دانشجویان مکانیک گرایش تاسیسات تجربه خودشونو در اختیار ما بگذارند !

rambod-g

عضو جدید
سلام من در حال حاضر دانشجوی مکانیک گرایش تاسیسات هستم ( کاردانی )

از اونجایی که تازه اول راه هستم و راه طولانی ای در پیش دارم ( آزمون کارشناسی - کارشناسی ارشد و . . . ) یه سری نگرانی ها برام وجود داره که البته طبیعیه !
مثلا" :
1- منابع آزمون کاردانی به کارشناسی چه درسهایی هستن ؟
2- از میان کتابهایی که برای هر درس ( درسهای منبع آزمون کاردانی-کارشناسی) در بازار وجود داره ، کودومو بخرم بهتره ؟
3- چه شهرهایی و چه دانشگاه هایی این رشته رو دارن ( چه آزاد - چه سراسری ) ؟
4- شانس قبولیم تا چه حدِ ؟
و خیلی سوال های دیگه که الان یادم نیست !

از دوستان خوبم ( اونایی که در این رشته هستن و آزمون کاردانی-کارشناسی این رشته رو پشت سر گذاشتن) خواهش میکنم که اطلاعات خودشونو در اختیار من و سایر دانشجویان این رشته که در وضعیت من هستن، قرار بدن

واقعا ممنون میشم ! با سپاس :gol:

morteza1360

عضو جدید
سلام دوست عزيز.
مهندسي تاسيسات يكي از جديدترين رشته هاي تخصصي كه تازه تو ايران پا گرفته و دنيا هم خيلي روش سرمايه گذاري كرده .اگه سئوالي دارين ميتونين به من تماس بگيريد و بپرسيد.
09153008088 مهندس صبوري

rambod-g

عضو جدید
!

!

سلام دوست عزيز.
مهندسي تاسيسات يكي از جديدترين رشته هاي تخصصي كه تازه تو ايران پا گرفته و دنيا هم خيلي روش سرمايه گذاري كرده .اگه سئوالي دارين ميتونين به من تماس بگيريد و بپرسيد.
09153008088 مهندس صبوري

سلام
مرسی از اینکه قصد راهنمایی منو ( از طریق تلفن ) دارین .
ولی یکی از دلایلی که من این پست رو ایجاد کردم این بود که دوستان دیگر من ، که دانشجوی این رشته هستن هم از این تاپیک استفاده کنند ! قطعا سوالات من ( در بالا - 1# ) سوال خیلی از دانشجویان این رشته هم هست ( و بلعکس ) . . .

( از دوستانی که میخوان منت بذارن و در این مورد قصد راهنمایی دارند خواهش میکنم که نظرات و گفته هاشون رو پست کنن )

با نهایت تشکر !

morteza1360

عضو جدید
خوب بهترين راه يادگيري تست زدنه -منابع آزمونتونم كه از سايت سازمان سنجش قابل دسرسيه
اما چيزي كه بنظرم خيلي خوبه كتاب كارداني به كارشناسي مدرسان شريفه كه سئوالات و جوابهارو داره و اگه خوب كار كنين قبوليتون قطعيه

rambod-g

عضو جدید
دستت بی بلا MORTEZA1360 جان !

مرسی از راهنماییت . . . . ظاهرا فقط خودتی که داری مارو چوبکاری میکنی ! ( مثل اینکه جز من و شما شخص دیگه ای نیست که دانشجوی این رشته باشه - یا بوده باشه )

خیلی گلی ، دمت گرم

mahiarmm

عضو جدید
دستت بی بلا MORTEZA1360 جان !

مرسی از راهنماییت . . . . ظاهرا فقط خودتی که داری مارو چوبکاری میکنی ! ( مثل اینکه جز من و شما شخص دیگه ای نیست که دانشجوی این رشته باشه - یا بوده باشه )

خیلی گلی ، دمت گرم

سلام دوست عزیز می خواستم بیشتر در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی تاسیسات توضیح بدی
من دانشجوی کاردانی این رشته ام و الان تو ترم دو هستم می خواستم ببینم چه کتابهای مفیدتره خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنی

rambod-g

عضو جدید
سلام دوست عزیز می خواستم بیشتر در مورد کنکور کاردانی به کارشناسی تاسیسات توضیح بدی
من دانشجوی کاردانی این رشته ام و الان تو ترم دو هستم می خواستم ببینم چه کتابهای مفیدتره خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنی

سلام MAHIARMM جان

من منم مثل شما دارم کاردانی - ترم دوم مکانیک ( تاسیسات ) میخونم
همینطور که MORTEZA1360 هم گفت ، کتاب مدرسان شریف از همشون بهتره ( منم تعریف این کتابو از خیلی ها شنیدم )

