خواهش میکنم کمکم کنید زندگیم در حال نابودیه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آدم عاقل اونیه که نظرات همه رو میشنوه...( تو همین تاپیک خیلی ها گفتن که بیشتر سازش کن و خیلی ها گفتن قطع رابطه کن) و بعد خودش با توجه به موقعیت خودش و فکر خودش تصمیم میگیره چیکار کنه.. ممکنه نظریباشه که اون استارتربهش حتی فکر هم نکرده باشه ولی با خوندن نظرات دیگرون بهش برسه....

وگرنه تالاری به اسم تالار مشاوره وجود نداشت و فقط تاپیک های کپی پیست ی وجود داشت
و اینکه آدم نظرات دیگرون رو می خونه و با روحیات و تفکرات دوستاش آشنا میشه و بهتر می تونه دوستاشو بشناسه

واسه چی میگن حرف پدرو مادرت رو گوش کن
چون اونها تجربیاتشون بیشتره.. اونها تحصیلات عالیه ندارن و دفتر مشاوره هم ندارن
ولی از دیده ها وشنیده ها وتجربیات دیگرون درس عبرت گرفتن و بعد این تجربیات رو به ما منتقل می کنن
تجربه های هر کس هم متفاوته ولی ما هم می تونیم تا حدودی این تجربیات رو در اختیار دیگرون بذاریم
ما هیچ وقت در موقعیت دیگران نیستیم و فقط خود استارتره که باید با توجه به موقعیتی که داره انتخواب کنه.. از ما میپرسه.. از پدورمادرش می پرسه.. از همسرش میپرسه.. بعد یه جواب مطلوب پیدا میکنه.. اگه قضیه خیلی بد بود پیش مشاور هم میره

و اینکه بیشتر بچه های تالار مشاوره نظرات دیگرون رو پوچ نمیدونن .. چون همچین اتفاقاتی یا واسه اطافیانشون افتاده یا واسه یکی دیگه ممکنه بیوفته... بعد چون خودشون یکمی ممکنه تجربه داشته باشن میان و 2 تا جمله هم می گن.. بهتره از اینکه برن تو تالار زنگ تفریح و به نفر قبلیشون تیکه بندازن:دی.. البته اون هم خوبه... هرچیزی حسن خودشو داره.. نگران احساس بچه ها نباش اونا بچه نیستن و از این جور چیزا ناراحت نمیشن و اگه هم بشن باز یه درس عبرتی میگیرن و جامعشونو بهتر میشناسن... شاید استارتر دروغ بگه ولی مگه همچین چیزهایی وجود نداره تو ایران؟ واقعا نداره؟

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بعد شما گفتی نباید به دیگران و داستان هاشون اعتماد کرد و گول حرفاشون رو خورد.. و نذاریم که مارو بازی بدن... بحث شما این بود.... و نگران گول خوردن ما بودید و سعی در حقیقت نداشتن ماجرا و مسخره کردن داستان رو داشتید و من گفتم همچین داستانی پیش میاد حالاواسه استارتر نباشه بلکه واسه یکی دیگه..................... نه اینکه نباید استارتر مشاورش رو بیاره تو دنیای مجازی و به نظرات بچه ها اکتفا کنه.. شما کلا حرفاتون رو تغییر دادید ها:)
من تازه عقد کردم.اما اینو صادقانه میگم اگه ببینم کسی داره زندگیمو تهدید میکنه پست تر از پستم اگه اونو به آتیش نکشم.من کسیوکه به زندگی وشوهرم نزدیک شه به اتیش میکشم.

این ی نمونه خودشو جای راوی قرار داد و عصبانی شد و اینطور نوش هم ب خودش توهین کرد و هم الان رفت توی وضعیت حمله.

آداک70

عضو جدید
گیریم این داستان یه رمانه.گیریم درامیه که ویکتور هوگو نوشته.
اما دورو بر هممون کم ازین ادمای حسود نیستنا.پره.انواع مختلف.کاری به این نداریم کی داره نقل میکنه راست میگه یا دروغ که؟
بلاخره وجود دارن همچین ادمای احمقی که چشم دیدن دیگری رو ندارن.شما اصل ماجرا رو بچسب...

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیتونم رابطم رو باهاش قطع کنم چون پدرشوهر ومادرشوهم ناراحت میشن اما بااین وضع هم نمیتونم دیگه ادامه بدم

دوست محترم،مشکل تو اینه که به فکر شادی خودت نیستی! ببخش ولی شخصیت ضعیفی داری! آدم در وهله ی اول باید به فکر خودش باشه، نه اینکه

دیگران الان شاد هستن یا نه!

ضمن اینکه شما باید با همچین آدم بی شعوری به کل قطع رابطه کنی! به این صورت که اول باش سرد برخورد می کنی!

بعد دیگه خونشون نمی ری! یا تو جمع باهاش صحبت نمی کنی! بذار هر کی می خواد ناراحت شه!

