دانلود فایل آموزشی و پاسخ به سوالات auto cad رو در اینجا مطرح کنید

aliakbarjon

عضو جدید
سلام دوستان یه سری کتاب و جزوه آموزش نرم افزار اتوکد براتون قرار دادم . امیدوارم بدردتون بخوره . نظرتون را در مورد این مطالب برام بفرستید با تشکر .
http://www.mediafire.com/?btakvaaaaf13i1l

پسورد : www.iromran.ir

http://p30download.com/fa/entry/35238/tx/دانلود کتاب آموزش اتوکد 2012

http://civilz.com/dl2/download.php?id=4
پسورد : www.civilZ.com

http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://katebimech.persiangig.com/AutoCAD/AutoCad_2011(www.4DOWNLOADS.ir).pdf

ممنون بابت اماده کردن این جزوات

آخرین ویرایش توسط مدیر:

book101

عضو جدید
پلان سه بعدی

پلان سه بعدی

چگونه ميشه پلانی تو اتوکد 2012کشيد که zام داشته باشه در واقع شيب و ارتفاع رو نشون بده

book101

عضو جدید
وارد کردن يک سری نقطه از اکسل با نام و کدهاشون در اتوکد

وارد کردن يک سری نقطه از اکسل با نام و کدهاشون در اتوکد

سلام،می خوام يک سری نقطه رو از اکسل با کد و اساميشون رو از اکسل بيارم تو اتوکد چکار بايد بکو ممنون ميشم راهنماي کنيد

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تو اتوکد خیلی مشکل دارم...تو text...
همش یا کلمه ها کوچیکه یا نمینویسه یا بزرگ مینویسه...موقعه پرینت برعکس پرینت میگیره...بر عکس مینویسه...اصلا یه وضعی...اعصابم داغون میشه..
لطفا اگه کسی کار با کدو بلته به من بگه من سوالامو ازش بپرسم...با تشکر..ممنون
:redface:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
همش یا کلمه ها کوچیکه یا نمینویسه یا بزرگ مینویسه...موقعه پرینت برعکس پرینت میگیره...بر عکس مینویسه...اصلا یه وضعی...اعصابم داغون میشه..

با سلام ............
در خصوص مشکل چاپ فونت فارسی که به هم ریخته چاپ میشه این راه حل رو امتحان کنید.................................. حتما مطلوبه ....................

1-در پنجره چاپ اتوکد پس از انتخاب پرینتر مورد نظر سپس properties (کنار منوی پرینتر)
2-در قسمت Graphics و............... truetype text...................دو انتخاب دارید یکی as text هست و دیگری as Graphics . که باید روی گزینه.......................... as text ..........باشه.

حالا امتحان کنید ........................ نباید مشکلی داشته باشید..........به اعصابت مسلط باش اینها مشکلی نیست تو زندگی.............بدرود............

df.jpg

آخرین ویرایش:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام ............
در خصوص مشکل چاپ فونت فارسی که به هم ریخته چاپ میشه این راه حل رو امتحان کنید.................................. حتما مطلوبه ....................

1-در پنجره چاپ اتوکد پس از انتخاب پرینتر مورد نظر سپس properties (دست راست پرینتر)
2-در قسمت Graphics و............... truetype text...................دو انتخاب دارید یکی as text هست و دیگری as Graphics . که باید روی گزینه.......................... as text ..........باشه.

حالا امتحان کنید ........................ نباید مشکلی داشته باشید..........به اعصابت مسلط باش اینها مشکلی نیست تو زندگی.............بدرود............

مشاهده پیوست 156012

ممنونم...الان که پرینتر ندارم فردا حتما امتحان میکنم...مرسی..;)

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

دوست عزیز ، علاوه بر راهی که دوستمون پیشنهاد دادند ، برای نوشتن فونتهای فارسی ، باید از فونتهای lsp یا به اصطلاح خودمون فونت کاتب استفاده کنید ، برای اینکار هم این فونت رو از نت دانلود کنید ، بعدش در قسمت فونت اتوکد بریزید ، بعدش load کنید . با نوشتن با این فونت دیگه مشکلتون هنگام چاپ و پرینت برطرف میشه .
برای راحت کار کردن با text میتونید به صورت اختصاصی تعریف کنید تا با یک اندازه ، رنگ و فونت مشخص و حتی Scale موردنظرتون بنویسه.

سپاس

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

یک سوال؟؟

اتوکد چقدر تو نقشه برداری کاربرد داره ؟؟
او اه ، کلی کاربرد داره
ببین بذار اینطور بگم که ، ما با دوربین تمام دیجیتال میرفتیم نقشه برداری ، کلا 20-30 درصد کار در میومد ، بقیش به عهده جناب اتوکد بود ، اونم چی ، همکارم که با هم نقشه برداری میکردیم استاد دانشگاه بود که نمیشه گفت ناوارده و بلد نبود

book101

عضو جدید
سلام،آقا من اتوکد رو باز ميکنم،منوی comandنيستش،چجورى بيارمش تو صفحه

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام،آقا من اتوکد رو باز ميکنم،منوی comandنيستش،چجورى بيارمش تو صفحه

با سلام ....................کلید ctrl+9.............را بگیرید................مشکلتون حل میشه...........

من و شما

عضو جدید
سلام،من يک سری نقطه رو می خوام بانام و ارتفاع بيارم تو اتوکد و مشخص بشه اسامی نقاط تو اتوکد ميشه راهنماي کنيد

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام،من يک سری نقطه رو می خوام بانام و ارتفاع بيارم تو اتوکد و مشخص بشه اسامی نقاط تو اتوکد ميشه راهنماي کنيد

1- نرم افزاری که برای این کار استفاده می کنیم Civil3D و SDRmap و یا Land desctop هستش. کار با این نرم افزار یه سری مقدمات و آموزش هایی لازم داره.
2- شما می تونی با یک سری SCRIPT نویسی تو اتوکد هم این کار رو انجام بدید
3- یک سری برنامه های لیسپ هم هست که این کار رو انجام می دن.
4- می تونی فایل اکسل نقاط رو بذاری تا واستون این کار رو انجام بدیم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا