خسته شدیم از امتحان!شما چی، استرس دارید؟

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان همیشه در امتحان است،درست اما این انسان بیچاره تا کی باید زیر تحمل امتحانات درس و مدرسه باشد،
به وقت مدرسه نه تنها استرسی نداشتیم که شب درس می خواندیم و صبح امتحان می دادیم و شاید در راه مدرسه فوتبالی هم بازی می کردیم و خیالی نبود، اما از وقتی وارد دانشگاه شدیم جز استرس و بدبختی چیزی ندیدیم.

این مرض روحی تقریباً از 50 روز مانده به امتحانات سراغ دانشجو می آید تا آخرین امتحان، برخی هم تا زمانی که نمره هایش رد شده است.

از سال 83 دارم هر سال دو ترم و هر ترم بارها و بارها استرس امتحان می کشم، :w09:

مرد گنده شده ام ولی اصلا ربطی ندارد،بچه که بودم اصلا خیالی نبود،

شاید نوع رشته و شرایط امتحان و بعد از امتحان و حتی تحصیل موقعیت های متفاوتی رو در این مقوله پیش می آورد،ولی به هر صورت همه کم و بیش این استرس را دارند اما مال ما نوبر است هنوز ناسلامتی50 روز مانده است!
می توان گفت این استرس زندگی انسان را مختل می کند و عوارض جسمی آن شاید بعدها متوجه فرد شود،

گاهاً به شدت با این استرس مبارزه می کنیم :w18:(البته ورودی های جدید نخوانند)
گاهاً نیز افسار این موجود از کنترل خارج می شود،:w35:
فقط یک کلام، کی از امتحان خلاص می شویم.ما که عمرمان تمام و کمال به امتحان و استرس سپری شد.کی پس زندگی خواهیم کرد!
نکند الان زندگی می کنیم! شاید هم می کنیم...

آخرین ویرایش:

Sarp

مدیر بازنشسته
باز هم یکی پیدا نشد بگه این استرس چجور چیزیه !

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من بیشترین و اصلی ترین استرسم رو زمانه کنکوره کاردانی که اولین کنکوره جدی بود داشتم از اون تاریخ کاملا خودم متوجه شدم که سره یه سری مسایل کوچیک تو زندگیم که استرس می گرفتم به خاطره همون استرسه کنکور بود که دیگه تو وجودم مونده بود.آخه تا قبل از اون نمی دونستم استرس یعنی چی ...اینقدر که هم خودمون هم اطرافیانمون کنکورو برامون یه دیوه دو سر کرده بودن.ولی من هیچ وقت سره امتحانام چه تو دانشگاه چه تو مدرسه استرس نداشتم (مگر اینکه درسو خوب نخونده بودم)شاید یکم نگران بودم .به نظره من واقعا اگه درسو خونده باشی و کاملا مسلط باشی هیچ استرسی نداری.
به نظرم تو دانشگاه بیشتر استرس داری چون آزادی که تا شبه امتحان درس نخونی ولی تو مدرسه اینقدر بعد از هر درس ازمون درسو می پرسیدن که مجبور بودیم همیشه درس بخونیم.

پیر بابا

عضو جدید
استرس یا فشار روانی و یا تنیدگی به معنای فشار یا نیرویی است که از انواع عوامل درونی و بیرونی بر فرد وارد شده و بر رفتار او تاثیر می‌گذارد و در حقیقت به گونه‌ای ناهنجاری رفتار تلقی می‌شود که به هنگام قرار گرفتن فرد در شرایط نامطلوب و ناشناخته به وجود می‌آید.
علائم عمومی آن شامل علائم فیزیکی مانند: تپش قلب، سردرد و میگرن، درد قفسه سینه، ناراحتی معده، اسهال و یبوست، ضعف، دستهای سرد و مرطوب تعریق شدید، سرگیجه و ...
علائم عاطفی مانند: پرخاشگری، اعتماد به نفس پائین، افسردگی، بی‌تفاوتی قرص‌های بی‌مورد، اشکال در تمرکز، بدبینی، کابوس، بیقراری، اضطراب و ...
علائم رفتاری مانند: تمایل به کشیدن سیگار یا افزایش آن، مصرف مواد مخدر یا الکل، پرخوری، اختلالات خواب، کاهش حافظه و منگی، نامنظم بودن و ...
به کارگیری فرد در کاری که با توانایی‌ها و اطلاعات او همخوانی ندارد و یا تغییر در فعالیت کاری او می‌تواند باعث ایجاد استرس در فرد شود.