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
از اخر میگم
گول خوردن از نظر من یعنی اگر من این داستان رو بگم بعد اخرش بگم ک دروغ بود همه اونایی ک جز شما ک 70 درصد برای ادم های 5 سال دیگه می نویسی، اکر چیزی ننوشتن؛ گول خوردن
گول خوردن یعنی برداشت اشتباه
یعنی من خودمو جای ادمی قرار میدهم ک اصلا براش این اتفاق نیفتاده و بعد یه چیزی می نویسم
من فکر کنم اگر کسی وجدان داشته باشه با کمی احساس، وقتی خودشو توی این وضع قرار بده ناراحت میشه
چرا باید نارحت شد وقتی مطمئن نیستیم ک حقیقت داره
دوم
درخصوص تحربه میگی
نصیحت کننده دو مشخصه باید داشته باشه
یا علم اون موضوع رو داشته باشه یا تجربه
اون پدر مادری ک گفتی تجربه رو دارن و اون روانپزش علمش
من وشما هر چی بگیم پوچه..ن بار علمی داری ن من مجرد می تونم خودمو متاهل جلوه بدم ک بعد بخواهم بگم اگه جای شما بودم.
مپه اینگه بخواهیم تجربه دیگران رو منقل کنیم ک این از نظر من خیلی اشتباه چون اول کاربری بنام هویج برای من هویتش مشخص نیس و تازه داره میگه کسی دیگه اینطور بوده ک هویت اونم مشخص نیس.
من قبول دارم انقدر ادم ساده هست م همین حرف ها رو قبول می کنه و از روی سادگی و صداقت نصیحت می کنه و همینطور ادم ساده هست ک نشناخاه حرف های ادم های ساده ای ک اینجا نوشته شده رو قبول می کنه
ینی ی داستانی ک از پایه ایراد داره دو دسته ادم رو تخت تاثیر قرار میده یکی اونایی ک می نویسن یکی اونایی ک 5 سال دیگه می خونن.
ادم عاقل هم نظری رو میشنوه ک منبع نظر دهندش مشخص باشه، اونیکه شما گفتی ادم ساده اس ن عاقل

اصولا من شخصا اعتقاد دارم تالار مشاوره باید حای تخصصی باشه برای نظر دادن بقول شما مثل تالار تقریح نباشه یعنی کسی بنام مدیر تالار باید بگه دوس عزیز این داستان شما جواب داره قلان روانشناس در قلان کتاب میگه ...
ن من و شمایی ک ...

به نظرم نمیشه که یک چیزی رو مسدود کرد چون یه عده استفاده ی درستی یا برداشت درستی از اون ندارند و یا چون یه عده ساده اند
مثلا اینترنت رو قطع کنن چون یه عده از طریق اینترنت منحرف میشن.. یا دوست پیدا می کنن.. یا غیره.. حرفا میزنیا!!!!!
و یا این که تاپیک ها نباید زده بشه چون یه عده گول می خورن
اگه فقط یک درصد احتمال بدیم که این صحبت هامون به درد استارتر و یا در آینده به درد ادم های دیگه و بقیه ی بچه ها می خوره اونوقت گول نخوردیم...
این اتفاق ممکنه واسه هرکی پیش بیاد پس آدم خوبه نظرات دیگرون رو بدونه.. و این نظرات هم به درد استارتر می خوره و هم بقیه ی بچه ها وگرنه اونوقت تو خصوصی بیاید پیام میدادیم

درمورد نظرات دیگران هم بگم باید آدم بدونه تفکرات افراد و اطرافیانش در مورد بعضی مسائل چیه.... چند درصد بچه ها موافق رابه با اون جاری هستن و چند درصد مخالف... نظراتشون رو بخونه و ممکنه نکته ای توش باشه.. و از هر نظر تفکرات خوبشو جدا کنه
الان این تاپیک فایده ای که واسه بنده داشت میدونید چیه؟
نه میدونی؟.. همین نظر جناب گلبرگ نقره ای
بود.. من تاحالا نمیدونستم اصلا دعای علقمه چیه.. چه برسه به اینکه بخوام بدونم چیکار میکنه
الان این تاپیک و نظر ایشون حداقلش برا من مفید بود و اگه یه روزی همچین مشکلی واسه خودم و اطرافیانم پیش اومد میرم میبینیم و سرچ میکنم و تحقیق میکنم که این دعا چیه و چه نتیجه ای داره....
تو بیشتر تالارهای مشاوره همچین تاپیک هایی زده میشه و همه ی بچه ها نظراتشون رو می گن تا بقیه شاید استفاده کنن و بدردشون بخوره... ولی درسته اون صاحب سایت که خودش یک مشاروه هست هم اول همه ی نظر ها میاد نظر خودشو میگه....
اینجا چون یک مشاور نداریم دلیل نمیشه که نباید همچین تاپیکی زده بشه.. چون آدم از نظرات دیگرون هم میتونه یه چیزایی بدست بیاره همون طور که من الان متوجه شدم.. و اینکه متوجه شدم به صورت درصدی بیشتر بچه ها اخلاق و خصوصیاتشون مثل منه و نظرشون اینه اول به جاریه محبت کنن ولی اگه دید که فایده نداره ترک رابطه کنن.... خوب این نظر دیگرون رو دونستن خودش یه حسنه
شما تاحالا نشده بقیر از خانواده و مشاور پیش یکی دیگه درد دل کنی.. و یا ازش مشاوره بگیری؟.. شاید اون دوستت بهت اشتباهی مشاوره بده.. ولی حداقل براتون مهمه که نظر 4 نفر دیگه رو هم بدونی... بعد خودت تصمیم میگیری

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گیریم این داستان یه رمانه.گیریم درامیه که ویکتور هوگو نوشته.
اما دورو بر هممون کم ازین ادمای حسود نیستنا.پره.انواع مختلف.کاری به این نداریم کی داره نقل میکنه راست میگه یا دروغ که؟
بلاخره وجود دارن همچین ادمای احمقی که چشم دیدن دیگری رو ندارن.شما اصل ماجرا رو بچسب...

