=====> خواهرم نهفته باش و هميشه گل باش ............ !

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
«خواهرم: محجوب باش و باتقوا، كه شمایید كه دشمن را با چادرسیاهتان و تقوایتان مىكشید.» «حجاب تو سنگر تو است، تو از داخل حجاب دشمن را مى بینى و دشمن تو را نمى بیند.»(سردار شهید رحیم آنجفى)

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز

من با حجاب شما رشد پيدا کردم
"مادرم... من با حجاب و عزت نفس و فداكارى شما رشد پيدا كردم."

شهيد غلامرضا عسگرى

استعمار از سياهى چادر تو مى‏ترسد
"اى خواهرم: قبل از هر چيز استعمار از سياهى چادر تو مى‏ترسد تاسرخى خون من."

شهيد محمد بي‌آبادي

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز

به خواهرانم بگو كه اگر از من بدي ديدند مرا ببخشند و هميشه حجاب خود را حفظ كنند، چون ما براي ناموس مي‌جنگيم.

شهيد نادرعلي اكبرنژاد

خواهرانم؛ اي پيروان فاطمه(س)، ارزش شما را از آنجا مي‌توان يافت كه از ده‌ها سال قبل تاكنون استعمارگران در به فساد كشيدن شما زنان نقشه و طرحهاي زيادي به كار بستند امروز سعادت
و شقاوت جامعه بستگي به سعادت و شقاوت شما زنان دارد

شهيد مصطفي اقباليان

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز

و از خواهرانم و سایر خواهران دیگر درخواست می کنم که حجاب خود را حفظ کنند چونکه حجاب یکی از بزرگترین سدهای جلوگیری از نفوذ استعمار است و باعث تقویت غیرت مردها میشود.

شهید علی امیغی

rahino

کاربر ممتاز

سال آخر دبیرستان درس می خواندیم که بحث اختلاط دختر و پسر پیش آمد و خیلی سریع عملی شد.
ما به این کار معترض شدیم .
قبل از انقلاب بود و دخترها با وضع بدی در کلاس حاضر می شدند .
یکی از دبیران بسیار مجرب ریاضی که آن زمان به ما درس می داد گفت : من میخواهم شما خوب درس بخوانید و کاری به این چیزها ندارم.
اما احمد اعتراضش را علنی کرد . در مقابل عقیده دبیرمان ایستاد و گفت این ترویج بی بند و باری است.
دبیر ریاضی به دفتر رفت و گفت : اگر رحیمی در این کلاس باشد من درس نمی دهم .
احمد هم که از استعداد بالایی برخوردار بود به خاطر همکلاسیهایش از این قضیه گذشت و در کلاس حاضر نشد.
با اینکه رشته ریاضی سخت و سنگین بود و احمد هم در کلاسها حضور نداشت ، همان سال در رشته پزشکی دانشگاه تهران با رتبه ی عالی قبول شد.
یکی از همکلاسیهای احمد که بعد در سپاه تهران مسئولیت گرفت ، نقل می کرد : آن سال در کلاس جامعه شناسی دانشکده پزشکی پروفسوری در مذمت و نفی حجاب سخنرانی می کرد .
جو قبل از انقلاب بود و دانشجویان هم به دلیل مقام استاد جرات اعتراض نداشتند.
اما احمد از جمعمان بلند شد و گفت : استاد ، شما دو ساعت در مذمت حجاب صحبت کردید ، اجازه می دهید من هم ده دقیقه دفاع کنم ؟
احمد با اجازه استاد مقتدرانه فلسفه حجاب را تشریح کرد .
به نحوی که در پایان صحبتهایش با تشویق و کف زدن مکرر دانشجویان ، استاد فهمید که صحبتهای دو ساعته اش بی تاثیر مانده است.