خوشحال میشم که اگه اخبار یا هر چیز دیگه ای که به دستت رسید مارو هم باخبر کنی

mahiarmm

عضو جدید
سلام MAHIARMM جان

من منم مثل شما دارم کاردانی - ترم دوم مکانیک ( تاسیسات ) میخونم
همینطور که MORTEZA1360 هم گفت ، کتاب مدرسان شریف از همشون بهتره ( منم تعریف این کتابو از خیلی ها شنیدم )

خوشحال میشم که اگه اخبار یا هر چیز دیگه ای که به دستت رسید مارو هم باخبر کنی

سلام rambod-g
ممنون از توجهتون به سوال من
rambod-g جان من دارم رو پروژه نقشه کشی تهویه مطبوع کار میکنم میخواستم بدونم چندتا از نقشه های تهویه مطبوع با فایل کد رو داری واسم اپلود کنی.خیلی ازت ممنون میشم واسم این کارو انجام بدی;)

rambod-g

عضو جدید
سلام rambod-g
ممنون از توجهتون به سوال من
rambod-g جان من دارم رو پروژه نقشه کشی تهویه مطبوع کار میکنم میخواستم بدونم چندتا از نقشه های تهویه مطبوع با فایل کد رو داری واسم اپلود کنی.خیلی ازت ممنون میشم واسم این کارو انجام بدی;)

سلام ( اگه اشتباه نکنم اسمت باید مهیار باشه ، نه ؟ )

مهیار جان تا اونجایی که من یادمه تو پست قبلیت نوشته بودی که ترم دوم کاردانی هستی ، خب منم مثل شما ترم دومم ( کاردانی ) ولی هنوز تاحالا مبحثی در رابطه با نقشه کشی تهویه مطبوع نداشتیم

احتمالا شما برای این ترم ، درس تهویه مطبوعو برداشتی . درسته ؟
ولی من هنوز این واحد نگرفتم

شرمندتم بخدا ، بعدا جبران میکنم واست :sweatdrop:

mahiarmm

عضو جدید
سلام ( اگه اشتباه نکنم اسمت باید مهیار باشه ، نه ؟ )

مهیار جان تا اونجایی که من یادمه تو پست قبلیت نوشته بودی که ترم دوم کاردانی هستی ، خب منم مثل شما ترم دومم ( کاردانی ) ولی هنوز تاحالا مبحثی در رابطه با نقشه کشی تهویه مطبوع نداشتیم

احتمالا شما برای این ترم ، درس تهویه مطبوعو برداشتی . درسته ؟
ولی من هنوز این واحد نگرفتم

شرمندتم بخدا ، بعدا جبران میکنم واست :sweatdrop:

سلام rambod جان

آره اسمم درسته (مهیار)
فقط یه سوالی که برام پیش اومد می خوام بدونم شما مکانیک سیالات میخونین یا گرایش های دیگش منظورم (تاسیسات)

با نهایت تشکر !:razz:

rambod-g

عضو جدید
سلام rambod جان

آره اسمم درسته (مهیار)
فقط یه سوالی که برام پیش اومد می خوام بدونم شما مکانیک سیالات میخونین یا گرایش های دیگش منظورم (تاسیسات)

با نهایت تشکر !:razz:

مهیار جان ، من مکانیک میخونم گرایش تاسیسات

حتما میدونی که تاسیسات هم زیر شاخه سیالاتِ !!

2476

عضو جدید
دوست عزیز سلام چند عدد کتاب بهت معرفی میکنم اونا رو بخون حتما" در ازمون کارشناسی تاسیسات قبول خواهی شد
سیستم کیترل تاسیسات حرارتی و برودتی ( مهندس محمدرضاکرمی - اعرابیان )
اصول نوین تهویه مطبوع (هریس - ترجمه مهران بمانی )
تاسیسات ساختمان (موسوی - نائینیان )
محاسبات تاسیسات ساختمان (طباطبایی)
ترمودینامیک سنجل جلد 1
ریاضیات کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف
البته چند عدد از این کتابها در دوره کارشناسی هم تدریس میشن که اگر خوب اونها رو بخونی 1تیر ودو نشان میکنی

engparisa

عضو جدید
درود
تا جایی که من میدونم گرایش تاسیسات تو ایران فکر میکنم 1 یا 2 تا دانشگاه هستند که دارند که یکیش دانشگاه علم و صنعت اراک هست. ولی اکثر مهندسان مکانیکی که تو بخش تاسیسات کار میکنند همون لیسانس سیالات دارند
موفق باشید

rambod-g

عضو جدید
درود
تا جایی که من میدونم گرایش تاسیسات تو ایران فکر میکنم 1 یا 2 تا دانشگاه هستند که دارند که یکیش دانشگاه علم و صنعت اراک هست. ولی اکثر مهندسان مکانیکی که تو بخش تاسیسات کار میکنند همون لیسانس سیالات دارند
موفق باشید