ذوس عزیز
اولا ارزوی خوشبختی دارم برات از صمیم قلب می گم
اصل ما حرا اینکه ادم دو تا پسر داشت یکیشون خوب بود یکیشون بد البته ن ب معنای مطلق
همیشه همه جور ادم هس مگه من گفتم نیس
اما الان چرا باید بیاد بیاری ک ادم های بد هم هستن ک خاطرتو نارحت کنی و با همین خاطر ناراحت با نامزدت حرف بزنی یا اگرم نزنی از درون مثل اتیش زیر خاکستر میشی ک اگر فوتت کنن یعنی کسی سر ب سرت بگذاره ممکنه تند بر خورد کنی.
اخه جرا؟؟
غصه چیزی رو نباید خورد ک نمیشه عوضش کرد
شما دو راه داری یا بشینی فکر کنی چطور جلوی ادم هاس حسود وایسی تا زندگیت خراب نشه
یا فکر کنی چطور با نامزدت برای اینده و پیشرفت نقشه بکشی
چرا باید یک عمر با دید بد نگاه کرد

آداک70

عضو جدید
ناخدا گاه عقاید ونظر هر ادمی یکم بستگی به نگرشش به دنیا داره.حرفا اینجا همش سلیقه ایه.
من دهه70ی.من بچه.اگه به مشکل بخورم نباید انقد تصمیم گیرنده باشم که خودم مشکلمو حل کنم؟تق به توق خورد که نمیشه رفت پیش مشاور که.تو شرایط خاص وحاد میرن پیش مشاور.هر ادمی باید مشاور وحل کننده مسایل زندگیش باشه.
زیاد دیدیم افراد دهد 50 60 رو که زندگیشون به لجن رفته ربطی به سن نداره.
ولی خب تجربه چیز دیگه ایه و همیشه خانواده بهترین مشاور هر ادمین.

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
ناخدا گاه عقاید ونظر هر ادمی یکم بستگی به نگرشش به دنیا داره.حرفا اینجا همش سلیقه ایه.
من دهه70ی.من بچه.اگه به مشکل بخورم نباید انقد تصمیم گیرنده باشم که خودم مشکلمو حل کنم؟تق به توق خورد که نمیشه رفت پیش مشاور که.تو شرایط خاص وحاد میرن پیش مشاور.هر ادمی باید مشاور وحل کننده مسایل زندگیش باشه.
زیاد دیدیم افراد دهد 50 60 رو که زندگیشون به لجن رفته ربطی به سن نداره.
ولی خب تجربه چیز دیگه ایه و همیشه خانواده بهترین مشاور هر ادمین.

اشتباه شما و خیلی های دیگه اینه!

شما ماشینت خراب می شه خودت تامیر نمی کنی! می بری پیش مکانیک!

سرما می خوری و حاد بشه می ری دکتر!

پس لطفا اینجوری زود قضاوت نکن

آداک70

عضو جدید
بعضیا فکر میکنن عقل کلا.دوس دارن همه رو به چالش بکشن....
میخوان منطقی جلوه بدن اما اصلا منطق رو بلد نیستن.
تورج عزیز شما راه حلتو پیشنهادکن ما فیض اکمل ببریم:D

آداک70

عضو جدید
ذوس عزیز
اصل ما حرا اینکه ادم دو تا پسر داشت یکیشون خوب بود یکیشون بد البته ن ب معنای مطلق
اما الان چرا باید بیاد بیاری ک ادم های بد هم هستن ک خاطرتو نارحت کنی و با همین خاطر ناراحت با نامزدت حرف بزنی یا اگرم نزنی از درون مثل اتیش زیر خاکستر میشی ک اگر فوتت کنن یعنی کسی سر ب سرت بگذاره ممکنه تند بر خورد کنی.
اخه جرا؟؟
شما دو راه داری یا بشینی فکر کنی چطور جلوی ادم هاس حسود وایسی تا زندگیت خراب نشه

اخه چرا بعضیا انقد اعتماد بنفس دارن؟

شما خودت هرمشکلی پیش بیاد واست میری پیش مشاور؟انصافا؟نمیرییییییییی.
مگر در شرایط حاد

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم نمیشه که یک چیزی رو مسدود کرد چون یه عده استفاده ی درستی یا برداشت درستی از اون ندارند و یا چون یه عده ساده اند
مثلا اینترنت رو قطع کنن چون یه عده از طریق اینترنت منحرف میشن.. یا دوست پیدا می کنن.. یا غیره.. حرفا میزنیا!!!!!
و یا این که تاپیک ها نباید زده بشه چون یه عده گول می خورن
اگه فقط یک درصد احتمال بدیم که این صحبت هامون به درد استارتر و یا در آینده به درد ادم های دیگه و بقیه ی بچه ها می خوره اونوقت گول نخوردیم...
این اتفاق ممکنه واسه هرکی پیش بیاد پس آدم خوبه نظرات دیگرون رو بدونه.. و این نظرات هم به درد استارتر می خوره و هم بقیه ی بچه ها وگرنه اونوقت تو خصوصی بیاید پیام میدادیم

