خسته شدم.چرا کسی انتخابم نمی کنه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sahar_d23

عضو جدید
سلام. من دختری 23ساله و کارشناسی رو تموم کردم و ایشالا به زودی میرم سر کار.خانواده تحصیلکرده و نسبتا مذهبی دارم(چادری نیستم اما واجبات دینم رو رعایت می کنم) با وضعیت مالی خوب و قیافه معمولی نسبتا خوب. من تا حالا شخصیتم اجازه نداده که بخواهم با پسری دوست باشم و درعین اینکه در خانه و جمع دوستام خیلی شوخ هستم ولی همیشه جلوی یک پسر متانتم را حفظ کردم. اما گفتم یه کم خودمو خالی کنم. از دردام بگم. از تنهاییم بگم. خیلی دلم گرفته.دیگه واقعا خسته شدم.دیدم که اکثر پسر ها میگن: دوست داریم همسرمون نجیب باشه، خانوم باشه، خوش اخلاق باشه! اما من نه آرایش غلیظ میکنم، نه خانواده بدی دارم، خوش اخلاقم، مهربونم، همیشه نجابت خودم رو حفظ کردم اما تا به حال یه خواستگار خوب هم نداشتم. هر چی بوده مشکلات اساسی غیر قابل حل داشتن. الانم چند ماهیه که از اونم خبری نیست. دارم دیوونه میشم. وقتی دوستام از خواستگارای دکتر مهندسشون تعریف می کنند داغون میشم. نمیدونم چرا انقد بدبختم.خدا منو دوست نداره. چرا صدامو نمیشنوه؟ مگه من چه گناهی کردم؟ چقد دعا کردم؟ تو رو خدا نگید باید خودت یه کاری کنی، مجالس زنانه و اینا و ... . من همیشه در جمع هستم. همیشه ظاهرم مرتب و تر و تمیزه، همیشه خوش برخوردم. اما من دیگه از زندگیم هیچ لذتی نمیبرم. همش روز مرگیه.من واقعا نیاز به همسر دارم. اینو گفتم که نگید مگه همه چی ازدواجه، برای من ازدواج جزء مهم ترین هاست، من خودم خیلی خجالت میکشم از اینکه هیچکس انتخابم نمیکنه.نه اینکه خانوادم بد باشن، اونا اصلا به روی خودشون نمیارن. من دختری هستم که از سن کوچیکی نماز میخوندم. حجابم هم تقریبا کامله. مگه من چی از زندگی میخوام؟ اصلا مادیات برام مهم نیست. همین که محتاج کسی نباشیم برام کافیه. همین که حلال رو حروم نکنه کافیه، همین که اهل دود و دم نباشه کافیه. توقع زیادیه؟ احساس میکنم هر چقد جلف تر باشی بیشتر طرفدار داری. ملاک پسرها اینه؟ عدالت خدا اینه؟ دلم خیلی گرفته.
دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم...:cry:

gole ziba

عضو جدید
ببین دختر خوب مگه چند سالته که اینجوری میگی هیچ کس انتخابم نمیکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من گفتم 30 رو داری الان.. !!!!!!!!!!
یاد بگیر که انتخاب کنی نه انتخاب بشی
. خانم مهندس !! از شما بعیده این حرفا

sahar_d23

عضو جدید
ببین دختر خوب مگه چند سالته که اینجوری میگی هیچ کس انتخابم نمیکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من گفتم 30 رو داری الان.. !!!!!!!!!!
یاد بگیر که انتخاب کنی نه انتخاب بشی
. خانم مهندس !! از شما بعیده این حرفا

بابا دیگه دارم افسرده میشم از بس رفتم عروسی هایی که عروس متولد 72-73-74-75 بودن!
من یه دخترم، چطور میتونم انتخاب کنم؟ راهش چیه؟

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
سلام. من دختری 23ساله و کارشناسی رو تموم کردم و ایشالا به زودی میرم سر کار.خانواده تحصیلکرده و نسبتا مذهبی دارم(چادری نیستم اما واجبات دینم رو رعایت می کنم) با وضعیت مالی خوب و قیافه معمولی نسبتا خوب. من تا حالا شخصیتم اجازه نداده که بخواهم با پسری دوست باشم و درعین اینکه در خانه و جمع دوستام خیلی شوخ هستم ولی همیشه جلوی یک پسر متانتم را حفظ کردم. اما گفتم یه کم خودمو خالی کنم. از دردام بگم. از تنهاییم بگم. خیلی دلم گرفته.دیگه واقعا خسته شدم.دیدم که اکثر پسر ها میگن: دوست داریم همسرمون نجیب باشه، خانوم باشه، خوش اخلاق باشه! اما من نه آرایش غلیظ میکنم، نه خانواده بدی دارم، خوش اخلاقم، مهربونم، همیشه نجابت خودم رو حفظ کردم اما تا به حال یه خواستگار خوب هم نداشتم. هر چی بوده مشکلات اساسی غیر قابل حل داشتن. الانم چند ماهیه که از اونم خبری نیست. دارم دیوونه میشم. وقتی دوستام از خواستگارای دکتر مهندسشون تعریف می کنند داغون میشم. نمیدونم چرا انقد بدبختم.خدا منو دوست نداره. چرا صدامو نمیشنوه؟ مگه من چه گناهی کردم؟ چقد دعا کردم؟ تو رو خدا نگید باید خودت یه کاری کنی، مجالس زنانه و اینا و ... . من همیشه در جمع هستم. همیشه ظاهرم مرتب و تر و تمیزه، همیشه خوش برخوردم. اما من دیگه از زندگیم هیچ لذتی نمیبرم. همش روز مرگیه.من واقعا نیاز به همسر دارم. اینو گفتم که نگید مگه همه چی ازدواجه، برای من ازدواج جزء مهم ترین هاست، من خودم خیلی خجالت میکشم از اینکه هیچکس انتخابم نمیکنه.نه اینکه خانوادم بد باشن، اونا اصلا به روی خودشون نمیارن. من دختری هستم که از سن کوچیکی نماز میخوندم. حجابم هم تقریبا کامله. مگه من چی از زندگی میخوام؟ اصلا مادیات برام مهم نیست. همین که محتاج کسی نباشیم برام کافیه. همین که حلال رو حروم نکنه کافیه، همین که اهل دود و دم نباشه کافیه. توقع زیادیه؟ احساس میکنم هر چقد جلف تر باشی بیشتر طرفدار داری. ملاک پسرها اینه؟ عدالت خدا اینه؟ دلم خیلی گرفته.

این حس مقطعی هستش ...
به این چیزا فکر نکن و به فکر پیشرفتت باش ... هنوز خیلی جا داری واسه ازدواج ....
.
ایشالا نیمه گمشده ی خوبی پیدا بشه تا خوشبختت کنه ...
ما هم براتون دعا میکنیم .

mohanna360

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونید دلیل بیشتر مشکلات ما چیه؟!!اینه ک خیلی عجولیم دوست داریم تا خیلی زود همه چیو ب دست بیاریم...شما مگه چندسالتونه؟!...مطمئن باشین هرکسی تو این دنیا دنبال نیمه گمشده شه(البته اگه اعتقادداشته باشین) و دلیل این همه ازدواج های نافرجام اینه ک ما فک میکنیم هرکسی میتونه نیمه گمشده ما باشه و میخوایم زود بهش برسیم.....ب نظرم اون کسی ک لایق شماست ی روزی از ی جایی میاد ک شما هیچوقت حتی فکرشم نمیکردین....

elnaz0020

عضو جدید
کاربر ممتاز
توجوونیتو کن چیکا داری به دخترای دیگه..خیلی جاداری بابا ...سر خودتو باکار ودرس و... شلوغ کن تا این افکار غلط ازارت نده..

به خداو حکمتش اعتقاد داشته باش و بسپار به خودش....شاید داره امتحانت میکنه;)

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز این احساس یک نشان مشکوک از افسردگی می تونه باشه
شاید در محیط زندگی شما دختر در سن های پایین ازدواج می کنن و لی میانگین کشوری حدود 27 ه - به این فکر کن که توام یکی ازاین دخترایی هستی که در سن های بالاتر ازدواج می کنی و انتخابت صحیح تره

حیف نیست برای بهره مند شدن از چند سال زندگی زناشویی ز- انتخابی از روی احساسات انجام بدی و سالها بخاطرش ناراضی باشی

sahar_d23

عضو جدید
گلم هنوز سنی نداری که نگرانی، به این فکرکن که حکمتی داره و زود ازدواج کردن مهم نیست اینکه بافردی مناسب ازدواج کنی مهمه

میدونین اتقد الکی به خودم امید دادم، مخم داغ کرده دیگه. چه حکمتی؟ چرا این حکمت برا من هست آخه؟
دوست عزیز این احساس یک نشان مشکوک از افسردگی می تونه باشه
شاید در محیط زندگی شما دختر در سن های پایین ازدواج می کنن و لی میانگین کشوری حدود 27 ه - به این فکر کن که توام یکی ازاین دخترایی هستی که در سن های بالاتر ازدواج می کنی و انتخابت صحیح تره

