خندوانه نماد برنامه جهان سومی!؟

خندوانه نماد برنامه جهان سومی!؟

• بلی

رای: 3 14.3%
  • خیر

رای: 18 85.7%

• مجموع رای دهندگان
    21

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتر از ماه عسل مزخرفه .
تو ماه عسل کلا ما بدبختیم .
باید گریه کنیم .

همیشه از ما بد بخت تر هم پیدا میشه پس راضی باشیم

و این همه از اوضاع اقتصادی گله نکنیم.

من نمیدونم شماها اینجوری تفسیر میکنید!.
یکمم تفکر لازمه. بعدشم گره از کار خیلیا با این برنامه باز شده بود و میشه. مگه قراره ما فقط نگران خودمون باشیم؟. خیلی قسمتاشم خوب و شاد بوده.

soroush@bim

کاربر فعال
تعجبی نداره که، وقتی عقیده ای نداشته باشی،وقتی تو هوا باشی همین میشه دیگه،.زن حق نداره قهقهه بزنه؟مرد حسابی زن مگه آدم نیست؟ من دارم میگم این چیزی که دارن پخش میکنن یه جور س.ک.ث ایرانیه ساختن. اصلا الان اغلب فیلما اینطوری شده.من زیاد تی وی نمی بینم اما احساسم اینه داره به این سمت میره.شما هم که عاشق همینایین
اگه لطف کنی ادامه ندی ممنونت میشیم!

ali199_1991

کاربر بیش فعال
تعجبی نداره که، وقتی عقیده ای نداشته باشی،وقتی تو هوا باشی همین میشه دیگه،.زن حق نداره قهقهه بزنه؟مرد حسابی زن مگه آدم نیست؟ من دارم میگم این چیزی که دارن پخش میکنن یه جور س.ک.ث ایرانیه ساختن. اصلا الان اغلب فیلما اینطوری شده.من زیاد تی وی نمی بینم اما احساسم اینه داره به این سمت میره.شما هم که عاشق همینایین

:surprised::surprised: شما خیلی اوضاعت بی ریخته!!..که با این چیزا هم تحریک می شی!..برنامه مقصر نیس..

bobat

عضو جدید
از کی تا حالا حرف حساب زدن مغلطه ست ؟ شما که میگی هزار تا راه برا خنده هست از این هزار تا 5 تا شو بگو تا من بگو من قانع بشم که بله این برنامه لودگیه! اون 900راهم نخواستیم

شاید یاد گرفتیم به روش های شما بخندیم :cry:

بعد فک کنم شما از اون شخصی که همش تو وایبر و تلگرام هست پرکار تر نباشین

بیکارتر هم نیستین .... اول صبحی جواب پست همرو میدین مجبور نیستین جواب همرو بدید.. خوب میدونید جاهای دیگه که گفتی منظورم چی بود!!!

جهان سومی ینی هرچی من میگم بگو چشم درست میگید :|
بهرحال شاد باشی با افکارت!

خیر پیش

برنامه دور همی-انواع برنامه های طنز از علی صادقی و ...-در حاشیه-برنامه هایی مثل قندپهلو- همه اینا طنزه دیگه.

اصلا بنظر من ایرانیا طنز نیاز ندارن خوشیشون خیلی زیاده.همین فضای مجازی از صبح تا شب خوابیدن اونجا بعد کلی انتظارات پیشرفت هم دارن. بنظر من باید سخت گیری بشه فکرای اساسی بشه.شل کردن ،ماها هم که خیلی باشعور و باجنبه خودمون اهل تلاشیم!!

بنظرم چوب بالای سر از همه چی بیشتر به نفع ماهاست. بعدشم خیلی چیزا اصولی سرجاش نیست و وضعیت خرابه و باید فکرای اساسی بشه

bobat

عضو جدید
آقا من اصلا واقعا از آینده ایران میترسم. جوری شستشو داده شدین اصلا متوجه هیچی نیستین. خیلی افکارتون shallow هست وای به حال آینده ی مملکت. مگه میشه آدم انقدر چشماش بسته باشه؟؟؟!؟؟؟
خیلی وضعیتتون بده.واقعا میگم خیلی بده. منظورم کل جوونهاست نه صرفا شماها...