درمورد نظرات دیگران هم بگم باید آدم بدونه تفکرات افراد و اطرافیانش در مورد بعضی مسائل چیه.... چند درصد بچه ها موافق رابه با اون جاری هستن و چند درصد مخالف... نظراتشون رو بخونه و ممکنه نکته ای توش باشه.. و از هر نظر تفکرات خوبشو جدا کنه
الان این تاپیک فایده ای که واسه بنده داشت میدونید چیه؟
نه میدونی؟.. همین نظر جناب گلبرگ نقره ای
بود.. من تاحالا نمیدونستم اصلا دعای علقمه چیه.. چه برسه به اینکه بخوام بدونم چیکار میکنه
الان این تاپیک و نظر ایشون حداقلش برا من مفید بود و اگه یه روزی همچین مشکلی واسه خودم و اطرافیانم پیش اومد میرم میبینیم و سرچ میکنم و تحقیق میکنم که این دعا چیه و چه نتیجه ای داره....
تو بیشتر تالارهای مشاوره همچین تاپیک هایی زده میشه و همه ی بچه ها نظراتشون رو می گن تا بقیه شاید استفاده کنن و بدردشون بخوره... ولی درسته اون صاحب سایت که خودش یک مشاروه هست هم اول همه ی نظر ها میاد نظر خودشو میگه....
اینجا چون یک مشاور نداریم دلیل نمیشه که نباید همچین تاپیکی زده بشه.. چون آدم از نظرات دیگرون هم میتونه یه چیزایی بدست بیاره همون طور که من الان متوجه شدم.. و اینکه متوجه شدم به صورت درصدی بیشتر بچه ها اخلاق و خصوصیاتشون مثل منه و نظرشون اینه اول به جاریه محبت کنن ولی اگه دید که فایده نداره ترک رابطه کنن.... خوب این نظر دیگرون رو دونستن خودش یه حسنه
شما تاحالا نشده بقیر از خانواده و مشاور پیش یکی دیگه درد دل کنی.. و یا ازش مشاوره بگیری؟.. شاید اون دوستت بهت اشتباهی مشاوره بده.. ولی حداقل براتون مهمه که نظر 4 نفر دیگه رو هم بدونی... بعد خودت تصمیم میگیری
خب دوست من اول من نپفتم ببندن من همه حرفم ایم بود ک منبع حرف و نظر باید معتبر باشه وگرنه 70 میلیون ایرانی 70 میلیون نظر دارن..شما میگی باید همه رو گوش داد اونم بدون مشخص بودن منبع
شما از کجا میدونی من 12 سالم نیس و ی تاپیک نزدم
اگه ی بچه 12 ساله تو خیابون همین داستان رو برات تعریف کنه می ایستی و گوش می دی و همین نظرات رو بهش می گی
اگه این کارو می کنی ک خیلی مردی و اگر ن میپی عمو جون معلومه داری دروغ می گی ک حرف منه چون منبع برات دروغه اینو می گی. در هر حال من شخصا اعتقاد ب ازادی نظر دارم همینطور من میگم ممکنه دروغ باشه و این اصرات رو نداشته باشه شما هم میگی ...مشکلی ن از منه ن از شما
در خصوص اون دعا هم انشالله ک خدای متعال همه ما رو براه عقل هدایت کنه

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تازه عقد کردم.اما اینو صادقانه میگم اگه ببینم کسی داره زندگیمو تهدید میکنه پست تر از پستم اگه اونو به آتیش نکشم.من کسیوکه به زندگی وشوهرم نزدیک شه به اتیش میکشم.

این ی نمونه خودشو جای راوی قرار داد و عصبانی شد و اینطور نوش هم ب خودش توهین کرد و هم الان رفت توی وضعیت حمله.

ینی آدم باید خیلی ساده بره یه گوشه بشینه و خیلی شکیل تا هیچوقت پوست صورتش چروک نشه و همیشه بخنده؟
آدم باید جامعشو بشناسه.. آدماشو بشناسه.. اتفاقاتی که ممکنه واسش بیوفته رو بدونه... یاید نظرات دیگرون و اطرافیان رو در مورد مسائل مختلف بدونه...

آدم گاهی واسه اینکه طرف رو از مواد مخدر بترسونه باید بره و افراد معتاد رو بهش نشون بده... شاید ناراحت بشه و احساسش درگیر بشه ولی این واسه زندگی لازمه.... جامعه و دنیا خیلی خشن تر از این حرفاست.. نمیشه که بگیم واقعیت های جامعه رو نگیم چون دیگرون ممکنه ناراحت بشن..
درثانی ای تالارها و همچنین عنوان این جور تاپیک ها مشخصه.. پس اونی که دوست نداره عصبانی بشه و یا فک می کنه عصبانی شدنش ارزش خوندن این تاپیک رو نداره میره زنگ تفریح نه اینجا

اینجا هم طرف ممکنه بفهمه غیبت کردن پشت جاری و نیشخند زدن و دروغ گفتن پشت شوهر حتی واسه شوخی کار بدیه و عواقبش ممکنه مث عواقب استارتر بشه و ممکنه زندگیش به خطر بیوفته
و برعکس باد میگیرن که همه چیز رو صادقانه به همسرشون بگن همون طوری که استارتر گفت وبچه ها گفتن و اینکه نظر همسرشو جلب کنه و تا اونجایی که می تونه از اون جاریش فاصله بگیره....

من هم نمونه ی زیادی برات میارم که استفاده از اینترنت طرف روبدبخت کرد.. آیا اینترنت بده؟ نه..

آخرین ویرایش:

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مگر در شرایط حاد

شما چرا اینقدر بی ادبی
دلیلی برای ادامه نمی بینم

آداک70

عضو جدید
ذوس عزیز
اخه جرا؟؟

مگر در شرایط حاد

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دوست من اول من نپفتم ببندن من همه حرفم ایم بود ک منبع حرف و نظر باید معتبر باشه وگرنه 70 میلیون ایرانی 70 میلیون نظر دارن..شما میگی باید همه رو گوش داد اونم بدون مشخص بودن منبع
شما از کجا میدونی من 12 سالم نیس و ی تاپیک نزدم
اگه ی بچه 12 ساله تو خیابون همین داستان رو برات تعریف کنه می ایستی و گوش می دی و همین نظرات رو بهش می گی
اگه این کارو می کنی ک خیلی مردی و اگر ن میپی عمو جون معلومه داری دروغ می گی ک حرف منه چون منبع برات دروغه اینو می گی. در هر حال من شخصا اعتقاد ب ازادی نظر دارم همینطور من میگم ممکنه دروغ باشه و این اصرات رو نداشته باشه شما هم میگی ...مشکلی ن از منه ن از شما
در خصوص اون دعا هم انشالله ک خدای متعال همه ما رو براه عقل هدایت کنه