حیف نیست برای بهره مند شدن از چند سال زندگی زناشویی ز- انتخابی از روی احساسات انجام بدی و سالها بخاطرش ناراضی باشی

نه محیط زندگی من شهر بزرگیه. سنین بالا هم هستن، نمیتونم اینطوری فک کنم، اینا همش امید واهیه.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
:huh:
ببین سحر خانوم هیچ دلیلی نداره فکر کنی اونایی که تو سن پایین ازدواج میکنن بعداً خوشبختن
دختر عموی خود من توی سن ۱۹ سالگی ازدواج کرد و اینو همیشه یه افتخار میدونست . ولی الان بعد از ۶،۷ سال وقتی میری خونه ش، از همه جا غم میباره ! حالا به این نتیجه رسیده که اشتباه کرده و میتونسته صبر کنه برای کیس های بهتر!

۲۳ سالگی اصلاً سن بالایی نیست
در ضمن میگی کارشناسی خوندی، برای اینکه از این فکرا نکنی بشین بخون ارشد بگیر، سر خودتو شلوغ کن! اصلاً تنها نباش ! حتی اگه شده بری باشگاه ورزشی اسم بنویسی

فقط یه سال از من بزرگتری ها!! واقعاً تعجب میکنم که این حرفا رو میزنی

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
:huh: ببین سحر خانوم هیچ دلیلی نداره فکر کنی اونایی که تو سن پایین ازدواج میکنن بعداً خوشبختن دختر عموی خود من توی سن ۱۹ سالگی ازدواج کرد و اینو همیشه یه افتخار میدونست . ولی الان بعد از ۶،۷ سال وقتی میری خونه ش، از همه جا غم میباره ! حالا به این نتیجه رسیده که اشتباه کرده و میتونسته صبر کنه برای کیس های بهتر! ۲۳ سالگی اصلاً سن بالایی نیست در ضمن میگی کارشناسی خوندی، برای اینکه از این فکرا نکنی بشین بخون ارشد بگیر، سر خودتو شلوغ کن! اصلاً تنها نباش ! حتی اگه شده بری باشگاه ورزشی اسم بنویسی فقط یه سال از من بزرگتری ها!! واقعاً تعجب میکنم که این حرفا رو میزنی
روایت داریم که میگه : دختر باید تا سن 22 سالگی ازدواج و صاحب فرزند شده باشه ... حالا شما ... :|

*سالومه*

عضو جدید
عزیزم چرا اینطوری فکر میکنی تو؟؟؟ طرز فکرتو عوض کن.منم دختری 22 ساله هستم و تا حالا خواستگاری نداشتم.سن ازدواج به طور میانگین بالا رفته.پسرا نه کار درست حسابی دارن از صدقه سر مسوولان نه مسکنی هیچی ندارن.تازه صدتا دوست دختر هم دارن دیگه مرض ندارن که عروسی کنن خودشونو بندازن تو هچل!! به این چیزا فکر نکن اصلا سعی در پیشرفت کردن خودت داشته باش .به وقتش خدا کسیو سر راهت قرار میده.سنی نداری که بخاد خودتو درگیر این چیزا کنی که!

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
روایت داریم که میگه : دختر باید تا سن 22 سالگی ازدواج و صاحب فرزند شده باشه ... حالا شما ... :|
روایت داریم میگه : وقتی چهارتا دکتر و مهندس دارن صوبت میکنن ، پابرهنه نپرین وسط ... حالا شما ... :|

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
عزیزم زیاد حرف های دوستاتو راجع به خواستگارهای دکتر مهندسشون باور نکن.دختر ها معمولا اینطورین که برای اینکه حس حسادت دورو بری هاشون را تحریک کنن خاستگاراشون را عالی و بی عیب و نقص نشون میدن.تازه الان که مدرک همه جا ریخته دکتر مهندس بودن همچین حسن بزرگی محسوب نمیشه.

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
روایت داریم میگه : وقتی چهارتا دکتر و مهندس دارن صوبت میکنن ، پابرهنه نپرین وسط ... حالا شما ... :|
من دیگه کار نمیکنم .. ترجیح میدم تدریس کنم ... حالا بعضیا هنوز مدرک نگرفته دکتر مهندس شدن ! حالا اینا بماند ... اسلام گفته دختر باید زود شوهر کنه و صاحب فرزندان متعدد شود.... اگه ایمان داری پس باید عمل کنی ...