پیر بابا

عضو جدید
بدون استرس هيچ چيز بدست نمي آيد . ميزان سالمي از استرس براي ما لازم است تا هر چيز را بدست آوريم
كار استرس پاسخ اوليه به هر گونه تهديد خارجي است .

زر خانیم

عضو جدید
منو استرس رفیق شفیقیم.
ار وفتی یادم میاد استرسم باهامه
استرس کنکور بعد استرس پاس کردن درسا استرس پایاننامه باز استرس کنکور ارشد بعد استرس درسای ارشد حالا هم استرس پایاننامه ارشد
ای خدا عجب اشتباهی کردیم درس خوندیممممممممممممممممم:wallbash::wallbash::w06:

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
برا امتحان استرس ندارم ولی خوب خسته شدم بس که درس خوندم...
یه نمونه از مواردی که میتونه ثابت کنه من برا امتحان استرس ندارم اینه که من فردا صبح امتحان دارم ولی الان اینجام :D

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
برا امتحان استرس ندارم ولی خوب خسته شدم بس که درس خوندم...
یه نمونه از مواردی که میتونه ثابت کنه من برا امتحان استرس ندارم اینه که من فردا صبح امتحان دارم ولی الان اینجام :D
نه خیلی هم درس می خونی..............
نمی دونم چرا من هیچوقت موقع امتحان استرس نداشتم.همیشه می گفتم یا می افتم یا پاس می کنم.اگه پاس کردم چه بهتر اگه افتادم سربازی عقب می افته .........

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خیلی هم درس می خونی..............
نمی دونم چرا من هیچوقت موقع امتحان استرس نداشتم.همیشه می گفتم یا می افتم یا پاس می کنم.اگه پاس کردم چه بهتر اگه افتادم سربازی عقب می افته .........

نه بابا میخونم موقع امتحانا که دیگه کولاک میکنم...
چه تفاهمی منم استرس ندارم :D

Sarp

مدیر بازنشسته

استرس یا فشار روانی و یا تنیدگی به معنای فشار یا نیرویی است که از انواع عوامل درونی و بیرونی بر فرد وارد شده و بر رفتار او تاثیر می‌گذارد و در حقیقت به گونه‌ای ناهنجاری رفتار تلقی می‌شود که به هنگام قرار گرفتن فرد در شرایط نامطلوب و ناشناخته به وجود می‌آید.
علائم عمومی آن شامل علائم فیزیکی مانند: تپش قلب، سردرد و میگرن، درد قفسه سینه، ناراحتی معده، اسهال و یبوست، ضعف، دستهای سرد و مرطوب تعریق شدید، سرگیجه و ...
علائم عاطفی مانند: پرخاشگری، اعتماد به نفس پائین، افسردگی، بی‌تفاوتی قرص‌های بی‌مورد، اشکال در تمرکز، بدبینی، کابوس، بیقراری، اضطراب و ...
علائم رفتاری مانند: تمایل به کشیدن سیگار یا افزایش آن، مصرف مواد مخدر یا الکل، پرخوری، اختلالات خواب، کاهش حافظه و منگی، نامنظم بودن و ...
به کارگیری فرد در کاری که با توانایی‌ها و اطلاعات او همخوانی ندارد و یا تغییر در فعالیت کاری او می‌تواند باعث ایجاد استرس در فرد شود.
بابابزرگ اینایی که گفتی هیچ وقت باهم نداشتم من :D
فقط تو کارهای سخت که جلو رومه کمی جدی و عصبی میشم که راه حلش هم نیاز به تمرکز و تنهاییه !

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی هم پیدا نشد به من بگه زندگی بدون استرس و با آرامش چجوریه؟ اصلا کسی پیدا میشه که یه من بگه یک روز (نه فقط روزهای امتحان) از صبح تا شب زندگی بدون استرس مزه اش چجوریه؟:(

s1991

عضو جدید
از امتحان نيم ترم متنفرم!!!!
من كه هروقت امتحان دارم همه كاراي ديگه ام رو هوا مي مونه ، چون همش ميگم بذار اين امتحانو بدم، فلان كارو ميكنم...