شنونده باید عاقل باشه
باز همون مثالی که گفتم
کلی بحث تو اینترنت هست.. نمیشهبه همه چیز اعتماد کرد
کلی سایت مخرب تو اینترنت هست و کلی چت روم
نمیشه که طرف رو از زمین و زمان محروم کرد
ما نظرات رو میگیم و دیگرتن نظرات رو میشنون... انداره ی 70 میلیون نظر هست.. =س قاعدتا نمیشه همه رو گوش کرد چون هرکدون ممکنه بقیه رو نقض کنهو لی در آخر این خود استارتره که تصمیم میگره ... با توجه به نظرات بچه ها سبک سنگین میکنه میبینه کدومش معقول تره و کدومش به شرایط خودش و خانوادش نزدیک تره و به فرهنگ و شخصیتش نزدیک تره
شاید فقط یک دونه حرفبا منبع خوب زده بشه مث همینی که جناب گلبرگ نقره ای گفتن.. خوب همین نشون میده این تاپیک باید زده میشد.. آدم نگاه میکنه و خودش تصمیم میگیره ومیره دنبال اون نظری که درست تره.. و من میرم دنبال اون نظر گبرگ نقره ای.. شایدم اصلن همچین دعایی همچین کاربردی رو نداشت هباشه ولی من باید تحقیق کنم

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ینی آدم باید خیلی ساده بره یه گوشه بشینه و خیلی شکیل تا هیچوقت پوست صورتش چروک نشه و همیشه بخنده؟
آدم باید جامعشو بشناسه.. آدماشو بشناسه.. اتفاقاتی که ممکنه واسش بیوفته رو بدونه... یاید نظرات دیگرون و اطرافیان رو در مورد مسائل مختلف بدونه...

آدم گاهی واسه اینکه طرف رو از مواد مخدر بترسونه باید بره و افراد معتاد رو بهش نشون بده... شاید ناراحت بشه و احساسش درگیر بشه ولی این واسه زندگی لازمه.... جامعه و دنیا خیلی خشن تر از این حرفاست.. نمیشه که بگیم واقعیت های جامعه رو نگیم چون دیگرون ممکنه ناراحت بشن..
درثانی ای تالارها و همچنین عنوان این جور تاپیک ها مشخصه.. پس اونی که دوست نداره عصبانی بشه و یا فک می کنه عصبانی شدنش ارزش خوندن این تاپیک رو نداره میره زنگ تفریح نه اینجا

اینجا هم طرف ممکنه بفهمه غیبت کردن پشت جاری و نیشخند زدن و دروغ گفتم پشت شوهر حتی واسه شوخی کار بدیه و عواقبش ممکنه مث عواقب استارتر بشه و ممکنه زندگیش به خطر بیوفته
و برعکس باد میگیرن که همه چیز رو صادقانه به همسرشون بگن همون طوری که استارتر گفت وبچه ها گفتن و اینکه نظر همسرشو جلب کنه و تا اونجایی که می تونه از اون جاریش فاصله بگیره....

من هم نمونه ی زیادی برات میارم که استفاده از اینترنت طرف روبدبخت کرد.. آیا اینترنت بده؟ نه..

اخه من ک نگفتم نت بده یا اینکه ادم نباید حرف بزنه یا نظر بده گفتم بهتره نظر رو کارشناس بده و کسی ک تحربه داره در عیر اینصورت ممکنه نظر دهنده دسخوش اخساس بشه و خواننده دیگری هم تحت تاثیر این اطلاعات غلط مثل همون داستان دعا و دعا نویسی ی ادم ساده پیدا میشه میده پول میده دعا بنویسه تا این مشکلات بر طرف بشه خب کی ب این ادم این نصیخت رو کرده
پدر روانشناسی ایران یا خوشبخت ترین زوج ایرانی
در هر صورت من هم مثل شما فقط نظرمو گفتم اونم از روی دلسوزی .

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه من ک نگفتم نت بده یا اینکه ادم نباید حرف بزنه یا نظر بده گفتم بهتره نظر رو کارشناس بده و کسی ک تحربه داره در عیر اینصورت ممکنه نظر دهنده دسخوش اخساس بشه و خواننده دیگری هم تحت تاثیر این اطلاعات غلط مثل همون داستان دعا و دعا نویسی ی ادم ساده پیدا میشه میده پول میده دعا بنویسه تا این مشکلات بر طرف بشه خب کی ب این ادم این نصیخت رو کرده
پدر روانشناسی ایران یا خوشبخت ترین زوج ایرانی
در هر صورت من هم مثل شما فقط نظرمو گفتم اونم از روی دلسوزی .

بله می دونم و از حسن نیتتون باخبرم
ولی همون طور که شاید مثلا 10 درصد اطلاعات دنیای مجازی درست و با منبع درست باشه...و یا حتی ممکنه مخرب هم باشه

تو این تاپیک هم ممکنه نظرات زیادی مخرب باشن و منبع درست نداشته باشن

پس همون طور که نمیشه گفت اینترنت خوب نیست ,چون 4 تا جوون گول همدیگرو می خورن و با هم تو دنیای واقعی دوست میشن وکار به جاهای باریک میکشه:دی .... یا 4 تا اطلاعات غلط وجود داره یا سایت های سیاسی و بحث های منحرف کننده ممکنه آدمو به اشتباه بندازه و یا حتی بحث هایی ممکنه آدمو نسبت به مملکتش سرد کنه...

