داشبورد مدیریتی چیست ؟( به همراه نمونه)

vatanparast

عضو جدید
همه شما داشبورد خودرو هارو دیدید ، داشبورد حاوی اطلاعاتی مثل سرعت ، دور موتور وضعیت بنزین و... هست ، یعنی اطلاعاتی کلی و مفید برای راننده تا بتونه به رانندگی خودش به نحو احسن ادامه بده.

اگه شاغل هستید مطمئنا پیش اومده که مدیران ارشد از شما اطلاعات و گزارش هایی خواسته باشند ، یک مدیر ارشد معمولا به اطلاعات کلی و اساسی نیاز دارهمثل شاخص ها ، نمودار ها ، جداول ، اشکال و... مطمئنا ارائه یک گزارش
نوشتاری طولانی نه تنها نیاز یک مدیر ارشد رو مرتفع نمیکنه بلکه دید اون رو نسبت به شما و عملکردتون منفی خواهد کرد پس چه باید کرد؟

راهکار ارائه گزارش به یک مدیر ارشد داشبورد هست یعنی یک سری نمودار شاخص وجدول که چکیده اطلاعاتی انبوه رو به نحو احسن بتونه به مدیر انتقال بده ، با این کار نه تنها تاثیر مثبتی بر روی ذهن اون مدیر خواهید داشت بلکه در میان هم ردیفانتون متمایز خواهید شد .

در ادامه دو نمونه ساده داشبورد مبتنی بر اکسل رو براتون قرار میدم امیدوارم مفید باشه.

پیوست ها

• Archive.rar
    278.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حیفم اومد فقط با تشکر زیر پست تشکر کنم . خیلی عالیه .

melika02

عضو جدید
شنیده بودم که مدیران ارشد گزارش کلی میخوان اما دقیقاً نمیدونستم چه جوری. دستت درد نکنه وطن پرست عزیز.
من بلد نیستم با اکسل همچین چیزی بکشم کتاب یا جزوه ی آموزشی درین باره دارید؟

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
مرسی مهندس اتفاقا من پارسال که داشتم روی یگ پروژه کار میکردم به کلمه دسکتاپ یا به قول شما همون داشبور بر خوردم برام خیلی جالب بود ممنون

vatanparast

عضو جدید
حیفم اومد فقط با تشکر زیر پست تشکر کنم . خیلی عالیه .

ممنون ایمان جان

شنیده بودم که مدیران ارشد گزارش کلی میخوان اما دقیقاً نمیدونستم چه جوری. دستت درد نکنه وطن پرست عزیز.
من بلد نیستم با اکسل همچین چیزی بکشم کتاب یا جزوه ی آموزشی درین باره دارید؟

طراحی داشبورد مستلزم اینه اول اکسل رو به صورت حرفه ای آموزش ببینی بعد باید بر اساس خلاقیت شروع کنی به طراحی نمونه های ساده تر ، در این زمینه کتاب فارسی وجود نداره کتاب

Excel 2007 Dashboards & Reports For Dummies به زبان اصلیه ولی برای شروع خیلی خوبه ، در مجموع نیاز به تمرین زیاد داری

مرسی مهندس اتفاقا من پارسال که داشتم روی یگ پروژه کار میکردم به کلمه دسکتاپ یا به قول شما همون داشبور بر خوردم برام خیلی جالب بود ممنون

vatanparast

عضو جدید
یکی از ابزارهایی که در اکسل 2010 به مجموعه امکانات این نرم افزار افزوده شد ابزار slicer است ، از این ابزار برای ف.یلتر کردن گزارشات حاصل از pivot table میتوان استفاده کرد ،برای استفاده از این ابزار ابتدا pivot table را ایجاد نموده از تب option و منوی sort&filter گزینه slicer را انتخاب کنید و از پنجره باز شده سناریو های مورد نظر را تیک زده و ok کنید، این ابزار در تهیه داشبورد ها استفاده فراوانی دارد، فایل پیوست حاوی مثالی ساده از کاربرد این ابزار در بهبود نمایش و ف.یلتر کردن داده ها است ، امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار گیرد.

پیوست ها

• slicer.rar
    43.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

melika02

عضو جدید
یکی از ابزارهایی که در اکسل 2010 به مجموعه امکانات این نرم افزار افزوده شد ابزار slicer است ، از این ابزار برای ف.یلتر کردن گزارشات حاصل از pivot table میتوان استفاده کرد ،برای استفاده از این ابزار ابتدا pivot table را ایجاد نموده از تب option و منوی sort&filter گزینه slicer را انتخاب کنید و از پنجره باز شده سناریو های مورد نظر را تیک زده و ok کنید، این ابزار در تهیه داشبورد ها استفاده فراوانی دارد، فایل پیوست حاوی مثالی ساده از کاربرد این ابزار در بهبود نمایش و ف.یلتر کردن داده ها است ، امیدوارم که مورد استفاده دوستان قرار گیرد.