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا میخونم موقع امتحانا که دیگه کولاک میکنم...
چه تفاهمی منم استرس ندارم :D
شب امتحانی هستی دیگه..............
اما من صبح امتحانی بودم.درس فقط مال صبح امتحانه البته به غیر از درسهایی که دوستشون داشتم............
تفاهم :) :) :)

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی هم پیدا نشد به من بگه زندگی بدون استرس و با آرامش چجوریه؟ اصلا کسی پیدا میشه که یه من بگه یک روز (نه فقط روزهای امتحان) از صبح تا شب زندگی بدون استرس مزه اش چجوریه؟:(
بی خیالی طی کردن
می ری سر جلسه امتحان هیچ بلد نیستی استاد میگه بعنی هیچ یا نگرفتی جواب می دی استاد شما چیزی یاد من ندادی............
بعد هم با برو بچ می ری صفا سیتی..................
نمی دونم من چرا هر چی سعی می کردم هر چی بی خیالی طی می کردم نتونستم یه ترم مشروط بشم.................

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
از امتحان نيم ترم متنفرم!!!!
من كه هروقت امتحان دارم همه كاراي ديگه ام رو هوا مي مونه ، چون همش ميگم بذار اين امتحانو بدم، فلان كارو ميكنم...
چرا این جوری می کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برو میان ترم را بده یا حالا خوب میشه یا بد.بعد اگه نتیجش خوب نشد به استاد بگو من پایان ترم را نمره کامل می گیرم باید به من 20 بدی.این روش را من تست کردم بجز یک استاد روی بقیه جواب داد..........
اون استاد هم ترم بعدش حیثیتش را در دانشکده به فنا دادم:D

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شب امتحانی هستی دیگه..............
اما من صبح امتحانی بودم.درس فقط مال صبح امتحانه البته به غیر از درسهایی که دوستشون داشتم............
تفاهم :) :) :)

تو چطوری صبح امتحان درسو تموم میکنی؟؟؟
برا من شب امتحان از دو هفته قبل امتحان شروع میشه :cool:

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو چطوری صبح امتحان درسو تموم میکنی؟؟؟
برا من شب امتحان از دو هفته قبل امتحان شروع میشه :cool:
دوست عزیزم صبح جزوه استاد باز میشه او قسمت هایی که خوشت میاد را فقط می خونی.........
بعد با اعتماد به نفس کامل به خودت می گی فقط از اون مطالبی که من خوندم استاد سوال می ده
بعضی وقت ها جواب می ده یعضی وقت ها هم می بینی هر چی که رد کردی و گفتی مهم نیست و از اینا سوال نمیاد دقیقا از همون ها سوال اومده و مجبوری از امدادهای غیبی کمک بگیری یا کلا بی خیال پاسی در اون درس می شی.............

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیزم صبح جزوه استاد باز میشه او قسمت هایی که خوشت میاد را فقط می خونی.........
بعد با اعتماد به نفس کامل به خودت می گی فقط از اون مطالبی که من خوندم استاد سوال می ده
بعضی وقت ها جواب می ده یعضی وقت ها هم می بینی هر چی که رد کردی و گفتی مهم نیست و از اینا سوال نمیاد دقیقا از همون ها سوال اومده و مجبوری از امدادهای غیبی کمک بگیری یا کلا بی خیال پاسی در اون درس می شی.............

من هر چی اعتماد به نفس به خرج بدم اگه فقط یه سوالو نخونم دقیقا همون یه سوال تو امتحان میاد ( این قضیه دقیقا تو همین هفته برا من اتفاق افتاد فقط یه صفحه از جزوه رو نخوندم همون اومد البته چون چیز مهمی توش نداشت نخونده بودم ولی سوال از همونجا اومد )
امداد غیبی که همیشه چه بخونی چه نخونی هست :D

پیر بابا

عضو جدید
بابابزرگ اینایی که گفتی هیچ وقت باهم نداشتم من :D
فقط تو کارهای سخت که جلو رومه کمی جدی و عصبی میشم که راه حلش هم نیاز به تمرکز و تنهاییه !

خدا رو شکر که نداشتی. اینا تو اون مرحله ای دیده میشه که انسان اسیر استرس هاش میشه. اگه استرس رو مدیریت کنیم قابل کنترل هست و باعث تمرکز هم میشه.