پس نمیشه گفت این تاپیک ها هم خوب نیست چون نظرات مختلفی وجود داره.. و هر کس اون نظری رو انتخواب می کنه که فکر میکنه بهتره... و صرفا نباید اون نظری که فکر میکنه بهتره رو انتخواب کنه.. بلکه از پدرو مادر و دوستان و4 تا بزرگتر وبقیه هم مشاوره میگره. و در نهایت اگه مشکلش رفع نشد از یک مشاوره ی خوب... کم نیستن مشاوره هایی که مشاوره ی غلط دادن.. پس بگیم مشاوره بده؟.... و کم نیستن مشاوره ها و نظراتی تو دنیای مجازی که واسه خود من خوب بوده و فکر کردم به شرایط من می خوره و نظر چند نفری رو هم در موردش پرسیدم و معقول دیدم وانجام دادم ونتیجه گرفتم... پس نمیشه گفت این تاپیک ها نتیجه ای نداره
هرچیزی فایده و ضرر خودشو داره.. این ماییم که باید تصمیم بگیریم چی واسمون خوبه یا نه.. فقط نظرات دیگرون رو می خونیم شاید نکته ای توش باشهیا حرف درست ویا منبع علمی و دینی ای توش زده بشه که تو این تاپیک هم زده شد و ما هم استفاده کردیم

بهرحال ممنون:smile:

-anjel-

عضو جدید
در مورد این مشاوره ها، هرچند من با دیدگاه havij139 موافقم، اما منظور آقای toraj-reza63 رو هم درک میکنم. آقای تورج راست میگی، چه شخص مشاوره دهنده و چه مشاوره خواسته، ممکنه زیادی ساده لوح باشند یا ممکنه زیادی دروغ بگن، ممکنه سره کار گذاشتن بقیه رو دوست داشته باشن و ... ولی اینم مثل همه موارد دیگه دنیا مطلق نیست و شاید کسانی هم واقعا به چنین مشاوره هایی نیاز داشته باشند! و الان حتما میگی برن پیش مشاور، و من میگم که اولا شاید بعضیا به هر دلیلی امکان رفتن پیش مشاور رو نداشته باشن، دوم هم اینکه شما اعتبار و نیروی تجربه رو دست کم نگیر...! اون مشاوری که میگی، اغلب راهکارایی که میده به صورت تئوری بلد هست و کمتر از تجربه کمک میگیره. و دیگه اینکه اون فقط یک شخصیت،یک مغز و یک فکر هست ولی جاهایی مثل اینجا کلی مغز و فکر و راهکار! میتونی حرفهای دوستان رو بسنجی و مشاوره هایی که به نظرت عاقلانه میاد رو بپذیری.
و اما مشاوره دهنده ها... به نظرم، بعضی ها بدون اینکه علم تئوری اش رو داشته باشند، ذاتا مشاورهای خوبی هستن وحرفهاشون ارزش فکر کردن رو داره. کسایی هستن که نیتشون قشنگه و با جون و دل دوست دارن به دیگران کمک کنن، حتی اگه این کمک در حد چند تا جمله ی ساده واسه مشاوره باشه...
و در آخر هم اینکه راست میگی همه ی همه که مورد اعتماد نیستن و نیت هاشون مثل هم نیست، اما این به ندیدن چهره شون و ندونستن اسم واقعی شون مربوط نمیشه. و دلیلی نداره همیشه اونکه صورتش رومیبینی و اسمشو میدونی قابل اعتماد باشه و کسی که نمیبینی حتما غیرقابل اعتماد!
کسی که نیت خوب نداشته باشه، هم تو دنیای واقعی معلوم میشه و هم تو فضای مجازی بالاخره یه طوری خودش رو نمایان میکنه. اینجا هم هرچند مجازی، اما بالاخره یک جامعه ی کوچیک از جامعه ی بزرگی هست که توش زندگی میکنیم. اگه تواینترنت همه جور آدم پیدا میشه، خب تو دنیای واقعی هم میشه، تو دوستا، تو فامیلا، توهمکارا... حتی همون مشاور و روانشناس واقعی!
پس ضرری نداره که هم از مشاور کمک گرفت و هم از جاهایی مثل اینجا. به شرطی که تو این موردم مثل خیلی موردای دیگه ی زندگی سنجیده و گزینشی مشاوره ها رو نگاه کنیم.