مرسی وطن پرست جان. فقط 1 چیزی. تو کلاً فایل آموزش ساختن این چیزا با اکسل رو نداری؟ این فقط 1 مثاله که وقتی بلد باشی کمکت میکنه. ما از اساس تو اکسل ضعیفیم. فقط نمودار کشیدن و جدول کشیدن و حل سیمپلکس و 1 کم اقتصاد مهندسی و فرمولای ساده نوشتن رو بلدم. اکسل خییییییییییییییلی گستردست. استادامون بهش میگن شاهکار مایکروسافت!

vatanparast

عضو جدید
مرسی وطن پرست جان. فقط 1 چیزی. تو کلاً فایل آموزش ساختن این چیزا با اکسل رو نداری؟ این فقط 1 مثاله که وقتی بلد باشی کمکت میکنه. ما از اساس تو اکسل ضعیفیم. فقط نمودار کشیدن و جدول کشیدن و حل سیمپلکس و 1 کم اقتصاد مهندسی و فرمولای ساده نوشتن رو بلدم. اکسل خییییییییییییییلی گستردست. استادامون بهش میگن شاهکار مایکروسافت!

هدف من بیشتر آشنایی با قابلیت های اکسله برای آموزش مرجعی بالا معرفی کردم همچنین سایت آموزشی جان والکن باخ رو میتونم پیشنهاد کنم(اینجا) همچنین پیشنهادی داده بودم به ایمان که فک کنم پیگیری نکرد نمیدونم چرا

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هدف من بیشتر آشنایی با قابلیت های اکسله برای آموزش مرجعی بالا معرفی کردم همچنین سایت آموزشی جان والکن باخ رو میتونم پیشنهاد کنم(اینجا) همچنین پیشنهادی داده بودم به ایمان که فک کنم پیگیری نکرد نمیدونم چرا

چرا پیگیری کردیم . با دستیارای تالارای دیگه هماهنگه تقریبا . وحید گفت بزاریم بعد عاشورا تاسوعا ، البته منم بخاطر کنکور وقتم خیلی کمه ولی اجراش میکنیم .

آخرین ویرایش:

vatanparast

عضو جدید
چرا پیگیری کردیم . با دستیارای تالارای دیگه هماهنگه تقریبا . وحید گفت بزاریم بعد عاشورا تاسوعا ، البته منم بخاطر کنکور وقتم خیلی کمه ولی اجراش میکنیم .

وحید یه صحبتایی کرده ولی گفت خیلی کار میبره نمیدونم چه کاری لازمه واقعا

mahjourcs86

عضو جدید
لینک دانلود کتاب معرفی شده

لینک دانلود کتاب معرفی شده

طراحی داشبورد مستلزم اینه اول اکسل رو به صورت حرفه ای آموزش ببینی بعد باید بر اساس خلاقیت شروع کنی به طراحی نمونه های ساده تر ، در این زمینه کتاب فارسی وجود نداره کتاب

Excel 2007 Dashboards & Reports For Dummies به زبان اصلیه ولی برای شروع خیلی خوبه ، در مجموع نیاز به تمرین زیاد داری

[/QUOTE]

http://infothread.org/eBooks for Dummies/E/Excel 2007 Dashboards & Reports For Dummies Mar 2008.pdf

mahjourcs86

عضو جدید
http://infothread.org/eBooks for Dummies/E/Excel 2007 Dashboards & Reports For Dummies Mar 2008.pdf

http://infothread.org/eBooks for Dummies/E/Excel 2007 Dashboards & Reports For Dummies Mar 2008.pdf[/QUOTE]

hossein26

عضو جدید
سلام خسته نباشی،مهندس جان من کاراموزیمو تو ایران خودرو برداشتم و پروژه ام درمورد داشبورد های سازمانی و باید تا15شهریور درستش کنم کمک میخوام،شاخص هایkpi خیلی زیادی داره ونمیشه همشو ی جا جمع کرد تازگیا ی فکری زده به سرم که سلیقه ایش کنم،یعنی ببینم مدیر هر بخش بیشتر چه شاخص هایی رو هر روز کنترل میکنه نمیدونم به نظرتون کارم درسته