دوست عزیز سلام چند عدد کتاب بهت معرفی میکنم اونا رو بخون حتما" در ازمون کارشناسی تاسیسات قبول خواهی شد
سیستم کیترل تاسیسات حرارتی و برودتی ( مهندس محمدرضاکرمی - اعرابیان )
اصول نوین تهویه مطبوع (هریس - ترجمه مهران بمانی )
تاسیسات ساختمان (موسوی - نائینیان )
محاسبات تاسیسات ساختمان (طباطبایی)
ترمودینامیک سنجل جلد 1
ریاضیات کاردانی به کارشناسی مدرسان شریف
البته چند عدد از این کتابها در دوره کارشناسی هم تدریس میشن که اگر خوب اونها رو بخونی 1تیر ودو نشان میکنی

خیلی خیلی ممنون !

13092

عضو جدید
سلام بهترين راه اينه كه كتابهاي مرجع رو بذاري جلوت شروع كني بخوني.

engparisa

عضو جدید
درود
ولي چه كتاب مرجعي!!1
هر كتاب مرجعي واسش جواب ميده يعني!!
خوب اگه اينجور باشه كه ميگيمashrae رو بذار جلوت شروع كن به خوندو

engparisa

عضو جدید
درود
خوب اين كتاب يه حالتي مثل base تهويه ميمونه
شما تو اينترنت يه سرچ كنashrae ببين خودت
هر مهندسي تاسيساتي يه جوري با اين كتاب سر وكار داره

mhs_837

عضو جدید
سلام رامبدجان
شما می خوای در رشته کارشناسی تاسیسات ادامه تحصیل بدی یا کارشناسی سیالات؟
چون منم مثه شما اول کاردانی تاسیسات می خووندم و الان کارشناسی سیالات دارم ادامه تحصیل می دم

rambod-g

عضو جدید
سلام رامبدجان
شما می خوای در رشته کارشناسی تاسیسات ادامه تحصیل بدی یا کارشناسی سیالات؟
چون منم مثه شما اول کاردانی تاسیسات می خووندم و الان کارشناسی سیالات دارم ادامه تحصیل می دم
mhs_837 جان سلام .

والا من زیاد برام فرقی نداره که کدومو برم چون تا اونجایی که من میدونم درساشون تقریبا مثل همه .

بستگی به شهر و دانشگاه و موقعیت شغلیشون داره ! ! !

شما نظرت چیه ؟ به نظرت کدومشون بهتره ؟

( خیلی خیلی خیلی ممنون که به این تاپیک اومدی و اهمیت قائل شدی ) :w27:

mhs_837

عضو جدید
عزیز
شما بستگی به خودتون داره.اگه می خوای ارشد هم بخوونی تا اوونجایی که من می دونم کارشناسی ارشد تاسیسات نداریم ولی سیالات رو تا دکترا هم می تونی ادامه بدی.من الان ترم3 کارشناسی ناپیوسته سیالات دانشگاه آزاد مشهد هستم.دانشگاه ما مهندسی تکنولوژی تاسیسات و مهندسی تکنولوژی خودرو هم داره و من سیالات رو ترجیح دادم چون معتقدم تاسیسات رو درحد کافی تو کاردانی یاد گرفتیم و الان اگه کلی تر مطالب رو یاد بگیریم بهتر باشه هرچند واحدهای درسی تاسیسات رو در سیالات همین الان داریم مثل حرارت مرکزی،سردخانه،تهویه و...
همه چی بستگی به خودت داره البته نگران نباش ترمهای آخرت اطلاعات کلی از کارشناسی بدست می آری.می تونی از استادهای خودت هم استفاده کنی.بازم اگه سوالی هست تا اوونجایی که بتونم کمکت می کنم.

hamidnj

عضو جدید
چند در صد باید بزنم تا از مکانیک سیالات تبریز قبول شوم

چند در صد باید بزنم تا از مکانیک سیالات تبریز قبول شوم

• آیا می تونید به من کمک کنید خیلی مهمه این اطلاعاتو نیاز دارم
  • چند در صد باید بزنم تا از مکانیک سیالات آزاد تبریز قبول شوم:)

hamidnj

عضو جدید
سلام من در حال حاضر دانشجوی مکانیک گرایش تاسیسات هستم ( کاردانی )

از اونجایی که تازه اول راه هستم و راه طولانی ای در پیش دارم ( آزمون کارشناسی - کارشناسی ارشد و . . . ) یه سری نگرانی ها برام وجود داره که البته طبیعیه !
مثلا" :
1- منابع آزمون کاردانی به کارشناسی چه درسهایی هستن ؟
2- از میان کتابهایی که برای هر درس ( درسهای منبع آزمون کاردانی-کارشناسی) در بازار وجود داره ، کودومو بخرم بهتره ؟
3- چه شهرهایی و چه دانشگاه هایی این رشته رو دارن ( چه آزاد - چه سراسری ) ؟
4- شانس قبولیم تا چه حدِ ؟
و خیلی سوال های دیگه که الان یادم نیست !