مبینا جون

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد این مشاوره ها، هرچند من با دیدگاه havij139 موافقم، اما منظور آقای toraj-reza63 رو هم درک میکنم. آقای تورج راست میگی، چه شخص مشاوره دهنده و چه مشاوره خواسته، ممکنه زیادی ساده لوح باشند یا ممکنه زیادی دروغ بگن، ممکنه سره کار گذاشتن بقیه رو دوست داشته باشن و ... ولی اینم مثل همه موارد دیگه دنیا مطلق نیست و شاید کسانی هم واقعا به چنین مشاوره هایی نیاز داشته باشند! و الان حتما میگی برن پیش مشاور، و من میگم که اولا شاید بعضیا به هر دلیلی امکان رفتن پیش مشاور رو نداشته باشن، دوم هم اینکه شما اعتبار و نیروی تجربه رو دست کم نگیر...! اون مشاوری که میگی، اغلب راهکارایی که میده به صورت تئوری بلد هست و کمتر از تجربه کمک میگیره. و دیگه اینکه اون فقط یک شخصیت،یک مغز و یک فکر هست ولی جاهایی مثل اینجا کلی مغز و فکر و راهکار! میتونی حرفهای دوستان رو بسنجی و مشاوره هایی که به نظرت عاقلانه میاد رو بپذیری.
و اما مشاوره دهنده ها... به نظرم، بعضی ها بدون اینکه علم تئوری اش رو داشته باشند، ذاتا مشاورهای خوبی هستن وحرفهاشون ارزش فکر کردن رو داره. کسایی هستن که نیتشون قشنگه و با جون و دل دوست دارن به دیگران کمک کنن، حتی اگه این کمک در حد چند تا جمله ی ساده واسه مشاوره باشه...
و در آخر هم اینکه راست میگی همه ی همه که مورد اعتماد نیستن و نیت هاشون مثل هم نیست، اما این به ندیدن چهره شون و ندونستن اسم واقعی شون مربوط نمیشه. و دلیلی نداره همیشه اونکه صورتش رومیبینی و اسمشو میدونی قابل اعتماد باشه و کسی که نمیبینی حتما غیرقابل اعتماد!
کسی که نیت خوب نداشته باشه، هم تو دنیای واقعی معلوم میشه و هم تو فضای مجازی بالاخره یه طوری خودش رو نمایان میکنه. اینجا هم هرچند مجازی، اما بالاخره یک جامعه ی کوچیک از جامعه ی بزرگی هست که توش زندگی میکنیم. اگه تواینترنت همه جور آدم پیدا میشه، خب تو دنیای واقعی هم میشه، تو دوستا، تو فامیلا، توهمکارا... حتی همون مشاور و روانشناس واقعی!
پس ضرری نداره که هم از مشاور کمک گرفت و هم از جاهایی مثل اینجا. به شرطی که تو این موردم مثل خیلی موردای دیگه ی زندگی سنجیده و گزینشی مشاوره ها رو نگاه کنیم.

منم بانظر شماموافقم ........
بزرگی میگفت کسی که نتونه به بقیه اعتماد کنه وهمیشه شکاکه......مطمئن باش بیشتر ازهمه به خودش شک داره چون خودش غیر قابل اعتماد تر از بقیه ست.......

برای خودنمایی و تهییج احساسات بقیه راه های بهتری وجود داره فکرنمیکنم کسی با زدن تاپیک مشاوره و کمک خواستن بخواد نظر دیگران رو جلب کنه چون خودش خوب میدونه با این روش ها نظر کسی که جلب نمیشه که هیچ.....شاید خیلی ها به چشم دیگه ای بهش نگاه کنن......

بنده خدا یک کمک و یک همدردی ساده خواسته ببین چقد بهش برچسب دروغ گویی وبه ما نظر دهنده ها برچسب ساده لوحی زدن.....
ساده لوح اصلی کسیه که خودشو عقل کل بدونه

پری جوون

عضو جدید
منم بانظر شماموافقم ........
بزرگی میگفت کسی که نتونه به بقیه اعتماد کنه وهمیشه شکاکه......مطمئن باش بیشتر ازهمه به خودش شک داره چون خودش غیر قابل اعتماد تر از بقیه ست.......

برای خودنمایی و تهییج احساسات بقیه راه های بهتری وجود داره فکرنمیکنم کسی با زدن تاپیک مشاوره و کمک خواستن بخواد نظر دیگران رو جلب کنه چون خودش خوب میدونه با این روش ها نظر کسی که جلب نمیشه که هیچ.....شاید خیلی ها به چشم دیگه ای بهش نگاه کنن......

بنده خدا یک کمک و یک همدردی ساده خواسته ببین چقد بهش برچسب دروغ گویی وبه ما نظر دهنده ها برچسب ساده لوحی زدن.....
ساده لوح اصلی کسیه که خودشو عقل کل بدونه

نمیدونم چرا بعضی ها عادت دارن به همه بدبین باشن
موسی همه را به کیش خود پندارد

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اما خونه جاری من جای خونه پدرشوهرمه و من هربار برم خونه پدرشوهرم ناخواسته ایشونو میبینم

من سعی میکنم بیخیال بشم و ریلکس برخورد کنم
و ازاین موضوعات به هیچکس هیچی نگفتم حتی مادرشوهرم خبرنداره چون نخواستم اوناناراحت بشن
اماهربار یک تیکه جدید یک طعنه جدید ..ازبس هیچی نگفتم وسکوت کردم همه فکرمیکنن مشکل ازمنه
دیگه خسته شدم نمیتونم کوتاه بیام که اون هرکار دوست داشت بکنه
اشتباه کردی
هر اتفاقی میفته باید به خانواده شوهرت وبرادر شوهرت بگی
تا ابد رفتاراش ادامه داره

mm.caffee

عضو جدید
سلام دوستان
من مدت یک سال ونیم پیش ازدواج کردم
بامردی که عمیقا دوستش داشتم والانم دوستش دارم

همسرم مرد بسیار زحمت کش و با وفایی هستن و به شدت منو مورد لطف ومهربونی خودشون قرار میدن هرچی بخوام برام فراهم میکنن و بسیار بمن احترام میزارن

