دانشگاه آزاد......راهنمایی

lesseducated

عضو جدید
سلام.......لطفا منو راهنمایی کنین
عمران میخام بخونم و تو تهران زندگی میکنم​

1)ب نظرتون دانشگاه آزاد بهتره یا غیر انتفاعی؟؟(سطح علمی و مدرک)

2) بین دانشگاه های آزاد کدوم واحد بهتره؟؟ و واحد علوم تحققات چ فرقی با خود آزاد داره؟

3) شهریه ی عمران تو دانشگاه آزاد و غیر انتفاعی ترمی چنده؟؟

m.mansourpour

عضو جدید

2) بین دانشگاه های آزاد کدوم واحد بهتره؟؟ و واحد علوم تحققات چ فرقی با خود آزاد داره؟

دانشگاه آزاد واحدایی مثل تهران جنوب علوم تحقیقات قزوین قطعا بهتر از غیر انتفاعیه هم از نظر اعتبار مدرک هم اساتید حتی در مقایسه با بعضی دانشگاههای دولتی شهرستان.
قبولی ارشد بچه های تهران جنوب تو دانشگاههای دولتی آمار بالاییه.ضمن اینکه اسم علوم تحقیقات هم فارغ از سطح آموزشیش اعتبار بالایی داره.اما از نظر تراز فکر میکنم علوم تحقیقات بالاتره.ظاهرا باید امکانات علوم تحقیقات(تهران) آزمایشگاهی کارگاهی و بودجه پژوهشی و... تفاوت فاحشی با بقیه واحدها داشته باشه اما فقط تو رشته های خاصی اینطوره.ویژگی واحد علوم تحقیقات وسعت و امکانات رفاهی و متمرکز بودن همه رشته ها توشه.کلا اگه نظر من رو بخوای اگه امکانش رو داری شبانه دولتی بخون اگه نشد برو سراغ آزاد علوم تحقیقات(به خاطر اسمش) و شما چون میخوای 4 سال بخونی شاید محیط تهران جنوب به خاطر کمبود یه سری امکانات اذیتت کنه..شهریه آزاد حدود 1.200که هر سال برای ورودیهای جدید درصدی افزایش دارن.

lesseducated

عضو جدید
دانشگاه آزاد واحدایی مثل تهران جنوب علوم تحقیقات قزوین قطعا بهتر از غیر انتفاعیه هم از نظر اعتبار مدرک هم اساتید حتی در مقایسه با بعضی دانشگاههای دولتی شهرستان.
قبولی ارشد بچه های تهران جنوب تو دانشگاههای دولتی آمار بالاییه.ضمن اینکه اسم علوم تحقیقات هم فارغ از سطح آموزشیش اعتبار بالایی داره.اما از نظر تراز فکر میکنم علوم تحقیقات بالاتره.ظاهرا باید امکانات علوم تحقیقات(تهران) آزمایشگاهی کارگاهی و بودجه پژوهشی و... تفاوت فاحشی با بقیه واحدها داشته باشه اما فقط تو رشته های خاصی اینطوره.ویژگی واحد علوم تحقیقات وسعت و امکانات رفاهی و متمرکز بودن همه رشته ها توشه.کلا اگه نظر من رو بخوای اگه امکانش رو داری شبانه دولتی بخون اگه نشد برو سراغ آزاد علوم تحقیقات(به خاطر اسمش) و شما چون میخوای 4 سال بخونی شاید محیط تهران جنوب به خاطر کمبود یه سری امکانات اذیتت کنه..شهریه آزاد حدود 1.200که هر سال برای ورودیهای جدید درصدی افزایش دارن.
راستش من هدفم اینه ک دو سال آزاد بخونم و بعد اون کنکوری ک از کاردانی ب کارشناسی میگیرن شرکت کنم و برم دانشگاه دولتی!!!
واسه این کارم از تجربیاتتون میگید؟؟؟

lesseducated

عضو جدید
با توجه ب سطح علمی آزاد تهران جنوب، و آمار بالای قبولیای دولتی این دانشگاه، نظرتون چیه ک برم همین دانشگاه بخونم و ب هدفم برسم؟؟؟
اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارید، ممنون میشم ذکر کنید!!!