از دوستان خوبم ( اونایی که در این رشته هستن و آزمون کاردانی-کارشناسی این رشته رو پشت سر گذاشتن) خواهش میکنم که اطلاعات خودشونو در اختیار من و سایر دانشجویان این رشته که در وضعیت من هستن، قرار بدن

واقعا ممنون میشم ! با سپاس :gol:

آیا می تونید به من کمک کنید خیلی مهمه این اطلاعاتو نیاز دارم
چند در صد باید بزنم تا از مکانیک سیالات آزاد تبریز قبول شوم:)

hamidnj

عضو جدید
سلام دوست عزيز.
09153008088 مهندس صبوري

آیا می تونید به من کمک کنید خیلی مهمه این اطلاعاتو نیاز دارم
چند در صد باید بزنم تا از مکانیک سیالات آزاد تبریز قبول شوم:)

rambod-g

عضو جدید
عزیز
شما بستگی به خودتون داره.اگه می خوای ارشد هم بخوونی تا اوونجایی که من می دونم کارشناسی ارشد تاسیسات نداریم ولی سیالات رو تا دکترا هم می تونی ادامه بدی.من الان ترم3 کارشناسی ناپیوسته سیالات دانشگاه آزاد مشهد هستم.دانشگاه ما مهندسی تکنولوژی تاسیسات و مهندسی تکنولوژی خودرو هم داره و من سیالات رو ترجیح دادم چون معتقدم تاسیسات رو درحد کافی تو کاردانی یاد گرفتیم و الان اگه کلی تر مطالب رو یاد بگیریم بهتر باشه هرچند واحدهای درسی تاسیسات رو در سیالات همین الان داریم مثل حرارت مرکزی،سردخانه،تهویه و...
همه چی بستگی به خودت داره البته نگران نباش ترمهای آخرت اطلاعات کلی از کارشناسی بدست می آری.می تونی از استادهای خودت هم استفاده کنی.بازم اگه سوالی هست تا اوونجایی که بتونم کمکت می کنم.
واقعا ممنون . . .

برای آزمون کاردانی به کارشناسی خوندن کتابهای تاسیسات کافیه ؟ یا باید کتاب های اضافه بر کتاب های تاسیسات هم بخونم ؟ ( چه کتاب هایی ؟ چندتا کتاب ؟ )

خوش به حالت ، کاردانی به کارشناسیُ قبول شدی ! ! !
انشا الله اگه منم قبول شدم ( که میشم ) بعدا وقتی همکار شدیم یه شیرینی توپ بهت میدم :w17:

mhs_837

عضو جدید
  • آیا می تونید به من کمک کنید خیلی مهمه این اطلاعاتو نیاز دارم
  • چند در صد باید بزنم تا از مکانیک سیالات آزاد تبریز قبول شوم:)
دوست عزیز
من تراز آزاد تبریز رو نمیدونم ولی خودم که با تراز 6677 مشهد قبول شدم درصد هام بشرح زیر هست:
ادبیات:4%
معارف:84%
زبان خارجه:29.3
ریاضیات:3.3
استاتیک ومقاومت:47.8
نقشه کشی صنعتی:42.2
ترمودینامیک:44.4
مکانیک سیالات:53.3
انتقال حرارت:66.7
البته اگه شما اختصاصی هارو بطور متوسط 30% هم بزنی قبول میشی،تاکید می کنم ریاضی خیلی مهمه اگه 30% بزنی عالیه

mhs_837

عضو جدید
واقعا ممنون . . .

برای آزمون کاردانی به کارشناسی خوندن کتابهای تاسیسات کافیه ؟ یا باید کتاب های اضافه بر کتاب های تاسیسات هم بخونم ؟ ( چه کتاب هایی ؟ چندتا کتاب ؟ )

خوش به حالت ، کاردانی به کارشناسیُ قبول شدی ! ! !
انشا الله اگه منم قبول شدم ( که میشم ) بعدا وقتی همکار شدیم یه شیرینی توپ بهت میدم :w17:
مر30
والا از منابع آزمون کارشناسی تاسیسات خبری ندارم ولی کتابهای مدرسان شریف و دیباگران ،کتابهای خوبی هستن و تستهای خوبی دارن.سعی کن آزمون آزمایشی هم شرکت کنی خیلی موثره