• Like
واکنش ها: Sarp

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هر چی اعتماد به نفس به خرج بدم اگه فقط یه سوالو نخونم دقیقا همون یه سوال تو امتحان میاد ( این قضیه دقیقا تو همین هفته برا من اتفاق افتاد فقط یه صفحه از جزوه رو نخوندم همون اومد البته چون چیز مهمی توش نداشت نخونده بودم ولی سوال از همونجا اومد )
شما لوک خوش شانس نیستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما لوک خوش شانس نیستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز

اتفاقا برای من پیش اومده که به نظرم خیلی چیزها مهم نبوده اما به نظر اساتید گرام همون ها فقط مهم بودن.
خب نظر هر کسی برای خودش محترمه...............
در مورد امداد غیبی هم اگه سرنخ داشته باشی با یه اشاره راه حل را می یابی اما اگه هیچی نخونده باشی مثل امتحان زیان عمومی من مجبور می شی پاسخنامه از زیر دست خر خون ترین دختر کلاس بکشی .............

گل احساس

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشبحالتون قدر این روزا رو بدونین بهترین دوران زندگیه ادم وقته دانشجوییشه

کاش منم دانشجو بودم چه روزایی داشتیم

امتحاناشم خوشایند بود ای خدااااااااااااااااااااااااااااااااااا

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشبحالتون قدر این روزا رو بدونین بهترین دوران زندگیه ادم وقته دانشجوییشه

کاش منم دانشجو بودم چه روزایی داشتیم

امتحاناشم خوشایند بود ای خدااااااااااااااااااااااااااااااااااا
آره درست میگی این ها حالا نمی فهمن وقتی درسشون تموم شد شاید بفهمن..........
اما امتحاناش خوشایند نبود............

Sarp

مدیر بازنشسته
من بلدم
ولی نمیتونم تویح بدم
باید عملی یادت بدم
بی خیالی طی کردن
می ری سر جلسه امتحان هیچ بلد نیستی استاد میگه بعنی هیچ یا نگرفتی جواب می دی استاد شما چیزی یاد من ندادی............
بعد هم با برو بچ می ری صفا سیتی..................
نمی دونم من چرا هر چی سعی می کردم هر چی بی خیالی طی می کردم نتونستم یه ترم مشروط بشم.................
ازبس خلی

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز

من تو مدرسه همین کار رو می کردم، یعنی سؤالات رو به چهار درجه تقسیم می کردم، درجه یک و دو سه و چهار

مطمئناً سؤالات درجه یک خیلی کمتر بودن و معمولا از هر 4 تا یکیش می اومد، در واقع اول خودم رو برا پاس کردن درس تضمین می کردم،

سؤالات درجه 4 رو هم که بیش از نصف کتاب میشد رو نمی رسیدم و معمولا یا سؤال نمیداد یا یه دونه،

ولی الان خیلی فرق داره،
مثلا اون موقع درس تاریخ و جغرافیا اونجوری بود،
الان من 400 صفحه ریاضی سطر اول رو نخونم سطر دوم رو از بیخ متوجه نمیشم، کجاش رو حذف کنم!!؟:(

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط درس نیست من فوتبال هم نگا کنم احتمال سکته بالا هست،
هورمونها دست خود آدم نیست،

حالا این استرس مربوط به چیه؟ هورمونیه یا ژنی، یا هردوش یه چیزن؟
شایدم شرایطی که حاکم میشه تدریجا بوجود میارتش

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بلدم
ولی نمیتونم تویح بدم
باید عملی یادت بدم
ازبس خلی
تو کار عمل هم که هستی........................
تو که خل نیستی چند ترم مشروط شدی؟؟؟
یکی از آرزوهای من در تمام عمرم مشروط شدن بود که هیچوقت به اون نرسیدم :(

زر خانیم

عضو جدید
تو کار عمل هم که هستی........................
تو که خل نیستی چند ترم مشروط شدی؟؟؟
یکی از آرزوهای من در تمام عمرم مشروط شدن بود که هیچوقت به اون نرسیدم :(
میخوای یه تاپیک بزنم راه های مشزوط شدن رو بهت یاد بدم که لااقل این آرزوت تو دلت نمونه، گناه داری .تو که برق میخونی برا برقیا مشروط شدن راحت تر از آب خوردنه

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
میخوای یه تاپیک بزنم راه های مشزوط شدن رو بهت یاد بدم که لااقل این آرزوت تو دلت نمونه، گناه داری .تو که برق میخونی برا برقیا مشروط شدن راحت تر از آب خوردنه
قدیما رسم بود اسامی مشروط ها رو می زدن به دیوار یک ترم 180 اسم رو دیوار بود. در حالی که در همان ترم کلیه دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی ورودی های مختلف برق 320 نفر بود.