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیره اخلاقی شهیدان در اهتمام به حجاب بانوان

سیره اخلاقی شهیدان در اهتمام به حجاب بانوان

سردار شهید محمد گرامی

یکی از هم رزمان سردار شهید محمد گرامی می گوید:حاجی، کانون تبلیغ و نشر حجاب را راه انداخته بود و خیلی نگران تهاجم فرهنگی بود. شهید گرامی، از کسانی که ارزش ها و اعتقادات ما را به تمسخر می گرفتند، متنفر بود. در جلسه ای که با هم برای مبارزه با بی حجابی گرفته بودیم، همه نظرشان برخورد فیزیکی بود، ولی ایشان می گفت: باید از طریق معنوی و برنامه های فرهنگی، جلوی بی حجابی را بگیریم. قرار بر این شد که پلاکاردهایی در مورد حجاب تهیه شود و در سطح شهر نصب کنیم. همچنین افراد مناسبی انتخاب شدند تا رفتارهای ضدحجاب را کنترل کنند. این کار شهید گرامی باعث شد در مدت کمی میزان بی حجابی کاهش یابد.

پیام متن:

جلوگیری از بی حجابی و بدحجابی، از راه معنوی، بدون خشونت و با استفاده از ابزارهای فرهنگی.

سردار شهید محمدآرمان

خواهر سردار شهید محمد آرمان می گوید:وقتی به نه سالگی رسیدم، اولین کاری که محمد برای من انجام داد، یاد دادن نماز بود. نماز صبح را با معنی به من یاد داد و بعد دیگر نمازها را هم به همین ترتیب به من آموزش داد. می گفت: «اگر نماز را درست یاد بگیری، برایت جایزه می خرم!» بعد برایم چادر مشکی خرید و همیشه می گفت: «حالا دیگر بزرگ شده ای و باید چادر سرت کنی و حجاب داشته باشی.» مدام سفارش می کرد در رعایت حجاب کوشا باشم و نمازم را سر وقت بخوانم و همیشه هم با جدیت به درس هایم می رسید.

پیام متن:

جایزه و تشویق، از بهترین ابزارها برای اخلاقی کردن جامعه است.

سردار شهید علی معمار

«علی معمار، مانور را هدایت می کرد و نیروها را از کمین های فرضی رد می کرد. ناگهان یکی از شبکه های فوگاز ترکید و معمار به پشت بر زمین پرت شد. به سویش دویدم. خون از زیر چشمش می جوشید. پلیسه بشکه به داخل چشمش فرو رفته و انتهایش بیرون مانده بود. سریع او را سوار آمبولانس کردیم و به سوی ایران شهر راندیم. در بیمارستان ایران شهر، دکتر در حال مداوای بیماری دیگر بود. پارچه روی چشم علی سرخ شده بود. یکی از خانم های پرستار، حجاب درست و حسابی نداشت و مدام می آمد و می رفت. سرانجام علی بلند شد، به طرف او رفت و صدایش کرد. حواسم به آن دو بود. علی خیلی آرام شروع به گفت وگو با آن خانم کرد. کمی بعد، بازگشت. گفتم: «چی شده برادر معمار؟» گفت: «دلم طاقت نیاورد، باید به او تذکر می دادم».

پیام متن:

گوشزد کردن به ترک منکرها از جمله بدحجابی، با استفاده از اصل عطوفت و مهربانی.

سردار شهید امیر گره گشا

درباره سردار شهید امیر گره گشا نقل کرده اند که وی خیلی پای بند مسائل شرعی بود و در این باره با کسی تعارفی نداشت. روز عقد او خانم هایی که در مراسم شرکت کرده بودند، حجاب کاملی نداشتند. او آنها را از مجلس به بیرون دعوت کرد و به آنها گفت: «هر وقت حجابتان کامل شد، تشریف بیاورید.» او با مظاهر گناه، برخورد بسیار صریح و جدی داشت.

پیام متن:

اهتمام ویژه سردار شهید امیر گره گشا به مسئله حجاب حتی در شرایط جشن و سرور.

نویسنده : علی اسدی حوزه نت

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز
شهــــــــــــــــید علـــــــــی رضـــائیــــــــــان:

شما خواهرانم و مادرانم: حجاب شما جامعه را از فساد

به سوی‏ معنویت و صفا می‏کشاند....

آخرین ویرایش توسط مدیر: