نکات پیشرفته تحلیل و طراحی سازه ها با ایتبس ( Etabs )
لینک دانلود : http://www.mediafire.com/?fmcvv5rp9c49e42لینک دانلود از سیویل استارز
http://www.civilstars.com/attachment.php?aid=420لینک دانلود ایران سازهhttp://iransaze.com/modules.php?name=Forums&file=download&id=19517لینک دانلود ایران سازهhttp://iransaze.com/modules.php?name=Forums&file=download&id=18907

منبع:سیویل استارز

pishbarcivil

عضو جدید
دانلود فایل آموزش گام به گام مدلسازی و طراحی سازه های فولادی

دانلود فایل آموزش گام به گام مدلسازی و طراحی سازه های فولادی

این فایل را برای تمامی مهندسین پیشنهاد می کنم دانلود نمایند . در واقع آموزش گام به گام مدلسازی و طراحی سازه های فولادی در ETABS و SAFE را به صورت کامل شرح داده شده است .
کاری از پیشبر سیویل

مناسب برای انجام پروژه های فولاد

حجم فایل pdf :2482 K

40 صفحه

دانلود

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pishbarcivil

عضو جدید
آموزش گام به گام مدلسازی و طراحی سازه های بتنی در ETABS

آموزش گام به گام مدلسازی و طراحی سازه های بتنی در ETABS

این فایل را برای تمامی مهندسین پیشنهاد می کنم دانلود نمایند . در واقع آموزش گام به گام مدلسازی و طراحی سازه های بتنی در ETABS را به صورت کامل شرح داده شده است .
کاری از پیشبر سیویل

مناسب برای انجام پروژه های بتنی

حجم فایل pdf : 2256 K

35 صفحه
برای دانلود کلیک کنید: دانلود .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
فایل مورد نظر برای استفاده دوستان ضمیمه شد.

پیوست ها

• amozesh-Safe&etabs-foladi[pishbarcivil.mihandblog.com].pdf
    2.4 مگایابت · بازدیدها: 0

sajadelyasi

عضو جدید
[ دانلود فایل آموزشی ETABS ]

[ دانلود فایل آموزشی ETABS ]

با یک آموزش بسیار خوب دیگر از نرم افزار محبوب مهندسین عمران یعنی Etabs در خدمت شما عزیزان هستیم این آموزش ETABS کاری است از جناب آقای مهندس رزمگیر که نگارش آن بسیار عالی و بصورت تصویری است و آموزش روان و کاربردی هم هست این مجموعه آموزش ETABS در 9 بخش میباشد که هر 9 بخش در ادامه قابل دانلود است. پس ما با همراه باشید.

ebrahm

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان وتشکر من قبلا پروژه دانشجویی ام روبا ایتبس خودم انجام دادم اما الان دوباره میخوام ازصفرتاصد ایتبس وسیف رو یادبگیرم
اما نمیخوام دون دونه این آموزشهاروببینم بعد بگم این اونچیزی نبود که من میخواستم حالا من دنبال چی هستم
1-بالاخره ما میدونیم ساختمان یک طبقه هست ودوطبقه وبلند مرتبه بدانم ازکدام آموزش برای کدام ساختمان استفاده کنم کجا طیفی کجااستاتیکی (البته میتوان ساختمانهایی که استاتیکی تحلیل کردطیفی هم حل کرد
2-مثلا ازچندتاروشی که برای معرفی سیستم هست همه گفته بشه مثلا بگه اگه بتن سی صفرمعرفی کردیم درکجااستفاده میشه اگه نکردیم چی میشه
3-گفته بشه اگه سیستم بتنی وفاقددیواربرشی باشه اینطوری واگردیواربرشی داشته باشه اینطوری بگه فرق این دوحالت درکجاست
4-اگرسقف کامپوزیت باشه اینطوراگرتیرچه باشه اینطوراگرسقف کوبیاکس باشه چی
5-درساختمان فلزی بگه تفاوت سیستم درکجا تاثیر دارد
6-اگردرزمین های شیبدار شاختمان بسازیم اگر80مترپایین و120متربالای آن بنا داشته باشیم (40متراضافی درروی زمین هست)یعنی حالت پله ای دارد واضافه کلاف درقسمت دیوارکوهی داریم برای طراحی این ساختمان ها چکارکنیم(خیلی مهم) خیلی ها نمی دونن
7-اگردوبلکس یودواختلاف ارتفاع در پی نداشتیم ودرسقف داشتیم چطور؟
خلاصه همون اول شروع بدانم ازچه روشی وبدونم تفاوت کاردرکجاست ؟
حالا بمن بگید کدوم آموزش برای ساختمان فلزی وبتنی

sajadelyasi

عضو جدید
آموزش ایتبس و سیف بهمراه پروژه های عملی

آموزش ایتبس و سیف بهمراه پروژه های عملی

درادامه یک آموزش جامع از نرم افزار محبوب ETABS و SAFE را برای دانلود قرار دادیم.این جزوه در قالب 5 پروژه کاربردی تهیه شده است که با یادگیری آن طراحی اکثر سازه ها را در ایتبس و سیف خواهید آموخت.سرفصل های آموزش های این مجموعه به شرح زیر است... 1.طراحی و تحلیل ساختمان 5 طبقه بتنی با قاب خمشی 2.طراحی و تحلیل ساختمان 11 طبقه بتنی با قاب خمشی و دیوار برشی 3.طراحی و تحلیل ساختمان 3 طبقه فولادی با مهار بند ضربدری 4.طراحی و تحلیل ساختمان 6 طبقه بتنی با قاب خمشی به روش تحلیل دینامیکی 5.طراحی و تحلیل شالوده رادیه مربوط به فصل اول

دانلود آموزش ایتبس و سیف بهمراه پروژه های عملی

بالا