Pure Liveliness

عضو جدید
همون طور ک دوستمون گفتن چند تا از واحدای دانشگاه آزاد سطحشون خیلی بالاتر از همه ی غیرانتفاعی هاست.
من ب واسطه ی یکی از فامیل هامون چند تا دانشگاه غیر انتفاعی رو از نزدیک دیدم. خیلی از استاداش دانشجوی ارشد بودن. مثلا یکیشون ارشد مجازی میخوند. البته این قضیه مال ۳-۴ سال پیشه و توو یه شهرستانی. اما در کل سطح دانشگاهای غیرانتفاعی خیلی جالب نیست و دانشگاهای آزاد واحد علوم تحقیقات، قزوین (ک بهش باراجین هم میگن)، تهران جنوب خب بالاتره. تهران مرکز و شمال رو نمی دونم.
اما چیزی ک هست اینه ک اگه یکی توو دانشگاه آزاد درس خونده باشه، بعد حتی بقیه ی مقاطع تحصیلی رو دانشگاه سراسری باشه باز نمی تونه یه روزی عضو هی...ت (بخونید هیعت!!!) علمی دانشگاه سراسری بشه. این یه چیزی هست ک می دونم.
یعنی می خواید کاردانی بخونید یا مدرک معادل بگیرید؟ خب چه کاریه؟ آخه الان دانشگاهای دولتی زیادی نیستن ک کاردانی داشته باشن. توو تهران سازمان نقشه برداری هست ک کاردانی داره.
رتبتون چنده؟ شهرستان نمی رید؟

lesseducated

عضو جدید
همون طور ک دوستمون گفتن چند تا از واحدای دانشگاه آزاد سطحشون خیلی بالاتر از همه ی غیرانتفاعی هاست.
من ب واسطه ی یکی از فامیل هامون چند تا دانشگاه غیر انتفاعی رو از نزدیک دیدم. خیلی از استاداش دانشجوی ارشد بودن. مثلا یکیشون ارشد مجازی میخوند. البته این قضیه مال ۳-۴ سال پیشه و توو یه شهرستانی. اما در کل سطح دانشگاهای غیرانتفاعی خیلی جالب نیست و دانشگاهای آزاد واحد علوم تحقیقات، قزوین (ک بهش باراجین هم میگن)، تهران جنوب خب بالاتره. تهران مرکز و شمال رو نمی دونم.
اما چیزی ک هست اینه ک اگه یکی توو دانشگاه آزاد درس خونده باشه، بعد حتی بقیه ی مقاطع تحصیلی رو دانشگاه سراسری باشه باز نمی تونه یه روزی عضو هی...ت (بخونید هیعت!!!) علمی دانشگاه سراسری بشه. این یه چیزی هست ک می دونم.
یعنی می خواید کاردانی بخونید یا مدرک معادل بگیرید؟ خب چه کاریه؟ آخه الان دانشگاهای دولتی زیادی نیستن ک کاردانی داشته باشن. توو تهران سازمان نقشه برداری هست ک کاردانی داره.
رتبتون چنده؟ شهرستان نمی رید؟
مدرک معادل ک نه!!!
میخام برم ی دانشگاه آزاد و دو سال بخونم اونجا، بعد برم ی کنکور بدم و برم دولتی و تا کارشناسیمو اونجا بخونم.
واسه خاطر همینم دنبال دانشگاه آزاد خوب میگردم...
پس تهران جنوب خوبه؟؟؟ تاییدش میکنید؟؟
" رتبه م شده 1500 " میدونم خنده داره، اما سر لج و لجبازی با ی نفر، دولتی نمیرم!!!