یعنی نه یه ذره اعتماد بنفس داریم ، نه یه ذره خلاقیت ، هرچی از غرب می بینیم عین میمون اداشونو در میاریم اونم صد برابر غلیظتر. نه فلسفه ی کارها رو میدونیم چیه.نه یه ذره فکر میکنیم.هیچی به هیچی.

یه نفر آدم حسابی هست متوجه بشه من چی میگم یا همه با من مخالفن!!!!؟

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من اصلا واقعا از آینده ایران میترسم. جوری شستشو داده شدین اصلا متوجه هیچی نیستین. خیلی افکارتون shallow هست وای به حال آینده ی مملکت. مگه میشه آدم انقدر چشماش بسته باشه؟؟؟!؟؟؟

یعنی نه یه ذره اعتماد بنفس داریم ، نه یه ذره خلاقیت ، هرچی از غرب می بینیم عین میمون اداشونو در میاریم اونم صد برابر غلیظتر. نه فلسفه ی کارها رو میدونیم چیه.نه یه ذره فکر میکنیم.هیچی به هیچی.

بله من حاله شما رو درک می کنم!

الهه معماري

عضو جدید

آدم حسابی رو خوب اومدی
ولی با نظراتی ک چندصفحه پیش ازتون خوندم و تعابیر و تفاسیری ک بکاربرده بودین، بدم نمیاد یکم واضح تر و بامثال تر مارو در جریان این مدینه فاضله اتوپیا و این فکرای اساسی ک میگی بزارید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بحث تحریک نیست. شماها چرا انقد سطحی فکر میکنید آخه؟ میشه سن + تحصیلاتتون رو بگین همتون؟ من نمیدونم واقعا خیلی سخته حرفای منو متوجه بشین؟
بنظرم آدرس یه روانکاو بیشتر به دردت میخوره،روانکاو میتونه بهتون کمک کنه که وقایع رو از زاویه های بهتری بتونی ببینی.این توصیه من صادقانه است.

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز

جالبه برام تا حالا اینجوریشو ندیده بودم..میشه لطفا یه سکانس یا یه قسمتشو ک ب نظرتون اینطوریه مثال بزنید ما بفهمیم س ک س ایرانیه تلویزیونی!!! از نظر شما دقیقا چی هست؟

واقعا جماعت انقد بیکارین که می شینین یکی ادا در میاره شما میخندین؟ آخه من نمیدونم لودگی تا به چه حد؟ نمیگم کل برنامه لودگیه ها ، نه ، جاهای بامزه هم داره ولی من در کل دارم بررسی میکنم ، میگم از صبح تا شب برنامه میسازن ، که چی؟ که بیان بازی کنن. بابا سفیه بودن حدی داره آخه.خجالتم خوب چیزیه. عوض اینکه یه چیزی یاد بدن به مردم ، یه فرهنگ سازی ای،یه چیزی، مرد گنده زن گنده نشستن بازی میکنن بقیه هم نگاه میکنن میخندن!!! بازم میگم بعضی جاهاش خوبه ولی در کل اساس و مبنای محکمی نداره. به جای اینکه بیاد با فرهنگ خودمون ما رو بخندونه ، سعی میکنن با بازی های کودکانه(آخه کودکم الان اون بازیها رو نمیکنه) با سفیه بودن ما رو بخندونه. در کنارش دارن س.ک.ث اسلامی-ایرانی هم ایجاد میکنن.قشنگ گفتم یه عده میخوان ماهواره ملی میخوان درست کنن که مردم رو جذب کنن به سمت خودشون

شما تو جمع خونواده هستین یا نه؟ شده با هم پانتومیم بازی کنید؟ شده گل یا پوچ بازی کنید؟ اونوقت کسی که برنده میشه میره از پشت پرده بخنده ی وقت نبیننش؟شما دیدید برنامه رو که میگید فرهنگ سازی نمی کنه؟
پس احتمالا شما هیچ سریال طنزی هم نمی بینید. میشه بگین چجوری می خندین؟ با چی؟ والا ما بدبخت بیچاره ها که دلمون به همین چیزا خوشه...همینارو داریم بخندیم. درسته طنز داریم تا طنز .. طنز فاخر کم هست اما چیزی که من میبینم این بحث شما نیست .شما با زنان مشکل دارین و یه نگاه حق به جانب. اگر پیشنهادی دارین که برنامه های طنز تلویزیون از نظر شما چطور باید باشن بگین ..