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
عزیزم زیاد حرف های دوستاتو راجع به خواستگارهای دکتر مهندسشون باور نکن.دختر ها معمولا اینطورین که برای اینکه حس حسادت دورو بری هاشون را تحریک کنن خاستگاراشون را عالی و بی عیب و نقص نشون میدن.تازه الان که مدرک همه جا ریخته دکتر مهندس بودن همچین حسن بزرگی محسوب نمیشه.
آره دقیقاً:w15:
مثلاً میبینی یه مهمون آدم حسابی براشون میاد یه شب، فرداش همه جا جار میزنن که پسر اون خانواده خواستگار دخترشون بوده:biggrin:
یا مثلاً یکی تو فیضبوک بهشون پیشنهاد میده و اینا باورشون میشه:d

suniya2012

عضو جدید
بابا خوش به حالت که کسی تو زندگیت نیست. من نقطه مقابل تو، یه بنده خدایی عاشقم شد 2 سال پیگیر بود پدرم در اومد از همه زندگیم عقب افتادم که دل یه جوون نشکنه! که خانواده هامون حقو به اون میدادن! یا یه مورد دیگه که بخاطر علاقش به من تو دانشگاه حسادت دیگرانو تحریک کرد اونام سر من خالی کردن! من از خدامه که کسی دوسم نداشته باشه، آزاد زندگی کنمو به اهدافم بچسبم. از این دیدم به زندگی نگاه کن. محبوبیت دردسره

*سالومه*

عضو جدید
من دیگه کار نمیکنم .. ترجیح میدم تدریس کنم ... حالا بعضیا هنوز مدرک نگرفته دکتر مهندس شدن ! حالا اینا بماند ... اسلام گفته دختر باید زود شوهر کنه و صاحب فرزندان متعدد شود.... اگه ایمان داری پس باید عمل کنی ...
صاحب تاپیک اصلا به حرفای این آقا توجه نکن.سعی در اذییت کردنتو داره.یکی باید بهشون بگه برو جاهای دیگه اسپم کن عاقا!!

**dew**

عضو جدید
عزیزم من از شما کوچیکتر هستم و تمام دوستام ازدواج کردن.من نه تنها ناراحت نیستم بلکه خوشحال هم هستم.به نظرم الان فقط باید پیشرفت کنی بعد ازدواج!من مطمئنم که هنوز جا واسه پیشرفت خیلییییییییییییییییی دارین.از اینا گذشته می خواین تو اوج جوونی چنین مسئولیت سنگینی رو به گردن بگیرین که چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در کل پسر خوب هم که اهل زندگی باشه کمه!!زیاد سخت نگیر:smile:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
چه زودم بهش برمیخوره

جنبه ی شوخی داشته باش مهندس
اوکی گیرم که اسلام اینو گفته، فقط دختر باید به فکر تشکیل خانواده باشه؟!
همین اسلام نگفته نیاز از پسر، ناز از دختر؟ چیکار کنه دختر؟ پاشه بره خواستگاری پسرا؟؟!!
شأن خودشو بیاره پایین تا اسلامش حفظ بشه؟
یا هر بی دست و پایی که اومد خواستگاریش فوری قبول کنه؟
دختر مسلمون اینه؟

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
چه زودم بهش برمیخوره

جنبه ی شوخی داشته باش مهندس
اوکی گیرم که اسلام اینو گفته، فقط دختر باید به فکر تشکیل خانواده باشه؟!
همین اسلام نگفته نیاز از پسر، ناز از دختر؟ چیکار کنه دختر؟ پاشه بره خواستگاری پسرا؟؟!!
شأن خودشو بیاره پایین تا اسلامش حفظ بشه؟
یا هر بی دست و پایی که اومد خواستگاریش فوری قبول کنه؟
دختر مسلمون اینه؟

نه ...
منظورم اینه که موقعیت های مناسب شو به امید موقعیت بهتر خراب نکنه ...
هرچی سن بره بالا ..توقع هم میره بالا و درصد افسردگی بالا و درصد ازدواج پایین میاد.
بگو خب ؟ :)

محمدرضا گلـزار

اخراجی موقت
صاحب تاپیک اصلا به حرفای این آقا توجه نکن.سعی در اذییت کردنتو داره.یکی باید بهشون بگه برو جاهای دیگه اسپم کن عاقا!!

داریم بحث اجتماعی میکنیم .. این موضوع یکی از معظلات جوامع بشری امروزه
خاهشن نظری ندارین الکی جو رو متشنج نکنید
با سپاس

وضعیت
موضوع بسته شده است.