Pure Liveliness

عضو جدید
مدرک معادل ک نه!!!
میخام برم ی دانشگاه آزاد و دو سال بخونم اونجا، بعد برم ی کنکور بدم و برم دولتی و تا کارشناسیمو اونجا بخونم.
واسه خاطر همینم دنبال دانشگاه آزاد خوب میگردم...
پس تهران جنوب خوبه؟؟؟ تاییدش میکنید؟؟
" رتبه م شده 1500 " میدونم خنده داره، اما سر لج و لجبازی با ی نفر، دولتی نمیرم!!!
وااااااااااا !!!!!
۱۵۰۰ منطقه ۱؟
ببخشیدا ب من ربطی نداره اما این لجبازی با آیندتونه فقط.

بعد هم باید یا پیوسته کارشناسی بخونی. یا اگه خواستی وسطش بری از کاردانی به کارشناسی رو یه جای دیگه بخونی باید مدرک کاردانی رو داشته باشی ک فک کنم مدرک معادل بدن. این کار کاملا اشتباهه ک با این نیت آدم بره دانشگاه. بعد هم دیگه ۲ سال توو دانشگاه آزاد آدم بخونه خب بقیشم میخونه دیگه.
علوم تحقیقات کلا بالاتره. شاید رشته ب رشته فرق کنه. بپرسید اینو.
تازه ۱۵۰۰ منطقه ۳ هم باشین باز اکثر مهندسیای بین المللی قزوین رو مثلا میارید(ب جز عمران و برق). نزدیک هم هست ب تهران. یا علوم پایه ی دانشگاهای تاپ.

آخرین ویرایش:

lesseducated

عضو جدید
وااااااااااا !!!!!
۱۵۰۰ منطقه ۱؟
ببخشیدا ب من ربطی نداره اما این لجبازی با آیندتونه فقط.

بعد هم باید یا پیوسته کارشناسی بخونی. یا اگه خواستی وسطش بری از کاردانی به کارشناسی رو یه جای دیگه بخونی باید مدرک کاردانی رو داشته باشی ک فک کنم مدرک معادل بدن. این کار کاملا اشتباهه ک با این نیت آدم بره دانشگاه. بعد هم دیگه ۲ سال توو دانشگاه آزاد آدم بخونه خب بقیشم میخونه دیگه.
علوم تحقیقات کلا بالاتره. شاید رشته ب رشته فرق کنه. بپرسید اینو.
تازه ۱۵۰۰ منطقه ۳ هم باشین باز اکثر مهندسیای بین المللی قزوین رو مثلا میارید(ب جز عمران و برق). نزدیک هم هست ب تهران. یا علوم پایه ی دانشگاهای تاپ.
منطقه 3...
عمران میخوام بخونم....
پس جواب نهایی شما علوم و تحقیقاته؟؟؟ دقیقا آدرسش کجا میشه؟؟

Pure Liveliness

عضو جدید
منطقه 3...
عمران میخوام بخونم....
پس جواب نهایی شما علوم و تحقیقاته؟؟؟ دقیقا آدرسش کجا میشه؟؟
این همه شانس خوب دارید.
تازه اگه واستون دانشگاه مهمه دانشگاه شیراز و فردوسی مشهد هم اکثر مهندسیا رو میارید احتمالا. البته دوره.
یا مثلا علوم کامپیوتر دانشگاه تهران یا امیرکبیر رو اگه بیارین ارزششو داره اگه دوست داشته باشین.
وقتی میشه سراسری خوند چرا آزاد؟!!!
اگه پسرین عباسپور ک شده پردیس بهشتی باز یه کم شانس دارین. این جا رو نمی دونم چرا پسرا راحت تر با رتبه های خیلی زیاد تر قبول میشن معمولا!
اگه دخترین شبانه های الزهرا.
علوم و تحقیقات سمت پونک میشه. با آیندتون بازی نکنید دوست من!

آخرین ویرایش:

lesseducated

عضو جدید
این همه شانس خوب دارید.
تازه اگه واستون دانشگاه مهمه دانشگاه شیراز و فردوسی مشهد هم اکثر مهندسیا رو میارید احتمالا. البته دوره.
یا مثلا علوم کامپیوتر دانشگاه تهران یا امیرکبیر رو اگه بیارین ارزششو داره اگه دوست داشته باشین.
وقتی میشه سراسری خوند چرا آزاد؟!!!
اگه پسرین عباسپور ک شده پردیس بهشتی باز یه کم شانس دارین. این جا رو نمی دونم چرا پسرا راحت تر با رتبه های خیلی زیاد تر قبول میشن معمولا!
اگه دخترین شبانه های الزهرا.
علوم و تحقیقات سمت پونک میشه. با آیندتون بازی نکنید دوست من!
اصلا من نیازی ب درس خوندن ندارم حقیقتش!!! اما دوس دارم مدرک داشته باشم......پسر هستم
پس تهران ی علوم و تحقیقات داره و اونم نزدیک پونک میشه؟؟؟
تهران جنوب کجا میشه؟؟

Pure Liveliness

عضو جدید
اصلا من نیازی ب درس خوندن ندارم حقیقتش!!! اما دوس دارم مدرک داشته باشم......پسر هستم
پس تهران ی علوم و تحقیقات داره و اونم نزدیک پونک میشه؟؟؟
تهران جنوب کجا میشه؟؟
ب هر حال این شما هستین ک تصمیم میگیرید و منو ببخشید اگه اصرار میکنم. ب خاطر اشتباهیه ک خودم توو انتخاب رشته داشتم.
آره سمت پونک میشه.
خب وقتی آدم می خواد بره دانشگاه و می تونه سراسری توو یه دانشگاه خوب بخونه مجبور نیست آزاد بخونه. اعتبار مدرک سراسری روزانه/شبانه بیشتره. خوب فکر کنید.
نمی دونم!

Harvard_eng

کاربر بیش فعال

سلام بر شما دوست عزیز
1) دانشگاه آزاد از غیرانتفاعی خیلی بهتره از نظر همه چیز بچه ها فکر می کنن هزینه غیرانتفاعی کمتره و در بعضی مواقع یر به یر یا بیشتر از آزاد هم درمیاد و از همه مهمتر دانشگاه آزاد لفظ دانشگاه روش هست موسسه نیست مثل غیرانتفاعی
2)دانشگاه علوم تحقیقات خیلی عالیه و رتبه خوبی رو برای عمران می طلبه. از بین واحدها اول تهران مرکز خیلی عالیه بعد هم تهران شمال
3)بستگی به واحدهایی که انتخاب میکنی داره اما تو غیرانتفاعی تقریبا 700 هزار تومان و تو آزاد نزدیک به یک میلیون و پونصد در میاد ولی خداییش آزاد ارزش داره
موفق باشی دوست عزیز

lesseducated

عضو جدید
سلام بر شما دوست عزیز
1) دانشگاه آزاد از غیرانتفاعی خیلی بهتره از نظر همه چیز بچه ها فکر می کنن هزینه غیرانتفاعی کمتره و در بعضی مواقع یر به یر یا بیشتر از آزاد هم درمیاد و از همه مهمتر دانشگاه آزاد لفظ دانشگاه روش هست موسسه نیست مثل غیرانتفاعی
2)دانشگاه علوم تحقیقات خیلی عالیه و رتبه خوبی رو برای عمران می طلبه. از بین واحدها اول تهران مرکز خیلی عالیه بعد هم تهران شمال
3)بستگی به واحدهایی که انتخاب میکنی داره اما تو غیرانتفاعی تقریبا 700 هزار تومان و تو آزاد نزدیک به یک میلیون و پونصد در میاد ولی خداییش آزاد ارزش داره
موفق باشی دوست عزیز
دوست عزیز ممنونم از راهنماییتون...
اما یه چندتا سوال برام هنوز گنگه!!! اگه میشه برام توضیح بدین.
1)فرق دانشگاه آزاد با علوم تحقیقات چیه؟(خودم میدونم ک علوم تحقیقات هم از واحد های دانشگاه آزاده)
2)تهران جنوب یا مرکز یا شمال جزء علوم تحقیقات هستن یا علوم و تحقیقات خودش ی دانشگاه جدا تو تهران داره؟؟؟
3) پس پیشنهاد نهایی شما تهران مرکزه؟؟(اینکه میگن آمار قبولیای دولتی تهران جنوب بالاتره، چی میشه؟؟)