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز

واقعا برای این طرز فکرت متاسفم !!!!!!!!!!!!:cool:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا متاسفم. مردها و زنان بازی میکنند و بقیه نگاه میکنن و میخندن!! یعنی زمین باز میشد آدم میرفت زیر زمین این چیزا رو نمیدید. ماهواره ی ملی ایجاد کردن دیگه!! واقعا با شئونات زندگی ما نمیخوره این کارای تقلیدی. بله دقیقا خوب گفتید جهان سومیه چون اگه نبود طبق زندگی و عقاید و باورهای خودمون برنامه میساختن! کجای فرهنگ ما زنان جلوی همه بازی میکنن قهقهه میزنن؟؟؟
هر هر خندیدن مگه شاد بودنه؟ لودگی شادیه؟ نمیگم تفریح و شادی بده ها ولی اساس برنامه اصلا غلطه بنظرم
جناب مهندس خوبین؟:gol:....به نظرم واقعا لازم نیس متاسف باشین. کاش می گفتین منظورتون از شئونات زندگی ما چیه؟ عقاید و باور های ما چیه؟ گریه س؟ غمه؟ اندوهه؟ آه و زاریه؟ خندیدن یک بانو جرمه؟ جنایته؟ نسل کشیه؟ پول حروم به جیب زدن و فلنگ و بستنه؟ این فرهنگی که ازش اسم میبرین رو چه حسابیه؟ واقعا کنجکاو شدم بدونم:redface:.
با تمام احترامی که براتون به عنوان یه انسان قائلم باید بگم خوشحالم که تو ایران یه همچین کارا و حرکاتی زیاد مطابق میل شما پیش نمیره.....بخند جناب مهندس، لبخند بزن:smile:....بذار هرکی می خواد شاد باشه و به قول شما قهقهه بزنه راحت باشه.....تا اونجایی که یادمه فرهنگ ما میگه خنده بر هر درد بی درمان دواست...

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

امکانش هست اسم کتاب‌هایی که خوندید یا در برنامه‌تون هست بخونید رو لیست کنید؟

nerdy

کاربر فعال
سلام به همه دوستان

بابا چرا دعوا میکنین بعضیاتون

به نظرم هرکی آزادانه نظرشو بگه بهتره حالا ممکنه بعضی نظرات باب میل خیلیای دیگه نباشه

اما در مورد این برنامه باید بگم که انگار یه فضای جدید داره نسبت به برنامه های دیگه که شاید واسه بعضیا غیر قابل قبول باشه

واسه خیلیام خیلی دلنشین درکل از نظر بنده حقیر بعضی جاهاش رو نمیشه اسمشو طنز گذاشت

فکر کنم مخاطبای الان به یه چیزی بیشتر از این واسه خندیدن نیاز دارن

البته اگه فضای صدا وسیمای الان رو در نظربگیریم میشه گفت رامبد جوان تلاش خودشو میکنه

bobat

عضو جدید
اصلا نفر به نفر که نظراتتونو میخونم همچین آدمای جهان سوم از جلوی چشمم رد میشه! الان میفهمم اصلا سواری گرفتن یعنی چی. قشنگ آدمایی مثل شما رو میشه مچل کرد. حرفای شماها قشنگ باعث میشه لمس کنم وضعیت جامعه چطوریه. من هیچی نمیگم فقط چندتا کلمه میگم شما به هم ربط بدین وضعیتتون دستتون میاد:

ایران - شما - وضعیت موجود

bobat

عضو جدید
امکانش هست اسم کتاب‌هایی که خوندید یا در برنامه‌تون هست بخونید رو لیست کنید؟

