خودرو(پاسخ به سوالات خودرویی)

iman2568

عضو جدید
سلام
اگه خودرو انژکتوریه احتمالا انژکتوراش خراب شدن و یا کویل ضعیف شده
ضمنا برای خودروهایی مثل آردی شمع دو سوزنه اصلا خوب نیست چون کویل قدرت کافی نداره

loliwash

عضو جدید
HTML:
سلام.یه سوال در مورد اکسل عقب اتومبیل دارم .در این مورد خیلی هم تحقیق کردم تو همه جور سایتی.اونم اینه که وقتی یه لاستیک مثلا رو یک سنگ میره ایا کسل اجازه میده که فقط همون چرخ بالا بره یا چرخ دیگه هم بالاجبار بالا میره

پیوست ها

• Pride_maj_axle.jpg
    Pride_maj_axle.jpg
    34.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Amir/Hossein

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه راهنماییم کنه چه طور میتونم به استاندارد های SAE درباره استاندارد اندازه های خودرو و استاندارد های ایمنی دسترسی پیدا کنم ؟
برای انجام یه پروژه نیاز به سری اندازه ها دارم
مرسی :smile:

babakjoker

عضو جدید
سلام دوستان.پروژه تخصصی لیسانس من درباره بدست آوردن نیرو های وارد ب « دنده سنگین» ماشین پژو ۴۰۵ با سرعت ثابت مثلا ۴۰ یا ۲۰ کیلومتر بر ساعت در انواع جاده صاف و شیب دار از ۰ تا ۴۵ درجه هست.

الان از همون اصل کار من گیرم.چرخدنده ها رو طراحی کردم برای بخش نرم افزاری، اما نمیدونم نیروها رو چطور به دست بیارم.ماشین رو بردارم برم تو جاده دور موتور بگیرم بصورت تجربی و از فرمولای کتاب طراحی اجزا بگم فلان نیرو ها وارد میشه؟ یا اینکه فرمولها و روابط خاصی داره؟

من محاسبه نیروهای مثل مقاومت غلتش و مجموع نیروهای پیشران چرخ جلو و عقب و اصطکاک هوا و نیروی عمودی وارد بر تایر رو به دست آوردم اما نمیدونم واقعا چه تاثیری تو پروژه ام داره یا چطور میشه ربطش داد به نیروی وارد بر پینیون و کرانویل دنده ۱ ماشین

یه سوال دیگه هم درباره توان ماشین داشتم که همواره ثابته یا بستگی به گاز دادن به ماشین داره و در ارتباط با دور موتور داره؟
با تشکر ممنون زود جواب بدین

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه صدای بدی وقتی روشن میکنم میده . شبیه به صدایی ماشین هابی که نزدیک زمین میکنن .