lesseducated

عضو جدید
ب هر حال این شما هستین ک تصمیم میگیرید و منو ببخشید اگه اصرار میکنم. ب خاطر اشتباهیه ک خودم توو انتخاب رشته داشتم.
آره سمت پونک میشه.
خب وقتی آدم می خواد بره دانشگاه و می تونه سراسری توو یه دانشگاه خوب بخونه مجبور نیست آزاد بخونه. اعتبار مدرک سراسری روزانه/شبانه بیشتره. خوب فکر کنید.
نمی دونم!
بازم ممنونم از راهنماییتون...
تا اینجا بگم ک کارم اشتباه نیست، یه هدفی پشت این انتخابمه.....نگرانی نداره.......مرسی از دلسوزیتون

m.mansourpour

عضو جدید
تهران جنوب یا مرکز یا شمال جزء علوم تحقیقات هستن یا علوم و تحقیقات خودش ی دانشگاه جدا تو تهران داره؟؟؟

واحد علوم تحقیقات واحد مستقلی هست و واحدهای تهران جنوب و شمال و مرکز هم واحدهای مستقلی هستن.ضمن اینکه دانشکده فنی واحد جنوب هم در جنوب شرقی تهران بلوار آهنگه..

Pure Liveliness

عضو جدید
بازم ممنونم از راهنماییتون...
تا اینجا بگم ک کارم اشتباه نیست، یه هدفی پشت این انتخابمه.....نگرانی نداره.......مرسی از دلسوزیتون
خواهش میکنم. اما واسه این میگم ک آدم قبل از انتخاب رشته واقعا فک میکنه یه کاری درسته اما بعد میفهمه چه اشتباهی کرده. چیزی ک با همه ی وجود احساس کردم. اصلا نمیشه دیدگاه رو قبل و بعد از ورود ب دانشگاه راجع ب تصمیم گیری انتخاب رشته مقایسه کرد.
امیدوارم ک بهترین انتخاب رو داشته باشید و موفق باشید.

SaNaZ Sa

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهلت ثبت نام تا چه تاریخیه؟؟؟؟؟؟؟ من تو دفترچه ندیدم!!

SaNaZ Sa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان این سامانه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون سال دانشگاه آزاد قضیه اش چیه؟ برای همه رشته ها یا دانشجو هاست؟ یا فقط معدل بالاها؟
برای همه رشته هاست تا جایی که من میدونم و فقط برای معدل های 17 به بالا به شرط اینکه تو دوره کارشناسی واحدهای معادل سازی نداشته باشین..
تو دفترچه راهنمای انتخاب رشته کاملترشو توضیح داده

Mr. Lawyer

دستیار مدیر کل در تالار حقوق
کاربر ممتاز

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز ممنونم از پاسخ هاتون
ی سوال دیگه دارم اینکه آیا میشه دوتا رشته متفاوت انتخاب کنیم و دوتا آزمون بدیم؟
مثلا مهندسی شیمی و مدیریت

SaNaZ Sa

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک کنم بشه..من اینکارو نکردم.دوستم پارسال دوتا شرکت کرد که دقیقا امتحانشون تو یه ساعت افتاد!!!!!!!یکیشو امتحان داد..البته چون یه گروه بوود..مهندسی با مدیریت حتما روزِ امتحانشون فرق داره
باید دوتا کارتِ جدا بخری به احتمالِ زیاد..یعنی دوتا 60 تومن
اگه یه کافی نت بری که وارد باشن همه چیزو بهت میگن..اونایی که الانا زیاد ثبت نام میکنن

Mr. Lawyer

دستیار مدیر کل در تالار حقوق
کاربر ممتاز

در دانشگاه آزاد اشکالی ندارد و امکان پذیر می باشد

بالا