یکی از چیزایی به غلط مد شده و رواج پیدا کرده همینه ، الان میگم باز هجوم میارید ، اصلا کتاب یعنی چی؟ کتاب خوندن چه معنایی داره اصلا؟ الان با گسترش رسانه و صوت و... اصلا کتاب نیاز نیست که ، رسانه خودش کتابه ، بحث منم همینه که وقتی رسانه یه الگوئه ، یه معلم نامرئیه ، چرا باید اینقدر سبک و سطحی ازش بگذریم.
فکر بزرگترین چیزی هست که میتونید در برنامه خودتون بگنجونید. من قول میدم هیچکدومتون ذره ای اهل فکر نیستید. اصلا سرسری و سطحی زندگی میکنین. اصلا واقعا حالم بد میشه نظرات رو میبینم.واقعا عمق فاجعست ولی خودتون متوجه نیستید.شایدم من خیلی حساسم. انگار خوابین اصلا. یه جوریه واقعا حالم بد میشه. من میام واقعیت رو میگم جوری جبهه میگیرن اصلا ادم متاثر میشه بابا من دارم با کیا حرف میزنم. من خیلی توجه کردم جای من ایران نیست واقعا هیچکس نمیتونه متوجه بشه من چی. هم سن و سالای خودم که به کل هیچی ، گاهی در موارد معدود اونم خیلی معدود اساتید بعضا متوجه حرفای من میشن و با اونا بیشتر انس میگیرم... واقعا با این وضعیت من ایران نمیتونم دووم بیارم

bobat

عضو جدید
جالبه برام تا حالا اینجوریشو ندیده بودم..میشه لطفا یه سکانس یا یه قسمتشو ک ب نظرتون اینطوریه مثال بزنید ما بفهمیم س ک س ایرانیه تلویزیونی!!! از نظر شما دقیقا چی هست؟

شما تو جمع خونواده هستین یا نه؟ شده با هم پانتومیم بازی کنید؟ شده گل یا پوچ بازی کنید؟ اونوقت کسی که برنده میشه میره از پشت پرده بخنده ی وقت نبیننش؟شما دیدید برنامه رو که میگید فرهنگ سازی نمی کنه؟
پس احتمالا شما هیچ سریال طنزی هم نمی بینید. میشه بگین چجوری می خندین؟ با چی؟ والا ما بدبخت بیچاره ها که دلمون به همین چیزا خوشه...همینارو داریم بخندیم. درسته طنز داریم تا طنز .. طنز فاخر کم هست اما چیزی که من میبینم این بحث شما نیست .شما با زنان مشکل دارین و یه نگاه حق به جانب. اگر پیشنهادی دارین که برنامه های طنز تلویزیون از نظر شما چطور باید باشن بگین ..

عقلمو از دست دادم با خانوادم بشینم پانتومیم بازی کنم؟ نه جان من دیوانم مگه؟ من با خانوادم میشینم بحث میکنم اونارو به فکر وامیدارم ازشون سوال میکنم سعی میکنم کنار هم یه چیزایی بیاموزیم. پانتومیم چیه توروخدا مگه بچه این؟
بنظر همین کاری که مهران مدیری میکنه تا حدودی جالب و به جاست. کلی ما طنز داریم یکیش همین پادری پخش میشه کلی هم خنده داره.
آخه اصلا من تعجب میکنم از صبح تا شب زندگی ما به بیکاری و بطالت و خوابیدن و خوردن و گشتن در تلگرام و دوست دختر و دوست پسر و... میگذره بعد میگیم دل خوشی نداریم. عجببببب

bobat

عضو جدید
اصلا به فرض که شما راست میگی...و اینا س ک ...ایرانی ساختن به قول شما!!خب که چی ؟ الان یعنی مشکل ما اینه؟ اگر اشتباهه بذار انقدر بخندن تا عادی شه

خب که چی نداره. الان میگم جهان سوم میگین چرا اینطوری میگی. آخه همین حرفا همین بیخیالی همین رو هوا بودن ما رو بدبخت کرده دیگه.

bobat

عضو جدید
جناب مهندس خوبین؟:gol:....به نظرم واقعا لازم نیس متاسف باشین. کاش می گفتین منظورتون از شئونات زندگی ما چیه؟ عقاید و باور های ما چیه؟ گریه س؟ غمه؟ اندوهه؟ آه و زاریه؟ خندیدن یک بانو جرمه؟ جنایته؟ نسل کشیه؟ پول حروم به جیب زدن و فلنگ و بستنه؟ این فرهنگی که ازش اسم میبرین رو چه حسابیه؟ واقعا کنجکاو شدم بدونم:redface:.
با تمام احترامی که براتون به عنوان یه انسان قائلم باید بگم خوشحالم که تو ایران یه همچین کارا و حرکاتی زیاد مطابق میل شما پیش نمیره.....بخند جناب مهندس، لبخند بزن:smile:....بذار هرکی می خواد شاد باشه و به قول شما قهقهه بزنه راحت باشه.....تا اونجایی که یادمه فرهنگ ما میگه خنده بر هر درد بی درمان دواست...

نه ببینید فرهنگ ما چیه؟ فرهنگ ما غنی از ادبیاته ، غنی از معرفته ، پر از خوبی ها و زیبایی هاست. دکتر الهی قمشه ای ، نهج البلاغه ، قرآن ، مولانا ، حافظ ، سعدی ، اینهمه ما چیزای خوب خوب داریم. در کنارش شادی هم تا حدش خوبه.خیلی هم عالیه. ولی دیگه توروخدا واسه ما افت نداره یه خانوم با ماشین کنترل دار جلوی همه بازی کنه بعد همه نگاه کنن تشویقش کنن؟ توروخدا بد نیست سه بار پشت سر هم در یه برنامه هی نقش بازی کنن بگن 2 دارم 3 دارم منفجر شدم؟ بد نیست یه مجری بیاد ادای مهمونشو در بیاره و مسخرش کنه و همه بخندن؟ آخه این اصلا در حد ماست؟ شعور ما در همین حده؟ من نمیگم که بشینیم گریه کنیم. اصلا متنفرم از این افراط و تفریط ها. اینا باعث میشه ما بیشتر عقب بمونیم. اصلا آخه چه معنی داره آدم از صبح تا شب با گوشیش باشه؟ اینهمه میگن امواج گوشی تومور مغزی و قلبی ایجاد کرده سرطان زاست بعد از اونور مجریه میگه ایرانسل بزن فورجی 100 گیگ حالشو ببر.آخه مرد حسابی حال چیو ببر؟ ببینید عیب ما اینه که تفکر نمیکنیم.

آخرین ویرایش:

bobat

عضو جدید
آدم حسابی رو خوب اومدی
ولی با نظراتی ک چندصفحه پیش ازتون خوندم و تعابیر و تفاسیری ک بکاربرده بودین، بدم نمیاد یکم واضح تر و بامثال تر مارو در جریان این مدینه فاضله اتوپیا و این فکرای اساسی ک میگی بزارید

ببین شما به کوچه و خیابون نگاه کن متوجه میشی. به برنامه های تی وی نگاه کن متوجه میشی. فقط یه ذره فکر کن شما کی هستی کجا هستی. یه ذره چشماتو باز کن به مرور همه چیو خواهی دید

bobat

عضو جدید
بنظرم آدرس یه روانکاو بیشتر به دردت میخوره،روانکاو میتونه بهتون کمک کنه که وقایع رو از زاویه های بهتری بتونی ببینی.این توصیه من صادقانه است.

من اتفاقا خیلی با عطوفت رفتار میکنم خیلی وقتا سخت گیری نمیکنم اما وقتی بحران رو میبینم نمیتونم چشمامو ببندم و بگذرم

shab.tarik

عضو جدید
چقدر شما دو پهلو حرف می زنین. منظورتون از وضعیت موجود چیه بیشتر؟فرهنگه؟ اقتصاده؟ سیاسته؟... یعنی الان خندوانه رو تعطیل کنن ما می شیم جهان اول ؟ من خودم خیلی کم برنامه خندوانه رو نگاه می کنم ولی خوشحالم کمی خنده بر لبان هموطنان خسته و نا امید ما می اره.

bobat

عضو جدید
چقدر شما دو پهلو حرف می زنین. منظورتون از وضعیت موجود چیه بیشتر؟فرهنگه؟ اقتصاده؟ سیاسته؟... یعنی الان خندوانه رو تعطیل کنن ما می شیم جهان اول ؟ من خودم خیلی کم برنامه خندوانه رو نگاه می کنم ولی خوشحالم کمی خنده بر لبان هموطنان خسته و نا امید ما می اره.

بحث من کلیه. این خندوانه هم دیدم خیلی دیگه بیخوده گفتم مطرح کنم.وگرنه شما از هر جهت نگاه کنی وضعیت اسف باره و بدتر از اون اینه که ما متوجه نیستیم

آنکس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابد الدهر بماند

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از چیزایی به غلط مد شده و رواج پیدا کرده همینه ، الان میگم باز هجوم میارید ، اصلا کتاب یعنی چی؟ کتاب خوندن چه معنایی داره اصلا؟ الان با گسترش رسانه و صوت و... اصلا کتاب نیاز نیست که ، رسانه خودش کتابه ، بحث منم همینه که وقتی رسانه یه الگوئه ، یه معلم نامرئیه ، چرا باید اینقدر سبک و سطحی ازش بگذریم.
فکر بزرگترین چیزی هست که میتونید در برنامه خودتون بگنجونید. من قول میدم هیچکدومتون ذره ای اهل فکر نیستید. اصلا سرسری و سطحی زندگی میکنین. اصلا واقعا حالم بد میشه نظرات رو میبینم.واقعا عمق فاجعست ولی خودتون متوجه نیستید.شایدم من خیلی حساسم. انگار خوابین اصلا. یه جوریه واقعا حالم بد میشه. من میام واقعیت رو میگم جوری جبهه میگیرن اصلا ادم متاثر میشه بابا من دارم با کیا حرف میزنم. من خیلی توجه کردم جای من ایران نیست واقعا هیچکس نمیتونه متوجه بشه من چی. هم سن و سالای خودم که به کل هیچی ، گاهی در موارد معدود اونم خیلی معدود اساتید بعضا متوجه حرفای من میشن و با اونا بیشتر انس میگیرم... واقعا با این وضعیت من ایران نمیتونم دووم بیارم

همین جمله‌ی شما مشخص هست افکارتون چقدر عمیق هست. باسوادترین فیلسوف و جامعه‌شناس رو هم نگاه کنید هیچوقت به دیگران نمیگه افکارتون سطحی هست و ... فقط یک فرد جوگیر که در بهترین حالت چهار تا وبلاگ خونده اینطوری از بالا به بقیه نگاه میکنه و طوطی‌وار یک چیزی که دلیل منطقی براش نداره رو تکرار میکنه. شما هیچ حرف قابل توجهی به جز انگشت اتهام به سمت جمع گرفتن نزدید که نشون بده افکار شما والا هست و بقیه پوچ.
شما دقیقاً چه تفاوت‌هایی با بقیه دارید که فکر می‌کنید افکار شما عمیق و بقیه سطحی هست؟ اولاً دو ماه بیشتر نیست که عضو این سایت هستید، و قضاوت شما حتی بر اساس دو ماه نیست، بر اساس یک برنامه هست (نمیدونم آیا بزرگترین جامعه‌شناسان هم میتونند با 41 پست سریع به مردم‌شناسی برسند؟). اتفاقاً خود شما از همه سطحی‌تر و جوگیرتر هستید. نه دکترای جامعه‌شناسی دارید که بگم در این زمینه از بقیه اطلاعات بیشتری دارید، نه حتی توو عمرتون دو تا کتاب خوندید، و نه حتی فرق یک کتاب و رسانه رو میدونید. من سنم از شما بیشتر هست و بنا به رشته‌م، زمان بیشتری رو در اینترنت گذروندم. هر رسانه‌ای که شما بهش مراجع کرده باشید رو من هم دیدم و مطالبش رو پیگیری کردم. اینکه حداقل ده بیست نفر از افراد یک تاپیک رو به طور کلی به سطحی‌نگری متهم کنیم لازمه‌ش خوندن کتب روانشناسی و جامعه‌شناسی و مردم‌شناسی و ... هست، اون هم حداقلِ حداقل در حد تحصیلات تکمیلی. فقط یک فرد جوگیر میتونه با مطلب چهار تا سایت زرد، راحت یقه‌ی بقیه رو بگیره.