پدرشوهرم به شدت مرد مهربان ومظلومی هستن و بمن خیلی ارادت دارن
مادرشوهرم هم ادم خوبی هستن
تمام مشکل من همسر برادر شوهرم یعنی جاری بزرگ تر منه
من فقط یک جاری دارم وخواهرشوهر هم ندارم
جاری من ازمن 9سال بزرگتره .......خیاطی میکنه و به شدت بمن حسادت میکنه تاجایی که باعث بهم ریختن زندگی من میشه
راستش من اخرین فرزند خانواده وتک دختر هستم و برادرهام قبل از ازدواج خیلی روی من حساس بودن تا باادم خوبی ازدواج کنم
خداروشکرهم الان از زندگی وشوهرم خیلی راضی هستم
اما جاری من که ازهر لحاظی ازمن پاییین تره انقدر بمن حسادت میکنه که خدارو شاهد میگیرم هربار میبینمش همون شب منو شوهرم باهم دعوامون میشه
من از اون زیباترم....قد بلندتری دارم....وضعیت مالی خانواده ام خیلی بهتره....برادرهام منو همیشه ساپورت میکنن
من دانشجوهستم و اینده خوبی دارم
اما جاری من زیر دست نامادری بزرگ شده ..صورت زیبایی نداره و مادر وپدرش ازهم طلاق گرفتن
من خیلی سعی کردم که به اون نزدیک بشم ومثل خواهرنداشته ام دوستش داشته باشم اما اون دائما ابروی منو میبره

مثلا شله زرد نذری میبره دم خونه پدر ومادرم با کلی تزیین زیبا اما مادرم توش چندتا سوسک پیدا میکنن اما برای حفظ ابروی من نمیذارن پدرم بفهمه
چون پدرم خیلی روی من حساسن
ازمن پیش مادرشوهرم بدگویی میکنه.....حتی .دعا توی کیف شوهرم گذاشته بوده
حتی یکسری بامن نشست و انقدر ازشوهرم بد گفت که نزدیک بود من ازشوهرم طلاق بگیرم مثلا بمن گفته بود شوهرم قلیون میکشه و قبلا دوست دختر داشته
درحالی که بعد ازچند ماه من فهمیدم شوهرم پاکتر از این حرفاست و حتی نمیتونه به یک مورچه ازار برسونه
تو جمع منو مسخره میکنه وبلند بلند میخنده
امامن همیشه احترام شو نگه داشتم
انقد ادم پست و نظر تنگیه که حتی به لباس وشال و کفش من حسادت میکنه ومیره عین همونهارو میخره
من واقعا دیگه نمیتونم تحملش کنم
ازطرفی شوهرمو خیلی دوست دارم ازطرف دیگه زندگیم رو تموم شده فرض میکنم چون جاری من نمیزاره اب خوش ازگلوم پایین بره
نمیتونم رابطم رو باهاش قطع کنم چون پدرشوهر ومادرشوهم ناراحت میشن اما بااین وضع هم نمیتونم دیگه ادامه بدم

خواهش میکنم منو راهنمایی کنید وبگید چکارکنم....
من هربار که این موضوعات رو باشوهرم مطرح کردم فقط منو بوسیدن واظهار شرمندگی کردن وخواستن که تحمل کنم
اما من واقعا تحملم تموم شده تروخدا بگید با این ادم حسود چکارکنم.....ابرو و زندگیم درخطره

سلام
انشاا... كه در ادامه زندگيتون موفق باشيد
بهترين كار نديدن ايشون و يا كمتر ديدن ايشون هستش
شما گفتيد بهش خواستيد نزديك بشيد ولي نشد
به نظر من براي مدتي خونه خودتون رو انتقال بديد به جايي كه كمتر ايشون رو ببينيد ، كمتر ارتباط داشته باشيد
كمتر تماس بگيريد
حداقل اگه شوهر شما واسه مدتي بره ماموريت به يه شهرستان ديگه و شما هم باهاش بريد بهتره
اگه هم خواستيد ميتونم شماره يه متخصص خوب و احتمالا رايگان رو هم بهتون بدم
البته 3 هفته از تاپيك شما گذشته
نميدونم جواب منو ميبينيد يا نه

خاطره جونی

عضو جدید
دوست عزیز به نظر من بهترین راه اینه که یک روز پدر و مادر همسرتون رو دعوت کنید خونتون، همسرتون هم باشه. با آرامش، مهربونی تمام، لحن آروم و قشنگ همه چیز رو تعریف کنین، بعد احساس خودتون نسبت به این قضیه رو هم براشون بگین و ازشون راهنمای بخواین، بگین من هر چی شما بگین گوش میکنم، اگه خودتون جای من بودین چطور با این مشکل کنار می اومدین؟
منم با این نظر موافقم ، اگه خانواده همسرتون منطقین و اوضاع خرابتر نمیشه قضیه رو بدون اینکه پیاز داغشو زیاد کنید بهشون بگید حتی اگه کاری نکنن لااقل دیگه می فهمن که مشکل از شما نیست یه مقایسه سطحی بکنن می فهمن جاریتون به شما حسادت میکنه همین کافیه ، بقیه فامیل هم خیلی مهم نیس مهم اینه که خانواده شوهرتون بدونن لازم نیس آبروی جاری تونو پیش بقیه ببرید!
و این که با شناختی که از جاری تون پیدا کردید نباید راحت حرفا و زیر آب زدناشو در مورد همسرو... باور کنید مگه این که از طریق دیگه بهتون ثابت بشه
به نظرم بازم سعی کنید با جاری تون ارتباط خوبی پیدا کنید ایجوری همه چی حل میشه میتونید تو یه موقعیت خوب این کارو بکنید مثلا وقتی مریضه یا نیاز به کمک داره یا خیلی افسرده س یا...

آخرین ویرایش:

sayeh ns

عضو جدید
به نظر من اول بهش کم محلی کنید کاری کنید که فکر کنه اصلا دیده نیمشه
دوم هم این که حتما باید با مادر شوهرتون موضوع را مطرح کنید اگر آدم منطقی هستن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا