خطا در netbeans

ted mosby

عضو جدید
سلام دوستان.من به تازگی برنامه نویسی جاوا رو شروع کردم.یه برنامه خیلی ساده از توی نت پیدا کردم اما وقتی وارد نت بینز می کنمش و دیباگ می کنم این پیغام رو میده.error:could not find or load main class javaapplication1.javaapplication
مشکل از کجاس؟؟من برنامه رو بد نصب کردم؟؟؟

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام....
نه برنامه رو بد نصب نکردی ؛برنامه نت بین به صورت پیش فرض main رو اجرا میکنه اما مثل اینکه شما برنامه ای که وارد کردید Javaapplication1بوده فقط کافیه اسمها رو تغییربدید یا اینکه توی نت بین یه اپلیکیشن جدیدایجاد کنی و کد برنامه رو توی اون کپی پیست کنی و اسمها رو تغییر بدی....
امیدوارم بتونی درستش کنی زیاد کار سختی نیست....
موفق باشی

ted mosby

عضو جدید
خطای برنامه

خطای برنامه

سلام دوستان.من برنامه زیر رو از روی کتاب وارد نرم افزار نت بینس کردم و خطا میده.لطف می کنید بهم بگید اشکالش کجاست؟؟
اگه لازم بود بهم بگین متن خطاش رو هم تایپ کنم.

پیوست ها

• ffff.txt
    1,001 بایت · بازدیدها: 0

gh_vm

عضو جدید
تو یه فایل نمیشه دو تا کلاس public داشته باشی. (inner class بحثش فرق داره)
sqMeters رو بالا حروف کوچیک تعریف کردی ولی پایین با M بزرگ فراخوانیش کردی
تابع displayFabric تو تابع readSqmeters تعریف شده
مباحث مربوط به گرفتن اطلاعات از کاربر و نمایش اطلاعات هم متوجه نشدم فکر کنم اشتباه باشه (قبلا Scanner تعریف میکردیم. نمایش هم با System.out بود)
امیدوارم کارت راه بیفته

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
علاوه بر موارد گفته شده، تابع readSqmeters رو نبستی و باعث شده تابع بعدیش هم داخل اون باشه.
تابه‌های getDouble و displayStirng هم ظاهراً در مسیر simpleIO تعریف شده که نمیدونم بهش دسترسی داری یا نه. در غیر این صورت باید خودت یه جایی تعریفشون کنی.

ted mosby

عضو جدید
خیلی ممنون از دو نفری که لطف کردن و راهنمایی کردن.راستشو بخواین من تازه شروع به یادگیریه جاوا از روی کتاب الیوت ب کافمن و اورسولا ولز کردم.این برنامه هم جز مثال ها بود که من وارد کامپیوتر کردم تا آموخته هام در حد تئوری نباشه و با فضای نت بینس هم آشنا بشم.موفق باشید.

ted mosby

عضو جدید
خطا در netbeans

سلام دوستان.من یک برنامه رو وارد netbens کردم و خطای زیر رو میده و سمت چپ هم به شکلی که میبییند در میاد.معنی خطاش چیه دقیقا؟؟؟Untitled.jpg

gh_vm

عضو جدید
کتابایی رو که گفتی ندیدم ولی من خودم با دیتل شروع کردم. خیلی کتاب خوبیه پیشنهاد میکنم حتما بخونیش
Deitel P.J., Deitel H.M. - Java How to Program, 9th Edition - 2012

فک کنم جدیدترین نسخه ش باشه
اگه خواستی بخونیش سعی کن نگارش های جدیدشو بخونی

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.من یک برنامه رو وارد netbens کردم و خطای زیر رو میده و سمت چپ هم به شکلی که میبییند در میاد.معنی خطاش چیه دقیقا؟؟؟مشاهده پیوست 171895

سلام....
تصویری که فرستادی خیلی کوچک بوداصلا نتونستم نوشته هاش رو بخونم!!!
اگه میتونی یه تصویر بهتر بذار....شایدبتونم کمکت کنم