اینکه میگید با فرهنگ ما همخونی نداره، شاید با فرهنگ چهاردیواری خانه‌ی شما همخونی نداشته باشه که جوش آوردید و الا در فرهنگ ایرانی خندیدن زن و مرد مشکلی نداشته از ازل. اگر هم منظورتون تضاد با فرهنگ اسلامی هست و میخواید آیه و حدیث در مزمت خندوانه پیدا کنید، باید اول خودتون رو متهم کنید چون در همین اسلام، قضاوت دیگران جزو ناپسندترین صفت‌ها هست. البته کار شما از قضاوت گذشته و به مرحله‌ی تهمت زدن رسیده.
یک تحلیل روانشناسی از هر کسی که خودتون میخواید بیارید که برنامه‌ی خندوانه رو نقد کرده باشه. در بدترین حالت، این برنامه افراد رو مجبور به خنده‌های مصنوعی میکنه که اثبات شده حتی خنده‌ی مصنوعی هم باعث شادی می‌شود (ظاهراً این مورد رو در رسانه‌هاتون ندیدید). شما صرفاً بر اساس علاقه داشتن یا نداشتن فرد به یک برنامه، افراد اینجا رو دسته‌بندی کردید!

بله قطعاً خارج از کشور برای شما فرش قرمز پهن کردند. بد نیست بدونید که در یکی از همین کشورهای خارج، در 2015 یک کتاب با 40 میلیون نسخه به فروش رفته، چیزی که شما میگید نیازی بهش نیست. ضمناً وقتی پاتون به یکی از همین کشورهای خارجی که براتون دعوت‌نامه فرستادند رسید، پست‌های این تاپیک رو براشون ترجمه کنید، مخصوصاً قسمت خندیدن زن و مرد رو. احتمالاً به خاطر تبعیض جنسیتی از همون فرودگاه دیپورت بشید.

در نهایت، ما رو احمق فرض نکنید جناب. شما یک فرد متعصب هستید که دقیقاً مشکلتون با قهقه زدن زنان جلوی بقیه بود، که وقتی با اعتراض جمعی مواجه شدید گارد دفاعی گرفتید و زدید به جاده خاکی و آسمون ریسمون کردن. الان آسمون به زمین هم بیاد و از راسل و هگل گرفته تا آیت‌الله مطهری شهادت بدهند که خندوانه خیلی هم خوب ومفید هست، شما تا قیامت به این مغلطه‌تون ادامه خواهید داد. علائم شما به سندروم حاد دگرستیزی که هیچ کس رو به جز خودش قبول نداره مشابهت داره که ریشه‌هاش رو باید در کمبودهای کودکی‌تون جست و جو کنید. شما پست‌های این تاپیک رو پرینت کنید و به یک روان‌شناس مراجعه کنید، اگر گفت آدم بدون مشکلی هستید من بیست برابر پول ویزیت رو بهتون پس میدم، جلوی بقیه قول میدم.

rahada

عضو

می دونی مشکل کجاست؟ مشکل افرادی مثل شمان که کنترل جامعه افتاده دستشون, نظرات مخالف خودشون رو سرکوب می کنن. فکر می کنن نظر اونا درسته و همه باید هم نظر اونا باشن.نمونه اش همین که تک تک پست ها رو نقل قول می کنی و به همشون یه جواب تکراری میدی. خندوانه یه برنامه ایه که از نمونه های خارجی late night show ها یه جورایی برگرفته شده حالا با تغییرات خاص خودش. تو کشورای دیگه انواع و اقسام برنامه های مختلف برای سلیقه های مختلف می سازن که هر کی هر چی رو دوس داره نگاه کنه.

به بقیه چه مربوط کی چی نگاه می کنه؟ هر کی با هر برنامه ای مشکل داره کنترل تی وی رو برداره بزنه یه کانال دیگه. خندوانه شاید برا این انقد بیننده داره که با بقیه برنامه های غم انگیز یا تکراری تلوزیون ایران فرق داره, یه چیز جدیده برا مردم. اگه تعداد این جور برنامه های متنوع و متفاوت بیشتر بشه خب ملت میرن سراغ اونی که بهتره, دیگه صرفآ به یکیش نمی چسبن.

شما خیلی عقل داری خیلی مخی, به جا غر زدن, از همون عقلت استفاده کن برو 4 تا ایده بده از این وضع دربیاد, بهتر بشه. به جا این که هی بری این ور اون ور گیر بدی غر غر کنی.
مشکل بعدی همینه که این جور افراد فکر می کنن عقل کل هستن. پس شما اگه فکر می کنی جات اینجا نیس, چرا نمیری خب؟؟ برو لطفآ فراااار مغز ها شو, چون یک نفر هم با این طرز برخورد و حق به جانبی کم بشه والا به نفعه ماست.